Aby zmienić wielkość czcionki oraz kontrast strony kliknij przyciski po prawej
x A A
A A A

Klasa 6b 

 

WOŚP

 

 

Tego roku odbył się już 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
W naszej szkole, jak co roku, zorganizowaliśmy finał tzw. Małej Orkiestry, aby w miarę naszych możliwości wspomóc WOŚP.
W tym roku postanowiliśmy, że naszym głównym produktem na stoisku będzie popcorn robiony przez nas na miejscu. Muszę przyznać, że to był strzał w dziesiątkę, nasi koledzy i koleżanki ze starszych i młodszych klas ustawiali się w długie kolejki, aby spróbować naszych specjałów a nasze maszyny do popcornu po prostu się nie wyrabiały.
W pewnym momencie nawet zabrakło prądu i byliśmy prawie pewni, że to spowodowaliśmy właśnie my - no, ale wszystko w szczytnym celu.
Nasi rodzice też stanęli na wysokości zadania i pomogli zorganizować nam stoisko nauki gry na instrumentach muzycznych – szczerze, to wymagało żelaznych nerwów i pewnie wielu wróciło z bólem głowy do domu smiley
Inne klasy również zorganizowały szereg ciekawych atrakcji, można było pokolorować sobie włosy, zrobić sobie tatuaż, pokosztować przeróżnych domowych wypieków a nawet przejść kurs pierwszej pomocy.
Stałym punktem małej Orkiestry są występy różnych grup sportowych i tanecznych. Według mnie w tym roku najlepszy był pokaz karate, w którym 2 osoby symulowały prawdziwą walkę. W użyciu były między innymi krzesła i kije - to było niesamowite - na szczęście to były tylko pokazy i nikomu nic się nie stało.

Nasza klasa zebrała kwotę ponad 800 zł., która została oficjalnie przekazana na konto WOŚP i stanowić będzie nasz skromny wkład w tym szczytnym celu.
Ta edycja naszej Małej Orkiestry była zdecydowanie najlepsza z tych, które pamiętam i mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie co najmniej tak ciekawie jak w tym roku.

 

                                              

WOJCIECH ZARENKIEWICZ
#MuremZaOwsiakiem

 

 

 

  

 

 

CHOINKA

 

 

Na ostatniej godzinie wychowawczej ubieraliśmy choinkę. Było przy tym dużo zabawy, a efekt był powalający. Tradycyjnie zbiliśmy przy tym jedną bombkę.

 

smiley

 

Następnie zawieszaliśmy lampki na tablicach. To było duże wyzwanie, ale udało nam się!

                                                                                                   

 

Marysia

 

  

 

BODY WORLDS

 

 

W jeden z ostatnich weekendów grudnia rodzice zrobili nam niespodziankę i oznajmili nam, że jedziemy do Pałacu Kultury i Nauki na wystawę na kórej będziemy mogli zapoznać się z anatomią budowy człowieka.

Pomyślałem sobie, 'Super, pewnie jakieś zajęcia z biologii i to w weekend' i chyba nie do końca byłem z tego faktu zadowolony.
Okazało się, że to nie była żadna lekcja - całą rodziną wybraliśmy się na wystawę, na której eksponatami są prawdziwe ludzkie ciała odpowiednio przygotowane do tego, aby można było je oglądać. Proces przygotowania ciała ludzkiego zajmuje nawet rok czasu i nazywa się 'plastyfikacją'.

Tuż po wejściu zobaczyliśmy wystawę poświęconą rozwojowi dziecka w brzuchu matki podczas kolejnych etapów ciąży. To niesamowite, ale w pierwszych tygodniach ciąży dziecko jest mniejsze od fasolki, naprawdę w dłoni moglibyśmy zmieścić 20 a może nawet 40 takich małych istot.

Dalej było jeszcze ciekawiej. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób lekarze dokonują cudów i łączą metalowymi klamrami połamane kości w ciele człowieka. Nie zabrakło tam również elementów interaktywnych. Można było wybrać sobie postać (chłopaka albo dziewczynę), stanąć przed ekranem i obserwować z ilu i jakich części składa się nasze ciało a im bliżej się podchodziło tym więcej szczegółów się wyświetlało.

