Klasa 3g

ZIELONA SZKOŁA

04-06 CZERWCA

Razem z klasą 3a byliśmy na trzydniowej wycieczce w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach. Najpierw podróż pociągiem, później zwiedzanie zamku. Mnóstwo ciekawych warsztatów geologicznych. Nauczyliśmy się, jak rozpoznawać minerały i skały, mogliśmy spróbować swoich sił na hałdzie w kamieniołomie. A poza tym mieliśmy czas na zabawę, grę w piłkę i inne przyjemności. To był wspaniały i magiczny czas, a co nam się podobało najmniej? To, że były to tylko 3 dni.

NASZE PRZYGODY NA WARSZAWSKIEJ STARÓWCE

Dnia 17 kwietnia klasa 3g razem z klasą 3f wzięły udział w varsavianistycznej grze miejskiej „Tajemnice Starego Miasta” . Mimo deszczu i niepogody nie poddawaliśmy się zdobywając ciekawe informacje o Powstaniu Warszawskim, Syrence, Gnojnej Górze czy zamienionym w niedźwiedzia księciu. Była to pouczająca gra i wszystkim nam się bardzo podobała.

WARSZTATY CUKIERNICZE U BLIKLEGO

W piątek 08.12.2017 wybraliśmy się razem z klasą 3f do Konstancina do Zakładu Produkcyjnego Blikle. Było bardzo słodko, pysznie i pachnąco. Najpierw samodzielnie zrobiliśmy pyszne różane rogaliki. Następnie nadziewaliśmy, lukrowaliśmy i co najważniejsze zjadaliśmy pyszne pączki. Później mieliśmy okazję zobaczyć jak wyrabia się i dekoruje tory przygotowywane na zamówienie. W trakcie naszej wizyty Panie robiły tort z kierownicą BMW i kucykami Pony. I chłopcom i dziewczętom bardzo się podobało. Na koniec sami mogliśmy popróbować swoich sił przy wykonywaniu dekoracji z masy cukrowej. To był bardzo ciekawy dzień, pełen udziwnia, że wciąż w tej cukierni większość pracy wykonuje się ręcznie.

WYCIECZKA NA CMENTARZ BRÓDNOWSKI

24.11.2017

W ramach obchodów 30 – lecia szkoły nasza klasa, wspólnie z Panią Aliną Bednarek wybrała się na Cmentarz Bródnowski na grób Pani Cecylii Gocławskiej - Germanowicz, jednej z naszych patronek. Wspólnie dowiedzieliśmy się, że cała rodzina Pani Cecylii była związana z edukacją. Przy tej okazji porozmawialiśmy na wiele ważnych tematów. Kim byli nauczyciele Tajnego Nauczania? Co dla nas zrobili i jak możemy czcić ich pamięć? Na te pytania poszukiwaliśmy odpowiedzi. Rozmawialiśmy również o śmierci, przemijaniu i trudnym życiu w czasie wojny. To było bardzo pouczające i refleksyjne doświadczenie dla nas wszystkich.

FESTIWAL

W dniu 02.10 odbył się w naszej szkole Festiwal Piosenki Powstańczej. Razem z klasą 3f zaśpiewaliśmy piosenkę "Siekiera". Wszystkim bardzo się podobało. Wspomagaliśmy również inne klasy w ich wykonaniach piosenki „Pałacyk Michla”, którą śpiewaliśmy w zeszłym roku.

PAN KAPITAN

W środę 04.10, razem z klasą 3f, mieliśmy bardzo ciekawe spotkanie z pilotem LOT. Dowiedzieliśmy się jak długie mogą być trasy samolotów, ile paliwa potrzebuje Dreamliner, co jedzą piloci i wiele innych informacji. Mieliśmy okazję zapytać o wszystko, co tylko przyszło nam do głowy, a pan kapitan cierpliwie odpowiadał. Bardzo interesujące były również zdjęcia samolotów malowanych w bardzo ciekawe wzory. Naszym faworytem była Myszka Miki.

W TEATRZE

W dniu 10.10. 2017 wybraliśmy się do Teatru Syrena na spektakl „Alicja w krainie czarów”. Było to piękne przedstawienie, gdzie spotkaliśmy aż trzy Alicje. Budziła się w nas refleksja czym różni się nasz spektakl od filmu czy książki. Jutro poszukamy tych szczegółów. Jak zwykle, po długiej podróży metrem byliśmy wszyscy bardzo głodni, więc wizytę w teatrze rozpoczęliśmy od małego posiłku.

WYMYSŁY POD LASEM

W piątek 6 października uczniowie z klas 3 G i 3 F wraz z wychowawcami klas i wychowawcami świetlicy wyruszyli na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Wymysły Pod Lasem”. W drodze mijaliśmy port lotniczy  oraz twierdzę Modlin-najdłuższy budynek wojskowy w Europie.

Gospodyni „Wymysłów” – pani Katarzyna przyjęła wszystkich bardzo serdecznie. Dzieci miały okazję spróbować swoich sił w przedstawieniu teatralnym opowiadającym o historycznym tle przywiezienia i rozpowszechnienia ziemniaków w Europie a także o uratowaniu populacji Irlandii i Niemiec od klęski głodu dzięki tej roślinie. Uczniowie próbowali swych sił w warsztatach kulinarnych, były smażone placki ziemniaczane, dzieci wykonały także prace plastyczne metodą prostego druku – stemplowania. Było ognisko, na którym w kociołku bulgotał pyszny naturalny kisiel z owoców i skrobi ziemniaczanej.  Po poczęstunku można było rozejrzeć się w gospodarstwie. Grupy dzieci wraz z opiekunami uczyły się wykopywania kartofli, oglądały i  karmiły zwierzęta, zwiedziły pasiekę oraz konspekty z ekologicznymi uprawami roślin jadalnych,  mogły pograć w piłkę i pobiegać na terenie obiektu. Pogoda i humory dopisywały, wszyscy odpoczęli od miejskiej rutyny.

Renata Tenerowicz

LUDZIE LISTY PISZĄ

Klasa 3 g w tym roku szkolnym postanowiła realizować projekt wymiany korespondencji między szkołami. Wysłaliśmy kartki pocztowe do kolegów i koleżanek z klasy 3b ze szkoły w Szczecinie i z niecierpliwością oczekiwaliśmy na odpowiedź. Nadeszła wczoraj, z radością czytaliśmy kartki adresowane do nassmiley Niedługo zabierzemy się za pisanie listów. W planach mamy wysłanie kartek do szkoły w Olkuszu. Cieszymy się, że tą drogą poznamy nowych kolegów i koleżanki.