Klasa 8b

BYLIŚMY W SEJMIE

APEL DLA NIEPODLEGŁEJ

WYZWANIE PIANKI

Co tydzień w piątki mamy zajęcia z doradztwa zawodowego, na których omawiamy nasze silne strony, możliwości i umiejętności. Na ostatnich zajęciach mieliśmy tym razem zadanie praktyczne. Podzieleni na kilka grup dostaliśmy dwanaście makaronów, metrowy sznurek, taśmę klejącą i piankę. Mieliśmy zbudować jak najwyższą, stabilną i stojącą budowlę, która miała unieść piankę. Wydaje się niemożliwe? Cóż, najwyraźniej dzięki współpracy, wspólnej burzy mózgów i wielu próbach okazało się, że zadanie jest możliwe, a nawet proste. Zadanie miało na celu sprawdzenie współpracy w grupie oraz budowaniu na podstawie prób i błędów. Mimo naszego początkowego sceptycyzmu, dobrze się bawiliśmy i udało nam się zbudować wysokie budowle.

Karina

Marshmallow Challenge- wyzwanie pianki polega na tym, by z konkretnych materiałów (20 sztuk surowego spaghetti, 1 m sznurka i 1 m taśmy malarskiej) zbudować strukturę, która utrzyma dużą piankę marshmallow. Struktura powinna być jak najwyższa! Budowla musi samodzielnie stać na stole, bez podtrzymywania przez któregokolwiek członka zespołu. Zadanie wydaje się proste, ale wcale takie nie jest. Szczególnie, że jest na nie tylko 18 minut!

Podczas zadania uczniowie mogli sprawdzić się we współpracy w grupie, komunikacji, koncentracji na celu, wytrwałości w działaniu, wnioskowaniu na błędach.

Edyta Świerczewska

DZIEŃ NAUCZYCIELA

14 października to Dzień Edukacji Narodowej, bardziej znany jak Dzień Nauczyciela. Z tej okazji nasza klasa składa wszystkim nauczycielom najserdeczniejsze życzenia. Dziękujemy Wam za Waszą wyrozumiałość, cierpliwość i wiedzę, którą nam przekazujecie każdego dnia. Zdarzają się dni gorsze i lepsze, oby tych dobrych było jak najwięcej oraz, aby ten rok szkolny minął nam w dobrej atmosferze smiley

SU

Z dumą możemy ogłosić, iż nasza koleżanka z klasy (Asia) została przewodniczącą SU smiley Mamy nadzieję, że spodoba ci się twoja nowa rola, oraz wszyscy trzymamy za ciebie kciuki!

Ala

W dniu 10.10.2018 roku mieliśmy apel o zasadach w szkole, zachowaniu, wynikach konkursów i wyborów Samorządu Uczniowskiego. Nową przewodniczącą SU została nasza koleżanka Asia smiley

Gratulujemy i cieszymy się, że ponownie przedstawiciele naszej klasy chcą wpłynąć na życie w naszej szkole.

KIDSPEAK

Na początku października mieliśmy okazję uczestniczyć w programie ,,Kidspeak”. Do Polski przylecieli dwaj wolontariusze – Mehda z Algerii oraz Odom z Kambodży. Na pierwszej lekcji panowie opowiedzieli nam trochę o swoim kraju i kulturze, a następnie mogliśmy im pozadawać różne pytania o cokolwiek chcemy. Uważam, że dane nam godziny z wolontariuszami na pewno były dobrze wykorzystane, oraz mogliśmy przećwiczyć w ciekawy dla nas sposób rozmowę po angielsku smiley

Ala

Pierwszego dnia października na lekcji języka angielskiego mieliśmy przyjemność poznać wolontariuszy z Kambodży i Algierii – Odoma i Adema. Przez cały tydzień mieliśmy z nimi dwie lekcje, na pierwszej przedstawiali nam prezentacje o swoich krajach. Druga natomiast polegała głownie na rozmowach w języku angielskim. Mieliśmy przygotować pytania i zadać je wolontariuszom. Jak zwykle czas na rozmowy minął nam zabawnie i zbyt szybko, ponieważ oprócz pytań stawialiśmy im wyzwanie jakim jest język polski smiley Bawiliśmy się świetnie, szkoda, że było to już ostatnie spotkanie z programem KidSpeak.

Karina

PIERWSZY MIESIĄC SZKOŁY ZA NAMI...

Pierwszy miesiąc szkoły już za nami, wpadliśmy w rytm szkolny. W tej chwili wakacje wydają się sennym marzeniem, a szkoła szarą rzeczywistością. Ale widzimy się wreszcie z przyjaciółmi, koleżankami i kolegami smiley Ósma klasa kojarzy się tylko z ukończeniem podstawówki, dużą ilością lekcji i egzaminami. Jednak to również czas naszych ostatnich kontaktów z rówieśnikami i ulubionymi nauczycielami. Będziemy się starać ciężko pracować, ale nie zapominać o łapaniu wspomnień z ostatniego rokusmiley

Karina P.