Klasa 3b

SPRAWOZDANIE ZA I PÓŁROCZE

W pierwszym półroczu roku szkolnego 2018/2019 uczniowie klasy integracyjnej 3b mieli dużo osiągnięć, brali udział w wydarzeniach szkolnych, konkursach, zajęciach dodatkowych rozwijających nowe umiejętności o czym warto wspomnieć szczegółowo.

W październiku uczniowie rozpoczęli dodatkowe zajęcia pt. ”Mały żeglarz”.

Program zajęć zgodny z celami kształcenia ogólnego dla klasy III zakłada przede wszystkim   naukę podstaw żeglarstwa, współpracy, szacunku i wzajemnej pomocy. Na zajęciach uczniowie zdobywają wiedzę z teorii podstaw żeglowania, przygotowując się tym samym do działania na wodzie w maju i czerwcu, nabywają sprawności żeglarskie. W trakcie zajęć uczniowie zaprezentowali już zdobyte wiadomości ( min. wiązanie węzłów, poprawne zapinanie kapoka, znajomość budowy jachtu, podstawowe komendy żeglarskie)  pracując tym samym na Odznakę Żeglarza.

W tym miesiącu również uczniowie rozpoczęli cykl warsztatów pt. ”Młodzi odkrywcy”, co dało inspirację Łukaszowi do budowania maszyn i robotów na zajęciach dodatkowych z elektroniki.

Kacper i Brunon reprezentowali naszą klasę zadziwiając swoimi sportowymi pasjami nauczycieli karate i piłki nożnej na zajęciach dodatkowych.

Wszyscy uczniowie rozwijali zdolności kulinarne i przyswajali zasady zdrowego odżywiania uczestnicząc aktywnie w zajęciach  pt.„ Zdrowy uczeń” na łamach szkoły.

W listopadzie uczniowie wystąpili na Festiwalu Piosenki Powstańczej z przedstawieniem pt. ”Pociąg do niepodległości” upamiętniając 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości,  za co nagrodzono uczniów głośnymi brawami.

Uczniowie klasy 3b wzięli udział również w konkursie Omnibus dla III klas na etapie szkolnym,     z wiedzy ogólnej,  w którym Brunon zajął I miejsce, a Łukasz II, co umożliwiło chłopcom przejście do finału.

W konkursie plastycznym pt. ”Portret Józefa Piłsudskiego” Gabrysia wykonała portret Józefa Piłsudskiego – twórcy niepodległego państwa i zajęła II miejsce. Bardzo przemyślany i twórczy szkic uczennicy został wyeksponowany na wystawie szkolnej, którą mogli podziwiać uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły.

Ponadto uczniowie klasy 3b wzięli udział w konkursie pt. „Alfik matematyczny” na którego wyniki nadal czekamy.

W grudniu, na wspólnym kolędowaniu klas I-III, dzieci z klasy 3b zaśpiewały kolędę pt. ”Gore gwiazda Jezusowi.” przy akompaniamencie na gitarze, na której zagrała mama Miłosza . Dodatkowo uczniowie zagrali na instrumentach perkusyjnych i wyśpiewali wyróżnienie za wspaniały występ. Należy w tym miejscu nadmienić, że uczniowie klasy 3b lubią grać na instrumentach i rozwinęli umiejętność gry na flecie w I semestrze. Jeden z uczniów, Miłosz, jest utalentowany muzycznie i chętnie dzieli się swoją wiedzą z rówieśnikami poprzez referaty o tematyce muzycznej i umiejętnościami -  prezentowaniem utworu muzycznego w zaawansowanej formie.

Dodatkowym noworocznym osiągnięciem w styczniu br, podczas WOSP, organizowanej w szkole, był występ taneczny Gabrysi, która zatańczyła na scenie w grupie tanecznej pt.  „Akcent”. Zapoczątkowało to myślenie dziewczynki o zbliżających się konkursach tanecznych w kolejnym semestrze.

Uczniowie klasy 3b w I semestrze odważnie podejmowali nowe wyzwania, chętnie uczyli się nowych rzeczy, rozwijając swoje zainteresowania na zajęciach szkolnych  jak i dodatkowych. Potrafili dzielić się zdobytymi osiągnięciami ze swoimi kolegami i koleżankami z klasy. Pokazali uzdolnienia techniczne,  matematyczne, taneczne, sportowe, muzyczne, plastyczne, a nawet kulinarne. W kolejnym semestrze mamy nadzieję na  kontynuowanie dotychczasowych osiągnięć dzieci, dopingowanie pozostałych uczniów klasy do nowych wyzwań, z równoległym  kładzeniem  nacisku przy tym na wzajemny szacunek i rozwój zainteresowań.

Sylwia Lijewska i Beata Bojanowska – nauczyciele

CODE WEEK

Już za nami kolejny Tydzień Kodowania. Tak jak inne dzieci w Europie spędziliśmy go aktywnie, oczywiście kodując!

JESIEŃ

Jesień za oknem jest najlepszą inspiracją do prac plastycznych, które tak bardzo lubimy! Dzięki jesieni mamy mnóstwo skarbów, które wykorzystujemy na różne sposoby…tym razem do tworzenia obrazów.

FESTIWAL PIOSENKI POWSTAŃCZEJ

Już za nami czwarty festiwal piosenki powstańczej. W tym roku zaśpiewaliśmy piosenkę "Hej chłopcy bagnet na broń". Cieszymy się, że tak dobrze nam poszło, ale szkoda że to ostatni festiwal z naszymi Paniami.