Aby zmienić wielkość czcionki oraz kontrast strony kliknij przyciski po prawej
x A A
A A A

Klasa 5a 

 

MARSZOBIEG

 

 

Trzynastego czerwca z okazji trzydziestolecia naszej szkoły zorganizowany został marszobieg. Bieg dla uczniów, marsz dla nauczycieli. Widać nas było z daleka, podstawa to dobra zabawa.

 

 

 

 

  

 

 

IGRZYSKA SPORTOWE

 

 

Trzydziestego maja na terenie szkoły zostały zorganizowane rozgrywki sportowe. Uczniowie sprawdzali swoje możliwości  w 5. konkurencjach: bieg długi, sztafeta, bieg krótki, rzut piłką lekarską w przód i w tył, skok w dal z rozbiegu. Jesteśmy zadowoleni z naszych zawodników.                                                                                                                                  

 

 

 

 

  

 

 

W CZERWCU

 

Tuż przed wakacjami nasza klasa była na zielonej szkole w Tatrach. Wycieczka trwała 5. dni, pierwszego dnia wybraliśmy się na polanę Rusinowską, w trakcie wędrówki odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr. We wtorek wędrowaliśmy do Doliny Pięciu Stawów. Wodospad Siklawa robi wrażenie. Trzeciego dnia podziwialiśmy widoki Doliny Kościeliskiej, byliśmy w Wąwozie Kraków i jaskini, zwiedzaliśmy Krupówki. Czwartek był wypełniony  atrakcjami z samego rana wybraliśmy się do Izby Regionalnej w Murzasichle po obiedzie 3. godziny spędziliśmy na Terma - Baniach. W piątek zwiedzaliśmy Zamek w Niedzicy.

 

 

 

 

 

  

 

 

W MUZEUM

 

 

Do Muzeum Narodowego pojechaliśmy metrem. Wysiedliśmy na stacji Centrum, a resztę drogi przeszliśmy pieszo. W muzeum poszliśmy do  sali z przewodnikiem, który opowiadał nam o krzesłach wykonanych z różnych materiałów. Mieliśmy do wykonania kilka zadań w grupach. Uczyliśmy się również projektować siedzisko danego rodzaju. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili, czasami za bardzo. Wróciliśmy również metrem.

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

ŚWIĘTO MAJOWE

 

 

Z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja – uczestniczyliśmy w  przedstawieniu przygotowanym przez naszych starszych kolegów. Występy przed publicznością są bardzo stresujące.

 

 

 

 

 

  

 

 

DZIEŃ ZIEMI

 

 

 

 

  

 

 

MORZE W BUTELCE

 

 

W naszej szkole od 16. kwietnia rozpoczął się TYDZIEŃ EKOLOGII.  
W poniedziałek odbył się konkurs o nazwie „Morze w butelce”. Przedstawiciele z każdej klasy: 4., 5., 6., 7. zaprojektowali miniaturowe morze. Zasady konkursu były bardzo proste i jasne. Uczniowie aktywnie pracowali wykonane prace stoją na parapetach. Wszystko super się udało.

 

 

 

  

 

METAPLAN   NA    MATEMATYCE

 


Metoda ta jest stosowana przy omawianiu sposobów rozwiązania zadań z treścią. Jest to plastyczny zapis analizy zadania prowadzonej przez ucznia, który  ma wykazać się wiedzą  na określony temat. Plakat jest graficznym, skróconym zapisem analizy. Metoda ta jest stosowana przy omawianiu sposobów rozwiązania zadań z treścią. Celem metody jest spokojne rozważanie problemu i skupienie się przede wszystkim na poszukiwaniu poprawnego rozwiązania. Skłania ucznia do myślenia, sprzyja rozwojowi umiejętności analizy.

