Aby zmienić wielkość czcionki oraz kontrast strony kliknij przyciski po prawej
x A A
A A A

Klasa 4a 

 

GRUDNIOWE FORUM NAUKOWE

 

 

Podczas środowej lekcji angielskiego odbyła się kolejna edycja Forum  Naukowego, w czasie którego wystąpili moi koledzy z klasy Janek  oraz Mateusz. Koledzy opowiadali nam o swojej pasji jaką jest piłka nożna.
Dowiedziałam się, że Lionel Messi to argentyński piłkarz, który występuje na pozycji pomocnika lub napastnika w hiszpańskim klubie FC Barcelona oraz w reprezentacji Argentyny, której jest kapitanem. Ma 30 lat. Wraz ze swoją drużyną strzelili 600 bramek. Kolejnym zawodnikiem jest Neymar da Silva Santos Júnior - brazylijski piłkarz występujący na pozycji pomocnika lub napastnika we francuskim klubie Paris Saint-Germain oraz w reprezentacji Brazyli. Ma 25 lat, 3 samochody i dom w kształcie piłki.
Chociaż koledzy opowiadali z dużą pasją, ten temat nie za bardzo mnie interesuje.                          

 

 

Gabrysia kl.4a

 

 

 

 

 


 

  

 

 

„WYCIECZKA DO SZKOCJI”

 

 

W dniu patrona Szkocji św. Andrzeja zorganizowane zostały andrzejkowe zawody międzyklasowe pt. „Wycieczka do Szkocji”.

Uczniowie kl. 4a zdobyli II miejsce.

 

 

Gratulacje !

 

 

 

  

 

 

WYCIECZKA DO MULTIKINA NA FILM „PIĘKNA I BESTIA”

 

 

Dnia 27 października 2017r. klasa uczestniczyła w wycieczce do Multikina na film „Piękna i Bestia”.  Sądząc po efekcie, jaki udało się uzyskać reżyserowi  B. Condonowi, można uznać, że odświeżanie niektórych historii ma sens. Dzięki nowej – bardziej efektowneji bardziej widowiskowej formie – jedna z najpiękniejszych bajek Disneya ma szansę zdobyć miłość kolejnego pokolenia widzów. A dzięki opowiadaniu jej wciąż na nowo i od nowa ma szansę stać się nieśmiertelna.  Film opowiada nie tylko o miłości, ale i tolerancji, przełamywaniu barier. Uczniowie uznali, że film spełnił oczekiwania. Momentami budził przerażenie, ale historia zakończyła się szczęśliwie. 

 

 

 

 

 

  

 

 

GODZINA WYCHOWAWCZA INACZEJ

 

 

 

Kl. 4a bierze udział w zajęciach z mediacji rówieśniczych prowadzonych przez Panią Dorotę Wójcik. Mieliśmy możliwość pracować na warsztatach nad tym, czym jest konflikt i jak go rozwiązać? Jak również nad tym, jaki każdy może mieć status w grupie i co się z tym wiąże?

 

 

 

  

 

 

DZIEŃ EDUKACJI

 

 

W piątek, 13 października, uczniowie klasy 7b i 5a przygotowali humorystyczne przedstawienie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Scenki przedstawione przez aktorów, w przerysowany sposób pokazywały, z czym na co dzień borykają się zarówno nauczyciele, jak i uczniowie. O oprawę muzyczną zadbała p. Agnieszka Leonkiewicz wraz ze swoim chórem złożonym głównie z uczniów kl. 4a.

 

 

 

 

 

 

  

 

 

WYCIECZKA DO OGRODU BOTANICZNEGO W POWSINIE

 

 

W Centrum Edukacji Przyrodniczo-Ekologicznej dzieci uczestniczyły w warsztatach prowadzonych w oparciu o bazę, jaką stanowi ogród. Podczas zajęć oglądały prezentację multimedialną, wzbogaconą materiałami filmowymi. Warsztaty prezentowały bogactwo form i strategii życiowych różnych przedstawicieli królestwa roślin. Który gatunek jest największy? Który posiada największe kwiaty? Który żyje najdłużej? Jak rośliny polują na owady? Która utrzymuje swoją własną armię najemników? Na te pytania uczniowie poznali odpowiedzi podczas pobytu w Centrum Edukacji. Następnie uczniowie samodzielnie wykonywali preparaty mikroskopowe, które oglądali pod mikroskopem. Ostatnim etapem była wycieczka terenowa. Pomimo niesprzyjającej aury pogodowej, ogród był zachwycający. Dodatkowo dzieci przywiozły sadzonki roślin, które zostały posadzone przy szkole. 

 

 

 

 

 

 

 

  

Kalendarium

Zobacz również:

 

 

 

http://edukacja.warszawa.pl/sites/edukacja/files/program-wars-i-sawa/logowis_230x80.jpg

 


 

      
 

        

 

       

 
        

  

      

 

      
 

 

Naszą stronę od 2017-10-11 odwiedziło: 55633 osób.