Klasa 1d

ŚWIĘTUJEMY

Ostatni dzień zajęć przed świętami Bożego Narodzenia zapowiadał się interesująco. Najpierw oglądaliśmy jasełka, przygotowane przez dzieci ze świetlicy, w których występowali nasi koledzy i koleżanki. Potem kolędowaliśmy wspólnie z innymi klasami, a na zakończenie zajęć była klasowa Wigilia. Każdy z nas przyniósł coś pysznego do jedzenia. Po posiłku składaliśmy aniołki i robiliśmy głowy renifera. Ten dzień spędziliśmy bardzo przyjemnie.

KONCERT MUZYCZNY

W grudniu braliśmy udział w koncercie muzycznym, na którym wystąpiła kapela góralska. Poznaliśmy ciekawe instrumenty, tańczyliśmy góralskie tańce i słuchaliśmy góralskiej muzyki.

MŁODZI ODKRYWCY

Na tych zajęciach dowiedzieliśmy się, co to jest prąd elektryczny. Przepływał nie tylko przez przewody, ale także przez cytryny i nawet przez nasze ciało. Gdy elektryzowaliśmy nasze ciało, świetlówka zaczynała świecić. Było to dla nas zaskakujące zjawisko.

CZY MISIA MOŻNA SPOTKAĆ W LESIE?

Zajęcia realizowane w  ramach programu „Pomysłowy rok”.

Celem zajęć było uświadomienie dzieciom różnicy między misiem, a niedźwiedziem.

Dzieci obejrzały film o życiu niedźwiedzi, mierzyły ślad niedźwiedziej łapy, poznały zwyczaje żyjących na wolności niedźwiedzi. Przypomniały sobie misie z filmów i dobranocek, a na koniec rozwiązały quiz dotyczący prawdziwości zdań o  niedźwiedziu i misiu. Wszystkie zadania wykonywały mając na głowie opaskę przedstawiającą głowę misia.

ROBIMY LUDZIKI Z WARZYW

Na lekcjach poznawaliśmy różne warzywa. Uczyliśmy się ich nazw, rozpoznawaliśmy ich części jadalne, a potem zrobiliśmy warzywne ludziki.

ŚLUBOWANIE

Najważniejszy dzień dla pierwszaków był 16 listopada. Mieliśmy wtedy Ślubowanie. Najpierw zatańczyliśmy poloneza, później składaliśmy ślubowanie na Sztandar Szkoły, a na końcu panie dyrektorki pasowały nas na uczniów.  Po części oficjalnej mieliśmy w klasie pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców i upominki.

DZIEŃ ZIEMNIAKA W WYMYSŁACH

Dnia 25 października nie było lekcji. Pojechaliśmy autokarem na wycieczkę do wsi Wymysły. Było deszczowo, ale zajęcia mieliśmy w chacie.

Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób ziemniaki znalazły się w Europie. Braliśmy udział w teatrzyku, byliśmy przebrani za różne historyczne postacie. Potem tarliśmy ziemniaki na placki, gotowaliśmy kisiel z borówkami i ze śliwkami i wycinaliśmy stemple z ziemniaków w kształcie różnych zwierzątek. Wszystkie degustowane potrawy były smaczne. Jedliśmy też pieczone kiełbaski i ziemniaki. Na koniec wycieczki poszliśmy karmić zwierzęta. Szkoda, że nie dopisała nam pogoda, bo moglibyśmy więcej czasu spędzić na dworze.

SPOTKANIE  Z KAPITANEM

W poniedziałek, 16 października, przyszedł do naszej klasy dziadek Alexa, który jest kapitanem statku. Opowiadał o swojej pracy i przyniósł ze sobą wiele zdjęć i różnych pamiątek. Z ciekawością wszystko oglądaliśmy.

KONCERT MUZYCZNY

W czwartek, 12 października, braliśmy udział w kolejnym koncercie muzycznym. Tym razem słuchaliśmy gorących rytmów latynoamerykańskich. Muzycy śpiewali popularne piosenki kubańskie, a my biliśmy im brawo za wspaniałe wykonanie.

MŁODZI ODKRYWCY

W środę, 11 października, mieliśmy spotkanie z panem Krzysztofem, z którym będziemy zgłębiać tajemnice przyrody. Na pierwszych zajęciach pokazał  nam elektryzowanie się przedmiotów. Pewnie nie każdy z nas zrozumiał o co chodzi, ale widzieliśmy ruszające się metalowe blaszki, przyklejony balon do ściany (bez kleju) i naelektryzowane nasze włosy.

To nam się najbardziej podobało. Wszyscy mieliśmy śmieszne fryzury.

SPOTKANIE Z PANEM GRZEGORZEM

FESTIWAL PIOSENKI POWSTAŃCZEJ

W naszej szkole, co roku w klasach 0 – III, jest organizowany Festiwal Piosenki Powstańczej. Odbywa się on w rocznicę upadku Powstania Warszawskiego. Każda klasa przygotowuje jedną piosenkę. Wspólnie z klasą I e zaśpiewaliśmy „Pałacyk Michla”. Chyba nam udało się dobrze zaśpiewać, bo dostaliśmy głośne brawa. Pani pedagog wręczyła nam dyplom za udział w festiwalu. Potem zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie przy dekoracji.

ZAJĘCIA W KLASIE

Na lekcjach przygotowujemy się do występu na Festiwalu Piosenki Powstańczej. Kleimy biało – czerwone opaski.

APEL – BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

Dnia 29 września braliśmy udział w apelu przygotowanym przez klasę 0 a i klasę II a na temat bezpiecznej drogi do szkoły. Przypomnieliśmy sobie zasady przechodzenia przez jezdnię.

KONCERT MUZYCZNY

We wrześniu braliśmy udział w koncercie muzycznym, na którym poznaliśmy dźwięki altówki, puzonu i piły muzycznej. Najpierw pan przepiłował tą piłą kawałek deski, a później na niej grał. Byliśmy tym zaskoczeni. Słuchaliśmy różnych melodii granych na altówce, puzonie, organach i pile muzycznej. Okazało się, że w każdym miesiącu będziemy brać udział w takich koncertach.

PIERWSZY DZIEŃ W SZKOLE

Dzisiaj pierwszy raz usiedliśmy w szkolnych ławkach.  To dla nas coś nowego – nauka i zabawa, a także obowiązki w szkole. Poznamy nowych nauczycieli, kolegów i koleżanki.

Będziemy uczyć się w nowej klasie. Lekcje będą ciekawsze, bo mamy tablicę multimedialną.

Chyba chętnie będziemy tu przychodzić.