Aby zmienić wielkość czcionki oraz kontrast strony kliknij przyciski po prawej
x A A
A A A

Klasa 6b 

 

 

  

 

PRAWA I OBOWIĄZKI UCZNIA

 

 

Nasza klasa, pod czujnym okiem Pani Natalii Gruczek, przygotowała krótką inscenizację na temat praw i obowiązków ucznia. Zaprezentowaliśmy ją dzisiaj podczas apelu. Myślę, że wypadliśmy dobrze. Przypomnieliśmy sobie i innym, że uczniowie mają wiele praw, ale też obowiązków, z których powinni się wywiązywać. A ja miałem niepowtarzalną okazję być dyrektorem!!! (taką miałem rolę w przedstawieniu).
 

Kuba P.

 

 

 

  

 

6B NA PARADZIE URSYNOWSKIEJ

 

 


 

Z okazji 40 – lecia Ursynowa, cała dzielnica świętuje!


W sobotę, 3 czerwca, nasza szkoła uczestniczyła w paradzie, podczas której maszerowaliśmy ulicami Ursynowa, prezentując naszą „mandarynkę”.
 

 

Kuba P.

 

 

 

  

 

DZIEŃ DZIECKA

 

 

 

  

 

 

MUZEUM FRYDERYKA CHOPINA

 

Dnia 31.05 odbyła się trzecia, a zarazem ostatnia wycieczka w ramach zielonej szkoły. W ramach niej wybraliśmy się do Muzeum Fryderyka Chopina. Po muzeum oprowadzała i opowiadała Pani Asia. Najpierw wybraliśmy się do sali z nowoczesnym fortepianem i omawialiśmy jego budowę, później porównywaliśmy go do starszego fortepianu. Potem odwiedziliśmy sale, w której zobaczyliśmy fortepian samego muzyka i pianino prawdopodobnie jego uczennicy z jego podpisem. W ostatniej sali Pani pokazała nam i powiedziała o poprzednikach fortepianu: klawesyn, klawikord, pianoforte. Na koniec omówiliśmy wszystko, o czym rozmawialiśmy i czego się dowiedzieliśmy. Moim zdaniem wycieczka była interesująca i można było się wiele dowiedzieć na temat fortepianów, Fryderyka Chopina itp.

                                                                                             

                                                                                                                                                             Asia

 


 

 

Dnia 31 maja nasza klasa wybrała się do Muzeum Fryderyka Chopina. Dojechaliśmy tam metrem oraz doszliśmy kawałek pieszo. Gdy przybyliśmy na miejsce musieliśmy chwilę poczekać, ponieważ muzeum nie było jeszcze otwarte. Po muzeum oprowadzała nas Pani Asia, przewodnik. Naszą ''lekcję'' zaczęliśmy od pokazu budowy nowoczesnego fortepianu od środka oraz od zewnątrz. Potem mogliśmy obejrzeć fortepiany aż XIX wieku i fortepian, na którym grał sam Fryderyk Chopin!

Na koniec Pani Asia przedstawiła nam poprzedniki fortepianu oraz podsumowała lekcję. Moim zdaniem, wycieczka była bardzo interesująca, ponieważ mogliśmy zobaczyć stare oraz nowe fortepiany, no i przede wszystkim fortepian Fryderyka Chopina.

 

Norbert

 

 

 

  

 

 

 

WYCIECZKA DO MUZEUM NARODOWEGO W WARSZAWIE

 

 

W dniach 29-31 maja mięliśmy wycieczki. Drugiego dnia (30 maja) byliśmy w Muzeum Narodowym. Podzieliliśmy się na kilku osobowe grupy. Każdy dostał kartę pracy, którą musieliśmy uzupełnić. Zadania dotyczyły różnych obrazów i malarzy. Np. trzeba było znaleźć jakiś obraz i napisać kto go namalował, w którym roku jaką techniką itp. Na koniec pani je zebrała, aby sprawdzić czy wszyscy je zrobili. Wydaje mi się, że każdy dostał dobrą ocenę. Ta wycieczka bardzo mi siępodobała.

