Aby zmienić wielkość czcionki oraz kontrast strony kliknij przyciski po prawej
x A A
A A A

Klasa 7b 

 

ZA CHWILĘ WAKACJE...

 

 

 

  

 

ŚWIĘTO SZKOŁY

 

 

 

  

 

 

ESCAPE ROOM I...MISTRZOWIE ROZWIĄZYWANIA ZAGADEK

 

 

 

 

  

 

 

CENTRUM WIELOKULTUROWE

 

 

 

  

 

 

KONKURS RECYTATORSKI  

 

 

W naszej szkole odbywał się konkurs śpiewania i recytowania. Wielu uczniów zgłosiło się, aby wziąć udział i powalczyć o trzy najlepsze miejsca. Moim zdaniem uczestnicy dali z siebie więcej, niż 100%, co było widać podczas występów. Moim zdaniem, takie konkurencje między uczniami są  bardzo kreatywnym pomysłem, aby dzieci pokazały swój talent .

 

 

 

Kajtek 7b

 

  

 

 

LICZBA  PI

 

 

W naszej szkole, 14 marca, odbył się apel z okazji liczby PI. Wielu uczniów wzięło udział w apelu lub zaangażowało się w inny sposób. Dowiedzieliśmy się wielu informacji na temat tej liczby. Nauczyciele zorganizowali dla nas tego dnia także różne quizy i zagadki. Uważam, że fani matematyki na pewno czuli się tego dnia w szkole jak ryba w wodzie .

 

 

Kajtek 7b

 

 

  

 

 

NOWA KOLEŻANKA W NASZEJ KLASIE

 

 

Niedawno, do naszej klasy, doszła nowa koleżanka, Julka. Mamy nadzieje, że spodoba Ci się w naszej klasie i miło spędzisz z nami czas smiley

 

                                                                                                    

 

      Twoja nowa klasa

 

 

  

 

 

ROMEO I JULIA

 

Wieczorem, 20 lutego we wtorek, nasza klasa wybrała się do Teatru Buffo na musical „Romeo i Julia”. Historia opowiada o dwójce młodych i zakochanych w sobie ludzi, których uczucie stawia czoła przeciwieństwom losu. Przedstawienie było bardzo urozmaicone wieloma efektami wizualnymi. Za aktorami był ekran ze scenerią w 3D, artyści jeździli motorami po scenie i byli również wyrzucani w powietrze na linach. Oprócz tego jedną z największych atrakcji była woda lecąca z góry sceny – choreografia tancerzy była specjalnie umiejscowiona, aby tańcząc chlapali na widzów. Bardzo podobał mi się pomysł z unowocześnieniem historii tego klasyka, pokazaniu wszystkich prawd – również i tych złych – o naszym społeczeństwie. Ciekawym aspektem była również woda, lejąca się na aktorów i widzów. Sądzę, że niektóre piosenki były nieco przedłużone, ale w obliczu takiej scenografii nie było to dla mnie problemem. Całokształt występu wyszedł niesamowicie, dzięki tym wszystkim atrakcjom zmodernizowana sztuka była bardzo wciągająca, mimo iż każdy zna zakończenie tej historii.

 

Karina P.

 

 

 


 

 

 

Dnia 20 marca poszliśmy całą klasą na spektakl "Romeo i Julia" do teatru Buffo.

Przedstawienie było wyjątkowe, ponieważ było w 3D oraz aktorzy chlapali wodą na widownię, co było super pomysłem.

Nie było to zwykłe Romeo i Julia jak w każdej książce czy filmie, była to bardziej zmodernizowana wersja, którą moim zdaniem lepiej trafia do nastolatków 

Mi jak i całej klasie przedstawienie bardzo się podobało i jeżeli ktoś zastanawiał się nad tym czy pójść czy nie to zdecydowanie TAK.

