Aby zmienić wielkość czcionki oraz kontrast strony kliknij przyciski po prawej
x A A
A A A

Klasa 1c 

 

WYCIECZKA DO KAWĘCZYNA NA ZAJĘCIA EDUKACYJNE

„OD ZIARENKA DO BOCHENKA”

 

18.06.2018r.

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

MŁODZI ODKRYWCY -

„CO JEDZĄ ROŚLINY ? FOTOSYNTEZA”

13.06.2018r.

 

Pod mikroskopem wszystko wygląda inaczej. Rośliny mają swoje „usta”, którymi pobierają składniki odżywcze i wodę. Nauczyliśmy się  też przygotowywać próbki do obserwacji. Ciekawy jest świat roślin i warto się nim interesować. Otaczają nas i żyją swoim życiem.

 

 

 

 

  

 

 

MARSZOBIEG Z OKAZJI 30 – LECIA SP 330

13.06.2018r.

 

 

 

Po małej rozgrzewce wszyscy ruszyli na wyznaczoną trasę biegu. Ja dotarłam na metę jako ostatnia, resztkami sił. Te nasze dzieciaki naprawdę szybko biegają.

 

 

 

  

 

 

MŁODZI ODKRYWCY BADAJĄ ŚWIATŁO

 

28.05.2018 r.

 

 

 

 

 

  

 

 

IGRZYSKA SZKOLNE 2018

 

 

Byliśmy świadkami uroczystego otwarcia naszej Szkolnej Olimpiady 2018. Na początku Pan Tomek przedstawił krótką historię igrzysk olimpijskich. Potem Greczynki wniosły znicz i Pani Dyrektor ogłosiła Igrzyska za otwarte. Uczniowie rozeszli się do wyznaczonych stanowisk, aby wziąć udział w kolejnych konkurencjach. Były biegi, skoki, rzut piłką lekarską oraz sztafeta dookoła stadionu. Nasze obecne dzieciaki godnie reprezentowały klasę 1c. Mogę być z nich dumna.

 

 

 

  

 

 

„ŚWIĘTA MAJOWE”

 

 

 

 

W piątek, 27 kwietnia, dzieci z klasy 1c, na krótkim apelu, przypomniały młodszym klasom wydarzenia związane ze świętami  majowymi. Najmłodsi uczniowie postarali się, aby z godnością zaprezentować  historyczne fakty związane z tym okresem.

 

  

 

 

ZAJĘCIA PRZYRODNICZE „SPOTKANIE ZE ZWIERZĘTAMI”

16.04.2018r.

 

Tym razem naszymi gośćmi były żółwie i węże. Poznaliśmy wiele ciekawostek związanych z odżywianiem, budową oraz przystosowaniem tych zwierząt do warunków otoczenia. Niektóre gatunki żyją też w Polsce. Warto wiedzieć, jak rozpoznać te groźne i niebezpieczne. Dzikich zwierząt należy się bać i lepiej nie wchodzić im w drogę. Te, które do nas przyjechały żyją pod opieką ludzi i są w pewien sposób oswojone z człowiekiem.

Na początku zajęć niektórzy dość niepewnie obserwowali to, co się działo w klasie, ale na koniec spotkania strach minął. Zdjęcia z wężem na szyi robią wrażenie.

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

MŁODZI ODKRYWCY BADAJĄ DŹWIĘKI

4.04.2018 r.

 

 

 

  

 

 

MŁODZI ODKRYWCY SPRAWDZAJĄ GĘSTOŚĆ MATERIAŁÓW

26.03.2018 r.

 

 

 

  

 

 

SZKOLENIE PRZED AKCJĄ

„ROWEROWY  MAJ”

 

 

 

  

 

 

LEKCJA POGLĄDOWA: ZWYCZAJE WIELKANOCNE

28.03.2018 r.

 

 

 

 

  

 

 

WARSZTATY PRZYRODNICZE „ROBALE”

12.03.2018r.

 

Owady to największa grupa zwierząt na Ziemi. Ich świat jest bardzo ciekawy. Mieliśmy okazję poznać bliżej niektóre gatunki. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek na temat tych stworzeń. Oglądaliśmy patyczaki, krocionogi, karaluchy, straszyki  oraz poznaliśmy  ich metody obronne. Niektóre potrafią się super kamuflować. Widzieliśmy też żuka w jego stadiach rozwojowych. Pająków nie było, bo to inna grupa zwierząt, ale obejrzeliśmy między innymi wylinkę pająka, czyli jego zrzuconą skórę. To była naprawdę ciekawa lekcja przyrody.