                                                                                                       Ola

 


Dnia 30.05 dnia odbyła się druga wycieczka w ramach zielonej szkoły, w której wybraliśmy się do Muzeum Narodowego w Warszawie. Zanim się wybraliśmy mieliśmy lekcje plastyki, na której Pani nam dała karty pracy i powiedziała nam, co mamy zrobić itd. Do muzeum wybraliśmy się metrem, byliśmy kilka minut wcześniej, skorzystaliśmy z tego i podzieliliśmy się w grupy mniej więcej sześcioosobowe ( ponieważ karty pracy robiliśmy w grupach). Po wejściu do muzeum, każda grupa poszła uzupełniać karty pracy, chodząc po muzeum, prosząc osoby pracujące w muzeum itp. Nasza grupa wyrobiła się przed czasem i zdążyliśmy jeszcze pochodzić sobie po muzeum i popatrzeć na obrazy. Później wszyscy się spotkaliśmy w umówionym miejscu. Wracając wstąpiliśmy do Limoni na lody, które nas chłodziły w gorący dzień. Wycieczka mi się podobała, można było zobaczyć dużo obrazów sławnych artystów np. Jan Matejko, Stanisław Wyspiański itp. Sądzę, że reszcie klasy wycieczka też się spodobała i pyszne lody.

                                                                                                                                       

 

      Asia

 


 

 

Dnia 30 maja nasza klasa wybrała się na wycieczkę do Muzeum Narodowego w centrum Warszawy. Pojechaliśmy tam metrem, a wyprawę poprzedzała lekcja przygotowująca, na której Pani Mizielińska rozdała nam karty pracy i opowiedziała o panujących tam zasadach zachowania się.

Na kartach pracy mieliśmy ćwiczenia do uzupełnienia, więc trzeba było uważnie obserwować eksponaty muzealne. Największe wrażenie zrobił na mnie obraz Jana Matejki ''Bitwa pod Grunwaldem'', oprócz tego obrazu wystawione są tam inne dzieła malarstwa polskiego.

Myślę, że wycieczka była interesująca, a zwłaszcza eksponaty, które się tam znajdowały. W drodze powrotnej, każdy mógł kupić sobie lody.

 

 

Norbert

 


 

 

 

Dnia 30 maja (wtorek) wybraliśmy się do Muzeum Narodowego. Oczywiście samo oglądanie obrazów nie jest ciekawym zajęciem dla ucznia 6 klasy, więc była te pewnego rodzaju gra. Wcześniej otrzymaliśmy karty pracy i gdy dotarliśmy do bram Muzeum podzieliliśmy się na grupy. Po wejściu do tego wspaniałego miejsca udaliśmy się do galerii sztuczki XIX wieku. Były tam obrazy, między innymi: Jana Matejki czy Józefa Chełmońskiego. Mieliśmy ponad godzinę na uzupełnienie karty pracy. Jeśli ktoś skończył przed czasem mógł udać się do galerii sztuki XX wieku lub sklepiku. Grupa, w której byłem wybrała pierwszą opcje. Przyznam bez bicia, że bardziej podobała mi się właśnie ta galeria. Obrazy były w większości abstrakcyjne. Bardzo podobała mi się ta wycieczka i z chęcią poszedłbym do innych galerii sztuki.

 

 

Kamil

 

  

 

 

WYCIECZKA DO KINA

 

 

 

Dnia 29.05 odbyła się pierwsza z trzech wycieczek w ramach zielonej szkoły, w której wybraliśmy się na nowy film pod tytułem ,,Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara”. Zebraliśmy się w sali o godzinie 9.00. Później ruszyliśmy na piechotę do kina. Musieliśmy trochę poczekać przed kinem, ponieważ przyszliśmy za wcześnie. Mięliśmy szczęście, bo na filmie była tylko nasza klasa i jeszcze kilka osób. Film trwał około 2 godzin. W drodze powrotnej złapał nas deszcz i musieliśmy schować się w metrze, na szczęście, nie musieliśmy długo czekać i szybko przestało padać.

Po powrocie do szkoły, pożegnaliśmy się i każdy poszedł do siebie do domu.

Mnie osobiście film bardzo się podobał i sądzę, że reszcie klasy też. Polecam ten film osobom lubiącym bitwy zarówno lądowe, jak i morskie, no i oczywiście piratów smiley

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         Asia    

 

 

  

 

 

METREM NA ,,METRO” W TEATRZE BUFFO

 

 

 

Dnia 22 maja, nasza klasa była na musicalu pt. „Metro” w teatrze Buffo. Musical był o grupce młodych ludzi, którzy chcieli spełniać swoje marzenia. Bardzo podobało mi się jak aktorzy tańczyli, śpiewali i oczywiście grali. Uważam, że ten musical był bardzo ciekawy i z przyjemnością poszłabym na niego jeszcze raz.

