Klasa 6d

JAK TO JEST BYĆ SĘDZIĄ?

We wtorek 23 października odwiedził nas tata jednego z naszych kolegów i opowiadał o swoim zawodzie sędziego . Mówił, co znaczą różne rzeczy i do czego służą np. toga, młotek. Na końcu sami przeprowadziliśmy rozprawę: wybraliśmy sędziego, oskarżonego i poszkodowanego, a reszta grupy podzieliła się na obrońców  i oskarżycieli. Ta lekcja była bardzo ciekawa i przyjemna. I już wiemy, że bycie sędzim to nie łatwe zadanie.

Julia W.

SPOTKANIE NA TEMAT POMAGANIA

Dnia 17 października, w środę, poszliśmy całą klasą na spotkanie z osobami z niesprawnościami. Na początek rozmawialiśmy o tym, gdzie mieszkają i jak żyją takie osoby. Następnie słuchaliśmy, co trzeba zrobić w razie niebezpiecznej sytuacji, które może się przytrafić, np. ataku padaczki lub zasłabnięciu z powodu niskiego poziomu cukru we krwi. Okazało się, że niektóre osoby mogą mieć ataki raz na rok, inne raz na dzień a niektóre nawet 50 razy dziennie. Potem dyskutowaliśmy o cukrzycy. Niekiedy takie osoby noszą na ręce przepaskę z napisem informującym o cukrzycy, żeby łatwiej można było im pomóc, kiedy źle się poczują. Dowiedzieliśmy się, że kiedy osobie z cukrzycą zabraknie cukru wygląda bardzo źle lub mdleje. W takich przypadkach należy podać jakikolwiek produkt z cukrem.

Cieszymy się, że w naszej szkole są organizowane takie spotkania, ponieważ możemy się na nich dużo dowiedzieć bardzo praktycznych rzeczy. Teraz kiedy zobaczymy osobę, która potrzebuje naszej pomocy, wiemy, jak właściwie zareagować.

Basia R.

WYCIECZKA DO STUDIA POLSATU

Dnia 2.10 nasza klasa pojechała do studia Polsatu. Kiedy dojechaliśmy na miejsce, czekaliśmy na naszego przewodnika. Na początku zaprowadził nas do dużej pustej sali i opowiadał nam, jak wygląda nagranie, ile trwa i na czym polega praca naszego przewodnika. Następnie poszliśmy zobaczyć garderoby. Niedaleko znajdowało się studio taneczne, w którym widzieliśmy, jak odbywa się próba do programu. Potem poszliśmy zobaczyć studio, w którym odbywały się próby do nagrania ,,Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Po krótkim występie poszliśmy do wozu transmisyjnego. Tam panowie opowiedzieli nam na czym polega ich praca.

Wycieczka nam się bardzo podobała i mam nadzieję, że będzie takich wycieczek dużo, ponieważ możemy dowiedzieć się czegoś ciekawego i zobaczyć różne zawody

Basia K.

WYJŚCIE DO TEATRU

W piątek wieczorem 21.09 kilkoro uczniów w raz z rodzicami i wychowawcą udało się do Opery Narodowej na balet pod tytułem ,,Jezioro Łabędzie”. Spektakl trwał prawie trzy godziny i składał się z trzech aktów. W pierwszej części przedstawiony został bal, na którym zatańczyli zarówno dorośli, jak i dzieci. Stroje i scenografia były przepiękne. Po przerwie zatańczyli mężczyźni przebrani za żołnierzy. Akcja działa się nad jeziorem. W trzecim akcie zobaczyliśmy tańczące baletnice jako łabędzie. Ponadto w każdym akcie orkiestra przepięknie grała utwory Piotra Czajkowskiego.

Wszyscy wyszli oczarowani i pod wrażeniem talentu zarówno tanecznych, jak i muzycznych.

Basia