Aby zmienić wielkość czcionki oraz kontrast strony kliknij przyciski po prawej
x A A
A A A

Klasa 2b 

 

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

15.09.2017

 

 

Po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji Sprzątanie Świata. Założyliśmy rękawice, nie zapomnieliśmy o worku i wyruszyliśmy, aby oczyścić ze śmieci teren przed szkołą.

 

 

  

 

 

DZIEŃ KROPKI

 

 

Piątki są najfajniejsze, ale ten piątek był inny niż wszystkie. Pani powiedziała, że nie otwieramy książek, zeszytów tylko mamy posłuchać opowiadania. I w taki sposób poznaliśmy historię małej dziewczynki
o imieniu Vashti, która odkryła swój talent poprzez narysowanie jednej małej kropki. Kropka ta została doceniona przez jej nauczycielkę. Każdy z nas, w tym dniu też wykonał pracę plastyczną, opowiadał o swoich talentach. Przekonaliśmy się, że każdy ma jakiś talent! A praca plastyczna każdego z nas była najpiękniejsza na świecie.

 

 

 

 

 

 

  

 

WYCIECZKA DO OŚRODKA EDUKACJI TECHNICZNEJ

„PINOKIO” W SŁOMCZYNIE

 

 

 

W dniu 18 września wybraliśmy się do miejsca, które wprowadziło nas
w świat obróbki drewna. Dowiedzieliśmy się jak powstają meble, jakich narzędzi używa stolarz, czym różnią się poszczególne gatunki drewna
i do czego mogą być wykorzystane. Oglądaliśmy różne maszyny do obróbki drewna, a na koniec wykonaliśmy pracę plastyczną.

 

 

 

 

  

 

PROGRAMUJEMY!

 

 

Podczas zajęć komputerowych poznaliśmy Scottiego, któremu wyznaczaliśmy różne cele do zdobycia, trasy do pokonania. Wszystko robiliśmy przy użyciu tabletów i gry Scottie Go!

 

 

 

 

  

 

 

RĘKODZIEŁO

 

 

 

Odwiedziliśmy Klubotekę Dojrzałego Człowieka na Ursynowie, gdzie przy pomocy Wolontariuszy oraz Pań wykonaliśmy samodzielnie żółwie! Następnie wspólnie graliśmy w różne gry planszowe.

 

 

 

 

 

 

 

  

Kalendarium

Zobacz również:

 

 

 

http://edukacja.warszawa.pl/sites/edukacja/files/program-wars-i-sawa/logowis_230x80.jpg

 


 

      
 

        

 

       

 
        

  

      

 

      
 

 

Naszą stronę od 2017-10-11 odwiedziło: 51470 osób.