Klasa 6e

6E CZYSTEGO ŚWIATA CHCE

Kliknij w zdjęcie...

Jak co roku, nasza klasa, wzięła udział w promowaniu akcji Sprzątanie Świata.
Wzięliśmy udział w happeningu, wykonaliśmy gazetki, a chętni uczniowie napisali scenariusz i nagrali reklamę, którą możemy oglądać na stronie naszej szkoły.
Na  lekcjach przyrody wykonaliśmy w grupach plakaty, które promowały akcję sprzątania świata. Opisywaliśmy, w jaki sposób możemy zapobiegać zanieczyszczeniom przyrody - najczęściej jest to segregacja śmieci do poszczególnych kontenerów oraz pozostawianie po sobie porządku. Myślę, że dzięki temu wiele osób zrozumie powód wspierania takich akcji i sami będą pomagać utrzymywać porządek na świecie.

Szymon Piętka

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Rozpoczęcie roku szkolnego, tym razem, odbyło się 3 września. Na początku poszliśmy na dużą salę na apel.  Uczniowie ze starszej klasy wprowadzili na halę sztandar, odśpiewaliśmy Hymn Narodowy, Pani  Dyrektor powitałam nas, a następnie powiedziała, do której sali mamy się udać. Po zakończeniu apelu poszliśmy do naszej sali. Tam pani powitała nas, przedstawiła nam nowych kolegów, rozdała nam plany lekcji i poszliśmy do domów. Dostaliśmy także naszą pierwszą pracę domową – tego dnia mieliśmy razem z rodziną udać się na długi spacer. Moim zdaniem było to jedne z lepszych rozpoczęć roku.

Daria Kondraszewicz