Aby zmienić wielkość czcionki oraz kontrast strony kliknij przyciski po prawej
x A A
A A A

Klasa 6d 

 

 

ZIELONA SZKOŁA

 

 

Dzień 1

Podróż z Warszawy do Chłapowa odbyła się spokojnie. Po drodze zatrzymaliśmy się tylko raz. Gdy dojechaliśmy do ośrodka Jar zostaliśmy rozdzieleni na pokoje. Po krótkim czasie na rozpakowanie się poszliśmy na plażę. Graliśmy tam w różne gry i poznawaliśmy nowe zabawy. Udało nam się nawet zbudować zamki na piasku. Potem wróciliśmy do ośrodka, by dokończyć rozpakowywanie się i przygotowanie do kolacji. Potem według planu mieliśmy kolejny blok zajęć – gra w podchody.

 

Dzień 2

Pobudka odbyła się o 8. Około 9 zeszliśmy na parte, by zjeść śniadanie. Po krótkiej przerwie w pokojach poszliśmy na kolejne zajęcia. Tym razem mieliśmy je na najwyższym piętrze budynku. Na zajęciach podzielono nas na grupy zgodnie z pokojami. Zadaniem każdej grupy było odegranie krótkiej scenki z kartek, które dostaliśmy. Po tych zajęciach mieliśmy przerwę 15 minutową i kolejny blok zajęć. Po tych zabawach mieliśmy obiad i przerwę w pokojach. Potem mieliśmy kolejne gry i zabawy, kolację i ostatnie zajęcia.

 

Dzień 3

Wjechaliśmy rano po śniadaniu. Do pierwszego punktu – Westerplatte – jechaliśmy ponad godzinę. Gdy dotarliśmy na miejsce czekała na nas pani przewodnik. Zwiedziliśmy to miejsce bardzo dokładnie. Poznaliśmy historię Westerplatte i obejrzeliśmy stare bunkry. Po ukończeniu zwiedzania rozstaliśmy się z panią przewodnik i wróciliśmy do autokaru.

Drugim punktem wycieczki był port w Gdyni. Weszliśmy do muzeum na statku ,,Dar Pomorza” . Mogliśmy zobaczyć tam między innymi dzieła z torebek foliowych. Po opuszczeniu statku był czas wolny na sklepy czy lody. Potem wsiedliśmy do autokaru.

Trzecim i ostatnim punktem wycieczki po Trójmieście było molo w Sopocie. Niestety autokar nie mógł podjechać pod samą plażę, więc musieliśmy dojść tam pieszo. Mogliśmy przejść się po Molo oraz kupić pamiątki lub przekąski. Dostaliśmy bardzo dużo czasu wolnego i spędziliśmy do naprawdę przyjemnie. Potem wróciliśmy do autokaru i pojechaliśmy do ośrodka.

Wróciliśmy na obiadokolację. Po jedzeniu mieliśmy ostatni tego dnia blok zajęć. Na tym bloku i po nim mieliśmy dyskotekę, na której świetnie się bawiliśmy. Po zabawie wróciliśmy do swoich pokoi i poszliśmy spać.

 

Dzień 4

Ten dzień spędziliśmy na zabawach. Najpierw graliśmy w retro games, czyli gry, które już trochę wyszły z użycia. Następnie udaliśmy do Władysławowa. Zwiedzaliśmy tam muzeum motyli. Były piękne. Po obiedzie udaliśmy się na plażę, gdzie oblewaliśmy się wodą. Było naprawdę super i najważniejsze, że pogoda dopisała.

 

Dzień 5

W dzień wyjazdu pogoda nie była już tak dobra, więc nie mogliśmy pójść na plażę i pożegnać się z morze. Udało nam się za to wspólnie odtańczyć tańce, które królowały na naszym wyjeździe.

