Klasa 7c

JANTAR

MASTER CHEFJUNIOR

Dnia 23 listopada w jednej z ursynowskich szkół odbył się konkurs kulinarny "Master Chef Junior".

Naszą szkołę reprezentowały trzy osoby z klas siódmych: Zuzanna Łubnicka z 7a oraz Tomasz Pyzel i Franek Glok z 7c.

Przygotowane przez przedstawicieli naszej szkoły danie konkursowe bardzo smakowało powołanemu jury.

Nasi uczniowie świetnie się przy tym bawili i wykazali się pomysłowością oraz umiejętnością pracy w zespole.

O TOLERANCJI W KLASIE 7C – WARSZTAT METODĄ DRAMY

Dnia 27.09.2017r. w naszej klasie odbyły się zajęcia z dramy. Pewnie większość z was wie, co to jest 'drama', ale gdyby ktoś nie był pewny, pojęcie to odnosi się do pewnego rodzaju pracy w grupach, gdzie wcielamy się w różne postacie i odtwarzamy jakieś role, np. przed klasą.
Warsztaty te zostały przeprowadzone na naszej godzinie wychowawczej.
Pani Katarzyna, która prowadziła te zajęcia, podzieliła nas na cztery grupy i każdej z nich dała ten sam tekst dotyczący chłopca, który dołączył do nowej klasy, w której dotknął go problem odrzucenia ze strony niektórych uczniów.
Każda grupa po kolei wystawiała swoją krótką inscenizację wcielając się w poszczególnych bohaterów. Wszyscy bardzo dobrze poradzili sobie z tym zadaniem, a niektórzy to nawet odkryli w sobie talent aktorski.
Tak bardzo wciągnęliśmy się w te zajęcia, że nawet nie zauważyliśmy jak minęło 45 minut i nasze spotkanie niestety dobiegło końca.
Na pożegnanie Pani Kasia poprosiła nas, abyśmy krótko powiedzieli, co wynieśliśmy z tych warsztatów. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że jeśli jakaś osoba znajdzie się w podobnej sytuacji, jak chłopiec w naszym "scenariuszu", to trzeba mu pomóc, a nie tylko bezczynnie stać i patrzeć jak inni go nękają.
Każdy też zgodził się z tym, że tolerancja jest bardzo ważna i nie powinno się o niej zapominać.
Całej klasie podobał się taki rodzaj lekcji i liczymy na to, że nie było to nasze ostatnie spotkanie.

Marta Zarenkiewicz

SPRAWOZDANIE Z WYCIECZKI

Miejsce: Muzeum Powstania Warszawskiego

Adres: Grzybowska 79, 00-844 Warszawa

Data wycieczki: 14.09.2017

We czwartek, 14 września udaliśmy się z klasą i wychowawcami na wycieczkę do Muzeum Powstania Warszawskiego. Na miejsce dotarliśmy metrem. Najpierw jechaliśmy pierwszą linią metra do stacji Świętokrzyska, następnie przesiedliśmy się do drugiej linii metra i dojechaliśmy do stacji Rondo ONZ. Z tej stacji, z racji tego, że mieliśmy jeszcze dużo czasu, udaliśmy się piechotą do celu naszej wycieczki.

Po dotarciu do muzeum zostawiliśmy ubrania i plecaki w szatni i rozpoczęliśmy zwiedzanie.

Pierwszym etapem zwiedzania było spotkanie z przewodniczką w jednej z sal muzeum. Pani przewodniczka opowiedziała nam wiele ciekawych historii związanych z Powstaniem Warszawskim i II Wojną Światową.

Następnie poszliśmy zwiedzać ekspozycję. Widzieliśmy eksponaty broni, pamiątki z Powstania związane z pisarzami i poetami żyjącymi w tamtych czasach.

W trzeciej części zwiedzaliśmy makietę kanałów, którymi przemieszczali się żołnierze podczas Powstania Warszawskiego.

Ostatnią częścią wizyty w muzeum było ponowne spotkanie z przewodniczką w sali muzealnej. Dostaliśmy do przeczytania wiersze poetów z czasów wojennych i powojennych. Po ich przeczytaniu wspólnie omawialiśmy.

Wycieczka trwała ok. 2-2,5 godziny. Do szkoły wróciliśmy tak samo, jak przyjechaliśmy. Wycieczka bardzo mi się podobała. Na pewno będę chciał odwiedzić to miejsce jeszcze raz.

Mateusz Papliński