Klasa 5d

WYCIECZKA DO OPERY NARODOWEJ

Dnia 22.05 nasza  klasa wybrała się do Opery Narodowej. Kiedy weszliśmy do środka, czekała na nas pani przewodnik. Pani opowiadała o różnych ciekawych miejscach. Widzieliśmy różne pracownie, między innymi miejsce, gdzie szyją ubrania dla aktorów. Dowiedzieliśmy się też, że przygotowania do występu trwają rok. Mogliśmy zobaczyć, jak pracują osoby, które przygotowują rekwizyty na każdy występ. Wycieczka była bardzo interesująca i każdy z nas był zachwycony wizytą od kulis w  Operze Narodowej.

Basia K.

W GRUPACH...

W dniach 7.05, 9.05, 10.05, w naszej klasie, odbyły się przedstawienia pod tytułem ,, Odyseusz jest wśród nas”. Pani podzieliła nas na trzy grupy po siedem osób. Każda grupa miała inne pomyły na przedstawienie. Myślę, że każdy z nas nauczył się pracy w grupach.

Basia. K

ZAJĘCIA Z TAŚMĄ

W środę, 18 kwietnia, na godzinie wychowawczej mieliśmy trudne ćwiczenia. Czwórkami ustawialiśmy się pod tablicą, a pani Natalia zaczęła nam łączyć ręce i nogi z osobą z boku. Zadanie polegało na przejściu przez całą salę wspólnie, a potem wzięcie podręczników i ułożenie ich na regale z książkami. Każda grupa wykonała to zadanie, a żaden czas nie przekroczył dwóch minut. Niektóre drużyny, mimo że same się wybrały, miały problem z wykonaniem zadania. Każda grupa miała swój własny, unikatowy sposób na wykonanie tego trudnego zadania. Niektóre bokiem, inne tyłem, a niektórzy próbowali iść normalnie. Największą trudność sprawiło nam wzięcie podręczników z ławki i powrót. Na koniec omawialiśmy ćwiczenie, które miało sprawić, że poćwiczymy pracę w grupach. Zajęcia wszystkim się podobały.

APEL W HOŁDZIE OFIAROM ZBRODNI KATYŃSKIEJ

Dnia 12.04 nasza klasa brała udział w uroczystości szkolnej, której tematem przewodnim była Zbrodnia Katyńska w 1940r. W hołdzie ofiarom klasa 5D i 7B przygotowała piękne, choć smutne, wiersze i piosenki. Cała uroczystości trwała 2 godziny lekcyjne i miała charakter powagi i zadumy.

Basia K.

SYMBOLE I ALEGORIE

Dnia 9.03. nasza klasa była na wycieczce w Zamku Królewskim. Oglądaliśmy obrazy, a pani przewodnik próbowała razem z nami odkryć ich przenośne znaczenie. Byliśmy także w wielu salach królewskich. Bardzo nam się podobała wycieczka i chcielibyśmy pojechać tam jeszcze raz.

Wiktoria

DZIEŃ KOBIET

Dnia 8 marca obchodziliśmy w klasie Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzny.
Po wejściu do sali zobaczyliśmy, że na ławkach leżą dla nas prezenty. Dziewczynki dostały błyszczyki do ust a chłopcy power banki. Wszyscy byliśmy miło zaskoczeni. Upominki wszystkim się podobały. Po tym miłym wydarzeniu zaczęła się lekcja j. polskiego z naszą najlepsza wychowawczynią p. Natalią.

Staś

BĄDŹMY BEZPIECZNI!

Na godzinie wychowawczej odbyła się prezentacja plakatów o bezpiecznej szkole i o tym, jak powinno się zachowywać w szkole. Uczniowie opowiadali na czym polegają wybrane przez nich zasady, zakazy lub jakie mogą być konsekwencje niebezpiecznego zachowania.

Julia W.

ZAJĘCIA O WSPÓŁPRACY

Dnia 28 lutego do naszej klasy przyszła pani psycholog. Zrobiła nam zajęcia o współpracy. Mieliśmy z plastikowych rurek, papieru i taśmy zrobić zjeżdżalnię dla piłeczki ping-pongowej. Na koniec zajęć zagraliśmy w grę z podawaniem sobie piłki. Myślę, że sporo się nauczyliśmy o pracy w grupach.

DYSKOTEKA KLAS 4-7

Od godziny 17, w tłusty czwartek, w sali gimnastycznej, trwała dyskoteka dla klas 4-7. Odbyła się tam też gra z krzesełkami. Wszyscy śpiewali i tańczyli. Rada rodziców zakupiła uczniom pączki i wodę.  Po godzinie 19 dyskoteka się zakończyła. Było fantastycznie.

ZBIÓRKA NA WIELKĄ ORKIESTRĘ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Dnia 7 stycznia w niedzielę odbyła się w naszej szkole Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od 9:00 do 13:00 salę gimnastyczną wypełniały stanowiska z jedzeniem, kiermasz różności i pokazy m.in. pokaz karate i układy taneczne studia „Akcet”. Było jak zwykle super.

WIGILIA KLASOWA

Dnia 22 grudnia w naszej szkole odbyła się wigilia klasowa z prezentami i słodkościami. Dzieci najpierw składały sobie świąteczne życzenia, a następnie otwierały upominki pakowane w zielone opakowani. Później, przy akompaniamencie kolęd, zjadły przyniesione słodkości.

Julia W.

WYCIECZKA DO ŁAZIENEK KRÓLEWSKICH

Dnia 20 listopada nasza klasa udała się na wycieczkę do Łazienek Królewskich. W Łazienkach Królewskich zwiedziliśmy pałac, w którym  dawniej mieszkał król Stanisław August Poniatowski.  Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat mitów. Pracowaliśmy w grupach. Najlepszy pomysł grupy zostawał nagrodzony kawałkiem mapy. Pani, która była naszym przewodnikiem, była bardzo miła. Zadawała nam pytania związane z miologią. Cała nasza klasa wróciła bardzo uśmiechnięta do szkoły i pełna wiedzy o mitach.

Basia. Kucharska

SPRZĄTAMY ŚWIAT