Aby zmienić wielkość czcionki oraz kontrast strony kliknij przyciski po prawej
x A A
A A A

Klasa 6d 

 

WYCIECZKA DO SEJMU

 

 

Dnia 12.02 pojechaliśmy na wycieczkę do Sejmu. Przed wejściem poszliśmy do kawiarni na ciastko i herbatę, było naprawdę pysznie.

Następnie weszliśmy do Sejmu, a tam musieliśmy przejść przez specjalne bramki, a następnie przyszła pani przewodnik i pokazała nam salę sejmową, która była bardzo duża i ładna. Opowiedziała nam także o historii Sejmu i tego budynku.

Wycieczka była bardzo ciekawa i przyjemna.

 

 

Julia W.

 

 

 

 

  

 

 

DYSKOTEKA

 Dnia 23.01.2018 odbyła się dyskoteka szkolna dla klas 4-8. Dobrze się bawiliśmy, tańczyliśmy i cała impreza była udana. Oprócz dobrej muzyki, którą grał nam DJ, były konkursy i zabawy organizowane przez radę rodziców. Nie możemy doczekać się następnej takiej imprezy.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

Basia K.

 

 

 

  

 

 

WIGILIA KLASOWAUroczystość zaczęliśmy od dzielenia się opłatkiem. W tle grała świąteczna muzyka, a na stole pachniało słodkościami. Po złożeniu sobie życzeń, znaleźliśmy prezenty z naszymi imionami. Wszyscy dostali prezent. Po odpakowaniu większość była pozytywnie zaskoczona. Dalszą część wigilii spędziliśmy zajadając się słodkościami i słuchaniem muzyki, a w między czasie opowiadaliśmy. co będziemy robić w święta i na Sylwestra.

Był to bardzo miły dzień.

 

Stanisław

 

 

 

 

  

 

 

GRAMY DLA WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

 

 

Dnia 12 stycznia w naszej szkole odbył się 27 finał WOŚP. Prawie wszystkie klasy przygotowały różne stoiska z ciekawymi atrakcjami. Były też pokazy karate i występy taneczne. Nasza klasa prowadziła kącik artystyczny oraz kiermasz. W kąciku artystycznym można było nauczyć się robić zakładki w kształcie serduszek lub pokolorować kolorowanki narysowane przez jedną z uczennic z naszej klasy. Na kiermaszu sprzedawaliśmy fanty.

 

Hanna H.

 

 

 

 

  

 

 

OZDABIAMY CHOINKĘ

 

 

W środę, 5 grudnia, podczas godziny wychowawczej cała nasza klasa ozdabiała choinkę i świętowała Mikołajki. Każdy dostał po jednej czekoladzie. Potem ozdabialiśmy choinkę bombkami, papierowymi ozdobami, aniołkami i wielką gwiazdą na czubku drzewka. Na jednym z okien i gazetce klasowej zawiesiliśmy papierowe mikołaje.


 

Basia R.

 

 


 

  

 

 

WYCIECZKA DO ŁODZI

 We wtorek, 11 grudnia, cała nasza klasa pojechała do Łodzi. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum. O 9 udaliśmy się do sali, w której graliśmy w grę o rozbudowywaniu fabryki. Zabawę wygrała grupa chłopców. Potem poszliśmy dowiedzieć się więcej o  fabryce Izaaka Poznańskiego. Na początku dowiedzieliśmy się, jak wygląda teraz i jak wyglądała kiedyś. Następnie pani pokazała nam i opisała drzewo genologiczne rodziny Poznańskiego. Potem opowiedziała, w jaki sposób Poznański sprowadzał materiały do swojej fabryki i jak sprawiał, by nikt mu nie kradł cegieł. Pod koniec pokazano nam, jak pracują krosna i jak pracowały kiedyś kobiety i dzieci w fabrykach. Po zwiedzaniu Muzeum udaliśmy się na obiad.

Po przepysznym obiedzie poszliśmy do eksperymentarium. Kiedy przyszliśmy na miejsce, to czekaliśmy na przewodnika. Pani, która nas oprowadzała, bardzo ciekawie opowiadała o różnych eksperymentach. Po zwiedzaniu podzieliliśmy się w grupy 5-4 osobowe. W tych grupach mieliśmy godzinę na rozwiązanie zagadek. Pani na koniec rozdała nagrody grupom, które bezbłędnie odpowiedziały na wszystkie pytania. Po zwiedzaniu eksperymentarium poszliśmy do restauracji i tam mogliśmy sobie coś zamówić. Potem poszliśmy na Laser Game.

Wycieczka bardzo nam się podobała i mamy nadzieję że będzie więcej takich wycieczek.


 

Basia K. i Basia R.


 

 

 

 

 

  

 

 

NAUKA PIERWSZEJ POMOCY

 

 

Dnia 21.11.2018 przyszedł do naszej klasy Pan z PZU. Rozmawialiśmy na temat udzielania pierwszej pomoc osobom poszkodowanym. Pokazywał i mówił nam,  jak powinniśmy się zachować przy osobie, która jest nieprzytomna. Potem każdy połączył się w pary. Każda para miała za zadanie przećwiczyć, co robić, kiedy zobaczymy nieprzytomną osobę. Na koniec Pan sprawdzał nas czy zapamiętaliśmy to, co do nas mówił. Bardzo nam się podobało i mamy nadzieję, że będzie więcej takich spotkań.

 

                                                                             Basia K.

