Klasa 3d

10 X 2018 r.

„Z JAZZEM PRZEZ ŚWIAT”

KONCERT W DOMU KULTURY IMIELIN

W poniedziałek, 8 października, wysłuchaliśmy koncertu jazzowego.

Dowiedzieliśmy się, że jazz – gatunek muzyczny – powstał ponad 100 lat temu, na południu Stanów Zjednoczonych w Nowym Orleanie. Początki jazzu to połączenie muzyki zachodnioafrykańskiej i europejsko – amerykańskiej. Stanowi on połączenie muzyki ludowej, artystycznej i rozrywkowej.

Poznaliśmy nazwy instrumentów, na których grane są utwory jazzowe.

Słuchaliśmy, a także śpiewaliśmy utwory znane m. in. z popularnych filmów dla dzieci np. „Król lew”, „Madagaskar”. Bardzo się nam podobało!

FESTIWAL PIOSENKI POWSTAŃCZEJ

3 X 2018 r.

Nasza klasa wykonała utwór pt.: „Warszawskie dzieci”. Muzykę skomponował Andrzej Panufnik, a słowa napisał Stanisław Ryszard Dobrowolski.

Pieśń powstała przed 4 lipca 1944 roku, a w dniu wybuchu Powstania Warszawskiego, pierwszego sierpnia, utrwalono ją na płycie, aby mogła usłyszeć ją walcząca Warszawa z powstańczej rozgłośni „Błyskawica”.

Kompozycja „Warszawskie dzieci” stała się, obok „Warszawianki”, drugim hymnem, walczącej stolicy.

PRZEDSTAWIENIE pt. „DZIECI Z BULLERBYN”

w teatrze Syrena

2 X 2018 r.