Aby zmienić wielkość czcionki oraz kontrast strony kliknij przyciski po prawej
x A A
A A A

Klasa 6a 

 

 

PAPUGARNIA

 

 

 

  

 

 

DZIEŃ ZIEMI

 

 

Dnia 19 kwietnia w naszej szkole był obchodzony Dzień Ziemi. Każdy mógł się ubrać na zielono i udekorować swoje drzwi klasowe. Był też specjalny apel przygotowany przez dzieci z klasy 5. Apel był bardzo ciekawy oraz dobrze przygotowany.

                                                                                                          

 

Zosia

 

   

  

 

 

WYCIECZKA

 

 

Dnia 11 kwietnia poszliśmy na wycieczkę na wystawę niewidzialną. Było to bardzo ciekawe przeżycie, ponieważ mogliśmy się wczuć w osoby niewidome . Przechodziliśmy przez pokoje, a oprowadzała nas osoba niewidoma. Nauczyliśmy się tam bardzo dużo np.: Jak rozróżniać monety? Było to bardzo fajne i polecam każdemu takie wyjście.

                                                                                                                

Zosia

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

GODZINA Z  WYCHOWAWCĄ

 

Dnia 21 lutego na godzinie z wychowawcą mieliśmy spotkanie z panią. Powiedziała nam, że możemy zrobić prosty uczynek, mianowicie przeczytać książkę po angielsku, a w zamian za to 10 groszy wpadnie na konto fundacji. Te pieniądze będą przeznaczane na różne podręczniki , ubrania,  pomoce szkolne itp. dla dzieci w Afryce. Według mnie warto przeczytać kilka takich książek i uszczęśliwić wiele dzieci. Nam zajmie przeczytanie takiego opowiadania 10 minut , a dzieciom z  Afryki zarobienie pieniędzy zajęłoby dużo wysiłku, czasu i nie byłoby takie łatwe.

                                                                                                                           

Zosia 

 

  

 

 

WALENTYNKI

 

Dnia  14 lutego odbyły się w naszej szkole Walentynki. Cała szkoła była ozdobiona w serduszkach lub rzeczach związanych z tym świętem. Z tej okazji odbył się także apel, który wykonały dzieci z klas czwartych. Była także specjalna poczta walentynkowa, do której można było wrzucić kartkę , a następnie samorząd roznosił nasze Walentynki. Cały dzień był bardzo fajny i dobrze go wspominam.

                                                                                                                          Zosia

 

 

  

 

MOJE FERIE

 

 

Dnia 11 stycznia, każdy ze szkoły wyszedł podekscytowany, ponieważ zaczynały się ferie. Pierwszy tydzień moich ferii zaczął się ciekawie, co prawda nie wyjechałam z domu, ale codziennie gdzieś wychodziłam  np. na lodowisko czy do kina. Prawdziwa frajda zaczęła się w czwartek, ponieważ całą moją rodzina pojechałam do Włoch, a dokładniej do Val Di Sol. Było tam wspaniale, piękne widoki, śnieżne stoki i ładne kamieniczki. A do tego cudowny raj dla narciarzy!

                                                                                                                                 

Zosia

 

  

 

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

 

 

 

Dnia 7 stycznia, w naszej szkole, odbył się WOŚP. Na naszym stanowisku widniało dużo ciast, babeczek itp. Było bardzo dużo ciekawych stanowisk np. "Milionerzy", "Eksperymenty". Na dodatek były występy, które organizowali uczniowie n naszej szkoły. Mogliśmy wtedy patrzeć na najróżniejszy tańce lub występy karate. Według mnie była to bardzo udany WOŚP

                                                                                                

 

   Zosia

 

  

 

 

DZIEŃ ŚW. ANDRZEJA

 

 

  

 

 

  LEKCJE WF-U

 

Nasza klasa jest klasą sportową. Zgłosiliśmy się do niej, bo kochamy sport. W tygodniu mamy aż 10 godzin wf-u. Bardzo się cieszymy, że możemy już ćwiczyć na naszej ślicznej i odnowionej sali gimnastycznej. Jest ona bardzo ładna i dostosowana do naszych potrzeb. Jest tam mnóstwo drewnianych drabinek i bramek do gry w piłkę. Jesteśmy wdzięczni Pani Dyrektor oraz Radzie Rodziców za przygotowanie tej pięknej sali. Do naszej klasy (6a) doszło 3 uczniów. Staramy się, aby szybko dorównali nam w nauce gry w koszykówkę, siatkówkę itp. 
Zdajemy sobie sprawę, że znalezienie się w nowej szkole nie jest łatwe, ale mamy nadzieje, że szybko dorównają nam w nauce i sporcie. Nie możemy się doczekać, aż w reszcie będzie kolejna lekcja wf-u. Ja osobiście najbardziej lubię siatkówkę i piłkę ręczną.     
 Eliza

 


 

Dnia 14 listopada na lekcje wf przyszła do nas pani Magda na zastępstwo. Na pierwszej lekcji ćwiczyliśmy siatkówkę . Było bardzo fajnie. Na następnej lekcji chłopcy i niektóre dziewczyny grały w ręczną, a ja z Elizą uczyłyśmy oliwkę grac w siatkę , według mnie troszkę się podszkoliła i coś wyniosła z naszej nauki.

