Klasa 8a

KONKURSY KURATORYJNE

W październiku oraz w listopadzie większość osób z naszej klasy wzięło udział w konkursach kuratoryjnych. Jak wiadomo, każdy jest dobry w czymś innym, dlatego nasza klasa startowała w konkursach o bardzo różnorodnej tematyce; od matematyki, poprzez geografię i biologię, aż po język polski i język angielski. Wszyscy mamy nadzieję, że konkursy wypadły pomyślnie i że dostaniemy się do dalszych etapów oraz osiągniemy w nich sukcesy.

Jula R.

AKADEMIA Z OKAZJI  100-LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Dziewiątego listopada bieżącego roku wszystkie klasy z naszej szkoły wzięły udział w uroczystym apelu z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Warto wspomnieć, że w tym wyjątkowym dniu uczniowie przyszli do szkoły w strojach galowych oraz z biało-czerwonymi kotylionami. Po krótkiej przemowie Pani Dyrektor wszyscy obecni wspólnie odśpiewali hymn Polski, następnie udaliśmy się na dalsze lekcje.

Jula R.

OBCHODY 100 LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W zeszły czwartek, dwudziestego piątego października, nasza klasa udała się na wycieczkę do kina. Filmem, który oglądaliśmy był „Dywizjon 303”. Jest to film o tematyce wojennej. Opowiada o zmaganiach polskich lotników podczas II wojny światowej i przedstawia bitwy, w których uczestniczyli. Zaletą filmu są realistyczne i dobrze nakręcone sceny bitew z efektami specjalnymi.

Film „Dywizjon 303. Prawdziwa historia.” pokazał nam, jak miłość do ojczyzny dodawała skrzydeł polskim lotnikom.

Zuzia Ł.