 

 

Kajtek 7b

 

 

 

  

 

 

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

 

 

W tym roku, razem z Olą, Asią i Amelką, w ramach kółka chemicznego, przygotowałyśmy stoisko ,,Zakochaj się w chemii”. Podczas orkiestry można było obejrzeć pokazy doświadczeń chemicznych, przygotowanych pod czujnym okiem pani Izabeli Ostrowskiej. Każdy mógł pomóc nam w przygotowaniu cieczy Nienewtonowskiej (będącej jednym z doświadczeń), jednak największą uwagę przykuł ,,Niebezpieczny wodór” i ,,Magiczna chusteczka”. Oprócz nich można było zobaczyć jeszcze wiele innych. Mamy nadzieję, że podobały wam się nasze doświadczenia oraz zainteresował was świat chemii.

                                                                                

  Zosia, jeden ze szkolnych chemików.

 

 

 

 

 

 

  

 

KLASOWA WIGILIA

 

 

Wigilia klasowa odbyła się 25.12.17 roku. Spędziliśmy ten czas razem przy stole, na którym leżały różne słodkości. Wigilię, jak co roku, zaczęliśmy od składana sobie życzeń i dzielenia się opłatkiem. Następnie przyszedł czas na spóźnione prezenty z okazji mikołajek, które standardowo rozdawał nasz kolega Mikołaj. Po wręczeniu prezentów, jak emocje już trochę opadły, zabraliśmy się za jedzenie (,które szczerze było pyszne. Szczególnie makowiec pieczony ręcznie mniaaam) i rozmowy, a w tle leciały kolędy. Atmosfera była przyjemna i wesoła. Na drugiej lekcji poszliśmy do sali gimnastycznej, żeby obejrzeć, jak nasi młodsi koledzy z klas 1-2 wystawili jasełka z akcentem góralskim. To przedstawienie dodało świątecznej atmosfery w naszej szkole (oczywiście gratulujemy udanych jasełek). Na trzeciej lekcji kontynuowaliśmy wigilię, lecz wtedy już się bardziej bawiliśmy i wygłupialiśmy smiley.Wigilia sądzę że była udana, tak samo jak prezenty smiley

 

 

                              Asia J.

 

 

 


 

 

W ostatni piątek, tj. 22 grudnia, w naszej  klasie odbyła się wigilia. Rozpoczęła się na pierwszej lekcji od podzielenia się opłatkiem i złożenia sobie nawzajem świątecznych i noworocznych życzeń. Na naszym świątecznym stole zawitał makowiec, pierniki oraz to, czego na klasowej wigilii nie może zabraknąć, czyli najróżniejsze słodycze i soki.  Aby ocieplić klimat biesiady, zapaliliśmy świeczki.

W tym roku prezenty dostaliśmy ,,pod choinkę". Nasz klasowy Mikołaj (czyli Mikołaj) pod koniec pierwszej lekcji rozdał prezenty. Nie musiały one być na wyznaczoną literę ani w wyznaczonym kolorze. Jak co roku znaliśmy płeć osoby, dla której kupujemy prezent. Myślę, że były udane i każdemu podobało się to co dostał.

Po nacieszeniu się prezentami, na następnej lekcji, udaliśmy się do sali gimnastycznej, gdzie obejrzeliśmy jasełka, w wykonaniu utalentowanych, młodszych kolegów. W pewnych momentach były zabawne i każdemu się podobały. Jednym słowem był to udany dzień.

                                                                                                                                            

 

Zosia

 

 

  

 

 

PREZENTACJA KSIĄŻEK NA J. POLSKIM

 

Na języku polskim Pani Natalia G. zorganizowała projekt polegający na przeczytaniu a później zaprezentowaniu książki w klasie w formie prezentacji bądź prezentacji multimedialnej. Zachęca to do czytania książek oraz możemy zdobyć umiejętność prezentowania oraz polecania. Jest to również ciekawa forma na dowiedzenie się czegoś o sobie np. Kto co lubi czytać? Jakiego gatunku? A również poznać po książce jego zainteresowania. Największe pole do popisu miała tu nasza koleżanka z klasy Karina P., ponieważ uwielbia czytać książki. Prezentacje wypadły dobrze i nie ukrywam, że kilka osób mnie zachęciło do przeczytania książek, które prezentowały, więc którąś na pewno przeczytam. Pomysł bardzo nam się podobał i prosimy o kontynuację projektu! smiley

 

Asia J.

