Aby zmienić wielkość czcionki oraz kontrast strony kliknij przyciski po prawej
x A A
A A A

Klasa 5b 

 

PREZENTACJE O KRAINACH GEOGRAFICZNYCH

 

 

Prezentacje o krainach geograficznych w Polsce przedstawialiśmy na lekcji przyrody w kwietniu.

Najpierw były pobrzeża. Interesujące w prezentacji było to, że wykonawcy opowiadali w pierwszej osobie liczby pojedynczej, czyli np. ,,Ja mam…”. Następnie ,,występowały” pojezierza- zespół pojezierzy zrobił ciekawy quiz, a my za poprawne odpowiedzi dostawaliśmy cukierki. Potem ,,wystąpiły” wyżyny- tutaj prezentujący popisali się dobrą dykcją. Po nich zespół do spraw nizin pokazał bardzo ładne zdjęcia.
W grupie kotlin były tylko dwie osoby, więc mieli oni trochę trudniej, ale dali radę i to też była bardzo dobra prezentacja. Na samym końcu były góry. To było to! Według znacznej większości klasy była to najlepsza prezentacja, ponieważ w ich dziele były śmieszne scenki, a także krótki quiz.

 

Wojciech P.

 

 

  

 

 

WYJAZD NA FERIE ZIMOWE

 

 

W sobotę 13.01.2018r z moją rodziną pojechałem do Białki Tatrzańskiej. Bardzo dobrze się bawiłem jeżdżąc na snowboardzie. Niezwykle smaczne były znane góralskie oscypki i kurtoszkołacze. Byłem tam łącznie 7 dni i nie mogę się doczekać kolejnych ferii.

 

Bartek

 

 

 

  

 

 

RECENZJA FILMU „PADDINGTON 2”

 

 

W środę 17.01.18r pojechałem z braćmi na film „Paddington 2”. To historia małego misia przygarniętego przez rodzinę ludzi i sprawiającego im wiele kłopotów np. Paddington wyprał białe ubrania z czerwoną skarpetką i wszystkie się zaróżowiły. Była to wzruszająca historia z humorem dla całej rodziny. Bardzo mnie wciągnęła i bardzo dobrze się bawiłem oglądając ten film. Nikt nie będzie się na nim nudził. Czekam na kolejną część.

 

 

                                                               Polecam,

Bartosz Zalewsk

 

  

 

 

NASZ DEBIUT PRZED KAMERĄ

 

 

Ostanie tygodnie starego roku były aktywne w naszej klasie.  Jednym z wydarzeń, w których uczestniczyliśmy było nagranie reklamy książki „Dziewczyny mają moc”. O występ zostały poproszone dziewczyny z różnych klas oraz liczna reprezentacja Vb. Zadanie polegało na zaprezentowaniu swojego talentu i umiejętności. Ja np. grałam na wiolonczeli. Inne dzieci także grały na różnych instrumentach (klarnet, pianino, skrzypce). Dziewczyny dawały pokazy taneczne, akrobatyczne, jeździły na rolkach, malowały, grały w szachy a także przekazywały swoją wiedzę naukową. Wszystko to pod okiem pani reżyser i kamerzysty. Towarzyszyła nam też mama Hani. To wydawnictwo, w którym pracuje wydało tę książkę, stąd nasz udział w reklamie.

Celem tego było pokazanie, że każda dziewczyna czy mała czy duża ma talent to różnych rzeczy i może robi, co tylko zapragnie.

Całe przedsięwzięcie trwało około 6 godzin, podczas których byłyśmy zwolnione z lekcji. Po powrocie do domu byłam baaaaaardzo zmęczona, ale zadowolona z nowego doświadczenia.

 

  

 

MIKOŁAJ I SPÓŁKA

 

 

Dzień przed przerwą świąteczną 22 grudnia 2017 nasz klasa udała się do kina na film pt. „Mikołaj i Spółka”. Bezpośrednio przed wyjściem spotkaliśmy się w klasie, aby złożyć sobie nawzajem życzenia i połamać się opłatkiem.  Ubraliśmy także naszą klasową choinkę i ruszyliśmy do kina.