 

 

 

 

 

  

 

DZIEŃ WAGAROWICZA

 

 

 

Wiosna rozpoczyna się 21 marca. Ten dzień wśród uczniów jest bardzo popularny. Pierwszego dnia wiosny, każdy uczeń myśli o wybraniu się na wagary. My na wagary nie poszliśmy, bo w naszej szkole został zorganizowany kiermasz. Wszystkie dzieci ze szkoły spotkały się w dużej sali gimnastycznej. Klasy przygotowały swoje stoiska z różnościami. Nasza „Kraina słodkości” cieszyła się dużym zainteresowaniem, sprzedaliśmy  wszystkie pyszności.

 

 

 

  

 

ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

 

 

 

Światowy Dzień Zespołu Downa to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. Co roku odbywa się szereg wydarzeń mających na celu promowanie praw osób z Zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym. Przyłączyć się do świętowania 21 marca można w bardzo różny sposób - uczniowie z naszej klasy założyli skarpetki. Skarpetki były w paski, w kropki i ciapki.  Skarpetki  nie pasowały do siebie i o to chodzi.

 

 


 

 

  

 

 

POEZJA

 

 

 

W czwartek 15.03.2018 roku w szkole odbyło się podsumowanie konkursu „Jaka jesteś przyjaźni?”. Głównym celem konkursu  było zainteresowanie młodzieży formą poezji śpiewanej. Nauczyciele stworzyli warunki do rozwijania młodzieżowej twórczości artystycznej. Uczniowie chętnie popularyzowali dorobek polskich autorów. Widownia mogła poznać różnych wykonawców poezji śpiewanej. Cała społeczność szkolna mogła również poznać zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

 

 

 

  

 

 

DZIEŃ LICZBY PI

 

 

Na świecie Dzień Liczby Pi obchodzony jest 14. marca. Dla tych, którzy nadal nie wiedzą,  Pi to stosunek długości obwodu koła do długości jego średnicy. Zwykle zapamiętuje się Pi jako 3,14. Ale liczba Pi ma nieskończenie wiele miejsc po przecinku, a kolejność cyfr wydaje się całkiem przypadkowa. Liczba Pi jest jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych. Data urodzin nie została wybrana przypadkowo, a wprost przeciwnie z powodu skojarzeń z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby Pi. Data „14. marca” zapisywana jest w USA, jako „3.14”. Z okazji święta tej liczby w naszej szkole odbyło się przedstawienie. Chętni uczniowie brali udział w szkolnym konkursie „Co wiem o liczbie Pi”. Klasy piąte budowały rozszerzenie dziesiętne  „LUDOLFINY”.

 

 

 

 

  

 

 

DZIEŃ  KOBIET

 

 

W czwartek (08.03.2018 roku) obchodziliśmy Dzień Kobiet. Z okazji święta naszych koleżanek zorganizowaliśmy mini konkurs . Dziewczyny musiały zmierzyć się z rożnymi pytaniami. Zasady konkursu był bardzo proste i jasne. Pytania były bardzo łatwe.

Dziewczyny bardzo atrakcyjnie wyglądały po wykonaniu fryzur przez chłopców, wszystkie  otrzymały bardzo ładne torby.

Wszystko super się udało zabawa była ok, a pyszne babeczki bardzo osłodziły  imprezę.

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

AKTYWIZACJA   NA   LEKCJI   MATEMATYKI

 

 

Wiedza szkolna ma bezpośrednie przełożenia na życie codzienne – ta myśl przyświecała mi w trakcie planowania lekcji dla 5. klasy szkoły podstawowej. Postanowiłam zaprosić moich uczniów do… sklepu, by sami przekonali się, że obliczenia, które wykonujemy na lekcji, są  im potrzebne. Celem zajęć był pokazanie uczniom praktycznego zastosowania wiedzy szkolnej – w życiu codziennym. Dzieci doskonaliły umiejętności szacowania wyników. Uczniowie zostali podzieleni na dwuosobowe zespoły. Każdy zespół otrzymał kartę pracy z regulaminem zabawy. Po wytłumaczeniu zasad uczniowie przystąpili do działania.

