Klasa 8a

ŁYZWY

LEKCJA KOLEŻEŃSKA Z WF

Dnia 10 grudnia 2018 r., w naszej klasie VIII a, odbyła się nietypowa lekcja wychowania fizycznego, którą obserwowali z wielkim zainteresowaniem pozostali nauczyciele tego przedmiotu. Tego dnia poprzez różnego rodzaje gry i zabawy z zastosowaniem hula hop bawiliśmy się w gry planszowe wykorzystując nas jako pionki. Nauczyciele uświadomili nam, że aktywność fizyczną możemy łatwo połączyć z aktywnością umysłową. Mimo, że uczęszczamy już do ostatniej klasy szkoły podstawowej lubimy być w tak miły sposób zaskakiwani. Obserwujący nas nauczyciele i inne klasy podziwiali z nieukrywaną zazdrością nasze umiejętności współpracy w grupie, szybkiej  a zarazem rozsądnej reakcji na zastaną na planszy sytuację. Mam nadzieję, że tego typu zajęcia będą organizowane częściej.

WYCIECZKA DO SEJMU

Dnia 3 grudnia 2018 r. nasza klasa udała się na wycieczkę do sejmu. Wycieczka została zorganizowana przez naszego nauczyciela od WOSu. Wysiedliśmy na stacji Politechnika i na piechotę doszliśmy do sejmu  przy ulicy Wiejskiej. Aby wejść na teren sejmu każdy z nas musiał przejść specjalną kontrolę. Gdy wszyscy byli już gotowi pani przewodniczka zaprowadziła nas do podziemi, które umożliwiają i ułatwiają szybkie przemieszczanie się po terenie sejmu. Mogliśmy zobaczyć dokładną makietę sejmu i zapoznać się z jego historią. Następnie udaliśmy się na salę obrad, a dokładnie na górę tej Sali. Przewodniczka opowiadała nam gdzie siedzą najbardziej rozpoznawalni polityce lub ugrupowania. Myślę, że dowiedzieliśmy się paru istotnych rzeczy o których jako obywatele Polski powinniśmy wiedzieć.

Jula G.

WYCHOWANIE FIZYCZNE INACZEJ!

Na jednej z listopadowych lekcji wf-u nasza klasa VIIIa została poddana ciekawym ćwiczeniom. Najpierw zostaliśmy podzieleni na kilkuosobowe drużyny, a potem naszym zadaniem było m.in. skompletowanie wszystkich kart z jednego koloru, figur w jednym kolorze z pośród rozłożonych na środku sali talii kart. Zbieraliśmy je poruszając się biegiem, w pozycji czworakowania, na jednej nodze itp. Zadania te wymagały od nas koncentracji, zwinności, ale także umiejętności pracy w grupie i słuchania siebie nawzajem. Zmotywowały nas również do szybkiego myślenia i reakcji. Myślę, jestem pewna, że pomimo zmęczenia, które u nas wywołały, i tak były dla nas świetną zabawą oraz nowym doświadczeniem. Nasi nauczyciele pokazali nam inną formę zajęć odebraną przez nas wszystkich jako morał, że można uczyć się poprzez znakomitą zabawę.

DYSKOTEKA

Szesnastego listopada, w naszej szkole, odbyła się dyskoteka przeznaczona dla uczniów klas 4-8. Od samego jej początku wszyscy tańczyli, śpiewali i bawili się w rytm muzyki puszczanej przez specjalnie sprowadzonego na tę okazję didżeja. Przez cały czas trwania dyskoteki, czyli przez trzy godziny, nasza klasa świetnie się bawiła, jednak pod jej koniec zaczynało nam już brakować siły od ciągłego tańczenia oraz skakaniasmiley

Jednym słowem tegoroczna dyskoteka była bardzo udana, a my czekamy tylko na kolejnąsmiley

APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 14 listopada 2018 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia prowadzona była przez klasę VIIIb. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali faktów historycznych i aktywnie uczestniczyli we wspólnym śpiewaniu piosenek patriotycznych. Myślę, że apel wszystkim przypadł do gustu, a uczniowie czekają na kolejne akademie.

ŻYWA BIBLIOTEKA

Dnia 21 października uczniowie z naszej szkoły (w tym nasza klasy) mogli wziąć udział w wydarzeniu „Żywa Biblioteka”. Polegało ona na „wypożyczaniu książek”, czyli osób z różnych mniejszości narodowych, aby z nimi porozmawiać. Podczas rozmowy mogliśmy poznać ich historie, przemyślenia oraz przeżycia.

Wydarzenie było bardzo ciekawe, ponieważ mogliśmy dowiedzieć się o tym jak wygląda życie tych osób, oraz mieliśmy okazję poznać odpowiedzi na pytania, na nurtujące nas pytania.

Reasumując, akcja przebiegła bardzo pomyślnie, a nam było szkoda, że nie mogliśmy pogadać dłużej z „książkami”smiley

KONKURSY KURATORYJNE

W październiku oraz w listopadzie większość osób z naszej klasy wzięło udział w konkursach kuratoryjnych. Jak wiadomo, każdy jest dobry w czymś innym, dlatego nasza klasa startowała w konkursach o bardzo różnorodnej tematyce; od matematyki, poprzez geografię i biologię, aż po język polski i język angielski. Wszyscy mamy nadzieję, że konkursy wypadły pomyślnie i że dostaniemy się do dalszych etapów oraz osiągniemy w nich sukcesy.

AKADEMIA Z OKAZJI  100-LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Dziewiątego listopada bieżącego roku wszystkie klasy z naszej szkoły wzięły udział w uroczystym apelu z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Warto wspomnieć, że w tym wyjątkowym dniu uczniowie przyszli do szkoły w strojach galowych oraz z biało-czerwonymi kotylionami. Po krótkiej przemowie Pani Dyrektor wszyscy obecni wspólnie odśpiewali hymn Polski, następnie udaliśmy się na dalsze lekcje.

OBCHODY 100 LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W zeszły czwartek, dwudziestego piątego października, nasza klasa udała się na wycieczkę do kina. Filmem, który oglądaliśmy był „Dywizjon 303”. Jest to film o tematyce wojennej. Opowiada o zmaganiach polskich lotników podczas II wojny światowej i przedstawia bitwy, w których uczestniczyli. Zaletą filmu są realistyczne i dobrze nakręcone sceny bitew z efektami specjalnymi.

Film „Dywizjon 303. Prawdziwa historia.” pokazał nam, jak miłość do ojczyzny dodawała skrzydeł polskim lotnikom.