Aby zmienić wielkość czcionki oraz kontrast strony kliknij przyciski po prawej
x A A
A A A

Klasa 5d 

 

 

27 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W SP 330

 

 

 

  

 

 

WIGILIA KLASOWA

 

Dnia 21 grudnia przeżyliśmy naszą klasową Wigilię. Rodzice pomogli nam przygotować piękny świąteczny stół, było wówczas gwarno i wesoło. 
Świąteczna atmosfera otuliła nas, gdy zgasło światło i w blasku świec mogliśmy rozpocząć ostatnią, uroczystą lekcję religii z panią Anią Szprot.  

 

Długie oczekiwanie na pana Witolda, prowadzącego pierwszą lekcję w innej klasie, było wyzwaniem, któremu wszyscy sprostali. Tego dnia hojnie obdzielaliśmy się miłymi słowami i ciepłymi życzeniami.

 

 

 

  

 

 

MIKOŁAJKI KLASOWE

 

 

Wszyscy uczniowie z utęsknieniem oczekiwali na rozdanie prezentów mikołajkowych 5 grudnia. Radosny nastrój wyczuwało się w tym dniu już od pierwszej godziny.

Zanim wszystkie upominki trafiły do adresatów, odwiedziła nas pani Edyta Świerczewska, aby omówić z uczniami właściwe postawy koleżeńskie w naszej klasie. Po krótkich zajęciach warsztatowych nadeszły radosne chwile rozpakowywania i podziwiania prezentów.

 

 

 

 

  

 

 

BAYLAB

 

 

Dnia 22.11.18r.  odwiedziliśmy Baylab – multimedialny salon popularno-naukowy utworzony w siedzibie firmy Bayer.

W Baylab można nauczyć się poprzez zabawę, wziąć udział w grach i przyjrzeć się z bliska zjawiskom chemicznym, fizycznym i biologicznym. Organizowane są tu warsztaty, familijne spotkania z nauką, debaty popularno-naukowe.

Czwartkowe warsztaty Baylab „Jak ugasić pożar w gardle? O gorączce, bólu i zapaleniu” odkrywały przed uczestnikami tajemnice zapalenia – Dlaczego powstaje? Jak odbieramy ból i co jest jego źródłem? Czy możemy go uniknąć? Czy tylko bakterie są odpowiedzialne za zapalenie? Naukowe modele, eksperymenty i interaktywne narzędzia pomagały młodym odkrywcom zrozumieć skomplikowaną odpowiedź naszych organizmów na zagrożenie. 

 

 

 

 

  

 

 

WARTOŚCI, CZYLI CO SIĘ W ŻYCIU LICZY

 

 

Dnia 14.11.18 omawialiśmy różne wartości w życiu, jakimi się kierujemy. Wszystkim uczniom spodobało się zadanie LICYTACJA. Na jego przykładzie omówiliśmy wnioski: warto inwestować rozważnie, ale i odważnie w to, na czym nam zależy.  Następnie urządziliśmy burzę mózgów, czym się kierujemy w życiu i jakie dwie wartości, z pięciu, są dla uczniów najważniejsze. Najczęściej były to zdrowie i rodzina.

Na zakończenie zaprezentowaliśmy słoik wartości (metafora życia): pomarańcze to wartości najważniejsze: rodzina, zdrowie, przyjaciele, pasje; orzechy to inne ważne rzeczy: dom, praca, samochód; sól to cała reszta drobnostek, które nie powinny zdominować naszego życia. Film o tym tytule można zobaczyć  pod adresem:

https://www.youtube.com/watch?v=klZn6JTwRsA

 

 

 

 

 

 

  

 

 

WARSZTATY Z PANIĄ EDYTĄ ŚWIERCZEWSKĄ

 

 

„Bądź architektem swojego szczęścia” i „Jak wyrażamy emocje” to dwa tematy warsztatów przeprowadzone przez panią Edytę 7 i 24 października. Do tematów będziemy  jeszcze z pewnością powracać na naszych godzinach wychowawczych.

 

 

 

 

 

  

 

SEGREGACJA ODPADÓW

 

 

 

 

 

  

Kalendarium

Zobacz również:

 

 

 

http://edukacja.warszawa.pl/sites/edukacja/files/program-wars-i-sawa/logowis_230x80.jpg

 


 

      
 

        

 

       

 
        

  

      

 

      
 

 

Naszą stronę od 2017-10-11 odwiedziło: 55606 osób.