 

 

 

  

 

 

CIEKAWA LEKCJA PRZYRODY

 

Od pewnego czasu na lekcjach przyrody uczniowie sami poprowadzili lekcje. Każda grupa, składająca się z 1-3 osób, miała dużo czasu, by przygotować prezentacje na temat swojej lekcji. Uczniowie prowadzący lekcje zazwyczaj pokazywali prezentacje, a później przeprowadzali quizy lub krótkie kartkówki na temat lekcji. Wiele osób miało okazję podwyższyć sobie średnią ocen. Uczniowie którzy nie prowadzili lekcji, mogli dostać plusy, minusy lub oceny.

 

Basia R.

 

  

 

 

LONDON ADVENTURE  25.03-30.30.2019

 Dnia 25.03 kilka osób z naszej klasy i kilka osób z klasy 6a, 6e, 6b, 6c pojechało do Londynu.


Dzień pierwszy


Pierwszego dnia mieliśmy przyjemność jechania dabuldekerem. Pojechaliśmy do pewnego muzeum, gdzie Panie podzieliły nas na dwie grupy. Nasza klasa i klasa Pani Marty to była pierwsza grupa, a klasa Pani Ewy i Pani Doroty to była grupa druga. Podczas zajęć pierwszej grupy, grupa druga miała czas dla siebie. Pan Gracham był osobą, która prowadziła te lekcje. Opowiadał bardzo ciekawie historię Króla Henryka VIII i jego sześciu żon. Po skończeniu zajęć obu grup poszliśmy na miejsce, gdzie był wielki budynek M&M's. Obok budynku były małe sklepiki z pamiątkami. Od Pani Agnieszki dostaliśmy kupony na jedzenie z MacDonalda. Następnie mieliśmy okazję zobaczyć wszystkie transporty w Muzeum Transportu. O 19.00 dojechaliśmy na miejsce zbiórki, gdzie nasze rodziny nas odbierały. U rodzin dostawaliśmy pyszne kolacje.


Dzień drugi


Każdego dnia dostawaliśmy od rodzin pyszne śniadanie i lunch. Na lunch dostawaliśmy 2 kanapki, chipsy, coś słodkiego i wodę. Każdego dnia o 8.15 rodzina przywoziła nas na miejsce zbiórki. Drugiego dnia pojechaliśmy do Brighton. Jako pierwsze zwiedziliśmy tam oceanarium. Dostawaliśmy takie karty, na których  mieliśmy odbijać pieczątki zwierząt, które znaleźliśmy. Potem poszliśmy na molo, tam mieliśmy czas wolny, gdzie mogliśmy sobie coś kupić i pochodzić po plaży. Następnie poszliśmy do Royal Pavilon i tam dostaliśmy słuchawki, przez które lektor opowiadał nam, co się w danym pomieszczeniu działo.


Dzień trzeci


Trzeciego dnia pojechaliśmy do Muzeum historii naturalnej, gdzie mogliśmy zobaczyć kości dinozaurów, mogliśmy zobaczyć, jak wygląda trzęsienie ziemi. Potem poszliśmy do Muzeum Wiktoria and Albert i tam mieliśmy zajęcia z Panem Grachamem. Na koniec zajęci każdy ten, kto udzielał odpowiedzi na zadane pytanie dostał coś słodkiego i wszyscy dostaliśmy książkę do naszej biblioteki szkolnej. Następnie poszliśmy do Madame Tussaud (Muzeum figur woskowych), gdzie mieliśmy okazję zrobić sobie zdjęcia ze sławnymi osobami takimi jak: Królowa Elżbieta II, Michael Jackson, Ed Sheeran, Król Henryk VIII. Mieliśmy też okazję przejechać się taksówkami. Po taksówkach poszliśmy na film 4D pod tytułem Marvel Super Heros, a potem poszliśmy na  pokaz Star Wars. Po wszystkim mieliśmy jeszcze trochę czasu na kupienie sobie pamiątek i zjedzenie przepysznych naleśników.


