Klasa 6csp

SPACER WZDŁUŻ WISŁY

W dniu 23.05.2018r. uczestniczyliśmy w warsztatach nad Wisłą "Gruba Kaśka-chudy Wojtek". Przewodnik opowiadał nam, m.in. o gatunkach drzew występujących w Dolinie Środkowej Wisły, sposobie oczyszczania wody, a także o bezpiecznej kąpieli w miejscach niestrzeżonych. Natomiast w przygotowanym palenisku rozpaliliśmy ognisko i upiekliśmy kiełbaski. Polecamy naszym koleżankom i kolegom interesującą wyprawę wzdłuż Wisły i piękne krajobrazy.

W TEATRZE "GULIWER"

W dn. 27.04.2018 roku uczestniczyliśmy w przedstawieniu teatralnym, pt. "Calineczka"-słynnej baśni H.Ch. Andersena. Podziwialiśmy nie tylko świetną grę aktorów, ale również fantazyjne ich kostiumy oraz niezwykłą scenografię.

W dniu 19.04.2018 roku nasza klasa zdobyła III miejsce w konkursie Eko Drzwi-Zieleń wokół nas. Jesteśmy zadowoleni z otrzymanego dyplomu, nagrody i słodkiego podarunku smiley

SZKOLNA GAZETKA

Dbamy o wystrój naszej klasy...smiley

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

W dniu 1.03.2018 r. wzięliśmy udział w apelu z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Pamiętaliśmy również o przygotowaniu informacji na gazetkę szkolną poświęcona Żołnierzom Niezłomnym.

GULIWER

W piątek, 9.03.2018 r., udaliśmy się z nauczycielami oraz kolegami i koleżankami z innych klas do Teatru Guliwer na spektakl, pt.:"O rybaku i złotej rybce".

Aktorzy przenieśli nas w świat bajki z największym kunsztem, przekazując wartości ponadczasowe. Chętnie tam powrócimy, aby przypomnieć sobie i ponownie zachwycić się najpiękniejszymi opowiastkami.

"CUDOWNY CHŁOPAK"

W środę, 7.02.2018r. , udaliśmy się do Multikina Ursynów na projekcję filmową, pt."Cudowny chłopak".

Ekranizacja powieści bardzo nam się podobała, szczególnie postać chłopca, który po latach nauki w domu, poszedł do szkoły, by nie tylko zdobyć wiedzę, ale przede wszystkim prawdziwych przyjaciół.

ZAWODY Z OKAZJI OBCHODÓW DNIA ŚW. ANDRZEJA

CUDOWNE WSPOMNIENIA Z ZIELONEJ SZKOŁY 2017

W dniach 23-27.10.2017r. klasa 6c wraz z opiekunami wyjechała na wycieczkę do Mielna. Po zapoznaniu się z ośrodkiem wypoczynkowym, udaliśmy się na spacer nad morze. Przy głównym wejściu na plażę usytuowany jest budzący zachwyt pomnik Morsa. Jest symbolem organizowanych od 2004 r. Międzynarodowych Zlotów Morsów. Kolejną atrakcją była przejażdżka  ciuchcią  do Sorbinowa.

Natomiast w Kołobrzegu spacerowaliśmy promenadą, widzieliśmy latarnię morską, uczestniczyliśmy w rejsie statkiem, a także karmiliśmy mewy na plaży.

W ośrodku wczasowym  wspólnie oglądaliśmy filmy, kąpaliśmy się w basenie, świętowaliśmy urodziny naszych dwóch kolegów, zorganizowaliśmy dyskotekę.

Pamiętaliśmy również o zakupie widokówek i wysłaniu ich do naszych rodzin i przyjaciół.

Cudowne chwile zostały uwiecznione na fotografiach, które zachowujemy na pamiątkę w naszej szkolnej galerii.

LEKCJA MATEMATYKI

Poznajemy rodzaje kątów…