 

 

  

 

 

DZIEŃ SZKOCJI

 

 

Dnia 30.11.2017 roku w naszej szkole z okazji andrzejek oraz Dnia Św. Andrzeja (patrona Szkocji) zostały zorganizowane zawody na temat wiedzy o Szkocji. Rywalizowaliśmy z klasami z tego samego rocznika. W Środę odbyła się pierwsza konkurencja która polegała na udekorowane drzwi dekoracją związaną z tematyką Szkocji. Reszta konkurencji odbyła się dziś. Pojawiły się konkurencję takie jak Quiz wiedzy oraz rysowanie szkockiego instrumentu, dud. Etapem w którym każda klasa również mogła zdobyć punkty to przyjście w tym dniu w ubraniu w kratę, najlepiej szkocką. Nauczyciele liczyli ile osób z danej klasy ma coś w kratę i przyznawali za to punkty. Nasza klasa zajęła drugie miejsce. Przegraliśmy tylko jednym punktem z 7c (, której gratulujemy wygranej J). Dziękujemy nauczycielkom języka angielskiego za zorganizowanie takich zawodów była to możliwość dowiedzenia się czegoś nowego o Szkocji.

 

 

                     Asia J.

 

 

  

 

 

BEZPIECZNA +

 

Na początku listopada wystartowały zajęcia ,,Bezpieczna +", na które uczęszczała połowa klasy. Na lekcjach uczyliśmy się o innym sposobie porozumiewania się z drugim człowiekiem i o rozwiązywaniu konfliktów. Myślę, że każdy z tych zajęć coś wyniósł i że każdemu się podobało.

 

 

Ala

 

  

 

 

ZAJĘCIA O TOLERANCJI

 

Od października mieliśmy okazję uczęszczać na godzinie wychowawczej na zajęcia dotyczące tolerancji wobec innych. Odgrywaliśmy przeróżne scenki, wcielaliśmy się w role ludzi co nie mieli za łatwego życia. Na samym końcu stworzyliśmy plakat podsumowujący to wszystko. mamy nadzieję że takich zajęć będzie więcej w przyszłości.

 

 

Ala 

 

 

 

 

 

  

 

 

DZIEŃ DOMOWEGO CHLEBA

 

 

Dnia 21 listopada na 5 przerwie mogliśmy degustować różne rodzaje domowego, wypiekanego chleba a do tego różnych dżemów i powideł. Oczywiście te dodatki również były domowej produkcji. Stoisko aż uginało się pod ciężarem pysznie pachnących kawałków chleba i smakowitych konfitur.  Zapachy ze stoiska przyciągały wszystkich. Taka akcja bardzo mi się podobała ze względu na możliwość skosztowania domowego chleba.

                                                                          

                                                                                              Kamil

 

                                                              

 

  

 

 

W HOŁDZIE
GENERAŁOWI SOSNKOWSKIEMU

 

 

 

Dn. 19.11.2017r. reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w uroczystości z okazji rocznicy urodzin gen. Kazimierza Sosnkowskiego – patrona szkoły w Antoniowie.
Uczestniczyliśmy we Mszy Św. w Archikatedrze Św. Jana, a po niej złożyliśmy kwiaty w krypcie katedry pod pomnikiem generała.
Dyrektor szkoły w Antoniowie serdecznie nam podziękował i w dowód wdzięczności i pamięci podarował album z historią szkoły i kalendarze. 

 

 

  

 

 

PRZEDSTAWIENIE Z OKAZJI 11 LISTOPADA

 

 

Gratuluję świetnego występu…

wychowawczyni

 

 

W tym roku obchodzimy 99. Rocznice Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Z tej okazji nasza klasa przedstawiła tę historię w krótkim spektaklu wystawionym w piątek, 10 listopada. Podczas przedstawienia wysłuchaliśmy wybranych piosenek patriotycznych w wykonaniu szkolnego chóru. Mamy nadzieję, że przedstawienie przypomniało Wam historię naszego kraju i się spodobałosmiley

 

                                                                                                                                

 

 

Zosia

 

 

 

 

 

  

 

 

TO MY

 

 

 

 

  

 

 

NOWY PRZEWODNICZĄCY SU

 

 

 

Z radością możemy ogłosić, że przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został nasz kolega Kuba M.!!! bardzo cieszymy się z tego sukcesu, serdecznie gratulujemy i życzymy ich jeszcze więcej!