Ostatni dzień


W ostatnim dniu pojechaliśmy autobusem i popłynęliśmy do London Eye. Mieliśmy przyjemność zobaczyć Londyn z góry. Jedno okrążenie robiliśmy trzydzieści minut. Potem poszliśmy na film 4D pod tytułem ,,London Eye w każdej porze roku”.  Następnie pojechaliśmy na obiad do chińskiej restauracji. Po przepysznym obiedzie kierowaliśmy się w stronę autokaru.


Wyjazd do Londynu to była bardzo fajna wycieczka i mamy nadzieję, że za rok będzie podoba wycieczka taka jak ta.
                                                                                                      
                                                                                                                                

 

  Basia K.

 


 

 

 

 

 

 

  

 

WYCIECZKA DO SEJMU

 

 

Dnia 12.02 pojechaliśmy na wycieczkę do Sejmu. Przed wejściem poszliśmy do kawiarni na ciastko i herbatę, było naprawdę pysznie.

Następnie weszliśmy do Sejmu, a tam musieliśmy przejść przez specjalne bramki, a następnie przyszła pani przewodnik i pokazała nam salę sejmową, która była bardzo duża i ładna. Opowiedziała nam także o historii Sejmu i tego budynku.

Wycieczka była bardzo ciekawa i przyjemna.

 

 

Julia W.

 

 

 

 

  

 

 

DYSKOTEKA

 Dnia 23.01.2018 odbyła się dyskoteka szkolna dla klas 4-8. Dobrze się bawiliśmy, tańczyliśmy i cała impreza była udana. Oprócz dobrej muzyki, którą grał nam DJ, były konkursy i zabawy organizowane przez radę rodziców. Nie możemy doczekać się następnej takiej imprezy.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

Basia K.

 

 

 

  

 

 

WIGILIA KLASOWAUroczystość zaczęliśmy od dzielenia się opłatkiem. W tle grała świąteczna muzyka, a na stole pachniało słodkościami. Po złożeniu sobie życzeń, znaleźliśmy prezenty z naszymi imionami. Wszyscy dostali prezent. Po odpakowaniu większość była pozytywnie zaskoczona. Dalszą część wigilii spędziliśmy zajadając się słodkościami i słuchaniem muzyki, a w między czasie opowiadaliśmy. co będziemy robić w święta i na Sylwestra.

Był to bardzo miły dzień.

 

Stanisław

 

 

 

 

  

 

 

GRAMY DLA WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

 

 

Dnia 12 stycznia w naszej szkole odbył się 27 finał WOŚP. Prawie wszystkie klasy przygotowały różne stoiska z ciekawymi atrakcjami. Były też pokazy karate i występy taneczne. Nasza klasa prowadziła kącik artystyczny oraz kiermasz. W kąciku artystycznym można było nauczyć się robić zakładki w kształcie serduszek lub pokolorować kolorowanki narysowane przez jedną z uczennic z naszej klasy. Na kiermaszu sprzedawaliśmy fanty.

 

Hanna H.

 

 

 

 

  

 

 

OZDABIAMY CHOINKĘ

 

 

W środę, 5 grudnia, podczas godziny wychowawczej cała nasza klasa ozdabiała choinkę i świętowała Mikołajki. Każdy dostał po jednej czekoladzie. Potem ozdabialiśmy choinkę bombkami, papierowymi ozdobami, aniołkami i wielką gwiazdą na czubku drzewka. Na jednym z okien i gazetce klasowej zawiesiliśmy papierowe mikołaje.


 

Basia R.

 

 


 

  

 

 

WYCIECZKA DO ŁODZI

 We wtorek, 11 grudnia, cała nasza klasa pojechała do Łodzi. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum. O 9 udaliśmy się do sali, w której graliśmy w grę o rozbudowywaniu fabryki. Zabawę wygrała grupa chłopców. Potem poszliśmy dowiedzieć się więcej o  fabryce Izaaka Poznańskiego. Na początku dowiedzieliśmy się, jak wygląda teraz i jak wyglądała kiedyś. Następnie pani pokazała nam i opisała drzewo genologiczne rodziny Poznańskiego. Potem opowiedziała, w jaki sposób Poznański sprowadzał materiały do swojej fabryki i jak sprawiał, by nikt mu nie kradł cegieł. Pod koniec pokazano nam, jak pracują krosna i jak pracowały kiedyś kobiety i dzieci w fabrykach. Po zwiedzaniu Muzeum udaliśmy się na obiad.

