Aby zmienić wielkość czcionki oraz kontrast strony kliknij przyciski po prawej
x A A
A A A

Klasa 2c 

 

WARSZTATY Z CYKLU „MŁODZI ODKRYWCY”

TEMAT: ROŚLINY MIĘSOŻERNE

8.05.2019 r.

 

 

 

  

 

ZAKŁADAMY WŁASNY

„MINI OGRÓDEK KLASOWY”

 

 

  

 

ŁUCZNICA

 

 

 

 

 

  

 

 

SZKOLNY KIERMASZ

„PCHLI TARG 2019”

 

 

 

  

 

 

„WARSZTATY PACHNĄCE TRADYCJĄ”

 

 

 

  

 

WARSZTATY Z CYKLU „MŁODZI ODKRYWCY”

Temat: AERODYNAMIKA

 

 

 

 

  

 

SPOTKANIE Z PISARZEM WALDEMAREM CICHONIEM

12.03.2019r.

 

 

 

  

 

WARSZTATY Z CYKLU MŁODZI ODKRYWCY

TEMAT: ZAGADKI KRYMINALNE

27.02.2019r.

 

 

 

  

 

 

ZAJĘCIA Z PSYCHOLOGIEM SZKOLNYM:

„Intymność – bliskie relacje”.

20.02.2019r.

 

 

Na warsztatach uczniowie rozróżniali dotyk miły i niemiły. Określali osobistą strefę intymną oraz uczyli się asertywnych zachowań w stosunku do osób, które próbują ją przekroczyć. Podczas wspólnej zabawy ćwiczyli prawidłowe relacje z drugą osobą.

 

 

 

  

 

 

WALENTYNKI 2019

 

Zwykły dzień, ale jakże miły. W naszej klasie uczniowie, w tym dniu, podzielili się przygotowanymi słodyczami, otrzymali symboliczne upominki i razem bawili się w „Pocztę Walentynkową”. Było bardzo przyjemnie i wesoło.

 

 

 

 

 

  

 

 

POLSKIE TRADYCJE – „Wigilia”

 

 

  

 

SZKOLNE KOLĘDOWANIE – „SKRZYPI WÓZ”

 

21.12.2018r.

 

 

 

 

  

 

 

MŁODZI ODKRYWCY – ODCZYN pH

19.122018r.

 

 

Odczyn pH określa kwasowość i zasadowość roztworów wodnych związków chemicznych. Odczyn ten odczytuje się w skali pH, pozwalając nam określić, czy dany roztwór jest kwaśny, obojętny czy zasadowy i w jakim stopniu. Pomiary odczynu pH mają też duże znaczenie w medycynie pozwalając określić prawidłowy stan różnych płynów w organizmie człowieka. Uczniowie z zaangażowaniem wykonywali doświadczenia i zapisywali uzyskane wyniki.

 

 

 

 

  

 

 

MIKOŁAJKI 2018

 

 

 

  

 

 

WARSZTATY PLASTYCZNE W KLUBOTECE DOJRZAŁEGO CZŁOWIEKA

 

 

Na początku warsztatów dowiedzieliśmy się, jak w dawnych czasach wyglądały przygotowania do Świąt, jakich narzędzi używano, jak odmierzano produkty i jakie były przepisy. Potem  przy wsparciu wolontariuszek przygotowaliśmy własnoręcznie kartki pocztowe.  A po zakończeniu prac plastycznych przyszła pora na łakocie. Z owoców suszonych, kaszy jaglanej i miodu powstały pyszne i słodkie kuleczki, gotowe od razu do jedzenia. Zajęcia były twórcze, inspirujące i bardzo ciekawe. Chętnie odwiedzimy jeszcze Klubotekę Dojrzałego Człowieka.

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

SPOTKANIE Z CZERWONYM KAPTURKIEM

W TEATRZE KAMIENICA

14.11.2018r.

 

Poprzez przygody współczesnego Czerwonego Kapturka przypomnieliśmy sobie  zasady bezpiecznego poruszania się  w „świecie Internetu”. Bohaterowie bajki zaprosili widzów do wspólnych działań interaktywnych: muzycznych, aktorskich i ruchowych. Wybrani asystenci otrzymali zadania specjalne na scenie, a wszystkie dzieci wzięły udział  w warsztatach powiązanych tematycznie z bajką. Na koniec spotkania aktorzy zaprosili nas do wspólnego zdjęcia.

