Aby zmienić wielkość czcionki oraz kontrast strony kliknij przyciski po prawej
x A A
A A A

Klasa 6a 

 

 SZÓSTA „ A”  DLA WOŚP

 

W dniu 12.01.2019 roku odbyła się w naszej szkole akcja trochę poprzedzająca  prawdziwą Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Był to już 27 finał. Każda klasa miała swoje stoisko, na którym prezentowali ciekawostki lub sprzedawali różne smakowitości. Nasza klasa aktywnie włączyła się w akcję zorganizowaliśmy  stoisko z hot dogami. Inne klasy prowadziły rozmaite loterie, sprzedawały ciasta, a nawet było stoisko z tatuażami. Wszystkie zgromadzone pieniądze, jak co roku przekażemy do kasy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

 

 

 

  

 

WIGILIA W SZÓSTEJ „ A”

 

Dnia 22 grudnia to ostatni dzień w szkole przed przerwą świąteczną. Już od rana można zauważyć uśmiech na twarzy każdego ucznia. To czas klasowej wigilii. Stół suto zastawiany: pierogi, sałatki, pierniczki, serniki ciastek bezmiar. Można powiedzieć czego dusza zapragnie.

 


 

  

 

 

„MIKOŁAJKI W  6A"


 

To każde dziecko wie, że.... 6 grudnia obchodzimy „ Mikołajki”. Wszystkie znaki na niebie wskazują na to, że nie ma osoby w klasie 6a, która dostałaby rózgę. Z okazji „ Mikołajek” uczniowie wręczali sobie upominki. W ten dzień wybraliśmy się do pijalni czekolady „Wedla” na ciekawe zajęcia zdobienia torcików. Smakowaliśmy różne rodzaje czekolad.

 

 

 

 

  

 

 

INSTYTUT AUDIOWIZUALNY

 

 

Instytut Audiowizualny (FINA) to nowa państwowa instytucja kultury, która powstała w wyniku połączenia Filmoteki Narodowej i Narodowego Instytutu Audiowizualnego. Do jej zadań należeć będzie między innymi gromadzenie, katalogowanie i restaurowanie dziedzictwa audiowizualnego, a także produkcja, rejestracja i upowszechnianie polskiej kultury audiowizualnej. Do instytutu pojechaliśmy metrem. Wysiedliśmy na stacji Służew, a resztę drogi przeszliśmy pieszo. W FINA poszliśmy do  sali z przewodnikiem, który opowiadał nam o instytucie. Mieliśmy do wykonania zadanie w grupach. Uczyliśmy się również projektować logotypy danego rodzaju. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili czasami za bardzo. Wróciliśmy również metrem.

 

 

 

  

 

 

EMPATIA

 

 

Godziny wychowawcze ogólnie są bardzo przyjemną lekcją. Czasami, bo mniej więcej raz na dwa miesiące, przychodzi do nas pani psycholog na warsztaty. Tym razem nie było inaczej – na godzinie wychowawczej były zajęcia o empatii. Uczyliśmy się rozpoznawać uczucia. Wiemy po czym można rozpoznać jakimi emocjami w danej chwili kieruje się osoba. Pani uczyła nas jak odpowiedzieć na niemiłą uwagę, by złagodzić konflikt, opowiadała o dobrych i złych stronach, wadach i zaletach każdego człowieka. Na pewno sporo z tych warsztatów wynieśliśmy i na pewno wykorzystamy to jeszcze wiele razy.

 

 

 

 

  

 

„DYSKOTEKA” 

 

Czas szybko mija, rok szkolny już dawno się rozpoczął, każdy z nas czekał na ten moment i w końcu się udało.  Popołudniowymi godzinami 16. listopada 2018 roku mogliśmy wytańczyć się do woli. W tym dniu odbyła się szkolna dyskoteka. Impreza  była super. Muzyka i atmosfera były ok. Nie możemy doczekać się następnej dyskoteki.

 

 

 

  

 

 

100 LAT

 

 

Wszyscy wiemy, że w listopadzie  mamy „ Święto Niepodległości”. Rok 2018 jest rokiem, w którym obchodzimy 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. W piątek, dziewiątego listopada, cała społeczność uroczyście odśpiewała hymn. W środę, czternastego, uczestniczyliśmy w apelu. Miło było śpiewać patriotyczne pieśni.

 

 

 

 

  

 

 

HALLOWEEN

 

Ostatni dzień w październiku to czas na „Halloween ”. Główny symbol tego święta to wydrążona dynia oczywiście ze świeczką w środku. Halloween najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych.  W ten dzień dzieci i dorośli przepierają się za duchy czy czarownice. Pierwsze kostiumy na Halloween pojawiły się w 1930 roku.   W naszej szkole chętni uczniowie mogli przyjść w przebraniu. Pomysły uczniów były bardzo ciekawe.