Naszą gromadką opiekowały się dwie Panie Magdy. Klasa była w miarę zdyscyplinowana, więc punktualnie dotarliśmy na miejsce. Oprócz nas w sali kinowej była obecna jeszcze inna grupa z innej szkoły.

Film był komedią w klimacie świątecznym. Opowiadał o Mikołaju, który wyjechał z Laponii, aby znaleźć witaminę C dla elfów. Podczas jej poszukiwania przeżył wiele przygód. Najbardziej podobało mi się, gdy Mikołaj przechodził przez ściany więzienia zamiast przez drzwi używając kości do gry jak w grze ‘Monopoly’. Bawił mnie również zbyt dosłowny sposób, w jaki Mikołaj rozumiał różne pytania, na przykład:

-Urodził się Pan??

-Tak :)

- No to, że się Pan urodził to ja widzę, ale chodzi mi o datę…

Fajnie było rozpocząć przerwę świąteczną w taki wesoły sposób.

 

  

 

 

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY (WOŚP)

 

 

W dniu 07.01.2018 roku odbyła się w naszej szkole akcja trochę poprzedzająca  prawdziwą Orkiestrę Świątecznej Pomocy tzw. Mała Orkiestra Świątecznej Pomocy.
Był to już 26 Finał !

Każda klasa miała swoje stoisko, na którym prezentowali ciekawostki lub sprzedawali różne smakowitości. Na stanowisku mojej klasy pojawiła się maszyna do popcornu i to był strzał w dziesiątkę, bo nasze stoisko cały czas było oblegane przez smakoszy prażonej kukurydzy.
Inne klasy prowadziły rozmaite loterie, sprzedawały naleśniki, a nawet było stoisko z tatuażami. Wszystkie zgromadzone pieniądze, jak co roku przekażemy do kasy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Podczas naszej Małej Orkiestry odbywały się także pokazy taneczne i  sztuki walki wręcz. Osobiście najbardziej podobało mi się stoisko na którym można było zagrać na konsoli w grę FIFA18.
Małą Orkiestrę mamy już za sobą ale nie zapominajmy, że prawdziwa Orkiestra zagra już w najbliższą niedzielę w całej Polsce a więc kieszonkowe w garść i pędzimy do puszek.

                                                                      Wojtek Zarenkiewicz

 

 


 

 

 

Tego dnia, co byłam na WOŚP-ie myślałam, że będę się nudzić, ale tak jednak nie było. W zasadzie Jasiek opisał większość, a ja chciałam dodać, że świetnie się bawiłam. Rozdawałam popcorn, rozmawiałam z koleżankami i pomagałam przy stoisku. Można też było obejrzeć występy studia tanecznego ,,Akcent'', występy klubu karate "Kakimu" pana Wojtka i oczywiście każda klasa próbowała zebrać jak najwięcej pieniędzy do kartonowych puszek. W niedzielę z pewnością wezmę udział w WOŚP, to będzie miły początek ferii zimowych!

 

 

Lena Burzykowska 5B

 

 


 

