Klasa 2a

LEKCJA W OGRODZIE
Temat: Opis brzozy – gromadzimy informacje.

DZIEŃ CHŁOPAKA

FESTIWAL
PIOSENKI POWSTAŃCZEJ

Z WIZYTĄ
W CENTRUM PIENIĄDZA NBP

WARSZTATY Z CYKLU
„MŁODZI ODKRYWCY”
Temat: Luminescencja

MISTRZOWIE ŚWIATA W NASZEJ „MANDARYNCE”

W roku szkolnym 2018/2019, klasy 2ai 6b realizują wspólny projekt pod hasłem „Podaj dalej”. Opiera się on na współpracy  obydwu klas, wspólnych działaniach, nabywaniu i przekazywaniu wiedzy, wiadomości, umiejętności.
Projekt zakłada realizację cyklu spotkań / warsztatów / szkoleń o różnej tematyce i z wieloma fascynującymi ludźmi.
Pierwsze  - inauguracyjne spotkanie odbyło się 24 października, a było ono wyjątkowe, gdyż uczestniczyli w nim niezwykli goście  - MISTRZOWIE !!!!!!!
Mieliśmy ogromny zaszczyt poznać Panią Klaudię Hartmanis i Pana Michała Sulinowskiego, którzy są Mistrzami Polski we Freestyle Slalom na rolkach oraz Zosię Brzezińską, która mając 12 lat, jest już dwukrotną mistrzynią Polski! Pani Klaudia jest pierwszą i dotychczas  jedyną Polką, która jest numerem jeden w światowym rankingu jazdy figurowej na rolkach (MISTRZYNI ŚWIATA!!!)
Pani Klaudia i Pan Michał oprócz udziału w zawodach, prowadzą szkółkę slalomową „SlalomAcademy” i  są promotorami tej trudnej dyscypliny.

Freestyle Slalom to technika jazdy na rolkach polegająca na wykonywaniu efektownych trików w jeździe pomiędzy rozłożonymi w równej odległości, w linii prostej, „kubeczkami”.
Mistrzowie opowiadali o swojej karierze sportowej, o radości, jaką im daje jazda na rolkach, ogromnej satysfakcji, godzeniu nauki z wielogodzinnymi treningami… Podzielili  się swoją pasją i przekonali, że ciężka praca, upór, ale przede wszystkim wiara w sukces „pozwala przenosić góry”.
Największy zachwyt wzbudził pokaz jazdy. Goście zaprezentowali całe mnóstwo niesamowitych trików, a widownia była oczarowana!
Na zakończenie  - chwila rozmowy, mnóstwo pytań i oczywiście autografy z dedykacją.
To było inspirujące spotkanie, pełne motywacji, dobrej energii i pięknych emocji.

Dziękujemy Mistrzom za obecność, fantastyczny pokaz, niesamowite wrażenia i wartościowy przekaz.

Z poważaniem,
Nina Prusak
koordynator projektu „Podaj dalej”

W-F !!!!!!!!!

Przez cały tydzień mieliśmy gościa. Codziennie przychodził do nas Pan Kamil, który odbywał w naszej klasie praktyki. Obserwował, jak się uczymy, jak ćwiczymy, jak pracujemy. Bardzo go polubiliśmy… Pan Kamil studiuje na AWF – ie , dlatego jest bardzo wysportowany i potrafi robić różne sportowe sztuczki.  Lekcja W- F – u z panem była suuuuper!!!
Na koniec otrzymaliśmy od Pana Kamila upominki, bo On też nas bardzo polubił. I obiecał, że nas jeszcze odwiedzi. Do zobaczenia, Panie Kamilu. Dziękujemy.

SPRZĄTANIE ŚWIATA

DZIEŃ KROPKI

Od małej kropki rozpoczyna się wielkie dzieło…
Dzień kropki to święto kreatywności, odwagi, zabawy, poszukiwania i odkrywania własnych talentów. U nas też było „kropkowe” szaleństwo!

PROJEKT – PTAKI

Edukacja przyrodnicza w klasie 2a. Wspaniale przygotowane i zaprezentowane informacje na temat ptaków, które odlatują na zimę do ciepłych krajów lub też zostają w Polsce. Było wiele ciekawostek i mnóstwo pytań do osób, które przygotowały prezentacje. Zapraszamy przed salę 101, tam wiszą nasze plakaty, chętnie się podzielimy wiedzą.

ZAJĘCIA ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ

Z panem Andrzejem, przedstawicielem Straży Miejskiej, spotykaliśmy się już w ubiegłym roku. Dlatego ucieszyliśmy się, kiedy zobaczyliśmy Pana Andrzeja w drzwiach naszej sali.
Jak zawsze, spotkanie to było dla nas bardzo ciekawe i pouczające. Tym razem zajęcia dotyczyły przemocy. Pan Andrzej uczył nas, jak komunikować się z innymi zgodnie z normami społecznymi, jak konstruktywnie radzić sobie ze złością oraz agresją. Mówił też o tym, jakie mogą być skutki przemocy w sytuacji, kiedy nikt nie zareaguje w odpowiednim czasie.
Przećwiczyliśmy również technikę radzenia sobie z własnym gniewem, złością, negatywnymi uczuciami. Z taką umiejętnością wyciszania emocji będzie nam łatwiej współpracować, współdziałać oraz rozwiązywać konflikty.

Dziękujemy, Panie Andrzeju!

BASEN
Programowa nauka pływania

Pierwszy wyjazd na basen mamy już za sobą. Rozpoczynamy naukę pływania!

SUKCES KLASY 2A !

Klasa 2a wzięła udział w konkursie plastycznym organizowanym przez firmę „Scania” i zajęła w nim II miejsce!!!
Dziękujemy wszystkim, którzy oddali głos na ich pracę konkursową, a firmie „Scania” za wspaniałe nagrody.
Uczniowie kl. 2a, wyposażeni w nowe plecaki, mogą rozpoczynać kolejną przygodę ze szkołą!