Po przepysznym obiedzie poszliśmy do eksperymentarium. Kiedy przyszliśmy na miejsce, to czekaliśmy na przewodnika. Pani, która nas oprowadzała, bardzo ciekawie opowiadała o różnych eksperymentach. Po zwiedzaniu podzieliliśmy się w grupy 5-4 osobowe. W tych grupach mieliśmy godzinę na rozwiązanie zagadek. Pani na koniec rozdała nagrody grupom, które bezbłędnie odpowiedziały na wszystkie pytania. Po zwiedzaniu eksperymentarium poszliśmy do restauracji i tam mogliśmy sobie coś zamówić. Potem poszliśmy na Laser Game.

Wycieczka bardzo nam się podobała i mamy nadzieję że będzie więcej takich wycieczek.


 

Basia K. i Basia R.


 

 

 

 

 

  

 

 

NAUKA PIERWSZEJ POMOCY

 

 

Dnia 21.11.2018 przyszedł do naszej klasy Pan z PZU. Rozmawialiśmy na temat udzielania pierwszej pomoc osobom poszkodowanym. Pokazywał i mówił nam,  jak powinniśmy się zachować przy osobie, która jest nieprzytomna. Potem każdy połączył się w pary. Każda para miała za zadanie przećwiczyć, co robić, kiedy zobaczymy nieprzytomną osobę. Na koniec Pan sprawdzał nas czy zapamiętaliśmy to, co do nas mówił. Bardzo nam się podobało i mamy nadzieję, że będzie więcej takich spotkań.

 

                                                                             Basia K.

 

 

 

 

 

  

 

 

 

DYSKOTEKA

 

 

 

Dnia 16.11.2018 odbyła się dyskoteka szkolna dla klas 4-8. Dobrze się bawiliśmy, tańczyliśmy i cała impreza była udana. Oprócz dobrej muzyki, którą grał nam DJ, były konkursy i zabawy organizowane przez samorząd szkolny. Nie możemy doczekać się następnej takiej imprezy.

 

                                                                                                             Basia K.

 

 

 

  

 

 

 

NIEWIDZIALNA WYSTAWA

 

 

Dnia 28 listopada w środę wybraliśmy się na wycieczkę pt.: „Niewidzialna wystawa”.  Podzieliliśmy się na grupy. Mieliśmy swoich przewodników, którzy oprowadzali nas po pomieszczeniach takich jak; mieszkanie, ulica czy las.
A wszystko to w całkowitych ciemnościach. Mogliśmy się wtedy poczuć zupełnie inaczej niż na co dzień, a także postawić się w sytuacji osoby niewidomej. I spróbować sobie radzić w codziennych sytuacjach.

Cała wycieczka była bardzo ciekawa i nam się podobała. Mamy nadzieję, że będzie więcej takich wyjść.

 

 

 

Julia W.

 

 

 

  

 

 

JAK TO JEST BYĆ SĘDZIĄ?

 

We wtorek 23 października odwiedził nas tata jednego z naszych kolegów i opowiadał o swoim zawodzie sędziego . Mówił, co znaczą różne rzeczy i do czego służą np. toga, młotek. Na końcu sami przeprowadziliśmy rozprawę: wybraliśmy sędziego, oskarżonego i poszkodowanego, a reszta grupy podzieliła się na obrońców  i oskarżycieli. Ta lekcja była bardzo ciekawa i przyjemna. I już wiemy, że bycie sędzim to nie łatwe zadanie.

 

 

Julia W.