Decyzją o wzięciu udziału w tegorocznej zbiórce pana Jurka Owsiaka na Wielką orkiestrę Świątecznej Pomocy byliśmy bardzo zaskoczeni. Mama nas zawiadomiła w piątek, że robimy dekoracje na nasze stoisko. W niedzielę miała być impreza, po drodze jeszcze święto 3 Króli. Mama Maćka wpadła na pomysł zorganizowania stoiska z prażoną kukurydzą. Tata Amelki wymyślił hasło Wielkie Obżarstwo Świetnym Popcornem. Działaliśmy. W sobotę zrobiliśmy dekoracje, w niedziele skoro świt pojawiliśmy się w szkole tata Amelki już był. Mieliśmy najlepszą miejscówkę na hali sportowej. Chodziłem  wśród tłumu z tacą popcornu, wszyscy chętnie kupowali. Później chodził Radek Naszą kukurydzą pachniała cała szkoła. Nie było osoby, która by się nie skusiła. Kukurydza była tania, pyszna, momentami nie nadążaliśmy i z produkcja torebek i z wydawaniem kukurydzy. Aż 2 razy zabrakło nam ziaren! Za pierwszym razem po dostawę pojechał tata Hani i Gosi, za drugim razem tata Maćka i Marka. Niestety okazało się, że nigdzie już nie można dostać kukurydzy! Ludzie wrzucali nam do puszki pieniądze za kukurydzę, której już nie mieliśmy. Sytuacje uratował Marek, brat Maćka, który przyniósł kolejne paczki ziaren zdrowej kukurydzy z domu. Na koniec mimo, że wszyscy naokoło pakowali się do domu, my mieliśmy ręce pełne roboty. Zaangażowani byliśmy wszyscy w produkcję torebek i wydawanie naklejek. Lena robiła torebki z mamą Hani, a Amelka i Marek pakowali do nich kukurydzę. Nawet jak już organizatorzy ze sztabu Jurka Owsiaka zabrali nam mega ciężka puszkę, wydawaliśmy kukurydze w zamian za obietnice wrzucenia pieniążków na Wielką Orkiestrę w przyszłą niedziele. Takiego sukcesu nikt się nie spodziewał. Sprzedaliśmy aż 6 kg kukurydzy! Dla mnie to szczególny rok, rok zbierania pieniędzy dla maluchów, takich jakim i ja i Lena byliśmy jak się urodziliśmy. Być może sprzęt, który kupił pan Jurek Owsiak dla szpitala na Karowej uratował mi i mojej siostrze bliźniaczce życie...

 

Janek Burzykowski

 

5B  

 

 

WYCIECZKA DO OGRODU BOTANICZNEGO

 

 

W dniu 9 listopada klasa 5B wybrała się na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego znajdującego się przy Alejach Ujazdowskich w Warszawie. Tematami wycieczki były „Przystosowanie roślin do wzrostu w wilgotnych miejscach” oraz „Tropikalne rośliny użytkowe”. Wycieczka ta odbywała się w szklarniach ogrodu. Zobaczyliśmy wiele gatunków roślin wywodzących się z wielu stron świata i dowiedzieliśmy się wiele ciekawych informacji na ich temat. To była bardzo interesująca wycieczka edukacyjna.   

                                                                                                Mateusz S.

 


     

W dniu 9 listopada /piątek/ udaliśmy się do Uniwersyteckiego Ogrodu Botanicznego przy Łazienkach Królewskich. Przed szkołą spotkaliśmy się o godz. 8.45. Następnie skierowaliśmy się do stacji metra Natolin i metrem pojechaliśmy do stacji Politechnika.  Potem szliśmy piechotą do samego ogrodu botanicznego. Poszliśmy do szklarni i Pani opowiadała nam o różnych gatunkach roślin. Były też oczka wodne z kolorowymi rybami. Praktycznie cały czas oglądaliśmy rośliny, kwiaty itp. Było gorąco od tych wszystkich lamp które tworzył mikroklimat dla wymagających roślin.

Po interesującej wycieczce niestety wróciliśmy jeszcze na zajęcia  z matematyki i informatyki.         

                                                                                       

Dominik Sławiński 

                                                                                                

 


 

 

W czwartek, 9 listopada, nasza klasa pojechała na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Podzieliliśmy się na dwie grupy i zwiedziliśmy po kolei cztery szklarnie. Po ogrodzie oprowadzał nas pracownik, który opowiadał nam o naturze znajdującej się w ośrodku. Widzieliśmy całe masy kaktusów, fikusów i roślin trujących. Było również sporo roślin owadożernych, w tym muchołówek znanych z „paszczy”, czyli liści-pułapek. W różnych szklarniach były różne temperatury. W jednej szklarni było ciepło, w innej zimno, a w jeszcze innej gorąco. Było tam bardzo dużo różnych roślin i drzew. Były tam nawet ogromne palmy i drzewa pozawijane w nietypowy sposób. Każda roślina była inna - popularna lub bardzo ciężka do spotkania. Ta wycieczka mi się podobała.