                                                                                              

         Ola  

 W poniedziałek ,22 maja, nasza klasa wybrała się na musical ,,Metro”.
Czy wiecie, że spektakl ten jest wystawiany od 30 stycznia 1991 roku! Spektakl ten gościł również za oceanem na słynnym Broadway.
Wielu osobom podobały się liczne laserowe efekty świetlne (chociaż raziły czasem w oczy). Widzów zachwycały nowoczesne układy taneczne, a przede wszystkim umiejętności wokalne aktorów. Kostiumy bardzo pasowały do scenografii panującej w metrze.
Mnie bardzo podobało się przesłanie spektaklu - należy zawsze podążać za swoim marzeniami i wierzyć w swoje umiejętności oraz to ,jak bardzo ważna jest przyjaźń.
Polecam serdecznie to przedstawienie każdej grupie wiekowej.

 

 

 

Norbert Wilk
P.S. Dla łasuchów znajdzie się słodkie co nieco w teatralnym bufecie smiley

 


 

 

Dnia 23 maja wybraliśmy się do teatru ,,Buffo” na musical ,,Metro”. Musical opowiada o grupce nastolatków, którzy uciekli z domu lub po prostu wyjechali spełniać marzenia. Wszyscy chcą dostać się do teatru. Mają różne talenty. Niektórzy grają na instrumentach inni śpiewają i potrafią wydobyć idealny sopran. Akcja jednak rozgrywa się wokół Anki i Jana. Podczas występu na światło dzienne wychodzą różne fakty na temat głównych bohaterów. Mimo, iż nie przepadam za tak dużą ilością piosenek, ta sztuka przypadła mi do gustu. Z chęcią mogę ją polecić.

 

 

Polecam,

Kamil

 

 

 

 

 

  

 

UCZNIOWSKIE FORUM NAUKOWE

 

 

Dnia 24 kwietnia 2017 r. (tj. poniedziałek) na drugiej lekcji, która zaczynała się o godzinie 9:20 odbyło się Uczniowskie Forum Naukowe dla całej szkoły. Wcześniej trzeba było przedstawić swoją prezentację w swojej klasie. Uczniowie z klas IV-VI poruszyli różne ciekawe tematy. Od najpopularniejszych angielskich zespołów muzycznych, po kulturę w Indiach, kończąc na rekinach. Wszystkie prezentacje były ciekawe i interesujące. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie ich coraz więcej, a forum naukowe będzie odbywać się coraz częściej.

 

     Kuba M.          

 

  

 

FINAŁ KONKURSU PRZYRODNICZEGO
„Pamiętnik młodego przyrodnika”

 


 

A tak Karina i ja prezentowaliśmy się w roli konferansjerów podczas uroczystości wręczenia nagród w konkursie przyrodniczym „Pamiętnik młodego przyrodnika”  smiley
 

 

 

 

  

 

 

BEZPIECZNIE NA ROWERZE

 

 

Dzięki uprzejmości taty Eryka z klasy 6b mogliśmy się przekonać na lekcji techniki, jak ważny jest kask i jak go właściwie zakładać oraz jak dbać o rower i jego konserwację, co zrobić, gdy złapiemy gumę. Zajęcia te miały na celu, w przyjemny i niecodzienny sposób, uświadomić uczniom, że jazda na rowerze jest atrakcyjna i bezpieczna tylko wtedy, gdy właściwie zadbamy o siebie i nasz rower przed wycieczką. Przed nami sezon rowerowy, który możemy rozpocząć bogatsi o nową wiedzę.

 

 

M.M.


 

 

Zajęcia odbyły się 20.04.2017 roku. Na zajęcia techniki przyszedł tata naszego kolegi z klasy, Eryka. Na zajęciach dowiedzieliśmy się, jak zakładać kask, żeby w razie upadku nic nam się nie stało, a nie żeby zdobił on naszą głowę. Na warsztatach również Pan pokazał nam, jak naprawić dętkę, jeśli pęknie. Uważam, że wiedza i umiejętności poznane na zajęciach nam się przydadzą i, gdy będziemy później w potrzebie, będziemy umieli poradzić sobie z tym problemem. Dziękujemy bardzo Pani Monice Mizielińskiej za zorganizowanie warsztatów i Tacie Eryka za poświęcenie nam czasu.