 

 

 

 

 

  

 

 

DZIEŃ KOBIET

8.03.2018r.

 

Chłopcy, wspólnie z rodzicami, przygotowali niespodzianki dla Pań i dziewczynek z naszej klasy. Były życzenia, miłe słowa, kwiatki i słodkości. Dziękujemy za pamięć o nas.

 

 

 

 

  

 

ZAJĘCIA ZE SZKOLNYM PSYCHOLOGIEM

„O WSPÓŁPRACY I RYWALIZACJI”

28.03.2018r.

 

 

 

  

 

 

SPOTKANIE NA TEMAT PATRONÓW NASZEJ SZKOŁY

23.02.2018r.

 

 

Dzieci z uwagą wysłuchały opowieści Pani Grażyny na temat ważnych postaci związanych z historią naszej placówki. Dowiedziały się też wielu ciekawostek na temat szkoły. Bardzo dziękujemy za interesującą lekcję.

 

 

 

 

  

 

 

MALI ODKRYWCY – MAGNETYZM

(14.02.2018 r.)

 

 

 

  

 

 

WALENTYNKI

 

 

 

  

 

 

BAL SZKOLNY 2018 R.

 

 

 

 

  

 

 

„PRZYRODA WOKÓŁ NAS”

 

 

„NATOLINSKI LAS – mgnienie prastarej puszczy” – projekcja filmu. 

 

 

 

   

 

 

„JESTEŚ WIDOCZNY, JESTEŚ BEZPIECZNY”

 

 

W dniu 7.02.2018 r. mieliśmy w naszej szkole miłych i ważnych gości, którzy udzielili nam lekcji na temat bezpiecznych zachowań na drodze. Po ciekawych zajęciach, wszyscy otrzymali praktyczne upominki. Na pewno będziemy czuli się teraz bezpieczniej.

 

 

 

 

  

 

 

PRZEDSTAWIENIE W TEATRZE SYRENA

5.02.2018r.

 

Tym razem obejrzeliśmy spektakl pt. „Dzieci z Bullerbyn”. 

 

 

 

 

  

 

SPEKTAKL W TEATRZE SYRENA

 

Tym razem odwiedziliśmy Teatr Syrena. Na dużej scenie podziwialiśmy grę aktorów w pięknym przedstawieniu pt. „Królowa Śniegu”. 

 

 

 

 

  

 

 

„MAŁA SZKOLNA ORKIESTRA”

 

 

 

Klasa 1”c” jest zorganizowaną grupą, która wie, że razem można więcej. Jak co roku, kto mógł stawił się, by pomagać i dzielić się z innymi. Przy okazji wszyscy super się bawili.

 

 

 

  

 

 

 

WIGILIA KLASOWA

 

 

 

W tym dniu wspólnie z dziećmi przygotowujemy świąteczny stół, na którym stawiamy  potrawy przyniesione z domu. Dzielimy się opłatkiem  i dobrymi życzeniami. Opowiadamy o tradycjach związanych z Bożym Narodzeniem i smakujemy wigilijne pyszności. W tym roku był czerwony barszczyk, pierogi z kapustą, śledzie w oleju i sałatka śledziowa z ryżem. Na deser mieliśmy pierniki, keks  i owoce. Nie obyło się również bez prezentów, które Mikołaj zostawił  pod choinką. Jak co roku kolędowaliśmy wspólnie z innymi klasami. Wszyscy pięknie śpiewali, było miło i wesoło. Świąteczny nastrój zapanował na dobre.

 

 

 

 

  

 

 

WIZYTA W TEATRZE GULIWER

 

W dniu 6.12.2017r. pojechaliśmy do Teatru Guliwer na przedstawienie, pt. „Gwiazdka”. Spektakl opowiadał o świątecznych przygodach Mikołaja i jego pomocników. Gwiazdka też była i to jaka. Można powiedzieć, że „mały” Mikołaj już za nami i teraz czekamy na „dużego” Mikołaja. Coraz bliżej Święta…

 

 

 

 

  

 

 

UROCZYSTE ŚLUBOWANIE

 

W dniu 16 listopada 2017 roku uczniowie klasy Ic złożyli uroczyste ślubowanie w obecności rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości. Po uroczystości odbyło się miłe spotkanie z poczęstunkiem w gronie klasowym. Każdy otrzymał upominek, dyplom i miłe słówko na początek kariery uczniowskiej.

 

 

 

 

 

  

 

 

TEMAT: DLACZEGO TO JEST TAKIE FAJNE?

