Aby zmienić wielkość czcionki oraz kontrast strony kliknij przyciski po prawej
x A A
A A A

Klasa 8a 

 

 

KONKURSY KURATORYJNE

 

 

W październiku oraz w listopadzie większość osób z naszej klasy wzięło udział w konkursach kuratoryjnych. Jak wiadomo, każdy jest dobry w czymś innym, dlatego nasza klasa startowała w konkursach o bardzo różnorodnej tematyce; od matematyki, poprzez geografię i biologię, aż po język polski i język angielski. Wszyscy mamy nadzieję, że konkursy wypadły pomyślnie i że dostaniemy się do dalszych etapów oraz osiągniemy w nich sukcesy.

 

Jula R.

  

 

 

AKADEMIA Z OKAZJI  100-LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

 

 

 

Dziewiątego listopada bieżącego roku wszystkie klasy z naszej szkoły wzięły udział w uroczystym apelu z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Warto wspomnieć, że w tym wyjątkowym dniu uczniowie przyszli do szkoły w strojach galowych oraz z biało-czerwonymi kotylionami. Po krótkiej przemowie Pani Dyrektor wszyscy obecni wspólnie odśpiewali hymn Polski, następnie udaliśmy się na dalsze lekcje.

 

 

Jula R.

 

 

 

  

 

OBCHODY 100 LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

 

W zeszły czwartek, dwudziestego piątego października, nasza klasa udała się na wycieczkę do kina. Filmem, który oglądaliśmy był „Dywizjon 303”. Jest to film o tematyce wojennej. Opowiada o zmaganiach polskich lotników podczas II wojny światowej i przedstawia bitwy, w których uczestniczyli. Zaletą filmu są realistyczne i dobrze nakręcone sceny bitew z efektami specjalnymi. 

Film „Dywizjon 303. Prawdziwa historia.” pokazał nam, jak miłość do ojczyzny dodawała skrzydeł polskim lotnikom. 

 

 

Zuzia Ł.

 

  

Kalendarium

Zobacz również:

 

 

 

http://edukacja.warszawa.pl/sites/edukacja/files/program-wars-i-sawa/logowis_230x80.jpg

 


 

      
 

        

 

       

 
        

  

      

 

      
 

 

Naszą stronę od 2017-10-11 odwiedziło: 49324 osób.