                                                                            

 

Weronika Kuciapska

 

 

 

 

  

 

TEATR STUDIO

 

 

Dnia 24 października 2017 roku wybraliśmy się z klasą na wycieczkę do Teatru Studio, który mieści się w centrum Warszawy a dokładnie w Pałacu Kultury i Nauki. Punktualnie o godzinie 9:00 zebraliśmy się pod szkołą - no prawie punktualnie, bo mieliśmy dużo uciechy obserwując naszych kolegów, którzy ostatkiem sił biegli na miejsce zbiórki, aby zdążyć na sprawdzenie obecności - ostatecznie do stacji metra ruszyliśmy o godzinie 9:15.

Po 25 minutach jazdy metrem dotarliśmy do stacji Centrum skąd do PeKiN'u (bo tak rodowici warszawiacy nazywają Pałac Kultury) mieliśmy dosłownie 5 minut drogi. Gdy tylko weszliśmy do budynku udaliśmy się do stronę szatni, gdzie oddaliśmy kurtki i plecaki.
Na naszą panią przewodnik czekaliśmy około 5 minut, a następnie ruszyliśmy po schodach i znaleźliśmy się w dużym pomieszczeniu z całą masą dziwnych przedmiotów, które prawdopodobnie były rekwizytami teatralnymi.
Pani, która nas oprowadzała pokazała nam kilka (moim zdaniem) dziwnych zadań - następnie wytłumaczyła nam, że tak wygląda rozgrzewka każdego aktora przed występem. Po rozgrzewce udaliśmy się do pomieszczenia, gdzie aktorzy czytają swoje teksty a potem improwizują tworząc historie na bazie przeczytanych tekstów. Kolejnym punktem naszej wycieczki było miejsce, gdzie aktorzy odgrywają przećwiczone role przed widzami, czyli scena teatralna. Były tam przeróżne przedmioty np. puszki, kosze na śmieci, butelki itp. a najśmieszniejsze było to, że wszystko było pomalowane na biało. Gdy nasza opiekunka już nam wszystko wytłumaczyła i wszystko sobie już omówiliśmy to poszliśmy do garderoby aktorów i aktorek, gdzie znajdowały się przeróżne peruki i bardzo śmieszne stroje.
To był niestety ostatni punkt programu wizyty, ale miłą informacją było to, że na wiosnę przyjedziemy ponownie do tego teatru, ale tym razem będziemy odgrywać scenki, abyśmy mieli możliwość poczuć się jak prawdziwi aktorzy. Po wszystkich atrakcjach wróciliśmy do szkoły i na ostatnią lekcję - chociaż tak naprawdę myślami ciągle byliśmy na tamtej scenie i wyobrażaliśmy sobie, że jesteśmy prawdziwymi aktorami.
To była bardzo interesująca i ciekawa podróż do świata, który do tej pory znałem tylko z drugiej strony, jako widz. Już nie mogę doczekać się następnych warsztatów.

 

 

Wojtek Zarenkiewicz

 


 

 

We wtorek 24 października klasa 5b wybrała się na warsztaty do Teatru Studio. Podczas tej wycieczki zostaliśmy oprowadzeni po teatrze. Zobaczyliśmy między innymi dużą scenę, garderobę i magazyn kostiumów, miejsca do których widzowie nie mają wstępu. Dowiedzieliśmy się co, gdzie i jak powstaję, a cała wyprawa była urozmaicona teatralnymi zabawami. Bardzo podobał mi się ten spacer po zakamarkach Teatru Studio.

                                                                                                                            

 

Mateusz S.

