Klasa 6a

„DYSKOTEKA”

Czas szybko mija, rok szkolny już dawno się rozpoczął, każdy z nas czekał na ten moment i w końcu się udało.  Popołudniowymi godzinami 16. listopada 2018 roku mogliśmy wytańczyć się do woli. W tym dniu odbyła się szkolna dyskoteka. Impreza  była super. Muzyka i atmosfera były ok. Nie możemy doczekać się następnej dyskoteki.

100 LAT

Wszyscy wiemy, że w listopadzie  mamy „ Święto Niepodległości”. Rok 2018 jest rokiem, w którym obchodzimy 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. W piątek, dziewiątego listopada, cała społeczność uroczyście odśpiewała hymn. W środę, czternastego, uczestniczyliśmy w apelu. Miło było śpiewać patriotyczne pieśni.

HALLOWEEN

Ostatni dzień w październiku to czas na „Halloween ”. Główny symbol tego święta to wydrążona dynia oczywiście ze świeczką w środku. Halloween najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych.  W ten dzień dzieci i dorośli przepierają się za duchy czy czarownice. Pierwsze kostiumy na Halloween pojawiły się w 1930 roku.   W naszej szkole chętni uczniowie mogli przyjść w przebraniu. Pomysły uczniów były bardzo ciekawe.

UDZIAŁ W PROGRAMIE

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie klasy szóstej „a” poszerzali swoje wiadomości odnośnie bibliotek znajdujących się na terenie miasta Warszawy. W ramach upowszechniania czytelnictwa oraz rozwijania zainteresowań czytelniczych uczniowie na godzinie wychowawczej przedstawiali swoje książki, w których w ciekawy sposób opisana była „STOLICA”, pozycie były wypożyczone z różnych bibliotek. W końcowej fazie projektu uczniowie wykonywali mapki, które wskazywały drogę do najbliższej biblioteki.

SPOTKANIE

W dniu 17 października mieliśmy możliwość uczestniczenia w  spotkaniu z osobami niepełnosprawnymi. Podczas tego spotkania osoby zaproszone do naszej szkoły opowiadały nam o różnych rodzajach niepełnosprawności. Dowiedzieliśmy się, co jest ważne dla tych osób.

KLASA SPORTOWA TO MY

Nasza klasa jest klasą sportową. To nasz kolejny wspólny rok. Codziennie mamy po dwie godziny WF-u. Nie specjalizujemy się w jednej dyscyplinie. Poznajemy zasady gry w koszykówkę, piłkę ręczną, piłkę nożną, siatkówkę i mini- hokeja. Często w okresie zimowym chodzimy na łyżwy. Systematycznie jeździmy na obóz narciarski w Szklarskiej Porębie. Ogólne ćwiczenia wymagają od nas dużego zaangażowania.

DZIEŃ CHŁOPAKA

Dzień Chłopaka obchodzony jest w Polsce trzydziestego września, głównie wśród młodzieży szkolnej. Jest to w pewnym sensie męski, albo raczej chłopięcy, odpowiednik Dnia Kobiet. W dniu tym dziewczęta składają chłopcom życzenia i wręczają drobne upominki, aby wyrazić swoją sympatię. Dzień Chłopaka jest bardziej popularny od Dnia Mężczyzn. Z okazji swojego święta chłopcy z naszej klasy grali w grę. Męska część naszej klasy spisała się na medal, poprawnie wykonała wszystkie zadania i zdobyła  nagrodę.

KONTRAKT

Zawsze na początku roku szkolnego w naszej klasie tworzymy kontrakt. Po dyskusji i różnych propozycjach  zapisaliśmy dziesięć najważniejszych punktów dla naszej klasy. Teraz każdy z nas musi ich przestrzegać. Spisany kontrakt znajduje się w klasie 202.

KTO  ZOSTANIE PRZEWODNICZĄCYM?

Początek roku szkolnego to czas gdzie każda klasa wybiera swoją trójkę klasową. Środa to dzień godziny wychowawczej. Na naszej pierwszej godzinie z wychowawcą wybieraliśmy szefa naszej klasy. Wszyscy uczniowie i wychowawca mogli zgłaszać kandydatów. Osoba zgłoszona musiała wyrazić zgodę na kandydowanie. Znalazły się cztery odważne osoby. Po krótkiej debacie nadszedł czas na głosowanie. Głosowanie było tajne. Komisja podliczyła głosy i stwierdziła, że szefem klasy zostanie Marysia.

NOWY ROK SZKOLNY

Trzeciego września 2018 roku wszyscy uczniowie napełnieni energią wracają do szkoły. Stęsknili się za wspólną zabawą i nauką. Chcą spotkać się ze swoimi kolegami i nauczycielami. Wszyscy są ciekawi, jak ułożony jest nowy plan lekcji. Podczas tego roku szkolnego wszystkim kolegom w mojej klasie życzę miłej zabawy i łatwej nauki, a nauczycielom dobrych uczniów. Serdecznie witam nowego kolegę w naszej klasie.

Marta z klasy VIa