Aby zmienić wielkość czcionki oraz kontrast strony kliknij przyciski po prawej
x A A
A A A

Klasa 2a
 

GRAMY DLA WOŚP!!!!!!!

„Do końca świata i jeden dzień dłużej!”

 

 

 

 

 

  

 

„ZIMA LUBI DZIECI
NAJBARDZIEJ NA ŚWIECIE...”

 

 

 

  

 

 

WIGILIA KLASOWA

 

 

 

 

  

 

CO NAM W DUSZY GRA…
czyli warsztaty muzyczne w ramach projektu „Podaj dalej”


 

Tuż przed świętami, kiedy w sercach brzmią już kolędy, a w radio niezmiennie „Last Christmas”, klasa 2a uczestniczyła w muzycznym spotkaniu pełnym pasji, miłości i dźwięków. To był kolejny warsztat  w ramach projektu „Podaj dalej”, który zakłada współpracę klas: 2a i 6b.

Tym razem swoją wiedzą, pasją, miłością do muzyki dzieliły się dziewczyny z klasy 6b – Weronika i Ola. Obie uczą się w szkole muzycznej, grają na instrumentach, pięknie śpiewają, mają niezwykłą wrażliwość muzyczną i chęć dzielenia się swoją pasją z młodszymi kolegami. Gościem specjalnym była Pani Patrycja Kuciapska – Pawełczyk – również absolwentka szkoły muzycznej, „człowiek – orkiestra”, grająca na wielu instrumentach, o cudownym głosie, znakomity dyrygent chóru „Parapapam”, a prywatnie – mama Weroniki.
To było piękne spotkanie… Ola – znakomita klarnecistka i Weronika  - utalentowana wiolonczelistka – opowiedziały o swoich instrumentach, zademonstrowały sposób gry na nich i zagrały przepiękne etiudy. Pani Patrycja zademonstrowała grę na flecie prostym, altowym i basowym. Na koniec, w świątecznej atmosferze pośpiewaliśmy wspólnie kolędy (nawet udało się w kanonie). Sala lekcyjna wypełniła się dźwiękami płynącymi z klarnetu, wiolonczeli i keybordu, a melodia kolęd niosła się po korytarzach szkolnych.
Pani Patrycjo, dziękujemy. I do zobaczenia…

 

                                                                   Koordynator projektu „Podaj dalej”
                                                                                               Nina Prusak

 

 

 

 

  

 

 

PROGRAMUJEMY
W MINISTERSTWIE CYFRYZACJI

 

 

 


  

 

WARSZTATY  NAUKOWE
„MŁODZI ODKRYWCY”
Odczyn PH

 

 

 

 

  

 

 

PSTRYK I BZIK UCZĄ DZIECI BEZPIECZEŃSTWA
czyli Fundacja PGE z wizytą w 2a

 


 

Fundacja PGE przygotowała dla dzieci z najmłodszych klas niezwykłą edukacyjną przygodę. W wielu szkołach i przedszkolach wystawiany jest spektakl teatralny„Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni” , czyli o bezpiecznym i oszczędnym korzystaniu z energii elektrycznej.

Klasa 2a miała przyjemność  uczestniczyć w tej przygodzie i gościć w swojej sali aktorów, którzy wspaniale opowiedzieli o tym, jak powstaje prąd, kiedy może być niebezpieczny, jak należy się w takich sytuacjach zachować, co oznaczają znaki na transformatorach, a także to, jak oszczędzać energię elektryczną.
Dzieci uważnie śledziły rozgrywające się na ich oczach przygody niesfornych braci - Pstryka i Bzika, którzy niefrasobliwie obchodzili się z urządzeniami elektrycznymi. Obserwując ich zabawy, dowiedziały się, jak bezpiecznie i oszczędnie korzystać
z energii elektrycznej.
Na zakończenie wszyscy otrzymali certyfikat ukończenia szkolenia z zakresu bezpiecznego użytkowania sprzętów elektrycznych!

 

 

Serdecznie dziękujemy Fundacji PGE
za to spotkanie, za lekcję bezpieczeństwa
i za fantastyczną zabawę!

