Aby zmienić wielkość czcionki oraz kontrast strony kliknij przyciski po prawej
x A A
A A A

Klasa 3e 

 

 

MUZEUM WARSZAWY

 

W piątek, 9.02. wybraliśmy się na warsztaty edukacyjne pt. „Co w murach piszczy”, prowadzone przez edukatorów Muzeum Warszawy. Z samego rana, mimo mroźnej pogody udaliśmy się na warszawskie Stare Miasto do głównej siedziby Muzeum. Ku naszemu ogromnemu zdziwieniu od razu na początku Pani Przewodnik podzieliła nas na małe grupki, dała każdej grupie mapę i zadanie do wykonania. Musieliśmy samodzielnie poruszać się po terenie Muzeum, co nie jest łatwe, biorąc pod uwagę, że ma ono konstrukcję labiryntu. Część grup poszukiwała rozwiązań swoich zadań z pomocą naszych Pań, ale jeden zespół działał w pełni samodzielnie. Trochę się o nich baliśmy… Okazało się jednak, że chłopcy świetnie sobie poradzili i bez trudu dotarli do miejsca zbiórki! To zadanie dało nam tyle radości i dumy z własnych umiejętności odczytywania mapy oraz posługiwania się informacjami przy eksponatach, że dalszych informacji Pani Przewodnik słuchaliśmy z zapartym tchem i dużym skupieniem.

W czasie zajęć poznawaliśmy tajniki życia warszawiaków zamieszkujących te kamienice Starego Miasta sprzed prawie 600 laty, ich tradycje, zwyczaje i sposoby wykorzystywania pomieszczeń. Poznaliśmy też klika nowych pojęć, jak np. attyka, objaśnianie świec lub latarnia – wcale nie w znaczeniu dużej ulicznej lampy, które znamy obecnie. Okazało się, że latarnią nazywana jest taka specjalna dobudowa, przypominająca osobny mały domek, osadzony na dachu kamienicy, której zadaniem było doświetlenie budynku. Był też czas na grupowy quiz, który wzbudził wiele emocji, jak to zwykle u nas w przypadku wszelkich rozgryweksmiley

Na zakończenie zwiedzania wspięliśmy się na sam szczyt kamienicy, właśnie do tejże wspominanej przedtem latarni. Marsz po bardzo stromych drewnianych schodach przez kilka pięter był dla wielu z nas męczący i nieco przerażający, ale za to widok na Rynek Starego Miasta z perspektywy okna latarni kamienicy Muzeum Warszawy był niepowtarzalny! Opłacało się dać z siebie wszystko, by obejrzeć ten widok na własne oczy! smiley

 

 

 

 

 

 

  

 

 

BAL KARNAWAŁOWY

 

 

W czwartek, 8.02. odbywał się u nas w szkole bal karnawałowy. Każdy z nas mógł przebrać się za dowolną postać. Z zaangażowaniem przygotowywaliśmy swoje stroje, a potem z dumą prezentowaliśmy je koleżankom i kolegom z klasy.

Tak się złożyło, że akurat w tym dniu przypadał tegoroczny tłusty czwartek, dlatego w ramach poczęstunku od Rady Rodziców każdy z nas otrzymał po pączku, które z apetytem zajadaliśmy po zakończeniu balu.

Był też czas na wspólną zabawę w kalambury oraz na oglądanie i słuchanie nagrań muzycznych. Był to dzień pełen emocji i atrakcji, ale niestety nie mogliśmy cieszyć się zabawą w pełnym gronie, ponieważ wiele osób z naszej klasy choruje i nie mogło wziąć udziału w naszych czwartkowych działaniach.

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

BEZPIECZNE FERIE

 

W  ostatnim dniu przed feriami nasze koleżanki i nasi koledzy z klasy 3b zaprosili nas na krótki apel, poświęcony tematyce bezpieczeństwa podczas zabaw i sportów zimowych. Apel bardzo nam się podobał, ponieważ 3b o bardzo ważnych sprawach przypomniała nam w zabawnej, atrakcyjnej i ciekawej formie. Były piosenki i wierszyki, śliczna dekoracja, no i nie mogło zabraknąć scenek! Piękną kreację miała też Pani Zima, która chętnie i obficie sypała śniegiem. Oby nasza zima też nie zapomniała o śniegu dla nas na te upragnione ferie, które nareszcie nastały!!!

