Aby zmienić wielkość czcionki oraz kontrast strony kliknij przyciski po prawej
x A A
A A A

Klasa 4b 

 

WYCIECZKA DO KAZIMIERZA DOLNEGO

05.06.2018 R.

 

 

 

  

 

 

WALENTYNKI – APEL

14 LUTEGO 2018 R.

 

 

Dnia 14 lutego 2018 r., w dzień Walentynek, ja i moja klasa 4b z panią od muzyki przygotowaliśmy apel. Odbyło się to na trzeciej godzinie lekcyjnej. Na apelu zaśpiewaliśmy trzy wesołe piosenki „Despacito”, „O mnie się nie martw” i „Shep of you”. Do piosenki „ O mnie się nie martw” przygotowaliśmy krótką i zabawną scenkę. Każdy z nas był ubrany na galowo i miał przyczepione serduszko do koszuli. Pomiędzy piosenkami było kilka wypowiedzi na temat dnia Walentynek. Były takie same dwa apele, ponieważ wszyscy na raz nie mogli być na apelu. Według mnie oba występy wyszły dobrze i mam nadzieję, że innym też się podobało!

 

 

Ula, uczennica klasy 4b

 

 


 

Dnia 14 lutego odbył się apel z okazji Walentynek, na którym moja klasa śpiewała „Shep of you” , „O mnie się nie martw” i „Despacito”. Na pierwszej turze śpiewanie nam nie wyszło, ale na drugiej turze rozkręciliśmy się i wyszło świetnie. Oprócz naszego występu uczniowie z klasy siódmej mówili też różne walentynkowe teksty. Ten apel bardzo mi się podobał, szczególnie po drugiej turze. Mam nadzieję, że nasza klasa częściej będzie brać udział w takich apelach.

 

 

Julia, uczennica klasy 4b

 

 

  

 

 

„DYSKOTEKA”

08.02.2018 r.

 

 

Dnia 08.02.2018 r. w naszej szkole od rana brzmiała muzyka. Przed południem klasy 0-3 bawiły się na balu karnawałowym, a wieczorem klasy 4-7 miały dyskotekę. Szczególnie podekscytowani dyskoteką byli uczniowie klas czwartych, bo pierwszy raz mieli okazję w niej uczestniczyć. I okazało się, że było super!!! Bawiliśmy się świetnie. Muzyka podrywała wszystkich do tańca i niewiele osób nie uczestniczyło w zabawie. Nie wiem jak inni, ale my- dziewczyny z 4b, bawiłyśmy się wspaniale!!!

 

 

Maja, uczennica klasy 4b

 

 


 

 

Dnia 08.02.2018 r. w tłusty czwartek od godziny 17.00 do godziny 19.00 odbyła się w szkole dyskoteka. Na dyskotekę zostały zaproszone klasy 4-7, ponieważ klasy 0-3 miały karnawał. Na dyskotekę przyjechał specjalnie DJ. Zorganizowano też ciekawą zabawę „krzesełka”, niestety tylko część osób mogła wziąć w niej udział, ponieważ dla prawie całej szkoły nie wystarczyło krzeseł i zbyt długo to by trwało. Każda osoba, która przyszła, mogła poczęstować się pączkiem i wodą. Na dyskotece były bardzo fajne piosenki i każdy miał szansę zamówić piosenkę, którą lubi lub zna. Myślę, że wszystkim się podobało, i że każdy dobrze się bawił.

 

 

Ula, uczennica klasy 4b

 

 

 

  

 

 

„CUDOWNY CHŁOPAK”

film o akceptacji

 

 

Dnia 07.02.2018 r. wybraliśmy się z klasą do kina na film pt.: „Cudowny chłopak”. I nie żałuję, bo to był wspaniały film. Opowiada on o chłopcu, który wyróżnia się swoim wyglądem, ma zdeformowaną twarz. A poza tym jest taki, jak jego rówieśnicy. Ma te same potrzeby i marzenia. Potrzebuje sympatii i akceptacji, ale na początku jest wyśmiewany i bardzo źle się czuje w szkole. Na szczęście to się zmienia i na konie chłopiec jest szczęśliwy i ma przyjaciół. „Cudowny chłopak” to bardzo wartościowy film. Opowiada o tolerancji i o tym, co naprawdę ważne. Mówi o emocjach i je wywołuje. Wydaje mi się, że u wielu osób wywołał łzy. Cieszę się, że obejrzeliśmy ten film. Myślę, że teraz będzie nam łatwiej akceptować tych, którzy są inni niż my, bo przecież inny- nie znaczy gorszy.

