Klasa 5b

„POCZĄTEK ROKU SZKOLNEGO”

Dla każdego ucznia trudny jest powrót do szkoły po wakacjach. Każdy w ciągu tych wolnych miesięcy robił coś ciekawego, ale szkoła musi się w końcu zacząć. Koledzy i koleżanki witają się ze sobą i rozmawiają po długim czasie wolnego. Do szkół dochodzą nowi uczniowie. Pani Dyrektor przemawia o nowym roku szkolnym. Dzieci dowiadują się o nowych planach lekcji. W pierwszy dzień szkoły uczniowie przychodzą często niezadowoleni, że musieli wcześnie wstać, ale w duchu cieszą się, że będą mogli poznać nowych uczniów i nauczycieli. Sprawy organizacyjne też są ważne, więc nauczyciele opowiadają i tłumaczą, jakie są zasady i jak będzie wyglądać nowy rok szkolny. Mimo, że BHP i organizacja to niezbyt ciekawe sprawy to uczniowie słuchają, aby o wszystkim się dowiedzieć. Dzieci w domu pakują swoje plecaki na kolejny dzień. Myślę, że ten rok szkolny będzie równie fajny jak inne.

Ula, uczennica klasy 5b

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

2018/2019

W tym roku szkolnym, spotkaliśmy się pierwszy raz po wakacjach dnia 3 września. Uroczystość w sali gimnastycznej prowadziła klasa 8b, a Pani Dyrektor powitała wszystkich i życzyła dobrego roku. I tak oficjalnie skończyły się wakacje… Po części oficjalnej, udaliśmy się do naszej sali na spotkanie z wychowawczynią. Dostaliśmy plany lekcji , Pani powiedziała o kilku ważnych sprawach organizacyjnych, np. dowiedzieliśmy się, że mamy dwa nowe przedmioty. I już jako klasa 5b, rozpoczynamy naukę!

Maja P.