 

 

 

Andrzejkowe zabawy co roku są takie same lub podobne, a i tak sprawiają wiele satysfakcji. Każdy jest ciekaw, co go czeka. Najlepiej, żeby to było coś miłego. Potwierdzenie spełnienia życzeń daje nadzieję  i właśnie to jest fajne. Właściwie nie jest takie ważne, czy to naprawdę się spełni.  Ważne jest, że mamy marzenia i wszyscy wspólnie dobrze się bawią.

 

 

 

 

 

  

 

 

DZIEŃ MISIA

 

Z okazji Światowego Dnia Misia przypomnieliśmy sobie wiadomości  związane z mięciutkimi  „futrzaczkiami”. Niepozorne, a sprawiają dzieciom wiele radości, czasem przeganiają smutki. Uczniowie naszej klasy przygotowali też paluszkowe kukiełki i przedstawili  krótkie dialogi  w misiowych rodzinkach. Chętne misie wzięły udział w konferencji odpowiadając na pytania kolegów i koleżanek. 

 

 

 

  

 

DZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA

 

 

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania przypada 8 listopada. Jego celem jest promowanie zdrowego stylu życia oraz dobrych nawyków żywieniowych. Z tej też okazji przypomnieliśmy sobie,  co należy jeść, żeby być zdrowym i silnym, co może nam szkodzić i jest mało wartościowe oraz, jak spożywać posiłki. Nie zabrakło też pożywnych przekąsek.

 

 

 

  

 

 

ZAJĘCIA PRZYRODNICZE „LAS W SŁOJU”

 

 

Na tych zajęciach powtórzyliśmy sobie podstawowe wiadomości o potrzebach i wymaganiach roślin oraz doświadczalnie stworzyliśmy mały ekosystem samodzielnie funkcjonujący. Zabawa była świetna, a i efekty też znakomite. Teraz będziemy obserwować i podziwiać wzrost naszych roślinek.

 

 

 

 

  

 

 

ZWIEDZANIE SEJMU

 

 

W dniu 30 października 2017r. wybraliśmy się z wizytą do bardzo ważnego miejsca w Warszawie. Zwiedzanie Sejmu  pozwoliło przedstawić dzieciom dość trudny temat w sposób dla nich zrozumiały. Mieliśmy przewodnika, który nas oprowadził i opowiedział o najważniejszych rzeczach tego miejsca. Dzieci zapoznały się z salą obrad i jej zasadami. Dowiedziały się, kto tam obraduje i po co. Utrwaliły też wiedzę na temat najważniejszych osób w państwie. Wycieczka była bardzo kształcąca i ciekawa.

 

 

 

 

 

  

 

 

„O ODWADZE I LĘKU”

 

Dzieci mają różne słabe i mocne strony. Czasem wydaje im się, że są  odważne, bo niczego się nie boją. Ale odwaga ma też swoje inne oblicza, ważniejsze, np. umiejętność przyznania się do swoich słabości. Wspólne funkcjonowanie powinno opierać się na wzajemnym zrozumieniu i wsparciu, gdy jest potrzebne. Temat nie jest łatwy, ale bardzo ważny. Pan Tomek podczas zajęć wykorzystał postacie super bohaterów z filmów dla dzieci. Przyciągają uwagę, są odważni, ale czasem też potrzebują pomocy. Wspólnie ocenialiśmy zachowanie chłopców  z krótkiej scenki „Na podwórku”. Teraz będziemy starali się dostrzegać również mocne strony innych, a nie tylko słabości.

 

 

Dziękujemy Panu Tomkowi za lekcję.

 

 

 

 

  

 

 

WARSZTATY  KODOWANIA

 

 

W dniu 17 października bawiliśmy się grą „Scottie”. Jest to program do nauki kodowania dla dzieci. Poprzez współpracę, każdy zespół  szybko przechodził do kolejnego poziomu. Mały kosmita wędrował, my kodowaliśmy jego ruchy i dobrze się przy tym bawiliśmy. Dziękujemy Pani Magdzie za ciekawą  lekcję.

 

 

 

 

  

 

 

URODZINY KSIĄŻKOWEGO MISIA

 

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Urodzin Książkowego Misia, który przypada 14 października, zostaliśmy zaproszeni do biblioteki szkolnej. Obejrzeliśmy wystawkę z książkami o misiach oraz  wysłuchaliśmy fragmentu książki o przygodach niedźwiedzia Wojtka. Pani Natasza przygotowała też „małe co nieco” na zakończenie spotkania.

 

Przy okazji wizyty w bibliotece, po zapoznaniu się z regulaminem, każdy wybrał sobie książkę i staliśmy się aktywnymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Klasa 1c będzie  teraz częściej zaglądać do tego miłego miejsca w szkole.