Bawcie się dobrze i bezpiecznie podczas ferii, do zobaczenia za dwa tygodnie!

 

 

 

  

 

 

POMYSŁOWY ROK

 

Wbieżącym roku szkolnym podjęliśmy wyzwanie realizacji dodatkowych zajęć z Panią Martą w ramach programu Fundacji Uniwersytet Dzieci pt. „Pomysłowy rok”.

W listopadzie odbyliśmy pierwsze zajęcia nt. prawa. Oglądaliśmy filmy, pracowaliśmy w grupach, trenowaliśmy podejmowanie decyzji demokratycznych, drogą głosowania i wyboru większości grupy. Dowiedzieliśmy się, czym jest prawo, czy w ogóle i do czego jest potrzebne oraz jak je tworzyć. Wiemy już także, dlaczego Temida, grecka bogini sprawiedliwości, nosi przepaskę na oczach, a w rękach trzyma miecz i wagę szalkową. Mieliśmy także okazję wcielić się w rolę projektantów placu zabaw i wspólnie sformułować nasz pierwszy akt prawny – regulamin owego placu zabaw.

Drugie zajęcia, które odbyliśmy w styczniu, były jeszcze ciekawsze. Tym razem rozmawialiśmy o postaciach bajkowych, ich sposobach mówienia i cechach charakterystycznych, które wyraża głos i sposób wypowiadania się. Każdy z nas mógł przynieść rysunek lub figurkę swojej ulubionej postaci bajkowej, by w efekcie zajęć wcielić się w nią, nadać jej swój rodzaj głosu i odegrać wspólnie z kolegami wybraną scenkę dramową. W celu przygotowania do tego zadania obejrzeliśmy filmy edukacyjne z udziałem aktorów teatralnych, które były nie tylko pouczające, ale również bardzo zabawne! Wykonaliśmy ćwiczenia oddechowe, gimnastykowaliśmy nasze szczęki, języki, policzki, rozgrzaliśmy nasze aparaty mowy, by przejść do tzw. wprawek językowych, czyli do wypowiadania i odczytywania różnych łamańców językowych za pomocą głosów o różnych barwach, tonacjach, tempie itd. Wreszcie nadszedł czas, gdy w grupach mogliśmy samodzielnie wymyślić zarówno sytuację, jak i wypowiedzi naszych bohaterów. Większości z nas to zadanie bardzo się podobało i z dużym zaangażowaniem prezentowaliśmy nasze dokonania grupie. Na zakończenie rozmawialiśmy również o tym, czym jest dubbing i jak bardzo się on różni od zwykłego tłumaczenia tekstu oryginalnego, który w czasie filmu czyta lektor. Teraz już wiemy, dlaczego postaci typu Król Julian z „Madagaskaru” czy Sid z „Epoki lodowcowej”, gdy już raz je usłyszeliśmy, są nie do zapomnienia.

 

Zobaczymy, jakie wyzwania będą na nas czekać w drugim półroczu. Na razie takie zajęcia bardzo nam się podobają, choć wymagają od nas dużo pracy i skupienia!

 

 

 

  

 

 

KLASA 3E W SZKOLNYM FINALE WOŚP

 

Jak co roku włączyliśmy się w organizację naszego szkolnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który wyjątkowo odbywał się w niedzielę, dn. 7.01.br. W tym roku nasza klasa przygotowała loterię fantową na stoisku klasowym. Przynieśliśmy gry, książki, zabawki i maskotki, które podzieliliśmy na różne kategorie, ponumerowaliśmy i do nich wykonaliśmy losy. Wielu z nas przyszło w niedzielę wraz z rodzicami, by pomóc w prowadzeniu naszego stoiska i skorzystać z atrakcji, przygotowanych przez inne klasy - np. rękodzieło, naleśniki i popcorn, lody, soki, tatuaże i ozdoby, wykonanie zakładki do książki, nauka programowania Ozobotów, czy salon piękności, z którego z przyjemnością skorzystała też nasza Pani Marta, przez co nie do końca mogliśmy ją później rozpoznać. Przede wszystkim jednak robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, by zapełnić puszki wolontariuszy! Nasza Hania występowała również podczas pokazu karatewraz ze swoimi koleżankami i kolegami z treningów. Aż miło było na nich patrzeć!

