Klasa 6d

NASZA  KLASOWA WIGILIA

Dnia 22 grudnia w naszej klasie odbyła się wigilia. Wszyscy z tego powodu byli bardzo szczęśliwi i podekscytowani. Każdy przyniósł coś na nasz wigilijny stół. Było na nim mnóstwo słodyczy i napojów. Jednak przed rozpoczęciem tej niesamowitej uczty podzieliliśmy się opłatkiem. Życzyliśmy sobie wesołych świąt  i szczęśliwego Nowego Roku. Później zaczęliśmy się objadać. Dla każdego starczyło i myślę, że wszystkim smakowało. Następnie robiliśmy zawody jak szybko wypijemy razem 2 litry różnych napoi.

Gdy wypiliśmy i zjedliśmy tyle słodyczy, musieliśmy chwile odpocząć, jednak to nie trwało długo. Postanowiliśmy nagrać manekin challenge. Polega on na tym, że wszyscy nagle zastygamy bez ruchu, podczas gdy jedna osoba nas nagrywa. Oczywiście pamiętaliśmy o tym, że nigdzie tego nie udostępniamy. Myślę, że była to świetna zabawa. Na pewno wywołała ona u nas dużo uśmiechów!

Według mnie ta wigilia była bardzo udana. Chociaż mocno odbiegała od prawdziwej to był to, jednak udany czas, ponieważ każdy dużo się śmiał!

Hela

CIEKAWA LEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO

Zenon Wójcik – bohater lektury „Ten obcy”, został oskarżony w Naszej szkole! Uczniowie klasy 6d pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego – Mateusza Koniuszaniec - postawili przed sądem jednego z bohaterów szkolnych lektur – Zenona Wójcika. Oskarżony został o kradzież pieniędzy przekupce na targu oraz o wtargnięcie na teren prywatny i kradzież jabłek. Pod uwagę wzięte zostały również dobre czyny chłopca, np. uratowanie dziecka z pędzącego wozu. Jak wyglądała lekcja? O relację możecie poprosić uczniów klasy 6d. Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć z tej nietypowej lekcji.

KidSpeak

Uczniowie klasy 6D w ubiegłym tygodniu mieli przyjemność spotykania się z Michaelem z Indonezji i Alexem z Ukrainy w ramach warsztatów KidSpeak. Podczas spotkań uczniowie sprawdzali swoje umiejętności językowe :).
Dziękujemy i pozdrawiamy !!!

WARSZTATY Z PANEM EDWARDEM LUTCZYNEM

Klasa 6D miała okazję poznać Pana Edwarda Lutczyna  – polskiego artystę plastyka o charakterystycznej kresce. Znany z rysunków satyrycznych, karykatur i ilustracji oraz plakatów, zarówno skierowanych do najmłodszych, jak i do dorosłych. Mielismy mozliwość tworzenia rysunków pod okiem Pana Edwarda, a na koniec otrzymaliśmy rysunek z naszą szkolną Mandarynką :)

Dziękujemy i pozdrawiamy 6D