 

 

 

  

 

 

DYKTANDO „NASZA NIEPODLEGŁA”

PAŹDZIERNIK 2018

 

 

W ramach obchodów 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości przyłączyliśmy się do akcji pisania dyktanda z tej okazji. Wyzwanie nie było łatwe, bo tekst był o podwyższonym stopniu trudności. Staraliśmy się dzielnie brnąć do przodu. Satysfakcją było samodzielne sprawdzenie pracy i odczytanie prawidłowo uzupełnionego tekstu. Te wiadomości na długo pozostaną w naszej  w pamięci.

 

 

 

  

 

 

LEKCJA Z PSYCHOLOGIEM

TEMAT: EMPATIA

31.10.2018r.

 

 

Rozmowa na temat emocji. Nazywanie uczuć towarzyszących różnym zdarzeniom. Odgadywanie odczuć kolegów. Zdecydowanie lepiej się czujemy, gdy ktoś nas rozumie.

 

 

 

  

 

 

CO TO JEST MEDYCYNA?

22.10.2018 r.

 

Zaczęliśmy od rozmowy na temat chorób, leczenia i pomocy lekarskiej. Potem były rebusy  i hasła związane z infekcjami jesiennymi. Można w wielu dolegliwościach radzić sobie samemu, ale czasem zdarzają się takie  skomplikowane choroby, że potrzebna jest pomoc specjalisty. Oczywiście nasz organizm jest zbudowany z różnych połączonych części i na tych częściach trzeba się dobrze znać, żeby je naprawić. Dlatego lekarz ogólny wysyła czasem pacjenta do innego odpowiedniego lekarza, który może mu pomóc. Takim lekarzem jest specjalista. Właśnie dziś mieliśmy na lekcji gościa, a była nim Pani doktor neurolog. Specjalność neurologa, to układ nerwowy człowieka. Dowiedzieliśmy się jaką on ważną funkcję pełni w naszym organizmie. Pani doktor zademonstrowała nam też badanie neurologiczne. Niby proste, ale dużo mówi o pacjencie. Teraz już wiemy, że trzeba bardzo dbać o swój kręgosłup, bo jest on ważną częścią naszego ciała. Zdecydowanie lepiej jest zapobiegać chorobom, niż je leczyć.

 

 

 

 

 

 

  

 

„NA STRAGANIE” J. BRZECHWA

19.10.2018r.

 

 

Po zapoznaniu się z wierszem, omówiliśmy jego treść i specyficzne postacie, które w nim występowały.  Potem zajęliśmy się przygotowaniem aktorów do teatrzyku. Kukiełkami były skłócone  warzywa  na straganie. Nie wiadomo kiedy znaliśmy wiersz na pamięć, a aktorzy mówili naszym głosem. Taka zabawa i nauka.

 

 

 

  

 

SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

16.10.2018 r.

 

 

Zdrowo, to znaczy smacznie i kolorowo. Nie można zapomnieć o piciu wody i ruchu na świeżym powietrzu. Odpowiedni dobór składników pokarmowych daje siłę, odporność i pozwala na pełne wykorzystanie naszego mózgu. Jednym słowem prawidłowe odżywianie ułatwia myślenie. Jakie to proste.

 

 

 

  

 

 

APEL DLA NAUCZYCIELI Z OKAZJI ICH ŚWIĘTA

15.10.2018r.

 

 

 

Na początku krótki kabaret wprowadził wszystkich w codzienną atmosferę życia szkolnego. Humorystyczna lekcja  zapewne poprawiła nastrój naszych Pań. Potem padło dużo miłych słów, były podziękowania, życzenia i laurki.

 

 

  

 

 

LEKCJA: ODŻYWIAMY SIĘ ZDROWO

10.10.2018r.

 

 

Do tej lekcji materiały przygotowali uczniowie. Opowiadali kolegom o swojej zdrowej potrawie. Trzeba przyznać, że produkty były dość zróżnicowane. Niektóre z nich to: dżem z rokitnika, serek także kozi, pasztet z cieciorki z warzywami, sałatki z oliwkami i oliwą z oliwek - przyprawione różnymi ziołami, roszponka, rukola, pomidorki koktajlowe, pieczywo i makarony pełnoziarniste, placuszki z bananów, placek z marchewką, owoce mango, orzechy, soki owocowo – warzywne, sok z jagód, słodycz w postaci gorzkiej czekolady z ostrą papryczką, kanapki z warzywami. Nasi uczniowie starają się dobrze odżywiać i podzielili  się swoimi zdrowymi potrawami z kolegami.

 

 

 

 

  

 

 

MŁODZI ODKRYWCY – FLUORESCENCJA

10.10.2018r.