 

Gdy okazało się, że podczas tegorocznej akcji, wspólnym działaniem całej społeczności szkolnej, pobiliśmy rekord naszych dotychczasowych zbiórek, byliśmy z siebie naprawdę dumni!

 

 

 

  

 

ŚWIĄTECZNA ATMOSFERA

 

W ostatnim szkolnym dniu przed świętami, 22.12. panowała w szkole prawdziwie świąteczna atmosfera! Rozpoczęliśmy ten dzień od wspólnego kolędowania klas 1-3 z pierwszej zmiany, podczas którego zaprezentowaliśmy kolędę Arki Noego „Gore Gwiazda”. Świetnie nam się śpiewało, ponieważ cała publiczność towarzyszyła nam rytmicznymi oklaskami, a niektórzy także śpiewali razem z nami.

Następnie poszliśmy do pięknie wystrojonej sali gimnastycznej, gdzie nasi koledzy ze świetlicy szkolnej zaprezentowali przygotowane wspólnie Jasełka  - w tym roku, były to Jasełka po góralsku. W roli śpiewających i tańczących aniołów występowały też nasze koleżanki z klasy Hania, Magda i Nadia.

Po spektaklu wróciliśmy do swojej sali, gdzie przebraliśmy się w fartuszki i stroje robocze, aby własnoręcznie przygotować dekoracyjne, świąteczne kanapki, przemeblować salę i przygotować nasz klasowy stół wigilijny. Wszystko robiliśmy sami, z pomocą naszych Pań. Po ponownym ubraniu w eleganckie stroje podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia w bardzo wzruszającej scenerii. Poczuliśmy niestety, że to już ostatni rok naszej edukacji wczesnoszkolnej i ostatnia taka klasowa wigilia w tym gronie.

 

Podczas konsumpcji przygotowanego poczęstunku radosne humory nam wróciły i pełni zadowolenia udaliśmy się do domu z radością tym większą, gdy pomyśleliśmy o perspektywie całego tygodnia wolnego od szkoły. 

 

 

 

  

 

MUZEUM ŁOWIECTWA

 

 

 

  

 

MIKOŁAJKI W 3E

 

W tym roku postanowiliśmy wcielić się w pomocników Świętego Mikołaja i urządzić klasową zabawę z okazji Mikołajek. Każdy z nas wylosował osobę, dla której przygotowywał drobny upominek na środę 6.12. Wszyscy lubimy dostawać prezenty i nie możemy doczekać się wizyty Świętego Mikołaja, a ponieważ niektórzy obawiali się, że dostaną rózgę, tym bardziej chętnie włączyliśmy się w tę akcję, która pozwoliła, by każdy dostał tego dnia coś miłego, nawet jeśli pod poduszką lub w skarpecie znajdzie rózgę! Odpakowywanie upominków i wspólna zabawa otrzymanymi zabawkami bardzo nam się podobała.

Na podsumowanie mikołajkowych przyjemności podczas ostatniej lekcji tego dnia zorganizowaliśmy naszą klasową dyskotekę, o którą walczyliśmy, zbierając słój z makaronem. Bawiliśmy się tego dnia świetnie, choć nie wszyscy mieli ochotę tańczyć. 

 

 

 

  

 

 

MUZEUM NARODOWE

 

W dniu 24.11. pojechaliśmy wspólnie do Muzeum Narodowego w Warszawie na lekcję varsavianistyczną pt. „Warszawa jak z obrazka”. Oglądaliśmy i omawialiśmy różne obrazy, które przedstawiają nasze miasto. Poznaliśmy elementy historii Warszawy, oglądaliśmy elementy ówczesnej architektury, rozmawialiśmy o dawnych środkach transportu miejskiego i typowych potrawach warszawskich. Rozwiązywaliśmy zagadki, m.in. dotyczące pochodzenia nazw różnych dzielnic naszej stolicy. Mogliśmy także zaprojektować własne widokówki z naszym wyobrażeniem warszawskiej ulicy Nowy Świat za 100 lat. Na zakończenie dostaliśmy również pracę domową – w ciągu 6 miesięcy od wizyty w MNW musimy spróbować pańskiej skórki, flaków lub wuzetki, czyli jednej z typowo warszawskich potraw. 