 

 

 


  

 

PROJEKT DLA DZIECI MIESZKAJĄCYCH W KENII

 

 

Szkoła rozpoczęła charytatywny projekt czytelniczy pt. "Read'n'Help Czytam i Pomagam". W środę 21 lutego 2018 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielką z fundacji New Life Mission,. Fundacja ta   prowadzi szkołę i przedszkole w Kenii. Pani opowiadała nam o działalności fundacji i o tym, jak żyją dzieci w Afryce.  Szkoła otrzymała pakiet książeczek po angielsku, za przeczytanie książki fundacja otrzymuje wsparcie finansowe na swoją działalność. Wystarczy wypożyczyć książeczkę napisaną po angielsku z biblioteki i ją przeczytać. Wypełnić kupon i wrzucić do skrzynki. Bardzo proste więc czytajmy i pomagajmy.

 

 

 

 

  

 

MATEMATYKA NA ZAKUPACH

 

Wiedza szkolna ma bezpośrednie przełożenia na życie codzienne. Podczas lekcji matematyki, uczniowie wykonywali obliczenia związane z zakupami. Uczniowie klas piątych zostali podzieleni na  zespoły. Wszystkie zespoły otrzymały kartę pracy i ulotki promocyjne z różnych sklepów. Po wytłumaczeniu zasad uczniowie przystąpili do działania. Dzieci pracując utrwalały działania pisemne na ułamkach dziesiętnych. Uczestnicy zajęć doskonalili  umiejętność czytania ze zrozumieniem.

 

 

 

.

  

 

MOJE MIEJSCE RELAKSU

 

 

Godziny wychowawcze ogólnie są bardzo przyjemną lekcją.  Tym razem nie było inaczej – na godzinie wychowawczej były zajęcia o naszym miejscu relaksu. Poznaliśmy podstawowe techniki relaksu. Przy słuchaniu muzyki relaksacyjnej wyruszyliśmy w podróż do swojego wnętrza. Pozwoliliśmy swojej wyobraźni na samodzielną pracę. Wszyscy bardzo skoncentrowali się przy wykonywaniu ćwiczeń. Odczucia po zakończeniu zajęć były różne. Końcowym etapem było zilustrowanie swojego idealnego miejsca relaksu. Na pewno sporo z tych zajęć wynieśliśmy i na pewno wykorzystamy to jeszcze wiele razy.

 

 

 

 

 

 

  

 

 

ZAKOCHANA 5A

 

 

 

Walentynki – coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w kościele obchodzone jest również tego dnia.

Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne często pisane wierszem. Na Zachodzie czczono św. Walentego jako patrona zakochanych. Dzień 14 lutego stał się więc okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami. W naszej szkole z okazji tego święta odbył się krótki koncert.

 

 

 

  

 

 

PIĄTA  „ A” W KINIE

 

 

Dnia 7 lutego tego roku wybraliśmy się wspólnie z całą szkołą do kina na film „Cudowny chłopiec” Głównym bohaterem filmu jest Auggie. W chłopca wcielił się znakomity Jacob Tremblay. Auggie to niezwykle inteligentny, zabawny i przepełniony marzeniami dzieciak, kochający pasjami “Gwiezdne wojny”. Jednak los zgotował niezbyt miłą niespodziankę, towarzyszącą mu od urodzenia do końca życia.

Na skutek niezwykle rzadkiej mutacji genów Auggie urodził się ze zdeformowaną twarzą. Ta dopiero po licznych operacjach zaczęła choć trochę przypominać ludzką.

Chłopak marzy o byciu kosmonautą i przy okazji próbuje ukrywać swą twarz przed światem, chodząc w hełmie astronauty przez sporą część dnia. Prawdziwy test jednak dopiero przed nim. Jego rodzice zdecydowali, że po latach nauczania w domu, nadeszła pora, aby Auggie poszedł w końcu do publicznej szkoły i zmierzył się ze światem oraz ludźmi. I tu dopiero zaczyna się akcja, ale zobaczcie to sami.