 

 

 

  

 

 

UDZIAŁ W PROGRAMIE

 

 

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie klasy szóstej „a” poszerzali swoje wiadomości odnośnie bibliotek znajdujących się na terenie miasta Warszawy. W ramach upowszechniania czytelnictwa oraz rozwijania zainteresowań czytelniczych uczniowie na godzinie wychowawczej przedstawiali swoje książki, w których w ciekawy sposób opisana była „STOLICA”, pozycie były wypożyczone z różnych bibliotek. W końcowej fazie projektu uczniowie wykonywali mapki, które wskazywały drogę do najbliższej biblioteki.

 

 

 

 

  

 

 

   SPOTKANIE

 

 

 

W dniu 17 października mieliśmy możliwość uczestniczenia w  spotkaniu z osobami niepełnosprawnymi. Podczas tego spotkania osoby zaproszone do naszej szkoły opowiadały nam o różnych rodzajach niepełnosprawności. Dowiedzieliśmy się, co jest ważne dla tych osób.

 

 

 

 

  

 

KLASA SPORTOWA TO MY

 

 

Nasza klasa jest klasą sportową. To nasz kolejny wspólny rok. Codziennie mamy po dwie godziny WF-u. Nie specjalizujemy się w jednej dyscyplinie. Poznajemy zasady gry w koszykówkę, piłkę ręczną, piłkę nożną, siatkówkę i mini- hokeja. Często w okresie zimowym chodzimy na łyżwy. Systematycznie jeździmy na obóz narciarski w Szklarskiej Porębie. Ogólne ćwiczenia wymagają od nas dużego zaangażowania.

 

 

 

  

 

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

 

 

 

Dzień Chłopaka obchodzony jest w Polsce trzydziestego września, głównie wśród młodzieży szkolnej. Jest to w pewnym sensie męski, albo raczej chłopięcy, odpowiednik Dnia Kobiet. W dniu tym dziewczęta składają chłopcom życzenia i wręczają drobne upominki, aby wyrazić swoją sympatię. Dzień Chłopaka jest bardziej popularny od Dnia Mężczyzn. Z okazji swojego święta chłopcy z naszej klasy grali w grę. Męska część naszej klasy spisała się na medal, poprawnie wykonała wszystkie zadania i zdobyła  nagrodę.

 

 

 

  

 

 

KONTRAKT

 

 

Zawsze na początku roku szkolnego w naszej klasie tworzymy kontrakt. Po dyskusji i różnych propozycjach  zapisaliśmy dziesięć najważniejszych punktów dla naszej klasy. Teraz każdy z nas musi ich przestrzegać. Spisany kontrakt znajduje się w klasie 202.

 

 

 

  

 

 

KTO  ZOSTANIE PRZEWODNICZĄCYM?

 

 

 

Początek roku szkolnego to czas gdzie każda klasa wybiera swoją trójkę klasową. Środa to dzień godziny wychowawczej. Na naszej pierwszej godzinie z wychowawcą wybieraliśmy szefa naszej klasy. Wszyscy uczniowie i wychowawca mogli zgłaszać kandydatów. Osoba zgłoszona musiała wyrazić zgodę na kandydowanie. Znalazły się cztery odważne osoby. Po krótkiej debacie nadszedł czas na głosowanie. Głosowanie było tajne. Komisja podliczyła głosy i stwierdziła, że szefem klasy zostanie Marysia.

 

 

 

  

 

 

NOWY ROK SZKOLNY

 

 

Trzeciego września 2018 roku wszyscy uczniowie napełnieni energią wracają do szkoły. Stęsknili się za wspólną zabawą i nauką. Chcą spotkać się ze swoimi kolegami i nauczycielami. Wszyscy są ciekawi, jak ułożony jest nowy plan lekcji. Podczas tego roku szkolnego wszystkim kolegom w mojej klasie życzę miłej zabawy i łatwej nauki, a nauczycielom dobrych uczniów. Serdecznie witam nowego kolegę w naszej klasie.

                                                                                                                                   

 

  Marta z klasy VIa

 

 

 

  

Kalendarium

Zobacz również:

 

 

 

http://edukacja.warszawa.pl/sites/edukacja/files/program-wars-i-sawa/logowis_230x80.jpg

 


 

      
 

        

 

       

 
        

  

      

 

      
 

 

Naszą stronę od 2017-10-11 odwiedziło: 55606 osób.