 

 

Zosia


 

 

14 listopada na 7 i 8 lekcji mieliśmy w-f. Na początku ćwiczyliśmy serwowanie i podawanie piłki. Potem podzieliliśmy sie na trzy drużyny i graliśmy w siatkówkę. Na drugieh lekcji graliśmy w piłkę ręczną. Podczas meczu pani Magda robiła nam zdjęcia.

 

Asia


 

 

Nasza nowa sala gimnastyczna jest moim zdaniem  bardzo fajna. Szczególnie dlatego, że jest nowa podłoga, siatki i bramki. Szkoda tylko, że nie ma tam teraz ławek, bo gdy po meczu czekasz na kolejną rozgrywkę, musisz siedzieć na podłodze. Innym mankamentem tej sali jest to, że szybko się brudzi i panie woźne mają dużo dodatkowej pracy :)

 

Eryk

 

  

 

 

CAŁA 6A TO JEDNA RODZINA

 

 

Dnia 11 października na godzinie z wychowawcą pani rozdała nam kartki i mieliśmy na nich narysować siebie. Było przy tym sporo zabawy i śmiechu. Następnie napisaliśmy na nich to co możemy zrobić, aby być lepszym i żebyśmy stawali się rodziną. Potem przykleiliśmy nasze prace na kartce i teraz wisi ona w sali 305.

 

 

 Zosia

 

 


 

 

Dnia 11 października na godzinie z wychowawcą pani Magda dała nam kartki na których mieliśmy siebie narysować i napisać co będziemy robić żeby nasza klasa była jak jedna wielka rodzina. Wszyscy się dobrze bawili, a rysunki były ładne.

 

 

 

Asia

 

 

 

  

 

 

OTWARCIE OGRODU BOTANICZNEGO

 

 

 

Dnia 5 października uroczyście otwarto ogródek botaniczny przy szkole 330. Otworzył go pan burmistrz, panie dyrektorki oraz osoby pomagające w projekcie. Potem klasa 5 przygotowała krótką prezentację. Projekt ma na celu zachęcić uczniów do spędzania czasu na dworze oraz po prostu urozmaicić otoczenie naszej szkoły. Teraz możemy wyjść na dwór i podziwiać  przepiękne rośliny.

 

 

Zosia


 

 

 

Dnia 5 października odbyło się uroczyste otwarcie ogrodu botanicznego przy Szkole Podstawowej nr 330. Otworzyła go pani dyrektor Joanna Skopińska i burmistrz Robert Kempa. Przy tworzeniu ogródka pomogła klasa 5 b. Teraz możemy się cieszyć pięknymi roślinami przed szkołą

 

 

Asia

 

 

  

 

 

GODZINA Z WYCHOWAWCZA Z POKROWCAMI smiley

 

 

 

Dnia 27 września na godzinie z wychowawcą Bartek podarował nam pokrowce na siodełka. Były one czarne z napisem ,,zakochaj się w Warszawie’’. Każdy założył je sobie na głowę i udawał, że jest oficerem. Potem zrobiliśmy sobie zdjęcie klasowe ze śmiesznymi minami. Ta lekcja z pewnością zostanie zapamiętana.

                                                                                    

 Zosia

 


 

 

Wczoraj na piątej lekcji była kolejna godzina wychowawcza.  Rozmawialiśmy o sprawach klasowych, a potem dostaliśmy od Bartka  ortalionowe pokrowce na siodełko od roweru.

Obejrzeliśmy je i stwierdziliśmy, że wyglądają jednak bardziej jak berety. Wszyscy założyli te pokrowce na głowę,  wyglądaliśmy bardzo śmiesznie.

 Na koniec zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie na pamiątkę.

                                                                               

 

   Eryk

 


 

 

 

27 września na godzinie wychowawczej Bartek  dał nam pokrowce na siodełko od roweru. Wszyscy jednak założyli sobie to na głowę i pani Magda zrobiła nam klasowe zdjęcie. Wyglądaliśmy dziwnie ale nikt się tym nie przejmował. Rozmawialiśmy jeszcze o innych rzeczach i w końcu zadzwonił dzwonek

                                                                         

 

       Asia

 

 


 

 

Pewnego dnia siedzimy sobie na godzinie wychowawczej kiedy pani przyniosła nam pokrowce na siodełka. W pierwszej chwili nie wiedzieliśmy co to jest kiedy nagle jakiś geniusz założył to coś na głowę. No i zaczęła się mania. Wszyscy poszli w jego ślady. Szaleliśmy po klasie, robiliśmy zdjęcia, ale najważniejsze, że dobrze się bawiliśmy!                   
                                                                             

 

Franek

 

 

 

 

  

 

 

WYBORY SAMORZĄDU KLASOWEGO

 

 

 

Dnia 5 września odbyły się wybory samorządu klasy 6a. Było sporo kandydatów, ale tylko trójka mogła się załapać. Każdy pisał imię swojego wybrańca na karteczkach. Po oddaniu głosów zaczęła się bardzo emocjonująca walka. Ostatecznie przewodniczącym został Michał, zastępcą Oliwia i skarbnikiem Maks.

