Klasa 7b

KLASOWE MIKOŁAJKI

PRACA W GRUPACH NALEKCJI BIOLOGII

WYCIECZKA DO ŁODZI

Dnia 12.12.2018r. wraz z klasą czwartą udaliśmy się na wycieczkę do Łodzi. Mieliśmy okazję spędzić cały dzień w Manufakturze - dawnej fabryce Izraela Poznańskiego.
Pierwszym punktem naszej wycieczki była Laser Arena. Jest to centrum gier laserowych, gdzie każdy z nas mógł spróbować swoich sił w paintballu laserowym.
Następnie poszliśmy do Eksperymentarium - miejsca, w którym w prosty i ciekawy sposób poznaliśmy zagadnienia związane z fizyką.
Po krótkiej przerwie na obiad wzięliśmy udział w grze planszowej "Miasto w mieście", po której wraz z przewodnikiem zwiedzaliśmy Muzeum Fabryki. Dowiedzieliśmy się tam, jak dawniej wyglądała praca w fabryce włókienniczej i jakie zagrożenia były z nią związane.
Moim zdaniem wycieczka była bardzo udana. Łączyła elementy zabawy i nauki, dzięki czemu w prosty i przystępny sposób mogliśmy powtórzyć treści poznane w szkole.

Małgosia

WYCIECZKA DO BIOCENTRUM. WARSZTATY "CZY WIESZ CO JEM"

Dnia 05.11.18r. byliśmy w Biocentrum. Podczas tej wycieczki dowiedzieliśmy się dużo ciekawych rzeczy na temat jedzenia. Mieliśmy okazję zobaczyć bardzo interesującą prezentacje oraz wykonać kilka doświadczeń. Dowiedzieliśmy się m.in. ile kakao i cukru jest w czekoladzie. Moim zdaniem ta wycieczka była nie tylko bardzo ciekawa, ale i pouczająca.

Zosia W.

CIEKAWA GODZINA WYCHOWAWCZA

- SPOTKANIE Z PANIĄ MARIĄ DĄBROWSKĄ-MAJEWSKĄ

Dziś na godzinie wychowawczej 14.11.2018 mieliśmy bardzo ciekawe spotkanie z panią Marią Dąbrowską-Majewską z fundacji Zmiana. Ludzie w tej fundacji zajmują się zbieraniem książek dla więźniów odbywających swoją karę  w  zakładach karnych, głównie Warszawa-Grochów i Warszawa-Białołęka, ale też w innych więzieniach w kraju. Niektórzy przedstawiciele fundacji Zmiana, tak jak pani Maria Dąbrowska-Majewska, chodzą do zakładów karnych i rozmawiają z więźniami o ich przeszłości i życiu codziennym jakie chcą prowadzić po odbyciu swojej kary. Myślę, że z tego spotkania każdy z nas  wyniósł jakąś lekcję i dowiedział się jak wygląda życie za kratami.

Oskar 7b

SPOTKANIE Z WOLONTARIUSZAMI

Dnia 15.10.18 r. w poniedziałek mieliśmy spotkanie z dwoma wolontariuszami z Algierii i Kambodży. Mieliśmy okazję dowiedzieć się jakie są w ich krajach tradycje oraz jedzenie. Później mogliśmy zadawać im pytania. Pytaliśmy ich o zainteresowania i jak lubią spędzać wolny czas. Uważam, że było to bardzo ciekawe spotkanie.

Izabela Adam kl.7B

LEKCJA FIZYKI - ORYGINALNA KARTKÓWKA

W  czwartek dnia 18.10.18 r., na fizyce, mieliśmy okazję  pracować w kilkuosobowych grupach zamiast pisania kartkówki. Pani chciała, abyśmy nauczyli się pracować w zespole,  nie tylko ze swoimi  przyjaciółmi ale także z osobami,  z którymi nie jesteśmy w wielkiej przyjaźni dlatego wybieranie grup odbyło się drogą losowania. Pierwszy raz w życiu mieliśmy okazję pisać grupową kartkówkę;)

Natalia R.

WYJŚCIE KLASOWE DO STUDIO BUFFO NA MUSICAL "METRO"

Dnia 26 września br. byliśmy na musicalu Metro w teatrze Studio Buffo.
Elegancko ubrani zebraliśmy się pod szkołą o godzinie 17.30. Jechaliśmy metrem i tramwajem. Musical zaczął się o godzinie 19.00 i trwał ok. 2 godzin.
Musical ten opowiada o grupie młodych ludzi, którzy szukają szczęścia w życiu, o ich marzeniach oraz o miłości. Przyjeżdżają oni na casting do teatru, ale nie udaje im się go przejść. Organizują więc własny musical na jednej ze stacji metra. Po wielkim sukcesie podziemnego musicalu grupa dostaje propozycję od teatru, który ich wcześniej odrzucił.
W musicalu Metro widoczne są dwa dylematy: iść za pieniędzmi czy za sercem i marzeniami.
W Metrze znajdziemy wiele wzruszających i dających do myślenia scen. Widzimy pasję i entuzjazm. Jest miłość, szaleństwo i młodość. To wszystko sprawia, że granica między teatrem a rzeczywistością staje się płynna. Osobiście musical Metro bardzo mi się podobał i z chęcią poszłabym na niego drugi raz.

Oliwka J.