Aby zmienić wielkość czcionki oraz kontrast strony kliknij przyciski po prawej
x A A
A A A

Klasa 2c 

 

SPOTKANIE Z CZERWONYM KAPTURKIEM

W TEATRZE KAMIENICA

14.11.2018r.

 

Poprzez przygody współczesnego Czerwonego Kapturka przypomnieliśmy sobie  zasady bezpiecznego poruszania się  w „świecie Internetu”. Bohaterowie bajki zaprosili widzów do wspólnych działań interaktywnych: muzycznych, aktorskich i ruchowych. Wybrani asystenci otrzymali zadania specjalne na scenie, a wszystkie dzieci wzięły udział  w warsztatach powiązanych tematycznie z bajką. Na koniec spotkania aktorzy zaprosili nas do wspólnego zdjęcia.

 

 

 

  

 

 

DYKTANDO „NASZA NIEPODLEGŁA”

PAŹDZIERNIK 2018

 

 

W ramach obchodów 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości przyłączyliśmy się do akcji pisania dyktanda z tej okazji. Wyzwanie nie było łatwe, bo tekst był o podwyższonym stopniu trudności. Staraliśmy się dzielnie brnąć do przodu. Satysfakcją było samodzielne sprawdzenie pracy i odczytanie prawidłowo uzupełnionego tekstu. Te wiadomości na długo pozostaną w naszej  w pamięci.

 

 

 

  

 

 

LEKCJA Z PSYCHOLOGIEM

TEMAT: EMPATIA

31.10.2018r.

 

 

Rozmowa na temat emocji. Nazywanie uczuć towarzyszących różnym zdarzeniom. Odgadywanie odczuć kolegów. Zdecydowanie lepiej się czujemy, gdy ktoś nas rozumie.

 

 

 

  

 

 

CO TO JEST MEDYCYNA?

22.10.2018 r.

 

Zaczęliśmy od rozmowy na temat chorób, leczenia i pomocy lekarskiej. Potem były rebusy  i hasła związane z infekcjami jesiennymi. Można w wielu dolegliwościach radzić sobie samemu, ale czasem zdarzają się takie  skomplikowane choroby, że potrzebna jest pomoc specjalisty. Oczywiście nasz organizm jest zbudowany z różnych połączonych części i na tych częściach trzeba się dobrze znać, żeby je naprawić. Dlatego lekarz ogólny wysyła czasem pacjenta do innego odpowiedniego lekarza, który może mu pomóc. Takim lekarzem jest specjalista. Właśnie dziś mieliśmy na lekcji gościa, a była nim Pani doktor neurolog. Specjalność neurologa, to układ nerwowy człowieka. Dowiedzieliśmy się jaką on ważną funkcję pełni w naszym organizmie. Pani doktor zademonstrowała nam też badanie neurologiczne. Niby proste, ale dużo mówi o pacjencie. Teraz już wiemy, że trzeba bardzo dbać o swój kręgosłup, bo jest on ważną częścią naszego ciała. Zdecydowanie lepiej jest zapobiegać chorobom, niż je leczyć.

 

 

 

 

 

 

  

 

„NA STRAGANIE” J. BRZECHWA

19.10.2018r.

 

 

Po zapoznaniu się z wierszem, omówiliśmy jego treść i specyficzne postacie, które w nim występowały.  Potem zajęliśmy się przygotowaniem aktorów do teatrzyku. Kukiełkami były skłócone  warzywa  na straganie. Nie wiadomo kiedy znaliśmy wiersz na pamięć, a aktorzy mówili naszym głosem. Taka zabawa i nauka.

 

 

 

  

 

SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

16.10.2018 r.

 

 

Zdrowo, to znaczy smacznie i kolorowo. Nie można zapomnieć o piciu wody i ruchu na świeżym powietrzu. Odpowiedni dobór składników pokarmowych daje siłę, odporność i pozwala na pełne wykorzystanie naszego mózgu. Jednym słowem prawidłowe odżywianie ułatwia myślenie. Jakie to proste.

 

 

 

  

 

 

APEL DLA NAUCZYCIELI Z OKAZJI ICH ŚWIĘTA

15.10.2018r.

 

 

 

Na początku krótki kabaret wprowadził wszystkich w codzienną atmosferę życia szkolnego. Humorystyczna lekcja  zapewne poprawiła nastrój naszych Pań. Potem padło dużo miłych słów, były podziękowania, życzenia i laurki.

 

 

  

 

 

LEKCJA: ODŻYWIAMY SIĘ ZDROWO

10.10.2018r.

 

 

Do tej lekcji materiały przygotowali uczniowie. Opowiadali kolegom o swojej zdrowej potrawie. Trzeba przyznać, że produkty były dość zróżnicowane. Niektóre z nich to: dżem z rokitnika, serek także kozi, pasztet z cieciorki z warzywami, sałatki z oliwkami i oliwą z oliwek - przyprawione różnymi ziołami, roszponka, rukola, pomidorki koktajlowe, pieczywo i makarony pełnoziarniste, placuszki z bananów, placek z marchewką, owoce mango, orzechy, soki owocowo – warzywne, sok z jagód, słodycz w postaci gorzkiej czekolady z ostrą papryczką, kanapki z warzywami. Nasi uczniowie starają się dobrze odżywiać i podzielili  się swoimi zdrowymi potrawami z kolegami.