 

 

  

 

 

SPOTKANIE NA TEMAT POMAGANIA

 

 

Dnia 17 października, w środę, poszliśmy całą klasą na spotkanie z osobami z niesprawnościami. Na początek rozmawialiśmy o tym, gdzie mieszkają i jak żyją takie osoby. Następnie słuchaliśmy, co trzeba zrobić w razie niebezpiecznej sytuacji, które może się przytrafić, np. ataku padaczki lub zasłabnięciu z powodu niskiego poziomu cukru we krwi. Okazało się, że niektóre osoby mogą mieć ataki raz na rok, inne raz na dzień a niektóre nawet 50 razy dziennie. Potem dyskutowaliśmy o cukrzycy. Niekiedy takie osoby noszą na ręce przepaskę z napisem informującym o cukrzycy, żeby łatwiej można było im pomóc, kiedy źle się poczują. Dowiedzieliśmy się, że kiedy osobie z cukrzycą zabraknie cukru wygląda bardzo źle lub mdleje. W takich przypadkach należy podać jakikolwiek produkt z cukrem.

 

Cieszymy się, że w naszej szkole są organizowane takie spotkania, ponieważ możemy się na nich dużo dowiedzieć bardzo praktycznych rzeczy. Teraz kiedy zobaczymy osobę, która potrzebuje naszej pomocy, wiemy, jak właściwie zareagować.

 

Basia R.

 

 

  

 

WYCIECZKA DO STUDIA POLSATU

 


Dnia 2.10 nasza klasa pojechała do studia Polsatu. Kiedy dojechaliśmy na miejsce, czekaliśmy na naszego przewodnika. Na początku zaprowadził nas do dużej pustej sali i opowiadał nam, jak wygląda nagranie, ile trwa i na czym polega praca naszego przewodnika. Następnie poszliśmy zobaczyć garderoby. Niedaleko znajdowało się studio taneczne, w którym widzieliśmy, jak odbywa się próba do programu. Potem poszliśmy zobaczyć studio, w którym odbywały się próby do nagrania ,,Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Po krótkim występie poszliśmy do wozu transmisyjnego. Tam panowie opowiedzieli nam na czym polega ich praca.

Wycieczka nam się bardzo podobała i mam nadzieję, że będzie takich wycieczek dużo, ponieważ możemy dowiedzieć się czegoś ciekawego i zobaczyć różne zawody

 

 

Basia K.

 

 

 

 

 

  

 

 

WYJŚCIE DO TEATRU

 

 

W piątek wieczorem 21.09 kilkoro uczniów w raz z rodzicami i wychowawcą udało się do Opery Narodowej na balet pod tytułem ,,Jezioro Łabędzie”. Spektakl trwał prawie trzy godziny i składał się z trzech aktów. W pierwszej części przedstawiony został bal, na którym zatańczyli zarówno dorośli, jak i dzieci. Stroje i scenografia były przepiękne. Po przerwie zatańczyli mężczyźni przebrani za żołnierzy. Akcja działa się nad jeziorem. W trzecim akcie zobaczyliśmy tańczące baletnice jako łabędzie. Ponadto w każdym akcie orkiestra przepięknie grała utwory Piotra Czajkowskiego.

Wszyscy wyszli oczarowani i pod wrażeniem talentu zarówno tanecznych, jak i muzycznych.

 

Basia

 

 

 

  

Kalendarium

Zobacz również:

 

 

 

http://edukacja.warszawa.pl/sites/edukacja/files/program-wars-i-sawa/logowis_230x80.jpg

 


 

      
 

        

 

       

 
        

  

      

 

      
 

 

Naszą stronę od 2017-10-11 odwiedziło: 78699 osób.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:

  1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Dokumenty – RODO”,
  2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
  3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
  4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej.
  5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
  6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
  7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
  8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
  9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
  10. klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Klauzula informacyjna” w górnej części strony.

CIASTECZKA (cookies)

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.