Dziękujemy Pani Nataszy.

 

 

 

 

 

  

 

 

„BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”

 

 

Kolejny już raz naszym gościem był funkcjonariusz Straży Miejskiej. Teraz uczniowie klasy 1c mają  wystarczającą wiedzę na temat bezpiecznego zachowania się na drodze. Trzeba ją tylko jeszcze stosować w praktyce na co dzień.

 

 

 

 

  

 

„MALI ODKRYWCY”

 

 

W dniu 11 października uczestniczyliśmy w pierwszych warsztatach wprowadzających dzieci w skomplikowany, ale ciekawy świat nauki. Dziś tematem zajęć było – elektryzowanie. Dowiedzieliśmy się, że wszystko zbudowane jest z atomów. Elektryzowanie, to tworzenie się ładunków, które mogą być dodatnie lub ujemne. Takie same ładunki odpychają się, a różne przyciągają. Sprawdzaliśmy własności różnych przedmiotów, a nawet nas samych. Każdy doświadczał i  sprawdzał, próbował i wyjaśniał. Fajnie jest poszerzać wiedzę  przez doświadczenia. 

 

 

 

 

  

 

 

„DZIEŃ ZIEMNIAKA” W WYMYSŁACH

 

W dniu 21 września 2017 roku pojechaliśmy na wycieczkę do Gospodarstwa Agro-Edukacyjnego "Wymysły Pod Lasem". Uczestniczyliśmy w tematycznych zajęciach – „Dzień Ziemniaka”.
Podczas wycieczki  dzieci poznały historię uprawy ziemniaka, dowiedziały się również jakie są sposoby przetwarzania ziemniaków. Samodzielnie przygotowywały ziemniaki na placki. Każde dziecko miało okazję obrać i trzeć ziemniaka. Gotowały też wspólnie kisiel. Poznały  trud zbioru ziemniaków. Po ciężkiej pracy przyszedł czas na pyszne jedzenie – ciepłą zupkę pomidorową, kiełbaskę z grilla, pieczone ziemniaczki i kisielek z owoców na deser. Spotkaliśmy się  również ze zwierzętami w zagrodzie: kury, kaczki, owce, gęsi, indyki. Dużą radość sprawiła wszystkim możliwość ich nakarmienia.

Pogoda nam nie sprzyjała, ale i tak bawiliśmy się świetnie.

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

FESTIWAL PIOSENKI POWSTAŃCZEJ

 

 

 

Udziałem w szkolnym Festiwalu Piosenki Powstańczej uczciliśmy kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

 

 

 

  

 

 

ZAJĘCIA „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”

 

 

Na tych zajęciach dzieci powtórzyły sobie wiadomości o bezpiecznym poruszaniu się  po drodze publicznej. Obejrzeliśmy też filmik przedstawiający złe i dobre zachowanie. Takie rzeczy warto powtarzać, a wiedzę wykorzystywać w praktyce.

Bardzo dziękujemy Pani Agnieszce z Małego Samorządu.

 

 

 

  

 

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

 

 

 

W tym dniu chłopcy byli szczególnie ważni. Otrzymali upominki i prezenty przygotowane przez koleżanki z klasy. Rodzice przygotowali poczęstunek dla wszystkich. Były też szczere życzenia, miła atmosfera podczas zabawy i oczywiście przesłanie buziaków.  

 

 

 

 

 

  

 

 

LEKCJE O BEZPIECZNYCH ZACHOWANIACH

 

W dniu 20 września mieliśmy ważne spotkanie z przedstawicielem Straży Miejskiej. Tematem lekcji było „Spotkanie z nieznajomym”. 

 

 

 

  

 

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

 

Dbanie o własne środowisko, to bardzo ważna rzecz. Już jako klasa 1c wzięliśmy udział  w tegorocznej akcji Sprzątanie świata „Nie ma śmieci – są surowce”.

 

 

 

 

  

Kalendarium

Zobacz również:

 

 

 

http://edukacja.warszawa.pl/sites/edukacja/files/program-wars-i-sawa/logowis_230x80.jpg

 


 

      
 

        

 

       

 
        

  

      

 

      
 

 

Naszą stronę od 2017-10-11 odwiedziło: 78700 osób.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:

  1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Dokumenty – RODO”,
  2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
  3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
  4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej.
  5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
  6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
  7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
  8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
  9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
  10. klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Klauzula informacyjna” w górnej części strony.

CIASTECZKA (cookies)

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.