 

 

 

 

  

 

 

MŁODZI ODKRYWCY – FLUORESCENCJA

10.10.2018r.

 

 

 

Na tych zajęciach eksperymentowaliśmy ze światłem. Świecenie, które nie zależy od temperatury to luminescencja. W tym rodzaju światła możemy wyróżnić fluorescencję, fosforescencję, bioluminescencję i chemiluminescencję. Terminy trudne, ale zabawa była świetna. Podczas doświadczeń pojawiają się pytania, na które od razu możemy uzyskać odpowiedź. Można się naprawdę dużo nauczyć.

 

 

 

  

 

SZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI POWSTAŃCZEJ

3.10.2018 r.

 

 

 

  

 

DZIEŃ CHŁOPAKA 2018 r.

 

 

W tym dniu chłopcy są najważniejsi, a Oni lubią być zauważani. Rodzice przygotowali mały poczęstunek i prezenciki. Miło było usiąść wspólnie do stołu i zajadać pyszne babeczki, popijać soczek i rozkoszować się słodkim lizakiem. Zorganizowałyśmy też konkurs dla naszych chłopaków, żeby było jeszcze sympatyczniej. Mieli 3 minuty na wypełnienie karteczek serduszkami. Wygrywał ten, kto narysował ich najwięcej. Trzeba przyznać, że się postarali. Ciekawe jak  nam się odwdzięczą w marcu?

 

 

 

 

  

 

 

WYCIECZKA NA ZAJĘCIA EDUKACYJNE „FARMER”

26.09.2018r.

 

 

Spotkanie z żywymi zwierzętami jest zawsze fascynujące. Na farmie w wiosce Pod Kogutem mieliśmy taką okazję. Uczestniczyliśmy też   w lekcji „Jajko i piórko”. Oglądaliśmy jajka i pióra pochodzące od  ptaków z zagrody i nie tylko, robiliśmy własnoręcznie masło. Zdobyliśmy  wiele nowych wiadomości na temat zwierząt hodowlanych i pracy farmera. Teraz jest ona zdecydowanie łatwiejsza niż kiedyś. Zwiedziliśmy leśny namiot. Po zajęciach dobrze było pohasać na placyku zabaw. Gospodarze ugościli nas także pyszną zupką i kiełbaskami. Ten dzień był inny niż pozostałe dni w szkole, ale zdecydowanie udany, bardzo ciekawy  i dość aktywnie spędzony.

 

 

 

 

  

 

 

„DZIEŃ KROPKI” W NASZEJ SZKOLE

17.09.2018r.

 

 

 

W tym dniu uczyliśmy się i bawiliśmy w kropkowym nastroju. Rozmawialiśmy o naszych talentach i zainteresowaniach. Dzieci stworzyły wyjątkowe prace plastyczne, które wspólnie podziwialiśmy, bo były głównie z kropeczek. W kropki można też grać, a rywalizacja wcale nie jest taka straszna. Okazało się, że ta zwykła kropka na co dzień odgrywa całkiem poważną rolę, a poza tym czasem można „Być  w kropce”.

 

 

 

  

 

 

WIRTUALNA PODRÓŻ DO JAPONII

20.09.2018 r.

 

 

Znajoma jednej z mam naszej uczennicy zabrała nas w wirtualną podróż do Japonii. Podczas oglądania wspaniałych slajdów słuchaliśmy ciekawych opowieści naszego gościa. Fajnie jest podróżować po świecie.

 

 

 

 

 

 

 

  

 

SPOTKANIE ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ

10.09.2018r.

 

 

Tym razem tematem zajęć było wyrażenie „Bez przemocy”. Dowiedzieliśmy się, że przemoc to nie tylko bicie i szarpanie, ale także słowa. Słowami można kogoś „zranić”, słowa czasem „bolą”. Wysłuchaliśmy opowiadania pt. „Smok Lubomił i tajemnice złości”. Złość jest jednym z trudnych do przeżywania uczuć, ale można ją „rozładować” tak, żeby nikogo przy tym nie skrzywdzić. Warto rozmawiać i nazywać to co czujemy. Myślę, że teraz będzie nam łatwiej przeżywać chwile, które nas złoszczą, a Panu ze Straży Miejskiej należą się podziękowania.

 

 

 

 

  

Kalendarium

Zobacz również:

 

 

 

http://edukacja.warszawa.pl/sites/edukacja/files/program-wars-i-sawa/logowis_230x80.jpg

 


 

      
 

        

 

       

 
        

  

      

 

      
 

 

Naszą stronę od 2017-10-11 odwiedziło: 49330 osób.