Klasa 6e

WIGILIA KLASOWA

W piątek, 20 grudnia, klasa 6e z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia przygotowała wigilię klasową. Na początku oglądaliśmy bardzo fajny film o tematyce świątecznej, który wprowadził odpowiedni nastrój. Przed rozpoczęciem jedzenia, każdy otrzymał od Pani opłatek i podzielił się z innymi osobami, składając im świąteczne życzenia. Na naszym świątecznym stole było pełno najróżniejszych smakołyków takich jak: pierniczki, babeczki, ciasteczka, rurki z kremem, blok czekoladowy i wiele, wiele innych smacznych rzeczy. Kiedy podzieliliśmy się opłatkiem, każdy poczęstował się czymś z naszego wigilijnego stołu. Jak  się najedliśmy,  puściliśmy kolędy i śpiewaliśmy wspólnie. Po skończonym poczęstunku uprzątnęliśmy naszą salę.

Myślę, że z naszą klasową wigilią będzie wiązać się wiele ciekawych i zabawnych wspomnienia.

Hania i Jadzia

W ŁAZIENKACH KRÓLEWSKICH

Dnia 26 października 2018r. pojechaliśmy na wycieczkę do Łazienek Królewskich.

Po pierwszej lekcji całą klasą poszliśmy na przystanek autobusowy, skąd autobusem 166 dojechaliśmy pod same Łazienki.

Najpierw skierowaliśmy się do Starej Oranżerii, przed którą zrobiliśmy sobie zdjęcie, a następnie do Pałacu na Wodzie. Czekając z panią Iloną na panią wychowawczynię, która kupowała bilety, karmiliśmy kaczki, gołębie, a nawet łabędzia!!! Później, już z biletami, wróciliśmy do Starej Oranżerii i weszliśmy do środka. Czekała tam na nas pani przewodnik.

Na początku zwiedzania pani pokazała nam popiersie Stanisława Augusta Poniatowskiego i wyjaśniła, że Łazienki Królewskie to była jego letnia rezydencja. Następnie zaprowadziła nas do królewskiej loży, skąd król oglądał przedstawienia.

Potem przeszliśmy do wielkiej, oszklonej sali, w której znajdowało się wiele posągów greckich i rzymskich bogów. Tam mieliśmy do wykonania zadanie. Podzieliliśmy się na grupy, a pani przewodnik rozdała nam karteczki z krótkimi opisami poszczególnych bogów. Zanim zaczęliśmy szukać posągu danego boga, musieliśmy dopasować do niego jego atrybut. Potem rozpoczęły się poszukiwania. Każda grupa poprawnie wykonała zadanie i zaprowadziła resztę klasy do posągu, który znalazła.

Na zakończenie naszego pobytu w Łazienkach Królewskich zjedliśmy gofry i rurki z kremem. Wracając do autobusu, widzieliśmy wiewiórki, które zjadały orzeszki. Wsiedliśmy do autobusu i wróciliśmy pod szkołę. To była bardzo udana wycieczka.

Basia B.

CZĘŚCI MOWY NA WESOŁO

Ostatnio na lekcji języka polskiego nasza Pani wpadła na świetny pomysł. Uczyliśmy się o przyimku w formie zabawy. Pierwszym bardzo pomysłowym zadaniem było przestawianie liter w słowie rympezik, tak aby powstała odpowiednia część mowy. Tylko jedna grupa wykonała to poprawnie. Następnie otrzymaliśmy tekst, na podstawie którego rozwiązywaliśmy zadania pisemne takie jak np. odszyfrowywanie związków międzywyrazowych i części mowy, które go tworzyły. Myślę, że większość klasy zrozumiała na czym polega ta część mowy, co ułatwi każdemu wykorzystywanie tej wiedzy w przyszłości.

Szymon P.

6E CZYSTEGO ŚWIATA CHCE

Kliknij w zdjęcie...

Jak co roku, nasza klasa, wzięła udział w promowaniu akcji Sprzątanie Świata.
Wzięliśmy udział w happeningu, wykonaliśmy gazetki, a chętni uczniowie napisali scenariusz i nagrali reklamę, którą możemy oglądać na stronie naszej szkoły.
Na  lekcjach przyrody wykonaliśmy w grupach plakaty, które promowały akcję sprzątania świata. Opisywaliśmy, w jaki sposób możemy zapobiegać zanieczyszczeniom przyrody - najczęściej jest to segregacja śmieci do poszczególnych kontenerów oraz pozostawianie po sobie porządku. Myślę, że dzięki temu wiele osób zrozumie powód wspierania takich akcji i sami będą pomagać utrzymywać porządek na świecie.

Szymon Piętka

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Rozpoczęcie roku szkolnego, tym razem, odbyło się 3 września. Na początku poszliśmy na dużą salę na apel.  Uczniowie ze starszej klasy wprowadzili na halę sztandar, odśpiewaliśmy Hymn Narodowy, Pani  Dyrektor powitałam nas, a następnie powiedziała, do której sali mamy się udać. Po zakończeniu apelu poszliśmy do naszej sali. Tam pani powitała nas, przedstawiła nam nowych kolegów, rozdała nam plany lekcji i poszliśmy do domów. Dostaliśmy także naszą pierwszą pracę domową – tego dnia mieliśmy razem z rodziną udać się na długi spacer. Moim zdaniem było to jedne z lepszych rozpoczęć roku.

Daria Kondraszewicz