 

 

 

Na tych zajęciach eksperymentowaliśmy ze światłem. Świecenie, które nie zależy od temperatury to luminescencja. W tym rodzaju światła możemy wyróżnić fluorescencję, fosforescencję, bioluminescencję i chemiluminescencję. Terminy trudne, ale zabawa była świetna. Podczas doświadczeń pojawiają się pytania, na które od razu możemy uzyskać odpowiedź. Można się naprawdę dużo nauczyć.

 

 

 

  

 

SZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI POWSTAŃCZEJ

3.10.2018 r.

 

 

 

  

 

DZIEŃ CHŁOPAKA 2018 r.

 

 

W tym dniu chłopcy są najważniejsi, a Oni lubią być zauważani. Rodzice przygotowali mały poczęstunek i prezenciki. Miło było usiąść wspólnie do stołu i zajadać pyszne babeczki, popijać soczek i rozkoszować się słodkim lizakiem. Zorganizowałyśmy też konkurs dla naszych chłopaków, żeby było jeszcze sympatyczniej. Mieli 3 minuty na wypełnienie karteczek serduszkami. Wygrywał ten, kto narysował ich najwięcej. Trzeba przyznać, że się postarali. Ciekawe jak  nam się odwdzięczą w marcu?

 

 

 

 

  

 

 

WYCIECZKA NA ZAJĘCIA EDUKACYJNE „FARMER”

26.09.2018r.

 

 

Spotkanie z żywymi zwierzętami jest zawsze fascynujące. Na farmie w wiosce Pod Kogutem mieliśmy taką okazję. Uczestniczyliśmy też   w lekcji „Jajko i piórko”. Oglądaliśmy jajka i pióra pochodzące od  ptaków z zagrody i nie tylko, robiliśmy własnoręcznie masło. Zdobyliśmy  wiele nowych wiadomości na temat zwierząt hodowlanych i pracy farmera. Teraz jest ona zdecydowanie łatwiejsza niż kiedyś. Zwiedziliśmy leśny namiot. Po zajęciach dobrze było pohasać na placyku zabaw. Gospodarze ugościli nas także pyszną zupką i kiełbaskami. Ten dzień był inny niż pozostałe dni w szkole, ale zdecydowanie udany, bardzo ciekawy  i dość aktywnie spędzony.

 

 

 

 

  

 

 

„DZIEŃ KROPKI” W NASZEJ SZKOLE

17.09.2018r.

 

 

 

W tym dniu uczyliśmy się i bawiliśmy w kropkowym nastroju. Rozmawialiśmy o naszych talentach i zainteresowaniach. Dzieci stworzyły wyjątkowe prace plastyczne, które wspólnie podziwialiśmy, bo były głównie z kropeczek. W kropki można też grać, a rywalizacja wcale nie jest taka straszna. Okazało się, że ta zwykła kropka na co dzień odgrywa całkiem poważną rolę, a poza tym czasem można „Być  w kropce”.

 

 

 

  

 

 

WIRTUALNA PODRÓŻ DO JAPONII

20.09.2018 r.

 

 

Znajoma jednej z mam naszej uczennicy zabrała nas w wirtualną podróż do Japonii. Podczas oglądania wspaniałych slajdów słuchaliśmy ciekawych opowieści naszego gościa. Fajnie jest podróżować po świecie.

 

 

 

 

 

 

 

  

 

SPOTKANIE ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ

10.09.2018r.

 

 

Tym razem tematem zajęć było wyrażenie „Bez przemocy”. Dowiedzieliśmy się, że przemoc to nie tylko bicie i szarpanie, ale także słowa. Słowami można kogoś „zranić”, słowa czasem „bolą”. Wysłuchaliśmy opowiadania pt. „Smok Lubomił i tajemnice złości”. Złość jest jednym z trudnych do przeżywania uczuć, ale można ją „rozładować” tak, żeby nikogo przy tym nie skrzywdzić. Warto rozmawiać i nazywać to co czujemy. Myślę, że teraz będzie nam łatwiej przeżywać chwile, które nas złoszczą, a Panu ze Straży Miejskiej należą się podziękowania.

 

 

 

 

  

Kalendarium

Zobacz również:

 

 

 

http://edukacja.warszawa.pl/sites/edukacja/files/program-wars-i-sawa/logowis_230x80.jpg

 


 

      
 

        

 

       

 
        

  

      

 

      
 

 

Naszą stronę od 2017-10-11 odwiedziło: 78743 osób.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:

  1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Dokumenty – RODO”,
  2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
  3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
  4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej.
  5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
  6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
  7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
  8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
  9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
  10. klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Klauzula informacyjna” w górnej części strony.

CIASTECZKA (cookies)

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.