Wierzymy w Ciebie Kuba i wiemy, że dasz z siebie 100%!

 

 


 

Na apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej Pani Magdalena Wójcicka ogłosiła wyniki głosowania samorządu szkolnego. Przewodniczącym szkolnego samorządu został……. NASZ KOLEGA KUBA M.!!!!!!!

Wszyscy jesteśmy bardzo szczęśliwi, zadowoleni, a przede wszystkim dumni z tego wyniku. Gratulacje Kuba! smiley

 

 

Karina P.

 

 

 

  

 

 

DZIEŃ NAUCZYCIELA

 

 

W piątek, 13.10, odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Nauczyciela. Nasza klasa miała możliwość przedstawienia lekcji matematyki i j. polskiego od tej zabawniejszej strony. Powitał nas znany utwór z filmu ,,Piraci z Karaibów” w wykonaniu naszego młodszego kolegi. Daliśmy z siebie wszystko to, co najlepsze, aby podziękować wszystkim Nauczycielom, Dyrekcji i  tym, których na co dzień nie widać. Było nam bardzo miło występować i mamy nadzieję, że tak samo przyjemnie było Wam nas oglądać.

                                                                                                                                

Zosia

 

 


 

Dnia 13 października w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Było to przedstawienie, w którym wystąpili uczniowie z naszej klasy. Na początku chłopiec z szóstej klasy zagrał na keyboardzie melodię z popularnego filmu „Piraci z Karaibów”. Później zaczęło się przedstawienie przygotowane przez naszą klasę. Wszyscy aktorzy, grający niezbyt przygotowanych uczniów, idealnie wcielili się w swoje role. Jednak największą atrakcją była nasza Asia, która wcieliła się w rolę „surowej” nauczycielki matematyki – samą Panią Grażynę Jabłońską smiley. Było dużo śmiechu na widowni, gdy zobaczyli młodszą imitację naszej wychowawczyni. Mam nadzieję, że każdemu spodobał się nasz występ, ponieważ nie zabrakło śmiechu no i nagród z konkursów.

 

 

Karina P. 

 

 

  

 

 

 

 

  

 

 

 

 

  

 

 

AKCJA PROMOCYJNA

 

 

 

 

Walczymy o 1000 książek do naszej szkolnej biblioteki!


Szkoła bierze udział w konkursie „Tysiąc powodów by czytać” ,a my, uczniowie SP 330 walczymy o Państwa głosy. Byłoby super, gdyby w bibliotece pojawiło się 1000 zupełnie nowych, ciekawych książek ( niekoniecznie lektury smiley ).


Liczymy na 1000 głosów dziennie!!!


W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy akcję promocyjną! Odwiedziliśmy wszystkie klasy 4 – 7. Opowiedzieliśmy o konkursie, przekazaliśmy instrukcję jak głosować i rozdaliśmy ulotki.


Drodzy Rodzice! To dla nas ważne… Chcielibyśmy wygrać smiley GŁOSUJCIE!!!!!!
 

 

Kuba i Kajtek z VIIb

 

 

 

 

 

  

Kalendarium

Zobacz również:

 

 

 

http://edukacja.warszawa.pl/sites/edukacja/files/program-wars-i-sawa/logowis_230x80.jpg

 


 

      
 

        

 

       

 
        

  

      

 

      
 

 

Naszą stronę od 2017-10-11 odwiedziło: 78699 osób.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:

  1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Dokumenty – RODO”,
  2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
  3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
  4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej.
  5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
  6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
  7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
  8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
  9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
  10. klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Klauzula informacyjna” w górnej części strony.

CIASTECZKA (cookies)

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.