 

 

 


 

 

W dniu 24 października /wtorek/ byliśmy na wycieczce w Teatrze Studio na warsztatach pt. "Teatr od kulis". Ok. godziny 9-tej wyruszyliśmy z przed szkoły. Podróżowaliśmy metrem do Centrum. Na miejscu w teatrze zakładaliśmy różne maski między innymi głowę nosorożca. Następnie odgrywaliśmy różne scenki, np. Bartek był wiedźmą a Gabrysia była dziewczynką. Potem Pani czytała różne teksty a nasza klasa musiała go dokończyć. Oglądaliśmy też scenę, czyli miejsce gdzie występują aktorzy. Słuchaliśmy różnych opowiastek dotyczących aktorów, ubiorów ich występów. Pani sprzątająca opowiadała nam też historię o duchach z teatru. Ale są to dobre duszki. Całą wycieczka i pobyt w teatrze był ciekawy i interesujący. Do szkoły wróciliśmy ok. godziny 12-tej, na plastykę.

 

                                                                                      Dominik Sławiński

                                                                                                      Kl. 5 B

 

 


 

 

We wtorek 24.10.2017 r. klasa 5b pojechała do teatru ,,Studio”. Warsztaty były ciekawe i interesujące. Zwiedziliśmy przebieralnie aktorów  i dowiedzieliśmy się, co to takiego jest scenografia. Zajęcia bardzo się nam podobały, czekamy na więcej.

 

                                                                               

 

   Bartek

 

  

 

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

 

 

Pewnego dnia cała klasa wspólnie z naszą wychowawczynią wybrała się do lasku przy szkole, aby go posprzątać i oczyścić ze śmieci, porzuconych przez przechodniów.
Gdy dotarliśmy do celu pani rozdała każdemu rękawiczki i podzieliła nas na grupy a każda dostała wielki worek na śmieci. Gdy tylko weszliśmy głębiej w las już wiedzieliśmy, że to nie będzie łatwe zadanie.
Ogółem spędziliśmy tam dobre 1,5 godziny i jak się okazało nie byliśmy sami, bo na sprzątanie lasku zdecydowały się również młodsze klasy - ale jednego możemy być pewni - my byliśmy tam najdłużej.
Trzeba przyznać, że ludzie w ogóle nie szanują przyrody. Znajdowaliśmy tam zarówno puste puszki po piwie jak również czajniki i garnki - słowem wszystko, co powinno znaleźć się w śmietniku wylądowało w lasku. 
Po pracy nasza opiekunka zawołała nas do siebie i wówczas zobaczyliśmy, że nazbieraliśmy 8 pełnych worów śmieci - i to tylko my, a przecież były tam również inni uczniowie.
Po tak wyczerpującej wyprawie wróciliśmy do szkoły i dokładnie umyliśmy nasze spracowane ręce.

To nie było nasze pierwsze sprzątanie świata, ale muszę przyznać, że to były najlepsze warsztaty ze wszystkich - już nie mogę się doczekać następnej takiej akcji i na pewno pobijemy obecny rekord - tylko czy na pewno będzie się z czego cieszyć ???

 

Wojtek Zarenkiewcz

 


 

 

W dniu 15 września /piątek/ braliśmy udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Ze szkoły wyszliśmy po zajęciach j. angielskiego i wróciliśmy na zajęcia w-f. Na dworze byliśmy ok. 1,5 godziny. Udaliśmy się standardowo w parach do parku przy stacji metro Natolin / Al. KEN/. Dokładnie zbieraliśmy wszystkie śmieci jakie tylko znaleźliśmy na terenie parku. Były to papierki, puszki, szło i inne. Akcja „Sprzątanie Świata” to bardzo fajna, pożyteczna i skuteczna akcja. To taka nasza wspólna lekcja poszanowania środowiska.  

 

                                                                                       Dominik Sławiński

                                                                                                       Kl. 5 B

 

 

 

  

Kalendarium

Zobacz również:

 

 

 

http://edukacja.warszawa.pl/sites/edukacja/files/program-wars-i-sawa/logowis_230x80.jpg

 


 

      
 

        

 

       

 
        

  

      

 

      
 

 

Naszą stronę od 2017-10-11 odwiedziło: 78699 osób.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:

  1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Dokumenty – RODO”,
  2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
  3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
  4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej.
  5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
  6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
  7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
  8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
  9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
  10. klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Klauzula informacyjna” w górnej części strony.

CIASTECZKA (cookies)

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.