Wystawa raczej nie ma ograniczeń wiekowych i widziałem tam nawet 6-7 letnie dzieci, które z zainteresowaniem zadawały rodzicom różne, czasami śmieszne pytania. Pierwsze wrażenie, gdy zobaczyłem eksponat i zdałem sobie sprawę, że to kiedyś był żywy człowiek, było trochę dziwne, ale eksponaty są tak przygotowane, że ma się wrażenie, że to plastikowy model a nie żywe ciało.
To było niesamowite dowiedzieć się, jak zbudowane są poszczególne części naszego ciała, gdzie się znajdują, jakiej są wielkości.
Ilość mięśni w ciele człowieka jest ogromna, praktycznie wszędzie mamy mięśnie - no, ale bez nich nie moglibyśmy się poruszać. Największe wrażenie zrobił na mnie eksponat, który pokazywał jak wyglądają płuca nałogowego palacza tytoniu. Trudno uwierzyć, ale one były czarne jak węgiel - naprawdę.
Mam nadzieję, że będę o tym pamiętał, gdy kiedyś ktoś poczęstuje mnie papierosem.

Pod koniec całej wystawy można było zobaczyć jak wygląda proces plastyfikacji, czyli jak przygotowywane są ciała ludzkie, aby można było je tak pokazywać na wystawie. Dopiero wtedy można zrozumieć jak ciężki i długotrwały to proces i ilu ludzi jest w niego zaangażowanych.

Bardzo mi się tam podobało i cieszę się, że rodzice mnie tam zabrali i czekam na więcej takich wystaw, które pokażą mi różne formy życia, jakie mnie otacza.

Wystawa trwa do końca lutego więc jest jeszcze chwila aby, się wybrać – osobiście bardzo polecam.

 

 

Wojciech Zarenkiewicz
 

 

  

 

MIKOŁAJKI

 

 

Dnia 5.12 odbyły się, w naszej klasie, mikołajki. Nasz Mikołaj (W.P.) i pomocnik (H.M.) szybko i sprawnie rozdawali prezenty dzięki czemu mieliśmy więcej czasu na zabawę nimi. Jak zawsze to było miłe 45 minut.

                                                                                                                            

Marysia

 

 

  

SPOTKANIE Z POLICJĄ

 

 

Ostatnio zamiast matematyki mieliśmy spotkanie z paniami policjantkami na temat odpowiedzialności prawnej i dopalaczy. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych i pożytecznych rzeczy . Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas.

                                                                                                    

Marysia

  

 

DYSKOTEKA SZKOLNA

 

Dnia 16 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka szkolna dla klas 4-8. Dyskoteka została zorganizowana przez Samorząd Uczniowski oraz Radę Rodziców. Taka organizacja czasu wolnego to doskonały pomysł na naszą integracje oraz rozwinięcie umiejętności tanecznych i nawiązanie kontaktów z uczniami z innymi klas. Dyskoteka była prowadzona przez DJ. Był to bardzo udany piątkowy wieczór.

 

Mateusz Socha

 

 

  

 

LEKCJA TEATRALNA

 

 

Dnia 15 listopada, nasza klasa 6b, pojechała do Teatru Studio. Braliśmy udział w warsztatach teatralnych „Sztuka Improwizacji”. Improwizowaliśmy z ciałem  i głosem. Dało to nam możliwość pokazania własnej kreatywności i spontaniczności. Było to świetne doświadczenie i bardzo udane warsztaty.

 

 

Mateusz Socha

 

 

 

  

 

 

 

SPOTKANIE Z MISTRZAMI

 

Dnia 24 października klasa 6B spotkała się z mistrzami świata w jeździe na rolkach. Podczas spotkania mistrzowie zaprezentowaniu swoje umiejętności. Starali się odpowiedzieć na wszystkie, nawet te trudne, pytania dotyczące jazdy na rolkach. To był wspaniały pokaz jazdy na rolkach. Wszyscy byli nim zachwyceni.

 

  

 

 

KIDSPEAK W 6B

 

W tym roku gościliśmy w naszej szkole wolontariuszy z Algierii i Kambodży.

Mieliśmy możliwość dowiedzenia się wielu ciekawych rzeczy o tych krajach i poćwiczyć nasz angielski.

 

 

  

Kalendarium

Zobacz również:

 

 

 

http://edukacja.warszawa.pl/sites/edukacja/files/program-wars-i-sawa/logowis_230x80.jpg

 


 

      
 

        

 

       

 
        

  

      

 

      
 

 

Naszą stronę od 2017-10-11 odwiedziło: 62146 osób.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:

  1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Dokumenty – RODO”,
  2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
  3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
  4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej.
  5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
  6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
  7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
  8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
  9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
  10. klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Klauzula informacyjna” w górnej części strony.