 

Maja, uczennica klasy 4b

 

 


 

Dnia 07.02.2018 r. wyszliśmy do kina na film „Cudowny chłopak”. Film był bardzo dobry. Było można się wzruszyć. Pewnie każdemu podobał się ten film… Bo mnie tak!

 

 

Michał, uczeń klasy 4b

 

 


 

Film „Cudowny chłopak” opowiada o chłopcu, który urodził się ze zdeformowaną twarzą. Pomimo 26 operacji plastycznych nie zmienił wyglądu. Gdy był w szkole, dzieci śmiały się z niego i wpatrywały w jego twarz. Po dłuższym czasie chłopiec poznał przyjaciół i skończył piątą klasę. Na koniec roku dostał nagrodę. Ten film był wzruszający, ponieważ chłopiec miał dużo przykrości w swoim życiu. Bardzo podobał mi się ten film, gdyż był bardzo ciekawy i chłopiec miał interesujące przygody. Film był cudowny. Przedstawione wydarzenia uczą nas, aby nie oceniać ludzi po wyglądzie, ale po charakterze. Bohater pomimo wszelkich przeszkód w jego życiu znalazł przyjaciół i zrozumiał, że stać go na więcej, niż ukrywanie się przed innymi.

 

 

Ula, uczennica klasy 4b

 

 

  

 

 

KLASOWE MOKOŁAJKI

 

 

Dnia 06.12.2017 roku odbyły się nasze klasowe „Mikołajki”. Kiedy zaczęła się godzina wychowawcza, każdy z nas usiadł na swoim miejscu, a nasza pani wychowawczyni opowiedziała nam trochę o dzisiejszym dniu. Po chwili ktoś zapukał do drzwi, a za chwilę pojawił się Święty Mikołaj i jego pomocnik z wielkim workiem prezentów. Mikołaj i pomocnik przywitali się z nami, a następnie zaczęli wyczytywać nazwiska i imiona danych dzieci, które po kolei dostawały prezenty podarowane przez swoich kolegów lub koleżanek. Każdy z naszej klasy wylosował jedną osobę, której miał podarować prezent, ale w taki sposób, aby druga osoba nie dowiedziała się. Od Mikołaja każdy dostał też przenośną lampkę USB, długopis i pendrive. Każdy z naszej klasy dostał od wychowawczyni czekoladowego mikołaja. Po rozpakowaniu prezentów zrobiliśmy sobie klasowe zdjęcie z Mikołajem i jego pomocnikiem. Bardzo podobały mi się te mikołajki, i myślę, że każdy ucieszył się ze swojego prezentu. 

 

 

 

  

 

 

ŻYCIE W NASZEJ KLASIE 4B

 

 

Nasza klasa jest bardzo uzdolniona. Ma wiele ciekawych przedmiotów i nauczycieli, którzy ciekawie o nich opowiadają. Naszą panią wychowawczynią jest pani Iwona Robak, która uczy historii. Zainteresowania członków naszej klasy są bardzo różne, ponieważ każdy ma swoje własne hobby. Uważamy, że nasza szkoła jest ciekawym miejscem do nauki.

 

 

Zuzia i Szymon, uczniowie klasy 4b

 

  

 

 

UROCZYSTOŚĆ KU CZCI GENERAŁA SOSNKOWSKIEGO

19 LISTOPADA 2017 R.

 

 

W niedzielę 19 listopada 2017 roli w Archikatedrze Św. Jana na Starym Mieście odbyła się uroczysta Msza Święta z okazji urodzin gen. Sosnkowskiego, którego prochy znajdują się w krypcie katedry. Generał Sosnkowski to patron naszej zaprzyjaźnionej szkoły z Antoniowa, dlatego my też braliśmy udział w tej uroczystości. Reprezentując naszą szkołę, złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem generała.