 

Zofia

 

 


 

W środę 6 września odbyły się wybory do samorządu klasy 6a. Na początku byli zapisywani na tablicy kandydaci do samorządu. Po tym, jak wszyscy zagłosowali, były czytane głosy. Pierwsze 5 głosów było na Michała potem na Oliwię. Po długich wyborach wyniki były gotowe: Przewodniczący Michał - 10 głosów, Wiceprzewodniczący Oliwia – 6 głosów oraz Skarbnik Maks - 4 głosy.

 

Michał

 

 


 

Wybory samorządu klasowego odbyły się na godzinie wychowawczej. Wszyscy napisali na karteczce imię osoby, która według nich ma zostać przewodniczącym. Zgłosiło się kilku chłopaków i Oliwka. Większość chłopaków głosowała na Michała i to on został przewodniczącym, ale dziewczyny i jeszcze kilka osób głosowało na Oliwkę i dlatego ona jest wiceprzewodniczącym. Maks został skarbnikiem, bo miał mniej głosów od Oliwki. Maciek losował karteczki a Olek zapisywał wszystko. Myślę, że wybory w tym roku były udane.

 

Asia

 

 


 

Dziś, 6 września mieliśmy 7 lekcji. Na godzinie wychowawczej przypominaliśmy sobie zasady, regulaminy  itp.  Wybieraliśmy także klasowy samorząd! Naszym przewodniczącym został Michał. Naszą wiceprzewodniczącą jest nowa koleżanka Oliwia, a skarbnikiem jest Maks!                                                                       

 

 

Lena

 

 

 

 

  

 

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

 

 

 

Rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się 4 września. Przez to że sala gimnastyczna jest w remoncie od razu szliśmy do swoich sal. Do naszej klasy miały dołączyć aż trzy osoby i byliśmy bardzo ciekawi jakie one są. Pani nas przywitała, dała lizaki, zeszyt z planem lekcji i dokumenty, które trzeba podpisać. Zapoznałyśmy się z naszą nową koleżanką Oliwką i poszłyśmy do domu nie świadome jeszcze tego, że następnego dnia idziemy do szkoły.

 

 

                                                                                                                       Asia

 


 

Dnia 4 września do sali weszła klasa 6a. Każdy się trochę zmienił i był pełen emocji. Wszyscy byli ciekawi tego jak inni spędzili wakacje. Jedni byli za granicą, inni na obozach i jeszcze inni po prostu zwiedzali Polskę. Każdy był trochę smutny, że kończą się wakacje, a równocześnie cieszył się, że widzi przyjaciół.

                                                                                                                 

 

  Zosia

 

 

 

 


 

 

Rozpoczęcie roku zaczęło się o 09:00 rano. Gdy już usiedliśmy w ławkach, zauważyłam kilka nowych osób. Wychowawczyni poprosiła je, aby się przedstawiły i coś o sobie opowiedziały. Po chwili nauczycielka krótko przedstawiła nam, co nas czeka w 6 klasie.  Pani rozdała nam lizaczki i wypuściła nas do domów. Ja z moją przyjaciółką Leną uznałyśmy, że pójdziemy do niej. Razem super się bawiłyśmy. Poszłyśmy na pizzę, a potem zjadłyśmy lody. Były pyszne. Wróciłyśmy do jej mieszkania i oglądałyśmy telewizję. Niestety musiałam się już zbierać, więc podziękowałam Lenie i poszłam do domu. Ten dzień był naprawdę ciekawy.

                                                                                                                 

   Eliza

 


 

 

Dziś 4 września – rozpoczęcie roku szkolnego. Niestety wakacje już się skończyły. Dołączyła do nas trójka nowych kolegów. Nareszcie będzie parzyście wśród dziewczyn! Spotkaliśmy się w sali 305 z naszą panią Madzią. Jesteśmy już 6 klasą! Gdy dostaliśmy plany lekcji było jeszcze kilka ważnych informacji. Potem rozeszliśmy się ze smutkiem na twarzach – KONIEC WAKACJI! ZACZYNA SIĘ SZKOŁA! 

                                                                                                                   

 

 Lena

 

 

 

 

  

Kalendarium

Zobacz również:

 

 

 

http://edukacja.warszawa.pl/sites/edukacja/files/program-wars-i-sawa/logowis_230x80.jpg

 


 

      
 

        

 

       

 
        

  

      

 

      
 

 

Naszą stronę od 2017-10-11 odwiedziło: 78688 osób.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:

  1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Dokumenty – RODO”,
  2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
  3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
  4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej.
  5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
  6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
  7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
  8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
  9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
  10. klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Klauzula informacyjna” w górnej części strony.

CIASTECZKA (cookies)

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.