 

 

 

 

  

 

MIKOŁAJKI 2018

 

 

 

 

  

 

 

SUKCES KLASY 2A
W KONKURSIE EDUKACYJNYM

 

„SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW”

 

 

„Z przyjemnością informujemy, że praca konkursowa Państwa klasy zdobyła

wyróżnienie w konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”.

Serdecznie gratulujemy kreatywności, zaangażowania i ciężkiej pracy włożonej w realizację zadania konkursowego, które zaowocowało wyróżnieniem na tle prawie 5000 prac przyjętych do konkursu.” - Taką wiadomość otrzymali uczniowie klasy 2a, którzy przez miesiąc realizowali projekt „Głośne czytanie” organizowany przez sieć sklepów Biedronka i wzięli udział w konkursie „Szkolne przygody Gangu Słodziaków”.

 

Ogromne gratulacje dla całej klasy 2a

za zaangażowanie w projekt, sumienne wykonywanie kolejnych zadań

i propagowanie idei czytelnictwa

oraz wielkie brawa dla autorów wyróżnionych prac.

 

 

 

  

 

 

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

 

 

  

 

PROJEKT – JESIENNA MODA

 

 

 

 

 

  

 

MŁODZI ODKRYWCY
Temat: Optyka

 

 

 

  

 

 

LEKCJA W OGRODZIE
Temat: Opis brzozy – gromadzimy informacje.

 

 

 

  

 

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

 

 

 

 

  

 

FESTIWAL
PIOSENKI POWSTAŃCZEJ

 

 

 

  

 

 

Z WIZYTĄ
W CENTRUM PIENIĄDZA NBP

 

 

 

  

 

 

WARSZTATY Z CYKLU
„MŁODZI ODKRYWCY”
Temat: Luminescencja

 

 

 

 

  

 

MISTRZOWIE ŚWIATA W NASZEJ „MANDARYNCE”
 

 

W roku szkolnym 2018/2019, klasy 2ai 6b realizują wspólny projekt pod hasłem „Podaj dalej”. Opiera się on na współpracy  obydwu klas, wspólnych działaniach, nabywaniu i przekazywaniu wiedzy, wiadomości, umiejętności.
Projekt zakłada realizację cyklu spotkań / warsztatów / szkoleń o różnej tematyce i z wieloma fascynującymi ludźmi.
Pierwsze  - inauguracyjne spotkanie odbyło się 24 października, a było ono wyjątkowe, gdyż uczestniczyli w nim niezwykli goście  - MISTRZOWIE !!!!!!!
Mieliśmy ogromny zaszczyt poznać Panią Klaudię Hartmanis i Pana Michała Sulinowskiego, którzy są Mistrzami Polski we Freestyle Slalom na rolkach oraz Zosię Brzezińską, która mając 12 lat, jest już dwukrotną mistrzynią Polski! Pani Klaudia jest pierwszą i dotychczas  jedyną Polką, która jest numerem jeden w światowym rankingu jazdy figurowej na rolkach (MISTRZYNI ŚWIATA!!!)
Pani Klaudia i Pan Michał oprócz udziału w zawodach, prowadzą szkółkę slalomową „SlalomAcademy” i  są promotorami tej trudnej dyscypliny.

Freestyle Slalom to technika jazdy na rolkach polegająca na wykonywaniu efektownych trików w jeździe pomiędzy rozłożonymi w równej odległości, w linii prostej, „kubeczkami”.
Mistrzowie opowiadali o swojej karierze sportowej, o radości, jaką im daje jazda na rolkach, ogromnej satysfakcji, godzeniu nauki z wielogodzinnymi treningami… Podzielili  się swoją pasją i przekonali, że ciężka praca, upór, ale przede wszystkim wiara w sukces „pozwala przenosić góry”.
Największy zachwyt wzbudził pokaz jazdy. Goście zaprezentowali całe mnóstwo niesamowitych trików, a widownia była oczarowana!
Na zakończenie  - chwila rozmowy, mnóstwo pytań i oczywiście autografy z dedykacją.
To było inspirujące spotkanie, pełne motywacji, dobrej energii i pięknych emocji.