 

 

Maja, uczennica kl. 4b

 

 

 

  

 

 

APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

 

 

Dnia 10 listopada 2017 roku odbył się apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Przygotowała ten występ klasa 7b. Uczniowie śpiewali, recytowali wiersze i opowiadali o ważnych dla Polski wydarzeniach. Ubrani byli na galowo, aby było uroczyście i z powagą. Wszystko wyszło super. Bardzo mi się podobał ten apel, a więc uważnie słuchałam. Na pewno uczniowie się starali. Nie na próżno… To ważne, żebyśmy znali historię naszej ojczyzny.

 

 

Maja, uczennica kl. IVb

 

  

 

 

WYJŚCIE DO MULTIKINA URSYNÓW NA FILM „PIĘKNA I BESTIA”

(27 PAŹDZIERNIKA 2017 R.)

 

 

W piątek 27.10.2017 r. byłam na wycieczce w Multikinie na filmie „Piękna i Bestia”. Przed filmem odbyła się prelekcja nt. akceptacji innych i przyjaźni. Był to film fabularny, opowiadający niezwykłą historię o miłości pięknej kobiety i potwora. Oparty był na baśni Janne-Marie Leprince De Beaumont. Pomimo, iż fabuła powstała dawno temu, nic nie straciła na aktualności.

Bardzo podobała mi się gra Emmy Watson oraz muzyka z filmu.

Z przyjemnością mogę polecić ten film na jesienne wieczory.

 

 

Magda, uczennica kl. 4b

 


 

 

Dnia 27 października razem z klasą poszliśmy do kina. W kinie oglądaliśmy film „Piękna i Bestia”, jednak najpierw uczestniczyliśmy w warsztatach filmowych, których głównym tematem były morały filmów (baśni). Rozmawialiśmy o cechach typu tolerancja, miłość i pomaganie innym.

Według mnie była to udana i ciekawa wycieczka.

 

 

Szymon, uczeń kl. 4b

 

 


 

 

Nasza klasa była na wycieczce w Multikinie, gdzie oglądaliśmy film „Piękna i Bestia”. Film był o Belli, która była uwięziona w zamku przez potwora. Bella miała podczas pobytu w zamku wiele ciekawych i fantastycznych przygód. W filmie podobał mi się moment, w którym kuchenne przedmioty śpiewały i prezentowały różne dania Belli, a także moment, gdy przedmioty broniły się przed ludźmi. Film bardzo mi się podobał, i myślę, że innym osobom też.  Chętnie pójdę na takie drugie wyjście z klasą.

 

 

Julia, uczennica kl. 4b

 

 

  

 

WYCIECZKA DO OGRODU BOTANICZNEGO W POWSINIE

(13 WRZEŚNIA 2017 R.)

 

W środę, 13 września, pojechaliśmy z klasą 4e oraz z naszą nową Panią Wychowawczynią na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego w Powsinie. Zwiedzanie zaczęliśmy od obejrzenia pokazu slajdów. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o różnych roślinach, np. jaki jest obwód cypryśnika meksykańskiego zagrożonego wyginięciem (obwód pnia 36 m), ile lat ma najstarsze drzewo na świecie – Świerk Tijko (9500 lat) lub ile wysokości ma Sekwoja wiecznie zielona (115,5 m). Następnie poszliśmy do ogrodu i szklarni. Zobaczyliśmy tam piękne kwiaty, papugi i słodkie dziesięciodniowe świnki morskie. Gdy wróciliśmy do budynku, robiliśmy preparaty i potem oglądaliśmy niektóre z nich pod mikroskopem, który miał podłączoną kamerkę i wszystko było widać na telewizorze.

Ta wycieczka bardzo mi się podobała, ponieważ kocham kwiaty i dowiedziałam się wiele informacji o roślinach.                                                                                          

 

Ola,  uczennica kl. 4b

  

Kalendarium

Zobacz również:

 

 

 

http://edukacja.warszawa.pl/sites/edukacja/files/program-wars-i-sawa/logowis_230x80.jpg

 


 

      
 

        

 

       

 
        

  

      

 

      
 

 

Naszą stronę od 2017-10-11 odwiedziło: 78699 osób.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:

  1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Dokumenty – RODO”,
  2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
  3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
  4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej.
  5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
  6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
  7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
  8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
  9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
  10. klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Klauzula informacyjna” w górnej części strony.

CIASTECZKA (cookies)

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.