Jeśli “Cudowny chłopak” nie wywoła u oglądającego choć krzty wzruszenia, to znaczy, że ma serce z kamienia.

 

 

 

 

  

 

 

„DYSKOTEKA” W 5A

 

 

Czas karnawału już dawno się rozpoczął, każdy z nas czekał na ten moment i w końcu się udało.  Popołudniowymi godzinami 8 lutego 2018 roku mogliśmy wytańczyć się do woli. W tym dniu odbyła się szkolna dyskoteka. Impreza  była super. Muzyka i poczęstunek były ok. Nie możemy doczekać się następnej dyskoteki.

 

 

 

  

 

 

 WYNIKI NASZEJ KLASY

 

 

W dniu 01.02.2018 roku odbył się w naszej szkole apel. Podczas wspólnego spotkania omówiono wyniki klasyfikacji półrocznej. Wszyscy uczestnicy zostali zapoznani ze zmianami w statucie.

 

 

 

 

 

  

 

 

 PIĄTA  „ A”  DLA WOŚP

 

W dniu 07.01.2018 roku odbyła się w naszej szkole akcja trochę poprzedzająca  prawdziwą Orkiestrę Świątecznej Pomocy tzw. Mała Orkiestra Świątecznej Pomocy. Był to już 26 Finał ! Każda klasa miała swoje stoisko, na którym prezentowali ciekawostki lub sprzedawali różne smakowitości. Nasza klasa aktywnie włączyła się w akcję zorganizowaliśmy  stoisko z ciastkami. Inne klasy prowadziły rozmaite loterie, sprzedawały naleśniki, a nawet było stoisko z tatuażami. Wszystkie zgromadzone pieniądze, jak co roku przekażemy do kasy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

OBÓZ NARCIARSKI

SZKLARSKA PORĘBA

 7-13.01.2018 r.

 

 

 

 

 

 

  

 

 

WYJŚCIE DO KINA

 

 

22 grudnia to ostatni dzień w szkole przed przerwą świąteczną. W  tym dniu uczniowie z naszej klasy byli  niespokojni, zaciekawieni…co będzie ciekawego w filmieGwiezdne wojny: Ostatni Jedi. Film "Star Wars: The LastJedi" trafił do kin 14 grudnia 2017 roku. Reżyserem i scenarzystą obrazu jestRian Johnson. Za produkcję odpowiadają Kathleen kennedy i Ram Bergman. Akcja filmu stanowi bezpośrednią kontynuację "Przebudzenia mocy". Rey dołącza do Luke'a Skywalkera, by zostać rycerzem Jedi. Razem odkrywają tajemnice Mocy i sekrety przeszłości. Sami musicie to zobaczyć.

 

 

 

  

 

JASEŁKA  W  PIĄTEJ „ A” 

 

 

22 grudnia to ostatni dzień w szkole przed przerwą świąteczną. Już od rana można zauważyć uśmiech na twarzy każdego ucznia. Ale w tym dniu uczniowie z naszej klasy byli  niespokojni, zaciekawieni……Wszystko wyjaśniło się na drugiej godzinie był to czas oglądania JASEŁEK.

 

 

 

  

 

WIGILIA  W PIĄTEJ „ A” 

 

 

22 grudnia to ostatni dzień w szkole przed przerwą świąteczną. Już od rana można zauważyć uśmiech na twarzy każdego ucznia.To czas klasowej wigilii. Stół suto zastawiany: pierogi, sałatki, pierniczki, serniki ciastek bezmiar. Można powiedzieć czego dusza zapragnie. 

 

 

 

 

  

 

 

NASZ PATRON

 

 

W ramach obchodów roku jubileuszowego naszej szkoły, 28 listopada w Ursynowskiej Kaplicy Pamięci Narodowej odbyła się uroczystość wmurowania tablic pamiątkowych naszych Patronów - p. Henryka Radlińskiego i p. Jana Karpińskiego. Uroczystość  stała się piękną lekcją historii.