 

 

 

  

 

 

MAKARON I DYSKOTEKA

 

W końcu listopada Pani Marta przyszła pewnego dnia z wielką torbą wypchaną paczkami makaronu. Bardzo nas ciekawiło, po co Pani takie ilości makaronu, zwłaszcza, że nie mamy w sali kuchenki, więc nie możemy go ugotować na obiad. Niedługo potem okazało się, że ten makaron jest dla nas i dzięki niemu możemy uzyskać wybraną przez nas nagrodę.

Następnie ustaliliśmy wspólnie drogą demokratycznego głosowania, o jaką nagrodę chcemy walczyć. Z różnych pomysłów wybraliśmy dyskotekę. Wprawdzie nie wszyscy byli zadowoleni z takiego wyboru, ale tak chciała większość. Aby uzyskać swoją nagrodę musieliśmy zebrać pełen słój makaronu. Za każdym razem, gdy ktoś z nas był uczynny, wyjątkowo miły i koleżeński, Pani Marta wsypywała garść makaronu do wielkiego słoja. Początkowo wydawało się nam, że to bardzo trudne zadanie i na naszą upragnioną dyskotekę będziemy czekać co najmniej do wiosny. Okazało się jednak, że wcale nie było to takie trudne i w niecałe 2 tygodnie zebraliśmy pełniutki słój makaronu. Nie pozostało nic innego, jak tylko wyznaczyć termin na klasową dyskotekę i szykować taneczne kreacje!

 

 

 

 

  

 

 

WARSZTATY NA TEMAT LĘKU I ODWAGI

 

W piątek, 27.10. przyszła do nas Pani Ewa, psycholog szkolna i przeprowadziła dla nas ciekawe warsztaty na temat lęku i odwagi. Rozmawialiśmy o wielu znanych nam super-bohaterach, ich mocnych stronach i super-mocach. Każdy z nas miał okazję poszukać własnych niezwykłych sił i mocy oraz pochwalić się nimi przed klasą. Zajęcia dały nam nie tylko dużo radości i zabawy, ale też bardzo dużo siły, wiary w siebie i odwagi do walki o swoje marzenia!

 

  

 

 

 

W DOWÓD PAMIĘCI

 

 

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła obchodzi jubileusz 30-lecia swojej działalności, w związku z czym organizujemy szereg nietypowych akcji i wydarzeń. Wraz z rozpoczęciem obchodów chcieliśmy pokazać, że społeczność SP330 pamięta o swoich Patronach i o Pracownikach szkoły, którzy już odeszli, a którzy przez wiele lat byli z naszą szkołą związani. Tego zadania podjęli się trzecioklasiści pod kierunkiem Pani Katechetki -  Pani Aliny Bednarek. Nasz klasa wybrała się dlatego w czwartek, 16.11. na Cmentarz Komunalny w Piasecznie, gdzie spoczywają śp. Jolanta Gajewska i śp. Renata Łapińska – nauczycielki, które wiele lat pracy poświęciły szkole na Mandarynki. Obie te Panie były dla nas o tyle bliskie, że osobiście współpracowały z nimi nasza Pani Marta, no i oczywiście nasza Pani Alina. Jeszcze przed wyprawą Pani Marta przybliżała nam postacie obu Pań, których groby mieliśmy odwiedzić, dzieliła się z nami swoimi wspomnieniami z czasów, gdy sama była uczennicą tej szkoły, z lekcji zajęć plastyczno-technicznych i lekcji informatyki, które prowadziła Pani Renata oraz z pracy wolontariackiej jako pomocnik w bibliotece, przy której nasza Pani współpracowała z Panią Jolą. Hołd pamięci Pani Renacie i Pani Joli oddaliśmy wspólnie z klasą 3h, wśród uczniów której jest obecnie syn absolwentki i wychowanki Pani Renaty. Nasze wspólne spotkanie przy grobach byłych Pracowników było zatem nie tylko ważnym i pięknym gestem pamięci, ale też ciepłym czasem wspomnień i refleksji

 

 

 

  

 

 

MŁODZI ODKRYWCY

 

 

