Aby zmienić wielkość czcionki oraz kontrast strony kliknij przyciski po prawej
x A A
A A A

Klasa 1b 

 

WARSZTATY MŁODZI ODKRYWCY - DŹWIĘK

 

 

 

 

  

 

 

KIERMASZ WAGAROWICZA

 

 

  

 

 

DZIEŃ KOBIET

 

 

 

 

  

 

 

WARSZTATY Z PSYCHOLOGIEM SZKOLNYM

"WSPÓŁPRACA I RYWALIZACJA"

 

 

 

 

  

 

 

ZAJĘCIA Z MAGNETYZMU

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

  

 

 

1B GRA DLA WOŚP!

 

 

 

  

 

 

WYCIECZKA DO TEATRU GULIWER

 

 

 

  

 

 

„MY UCZNIOWIE KLAS PIERWSZYCH ŚLUBUJEMY…”

 

 

 

 

 

  

 

 

CZY MISIA MOŻNA SPOTKAĆ W LESIE?

 

 

 

„Pomysłowy rok” to program Uniwersytetu Dzieci, dzięki któremu będziemy świętować w naszej klasie różne okazje.
Z okazji Dnia Pluszowego Misia, podczas lekcji, próbowaliśmy zauważyć różnicę pomiędzy misiem, a niedźwiedziem. Przypominaliśmy sobie znane postacie misiów, rozpoznawaliśmy odgłosy zwierząt, w tym niedźwiedzia. Na zajęciach odbył się także krótki quiz, dzięki któremu dowiedzieliśmy się podstawowych informacji o niedźwiedziu brunatnym. Podczas doświadczeń samodzielnie zmierzyliśmy szerokość i długość łapy niedźwiedzia oraz swojej dłoni i porównaliśmy otrzymane wyniki. Podczas zabawy ruchowej przekonaliśmy się, jak dużym zwierzęciem jest niedźwiedź. Na koniec lekcji, bez problemu, odpowiedzieliśmy poprawnie na pytanie: Czy misia można spotkać w lesie?

 

 

 

  

 

 

LAS W SŁOIKU

 

 

Nasza klasa brała udział we wspaniałych warsztatach, podczas których stworzyliśmy zamknięty ekosystem, który żyje, rozwija się, zmienia i jest samowystarczalny! To nie tylko ciekawy eksperyment, ale także lekcja o krążeniu wody i materii w przyrodzie, o życiu roślin i fotosyntezie.

 

 

 

 

 

 

  

 

DZIEŃ NAUCZYCIELA

 

 

W piątek, 13 października, każdy z nas mógł się przekonać, jak to jest być… nauczycielem! Oj, dużo było śmiechu podczas tej wyjątkowej lekcji.

 

 

 

  

 

 

WARSZTATY NAUKOWE Z CYKLU

MŁODZI ODKRYWCY- ELEKTROSTATYKA

 

 

 

  

 

 

TYDZIEŃ KODOWANIA

 

 

Co to jest kodowanie? Kim jest Scottie? Czy można zakodować mycie zębów? Na te i wiele innych pytań uzyskaliśmy odpowiedź na zajęciach z kodowania prowadzonych przez Panią Sylwię Górkę - wychowawczynię klasy 2b. Pani Sylwio, dziękujemy za bardzo ciekawą lekcję i zapraszamy częściej!

 

 

 

 

  

 

 

FESTIWAL PIOSENKI POWSTAŃCZEJ

 

 

 

 

  

 

DZIEŃ ZIEMNIAKA

 

 

We wrześniu uczestniczyliśmy w wycieczce, której tematem przewodnim był… Ziemniak! Podczas wycieczki do Gospodarstwa Agro-Edukacyjnego "Wymysły Pod Lasem" poznaliśmy historię uprawy ziemniaka, dowiedzieliśmy się również, jakie są sposoby przetwarzania ziemniaków. Każdy z nas miał okazję obrać i trzeć ziemniaka, uczestniczyć w produkcji mąki ziemniaczanej, pomagaliśmy też pani kucharce robić placki ziemniaczane oraz gotować kisiel. Mieliśmy możliwość "zmierzyć się" z motyką i wykopać z ziemi przynajmniej jednego ziemniaka. Po ciężkiej pracy przyszedł czas na pyszne jedzenie - smażoną kiełbasę i pieczone ziemniaki. Odwiedziliśmy również zwierzęta w zagrodzie: kury, kaczki, owce, gęsi, indyki, a dużą radość sprawiła nam możliwość ich nakarmienia. To była bardzo udana wycieczka!

 

 

 

  

 

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

 

 

 

 

  

 

 

SPOTKANIE Z NIEZNAJOMYM - ZAJĘCIA ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ

 

 

 

 

  

Kalendarium

Zobacz również:

 

 

 

http://edukacja.warszawa.pl/sites/edukacja/files/program-wars-i-sawa/logowis_230x80.jpg

 


 

      
 

        

 

       

 
        

  

      

 

      
 

 

Naszą stronę od 2017-10-11 odwiedziło: 51470 osób.