 

 

 

  

 

 

„MIKOŁAJKI” W 5A

 

 

To każde dziecko wie, że.... 6 grudnia obchodzimy „ Mikołajki”. Wszystkie znaki na niebie wskazują na to, że nie ma osoby w klasie 5a, która dostałaby rózgę. Z okazji „ Mikołajek” uczniowie wręczali sobie upominki.

 

 

 

  

 

 

GODZINA

 

 

Godziny wychowawcze ogólnie są bardzo przyjemną lekcją. Czasami, bo mniej więcej raz na dwa miesiące, przychodzi do nas pani psycholog na warsztaty. Tym razem nie było inaczej – na godzinie wychowawczej były zajęcia o tym, że każdy może być dla nas super bohaterem. Bo, aby być dla kogoś wzorem do naśladowania, kimś ważnym i szanowanym, nie trzeba mieć peleryny i jaskrawego kostiumu. Wystarczy, że pomożemy z pracą domową, pożyczymy ekierkę, pocieszymy w trudnej chwili i zawsze będziemy mieli w zanadrzu dobre słowo. Pani uczyła nas jak odpowiedzieć na niemiłą uwagę, by złagodzić konflikt, opowiadała o dobrych i złych stronach, wadach i zaletach każdego człowieka. Na pewno sporo z tych warsztatów wynieśliśmy i na pewno wykorzystamy to jeszcze wiele razy.

 

 

Nina z klasy Va

 

 

 

  

 

 

DZIEŃ    KRZYŻÓWEK  I   REBUSÓW   NA   MATEMATYCE

 

 

Trzeciego listopada bieżącego roku  uczniowie na lekcjach matematyki mieli możliwość utrwalenia swojej wiedzy poprzez rozwiazywanie krzyżówek i rebusów. Metoda ta pozwala nie tylko zwiększyć ilość przyswajanej wiedzy, ale umożliwia  nabycie większego doświadczenia w działaniu.

 

 

 

 

 

  

 

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

 

 

Dzień Chłopaka obchodzony jest w Polsce trzydziestego września, głównie wśród młodzieży szkolnej. 
Jest to w pewnym sensie męski, albo raczej chłopięcy, odpowiednik Dnia Kobiet. W dniu tym dziewczęta składają chłopcom życzenia i wręczają drobne upominki, aby wyrazić swoją sympatię. Dzień Chłopaka jest bardziej popularny od Dnia Mężczyzn. Z okazji swojego święta chłopcy z naszej klasy grali w grę. Męska część naszej klasy spisała się na medal, poprawnie wykonała wszystkie zadania i zdobyła  nagrodę.

 

 

 

  

 

 

MUZEUM

 

 

Do Muzeum Wojska Polskiego pojechaliśmy metrem. Wysiedliśmy na stacji Centrum, a resztę drogi przeszliśmy pieszo. W muzeum poszliśmy do pierwszej sali z przewodnikiem, który opowiadał nam o broni i strojach wojskowych. Mogliśmy także strzelać z broni oczywiście na pusto. Resztę sali zwiedziliśmy sami. Mieliśmy możliwość oglądania broni marynarki wojennej. Na zewnątrz oglądaliśmy czołgi i samoloty. Wróciliśmy również metrem – na ostatnią lekcjęsmiley

 

 

Grzegorz z klasy Va

 

 

 

 

 

  

 

 

INNA LEKCJA

 

 