W dniu 26.10. uczestniczyliśmy w warsztatach Młodych Odkrywców, poświęconych zagadnieniu gęstości. Dowiedzieliśmy się wówczas, że to, co patrząc gołym okiem wydaje się nam gęściejsze, wcale takie nie jest! Słowo gęstość ma bowiem inne znaczenie potoczne niż wynika z definicji tego pojęcia z zakresu fizyki. Przeprowadzane eksperymenty bardzo nas ciekawiły, podobały się nam i dały mnóstwo radości, choć – jak to zwykle u nas – nie obyło się bez awantur, gdy mieliśmy pracować w grupachsmiley

 

 

 

 

  

 

 

DZIEŃ RATWNICTWA MEDYCZNEGO

 

 

Dnia 18.10. zostaliśmy zaproszeni przez klasę 0 na spotkanie z mamą jednej z dziewczynek z „zerówki”, która jest ratownikiem medycznym. Przypomnieliśmy sobie zasady udzielania pierwszej pomocy oraz zasady bezpieczeństwa, dzięki którym możemy uniknąć różnych wypadków. 

 

 

 

  

 

 

WIZYTA W PLANETARIUM CNK

 

 

Dnia 17.10. wybraliśmy się do Planetarium Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczestniczyliśmy w lekcji pt. „Słoneczna podróż”. Oglądaliśmy, jak zmienia się niebo, przypomnieliśmy sobie, skąd biorą się pory roku, podziwialiśmy układ gwiazd, nauczyliśmy się także rozpoznawać Gwiazdę Polarną na niebie. Następnie zwiedzaliśmy wystawę stałą, gdzie mogliśmy m.in. potrenować przepowiadanie pogody na podstawie map opadów i temperatur. Na zakończenie wyprawy udaliśmy się do ogrodu na dachu CNK, gdzie z przyjemnością podziwialiśmy tamtejsze rośliny, biegaliśmy swobodnie, bawiąc się w chowanego w alejkach ogrodu oraz przyglądaliśmy się Wiśle, Stadionowi Narodowemu i panoramie naszego miasta. W drodze powrotnej odwiedziliśmy też naszą Syrenkę przy Moście Świętokrzyskim.

 

 

 

  

 

 

DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

 

 

Piątek, 13.10. był dla nas dość trudnym, ale mimo tego udanym dniem! Rozpoczęliśmy od ogromnego wyzwania, jakim był nasz występ z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej, przeznaczony dla uczniów klas 1-3, pracujących w pierwszej zmianie. W trakcie przygotowań i prób szło nam średnio, ale w czasie występu daliśmy z siebie wszystko i podobno wyszło nam świetnie. Nasze Panie były z nas bardzo dumne i zadowolone.

Jako nagrodę za dobrze wykonaną pracę oraz z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej, które jest świętem całej społeczności szkolnej, Pani Marta przygotowała dla nas słodką niespodziankę. Wszyscy ze smakiem zajadaliśmy pączki, co doskonale widać na zdjęciachsmiley

W czasie kolejnych zajęć czekało nas jeszcze ogromne, nasze pierwsze w klasie trzeciej dyktando pisane ze słuchu, które obejmowało różne trudności edukacyjne. Strasznie nas to wypłoszyło, ale okazało się, że i z tym daliśmy radęsmiley

 

 

 

 

 

 

  

 

 

POZNAJEMY OZOBOTY

 

W czwartek, 12.10. odbyły się w naszej klasie warsztaty prowadzone przez Panią Magdę Kaletę, podczas których poznaliśmy Ozoboty. Mieliśmy okazję zobaczyć, jak roboty wędrują po wyznaczonych i zaprogramowanych szlakach. Nauczyliśmy się, jak właściwie zakodować polecenia, by robot je odczytał i poruszał się zgodnie z naszym oczekiwaniem. Dowiedzieliśmy się także, w jaki sposób możemy zmienić kolor światełka, które odzwierciedla pracę Ozobota oraz w jaki sposób podać mu polecenia typu pędź bardzo szybko, idź powoli, zatrzymaj się itp. Zajęcia bardzo nam się podobały. Chcielibyśmy jeszcze mieć okazję do spotkania z Ozobotami!

