Klasa 5d 

 

 

SYMBOLE I ALEGORIE

 

 

Dnia 9.03. nasza klasa była na wycieczce w Zamku Królewskim. Oglądaliśmy obrazy, a pani przewodnik próbowała razem z nami odkryć ich przenośne znaczenie. Byliśmy także w wielu salach królewskich. Bardzo nam się podobała wycieczka i chcielibyśmy pojechać tam jeszcze raz.

 

Wiktoria

 

 

 

  

 

 

DZIEŃ KOBIET

 

 

Dnia 8 marca obchodziliśmy w klasie Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzny.
Po wejściu do sali zobaczyliśmy, że na ławkach leżą dla nas prezenty. Dziewczynki dostały błyszczyki do ust a chłopcy power banki. Wszyscy byliśmy miło zaskoczeni. Upominki wszystkim się podobały. Po tym miłym wydarzeniu zaczęła się lekcja j. polskiego z naszą najlepsza wychowawczynią p. Natalią.

 

 

 

Staś

 

 

 

 

  

 

 

BĄDŹMY BEZPIECZNI!

 

 

Na godzinie wychowawczej odbyła się prezentacja plakatów o bezpiecznej szkole i o tym, jak powinno się zachowywać w szkole. Uczniowie opowiadali na czym polegają wybrane przez nich zasady, zakazy lub jakie mogą być konsekwencje niebezpiecznego zachowania.

 

Julia W.

 

 

 

 

 

  

 

 

ZAJĘCIA O WSPÓŁPRACY

 

Dnia 28 lutego do naszej klasy przyszła pani psycholog. Zrobiła nam zajęcia o współpracy. Mieliśmy z plastikowych rurek, papieru i taśmy zrobić zjeżdżalnię dla piłeczki ping-pongowej. Na koniec zajęć zagraliśmy w grę z podawaniem sobie piłki. Myślę, że sporo się nauczyliśmy o pracy w grupach.

Basia R.

 

 

 

  

 

DYSKOTEKA KLAS 4-7

 

Od godziny 17, w tłusty czwartek, w sali gimnastycznej, trwała dyskoteka dla klas 4-7. Odbyła się tam też gra z krzesełkami. Wszyscy śpiewali i tańczyli. Rada rodziców zakupiła uczniom pączki i wodę.  Po godzinie 19 dyskoteka się zakończyła. Było fantastycznie.

 

Basia R.

 

 

  

 

 

ZBIÓRKA NA WIELKĄ ORKIESTRĘ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

 

Dnia 7 stycznia w niedzielę odbyła się w naszej szkole Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od 9:00 do 13:00 salę gimnastyczną wypełniały stanowiska z jedzeniem, kiermasz różności i pokazy m.in. pokaz karate i układy taneczne studia „Akcet”. Było jak zwykle super.

 

 

Basia R.

 

 

 

  

 

WIGILIA KLASOWA

 

Dnia 22 grudnia w naszej szkole odbyła się wigilia klasowa z prezentami i słodkościami. Dzieci najpierw składały sobie świąteczne życzenia, a następnie otwierały upominki pakowane w zielone opakowani. Później, przy akompaniamencie kolęd, zjadły przyniesione słodkości.

 

Julia W.

 

 

 

  

 

 

WYCIECZKA DO ŁAZIENEK KRÓLEWSKICH

 

                      

Dnia 20 listopada nasza klasa udała się na wycieczkę do Łazienek Królewskich. W Łazienkach Królewskich zwiedziliśmy pałac, w którym  dawniej mieszkał król Stanisław August Poniatowski.  Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat mitów. Pracowaliśmy w grupach. Najlepszy pomysł grupy zostawał nagrodzony kawałkiem mapy. Pani, która była naszym przewodnikiem, była bardzo miła. Zadawała nam pytania związane z miologią. Cała nasza klasa wróciła bardzo uśmiechnięta do szkoły i pełna wiedzy o mitach.

 

 

Basia. Kucharska

 

 

 

  

 

 

SPRZĄTAMY ŚWIAT

 

 

 

 

  

Kalendarium

Zobacz również:

 

 

 

http://edukacja.warszawa.pl/sites/edukacja/files/program-wars-i-sawa/logowis_230x80.jpg

 


 

      
 

        

 

       

 
        

  

      

 

      
 

 

Naszą stronę od 2017-10-11 odwiedziło: 25765 osób.