 

 

 

 

 

  

 

 

 

DYSKOTEKA

 

 

 

Dnia 16.11.2018 odbyła się dyskoteka szkolna dla klas 4-8. Dobrze się bawiliśmy, tańczyliśmy i cała impreza była udana. Oprócz dobrej muzyki, którą grał nam DJ, były konkursy i zabawy organizowane przez samorząd szkolny. Nie możemy doczekać się następnej takiej imprezy.

 

                                                                                                             Basia K.

 

 

 

  

 

 

 

NIEWIDZIALNA WYSTAWA

 

 

Dnia 28 listopada w środę wybraliśmy się na wycieczkę pt.: „Niewidzialna wystawa”.  Podzieliliśmy się na grupy. Mieliśmy swoich przewodników, którzy oprowadzali nas po pomieszczeniach takich jak; mieszkanie, ulica czy las.
A wszystko to w całkowitych ciemnościach. Mogliśmy się wtedy poczuć zupełnie inaczej niż na co dzień, a także postawić się w sytuacji osoby niewidomej. I spróbować sobie radzić w codziennych sytuacjach.

Cała wycieczka była bardzo ciekawa i nam się podobała. Mamy nadzieję, że będzie więcej takich wyjść.

 

 

 

Julia W.

 

 

 

  

 

 

JAK TO JEST BYĆ SĘDZIĄ?

 

We wtorek 23 października odwiedził nas tata jednego z naszych kolegów i opowiadał o swoim zawodzie sędziego . Mówił, co znaczą różne rzeczy i do czego służą np. toga, młotek. Na końcu sami przeprowadziliśmy rozprawę: wybraliśmy sędziego, oskarżonego i poszkodowanego, a reszta grupy podzieliła się na obrońców  i oskarżycieli. Ta lekcja była bardzo ciekawa i przyjemna. I już wiemy, że bycie sędzim to nie łatwe zadanie.

 

 

Julia W.

 

 

  

 

 

SPOTKANIE NA TEMAT POMAGANIA

 

 

Dnia 17 października, w środę, poszliśmy całą klasą na spotkanie z osobami z niesprawnościami. Na początek rozmawialiśmy o tym, gdzie mieszkają i jak żyją takie osoby. Następnie słuchaliśmy, co trzeba zrobić w razie niebezpiecznej sytuacji, które może się przytrafić, np. ataku padaczki lub zasłabnięciu z powodu niskiego poziomu cukru we krwi. Okazało się, że niektóre osoby mogą mieć ataki raz na rok, inne raz na dzień a niektóre nawet 50 razy dziennie. Potem dyskutowaliśmy o cukrzycy. Niekiedy takie osoby noszą na ręce przepaskę z napisem informującym o cukrzycy, żeby łatwiej można było im pomóc, kiedy źle się poczują. Dowiedzieliśmy się, że kiedy osobie z cukrzycą zabraknie cukru wygląda bardzo źle lub mdleje. W takich przypadkach należy podać jakikolwiek produkt z cukrem.

 

Cieszymy się, że w naszej szkole są organizowane takie spotkania, ponieważ możemy się na nich dużo dowiedzieć bardzo praktycznych rzeczy. Teraz kiedy zobaczymy osobę, która potrzebuje naszej pomocy, wiemy, jak właściwie zareagować.

 

Basia R.

 

 

  

 

WYCIECZKA DO STUDIA POLSATU

 


Dnia 2.10 nasza klasa pojechała do studia Polsatu. Kiedy dojechaliśmy na miejsce, czekaliśmy na naszego przewodnika. Na początku zaprowadził nas do dużej pustej sali i opowiadał nam, jak wygląda nagranie, ile trwa i na czym polega praca naszego przewodnika. Następnie poszliśmy zobaczyć garderoby. Niedaleko znajdowało się studio taneczne, w którym widzieliśmy, jak odbywa się próba do programu. Potem poszliśmy zobaczyć studio, w którym odbywały się próby do nagrania ,,Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Po krótkim występie poszliśmy do wozu transmisyjnego. Tam panowie opowiedzieli nam na czym polega ich praca.

Wycieczka nam się bardzo podobała i mam nadzieję, że będzie takich wycieczek dużo, ponieważ możemy dowiedzieć się czegoś ciekawego i zobaczyć różne zawody

 

 

Basia K.

 

 

 

 

 

  

 

 

WYJŚCIE DO TEATRU

 

 

W piątek wieczorem 21.09 kilkoro uczniów w raz z rodzicami i wychowawcą udało się do Opery Narodowej na balet pod tytułem ,,Jezioro Łabędzie”. Spektakl trwał prawie trzy godziny i składał się z trzech aktów. W pierwszej części przedstawiony został bal, na którym zatańczyli zarówno dorośli, jak i dzieci. Stroje i scenografia były przepiękne. Po przerwie zatańczyli mężczyźni przebrani za żołnierzy. Akcja działa się nad jeziorem. W trzecim akcie zobaczyliśmy tańczące baletnice jako łabędzie. Ponadto w każdym akcie orkiestra przepięknie grała utwory Piotra Czajkowskiego.

Wszyscy wyszli oczarowani i pod wrażeniem talentu zarówno tanecznych, jak i muzycznych.

 

Basia

 

 

 

  

Kalendarium

Zobacz również:

 

 

 

http://edukacja.warszawa.pl/sites/edukacja/files/program-wars-i-sawa/logowis_230x80.jpg

 


 

      
 

        

 

       

 
        

  

      

 

      
 

 

Naszą stronę od 2017-10-11 odwiedziło: 62146 osób.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:

  1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Dokumenty – RODO”,
  2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
  3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
  4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej.
  5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
  6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
  7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
  8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
  9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
  10. klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Klauzula informacyjna” w górnej części strony.