W jeden z pogodniejszych dni nasza klasa wybrała się na warsztaty do pszczelarza. Na początku zajęć podzieliliśmy się na dwie grupy. Jedna grupa poszła do ogródka warzywnego, gdzie ogrodnik opowiadał o roślinach. Natomiast  ja z drugą grupą poszliśmy do ula. Tam było bardzo fajnie, dostaliśmy  rozmaite przyrządy pszczelarskie, takie jak zadymiarka, czy szczoteczka do zmiatania pszczół z plastra wosku. W trakcie zajęć pszczelarz opowiadał nam o opiece nad ulem. Po zamianie trafiłam z moją grupą do ogródka. Ogrodniczka opowiadała nam o rabatce, co jest „szkodnikiem” a co „pomocnikiem” na grządce, o gatunkach roślin, które tam rosły, o znaczeniu kompostu itd. Ogólnie lekcja była bardzo ciekawa. Szkoda tylko, że poprzednia grupa zjadła wszystkie truskawki z krzaczków. Do tej pory mam jarmuż, którego sadzonkę dostałam na zajęciach - wtedy był to najwyżej dwucentymetrowy kiełek, teraz to ogromna roślina.

 

                                                                                                                      

 

Nina  z klasy Va

 

 

 

 

  

 

 

PRZED WAKACJAMI

 

 

Tuż przed wakacjami nasza klasa była na dwóch wspaniałych wycieczkach, w Kazimierzu Dolnym i w aqua parku w Siedlcach. Na zakończenie roku szkolnego wybraliśmy się na film „ Smerfy”. Film był w pewnych momentach smutny, a w pewnych zabawny. W Kazimierzu Dolnym byliśmy na Górze Trzech Krzyży, widzieliśmy też słynną studnię na środku rynku. W aqua parku zjeżdżaliśmy z wysokich zjeżdżalni, kąpaliśmy się w ciepłych basenach. Do Siedlec pojechaliśmy pociągiem, taka podróż była świetną przygodą. Każdej klasie życzymy takich wspaniałych wycieczek!

 

                                                                                                                             

 

 

    Kuba z klasy  Va

 

 

 

 

  

 

 

KONTRAKT

 

 

Zawsze na początku roku szkolnego w naszej klasie tworzymy kontrakt. Po dyskusji i różnych propozycjach  zapisaliśmy dziesięć najważniejszych punktów dla naszej klasy. Teraz każdy z nas musi ich przestrzegać. Spisany kontrakt znajduje się w klasie 202.

 

 

 

 

 

 

  

 

 

KTO  ZOSTANIE PRZEWODNICZĄCYM?

 

 

Początek roku szkolnego to czas, gdzie każda klasa wybiera swoją trójkę klasową. Środa to dzień godziny wychowawczej. Na naszej pierwszej godzinie z wychowawcą wybieraliśmy szefa naszej klasy. Wszyscy uczniowie i wychowawca mogli zgłaszać kandydatów. Osoba zgłoszona musiała wyrazić zgodę na kandydowanie. Znalazły się cztery odważne osoby. Jedna z naszych koleżanek miała przygotowany plakat. Po krótkiej debacie nadszedł czas na głosowanie. Głosowanie było tajne. Komisja podliczyła głosy i stwierdziła, że szefem klasy zostanie Franek.

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

NOWY ROK SZKOLNY

 

 

Czwartego września 2017 roku wszyscy uczniowie napełnieni energią wracają do szkoły. Stęsknili się za wspólną zabawą i nauką. Chcą spotkać się ze swoimi kolegami i nauczycielami. Wszyscy są ciekawi, jak ułożony jest nowy plan lekcji. Podczas tego roku szkolnego wszystkim kolegom w mojej klasie życzę miłej zabawy i łatwej nauki, a nauczycielom dobrych uczniów.

                                                                                                                                  

 

   Marta z klasy Va

 

 

 

  

Kalendarium

Zobacz również:

 

 

 

http://edukacja.warszawa.pl/sites/edukacja/files/program-wars-i-sawa/logowis_230x80.jpg

 


 

      
 

        

 

       

 
        

  

      

 

      
 

 

Naszą stronę od 2017-10-11 odwiedziło: 78687 osób.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:

  1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Dokumenty – RODO”,
  2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
  3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
  4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej.
  5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
  6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
  7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
  8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
  9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
  10. klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Klauzula informacyjna” w górnej części strony.

CIASTECZKA (cookies)

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.