 

 

 

 

 

  

 

 

MUSICAL PT. „PIOTRUŚ PAN”

 

W środę dn. 4.10. wybraliśmy się na długo oczekiwany musical pt. „Piotruś Pan” do teatru Studio Buffo. Wycieczka była dla nas o tyle nietypowa, że żadna z naszych pań z nami nie poszła, ponieważ obie zachorowały. Towarzyszyły nam w tym dniu Pani Monika i Pani Grażyna w innych klas. Tak bardzo nie mogliśmy się doczekać spotkania z Piotrusiem i Wendy, że wyruszyliśmy ze szkoły za wcześnie i już ponad pół godziny przed rozpoczęciem spektaklu, byliśmy w budynku Studio Buffo. Szczęśliwie udało nam się wejść do holu, gdzie schronieni przed deszczem ze smakiem skonsumowaliśmy drugie śniadanie. Oglądaliśmy plakaty i banery, aż wreszcie nadszedł czas, by wejść na widownię i zająć miejsca. Spektakl pochłonął nas bez reszty. Zachwyciły nas scenografia, muzyka, oprawa świetlna, stroje i charakteryzacja aktorów, no i oczywiście gra aktorska i umiejętności wokalne młodych artystów. Z zapartym tchem śledziliśmy losy Piotrusia i chyba każdy z nas żałował, że to spotkanie minęło tak szybko, gdy kurtyna opadła po raz ostatni. Mając w pamięci słowa piosenki: „Piotrusiu Panie, jesteś snem, który za dnia nie gaśnie”, wróciliśmy do szkoły zamyśleni i rozmarzeni...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

FESTIWAL PIOSENKI POWSTAŃCZEJ

 

 

Jak co roku włączyliśmy się w szkolne obchody rocznicy upadku Powstania Warszawskiego. Festiwal Piosenki Powstańczej dla uczniów pierwszej zmiany odbył się w poniedziałek dn. 2.10. podczas drugiej lekcji na korytarzu naszego piętra. W tym roku przygotowaliśmy piosenkę pt. „Warszawskie Dzieci”, w żywiołowej aranżacji zespołu Dzieci z Brodą.

 

Przygotowania szły nam różnie, mieliśmy trochę trudności z opanowaniem tekstu i nadążaniem za tempem wykonania. Włożyliśmy bardzo dużo pracy, dzięki czemu w poniedziałek wystąpiliśmy jak należy! Zaprezentowaliśmy całą pieśń, z powagą i należnym szacunkiem. Nasza pani powiedziała, że jest z nas bardzo dumna, ponieważ nie tylko świetnie wystąpiliśmy, ale do tego jako jedni z nielicznych zachowywaliśmy się należycie, w ciszy i spokoju wysłuchaliśmy występów innych klas, nie rozmawialiśmy ze sobą, choć emocje narastały coraz bardziej - im dłużej czekaliśmy na swój czas. Miło było nam usłyszeć takie słowa uznania. Następnym razem postaramy się zaprezentować równie dobrze!

 

 

 

 

  

 

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

 

W sobotę, 30.09. wszyscy chłopcy będą obchodzić swoje święto. W szkole spotykamy się od poniedziałku do piątku, dlatego niespodziankę dla naszych klasowych chłopaków przygotowałyśmy na piątek 29.09.

We wtorek spotkałyśmy się po lekcjach z panią Martą w tajemnicy przed chłopcami, by zapakować upominki zakupione przez naszych rodziców. Chłopcy strasznie dociekali, gdzie i po co idziemy, więc musiałyśmy troszkę ich pooszukiwać i za przykładem pani Marty, wymyślałysmy historię o babskich zajęciach, typu mierzenie spódnic do występu itp. smiley

Przy pakowaniu miałyśmy sporo zabawy, a przede wszystkim dużo emocji. Same układałyśmy życzenia dla naszych kolegów. A potem nie mogłyśmy się doczekać chwili wręczania prezentów. 

Dziś podczas ostatniej lekcji nasza przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Madzia, złożyła chłopcom życzenia od nas wszystkich, a potem każda z nas wręczyła koledze upominek i przeszłyśmy do życzeń indywidualnych. Na twarzach chłopców pojawiły się piękne, szczere, pełne radości uśmiechy, a oczy błyszczały im z ciekawości, cóż takiego znajduje się w tych kolorowych pakunkach. Gdy kolejno otwierali upominki, słychać było okrzyki “Wow! Z Minecraftem! Ale super!”, więc wygląda na to, że prezenty były trafione. Nie obyło się też bez przyjacielskich uścisków! smiley

Na koniec niespodzianek Pani Kasia poczęstowała chłopców, a później również nas, lizakami i cukierkami. Wszyscy w świetnych nastrojach wychodziliśmy ze szkoły dumni, że pierwszy miesiąc klasy trzeciej mamy już za sobą, a my - również szczęśliwe, że udało nam się taką miłą niespodziankę zrobić naszym kolegom.