 

Dziękujemy Mistrzom za obecność, fantastyczny pokaz, niesamowite wrażenia i wartościowy przekaz.

 

 

 

Z poważaniem,
Nina Prusak
koordynator projektu „Podaj dalej”

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

W-F !!!!!!!!!
 

 

Przez cały tydzień mieliśmy gościa. Codziennie przychodził do nas Pan Kamil, który odbywał w naszej klasie praktyki. Obserwował, jak się uczymy, jak ćwiczymy, jak pracujemy. Bardzo go polubiliśmy… Pan Kamil studiuje na AWF – ie , dlatego jest bardzo wysportowany i potrafi robić różne sportowe sztuczki.  Lekcja W- F – u z panem była suuuuper!!!
Na koniec otrzymaliśmy od Pana Kamila upominki, bo On też nas bardzo polubił. I obiecał, że nas jeszcze odwiedzi. Do zobaczenia, Panie Kamilu. Dziękujemy.

 

 

 

  

 

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

 

 

 

 

  

 

 

DZIEŃ KROPKI
 

 

Od małej kropki rozpoczyna się wielkie dzieło…
Dzień kropki to święto kreatywności, odwagi, zabawy, poszukiwania i odkrywania własnych talentów. U nas też było „kropkowe” szaleństwo!

 

 

 

  

 

 

PROJEKT – PTAKI


 

Edukacja przyrodnicza w klasie 2a. Wspaniale przygotowane i zaprezentowane informacje na temat ptaków, które odlatują na zimę do ciepłych krajów lub też zostają w Polsce. Było wiele ciekawostek i mnóstwo pytań do osób, które przygotowały prezentacje. Zapraszamy przed salę 101, tam wiszą nasze plakaty, chętnie się podzielimy wiedzą.

 

 

 

 

 

  

 

 

ZAJĘCIA ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ
 

 

 

Z panem Andrzejem, przedstawicielem Straży Miejskiej, spotykaliśmy się już w ubiegłym roku. Dlatego ucieszyliśmy się, kiedy zobaczyliśmy Pana Andrzeja w drzwiach naszej sali.
Jak zawsze, spotkanie to było dla nas bardzo ciekawe i pouczające. Tym razem zajęcia dotyczyły przemocy. Pan Andrzej uczył nas, jak komunikować się z innymi zgodnie z normami społecznymi, jak konstruktywnie radzić sobie ze złością oraz agresją. Mówił też o tym, jakie mogą być skutki przemocy w sytuacji, kiedy nikt nie zareaguje w odpowiednim czasie.
Przećwiczyliśmy również technikę radzenia sobie z własnym gniewem, złością, negatywnymi uczuciami. Z taką umiejętnością wyciszania emocji będzie nam łatwiej współpracować, współdziałać oraz rozwiązywać konflikty.

 

Dziękujemy, Panie Andrzeju!
 

 

 

 

  

 

BASEN
Programowa nauka pływania

 

 

Pierwszy wyjazd na basen mamy już za sobą. Rozpoczynamy naukę pływania!

 

 

 

 
 


 

 
SUKCES KLASY 2A !
 
 
 
Klasa 2a wzięła udział w konkursie plastycznym organizowanym przez firmę „Scania” i zajęła w nim II miejsce!!!
Dziękujemy wszystkim, którzy oddali głos na ich pracę konkursową, a firmie „Scania” za wspaniałe nagrody.
Uczniowie kl. 2a, wyposażeni w nowe plecaki, mogą rozpoczynać kolejną przygodę ze szkołą!  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

  

Kalendarium

Zobacz również:

 

 

 

http://edukacja.warszawa.pl/sites/edukacja/files/program-wars-i-sawa/logowis_230x80.jpg

 


 

      
 

        

 

       

 
        

  

      

 

      
 

 

Naszą stronę od 2017-10-11 odwiedziło: 55606 osób.