Wszystkiego najlepszego, Chłopaki, i samych wyśmienitych napojów z Waszych minecraftowych kubeczków! smiley

                                                                                   

 

 

  Dziewczynki z kl. 3e

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

PSY Z BUTELKI I INNE ATRAKCJE

 

Piątek, dn. 22.09. przyniósł nam niespodziewane wyjście na warsztaty do Kluboteki Dojrzałego Człowieka przy ul. Lanciego 13. Początkowo byliśmy troszkę poddenerwowani, bo nie do końca wiedzieliśmy dokąd i po co idziemy. Panie mówiły o jakichś zwierzakach z włóczki i grach, ale trudno nam było sobie to wyobrazić.

Na miejscu powitała nas grupa bardzo sympatycznych pań, jedna z nich powiedziała, że przyszliśmy do przedszkola dla babć. Nasz niepokój narastał tym bardziej. Nie wiedzieliśmy, dlaczego pani Marta zabrała nas do przedszkola, przecież my już jesteśmy tacy duzi, a do tego przedszkole dla babć? Kto to słyszał o czymś takim?!

Szybko jednak okazało się, że pani prowadząca żartowała, a w ofercie miała dla nas przygotowane fantastyczne warsztaty rękodzieła, podczas których z plastikowych butelek i kolorowej włóczki wykonywaliśmy pieski.

Z zapałem zabraliśmy się do pracy, a przy trudnościach w wykonaniu zadania chętnie korzystaliśmy z pomocy gospodyń tego miejsca. Następnie udaliśmy się do drugiej sali, w której odbyły się rozgrywki w różne gry planszowe. Stamtąd to dopiero było trudno nas wyciągnąć!

Na pożegnanie otrzymaliśmy owocowy poczęstunek. Wdzięczni za ciekawe i rozwijające zajęcia pożegnaliśmy się z paniami prowadzącymi i wraz z naszymi włóczkowymi przyjaciółmi na czterech łapkach, poszliśmy spacerem do szkoły.

 

Koleżanki i koledzy w szkole, a potem nasi rodzice w domach byli zachwyceni naszymi wytworami i zazdrością zerkali na nasze psiaki. smiley

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

NOWY POCZĄTEK W 3E

 

Rok szkolny 2017/18 rozpoczęliśmy w nowym gronie. Poznaliśmy Panią Kasię, która w tym roku będzie nas uczyła edukacji wczesnoszkolnej i Panią Beatę, która nam pomaga na co dzień.

Pierwsze dni pokazały, że choć inaczej, to w naszej klasie nadal jest fajnie. Chętnie i z entuzjazmem opowiadaliśmy wszyscy o swoich wakacyjnych przygodach, prezentowaliśmy wybrane pamiątki. A potem z żalem pożegnaliśmy wakacyjne harce i zabraliśmy się ostro do pracy, bo podobno trzecia klasa to już nie przelewki! smiley

Aż tak bardzo się jednak nie zmieniliśmy. Nadal lubimy broić i płatać różne figle. W pierwszych dniach czasami wychodziło na jaw, że mimo świeżej energii i pełnych głów pomysłów na różne działania w klasie, trochę tęsknimy za Panią Karoliną, aż tu nagle w poniedziałek, 11.09. okazało się, że nie tylko my tęsknimy. Pani też za nami zatęskniła i przyjechała nas odwiedzić! Uściskom i wspomnieniom nie było końca! i choć Pani Karolina na zawsze jest naszą Panią, to Pani Kasi też za nic nie oddamy! smiley

 

 

  

Kalendarium

Zobacz również:

 

 

 

http://edukacja.warszawa.pl/sites/edukacja/files/program-wars-i-sawa/logowis_230x80.jpg

 


 

      
 

        

 

       

 
        

  

      

 

      
 

 

Naszą stronę od 2017-10-11 odwiedziło: 78699 osób.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:

  1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Dokumenty – RODO”,
  2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
  3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
  4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej.
  5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
  6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
  7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
  8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
  9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
  10. klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Klauzula informacyjna” w górnej części strony.

CIASTECZKA (cookies)

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.