                                                                                                                     

Asia

 

 

 

 

 

 

   

  

 

 

DZIEŃ IRLANDZKI

 

 

 

 

 

  

 

 

MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

 

 

Dnia 08.02.17 byliśmy w Muzeum Powstania Warszawskiego. Cieszyliśmy się na to wyjście, bo zazwyczaj lekcje muzealne są bardzo ciekawie przygotowane.  Mimo mrozu nie spóźniliśmy się i przybyliśmy na miejsce na czas. Nasza wizyta trwała około 2 godzin, oprócz naszej wychowawczyni był z nami również Pan od historii. Wycieczka była podzielona na dwie części. Zwiedzanie z Panią przewodnik, która nas oprowadziła i przekazała trochę wiedzy oraz pracę w grupach, obie części były ciekawe, ale wiadomo praca w grupach zawsze jest ciekawa i ekscytująca. Podzieleni na grupy szukaliśmy ukrytych karteczek, które były pochowane w różnych przedmiotach codziennego użytku np. książkach czy zabawkach. Po znalezieniu karteczki zapoznawaliśmy się z treścią na niej zawartą. Na koniec mogliśmy w sklepiku kupić sobie pamiątkę, były ciekawe rzeczy np. modele samolotów, pojazdów wojskowych, długopisy, ołówki, książki. Myślę, że większości osób wyjście do muzeum się podobało oraz zachęciło do nauki historii.

 

 

 

Kajetan 


 

 

W dniu 8.02.2017 wybraliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Razem z nami pojechał pan od historii. Większość czasu spędzaliśmy na pracy w grupie. Oglądaliśmy również bronie, co się zachowały do dziś. Na sam koniec, każdy mógł sobie kupić jakiś mały drobiazg smiley

 

 

 

 

 

 

  

 

 

FORUM NAUKOWE (Matematyka)

 

Nasz kolega Kamil przygotował prezentacje na forum naukowe z matematyki. Prezentacja była na temat ,,Twierdzenie Pitagorasa”. Opowiedział nam o jego życiu i oczywiście o twierdzeniu Pitagorasa. Prezentacja była estetyczna, kolega wytłumaczył nam, na czym to polega. Sądzę, że wszyscy mniej więcej zrozumieli to twierdzenie. Kamil został nagrodzony brawami, na które zasłużył.

                                                                                    

                                                                                                                                                                                                               Asia

 

 

 

  

 

 

DYSKOTEKA

 

 

 

Dnia 08.02.17 r. we wtorek, był zorganizowany karnawał dla uczniów naszej szkoły. W godzinach porannych zabawy karnawałowe miały klasy młodsze a klasy 4-6 miały zorganizowaną dyskotekę od godziny 17:00 do 19:00. Muszę stwierdzić, że moje koleżanki i koledzy spisali się na medal i frekwencja naszej klasy wypadła bardzo dobrze smiley Uważam, że muzyka podobała się wszystkim nawet nauczycielom, którzy też trochę do niej tańczyli. Spędziliśmy w szkole dobre 2 godziny bawiąc się i tańcząc. Muszę też przyznać, że rozkręcamy się z roku na rok coraz bardziej i coraz rzadziej podpieramy ściany smiley Myślę, że warto było się tam znaleźć i spędzić miło czas .

 

Kajetan 

 


 

Dnia 08.02.2017 roku, odbyła się dyskoteka w naszej szkole. Dla klas szóstych dyskoteka zaczęła dość późno, bo o godzinie 17.00 do 19.00. Uważam, że impreza była dopracowana. Przed wejściem do sali stały stoły z sokiem i ciastkami, gdyby ktoś zgłodniał bądź poczuł się spragniony. DJ’e też świetnie dawali sobie rade. Puszczali ciekawe piosenki, do których dobrze się tańczyło, dobrym pomysłem było też to, że można było zamówić piosenkę, a nawet piosenkę z dedykacją smiley! Nasza klasa wspaniale się bawiła, nawet w tym roku chłopcy postanowili nie podpierać ścian i tańczyli. Podsumowując dyskoteka się udała smileysmileysmiley!

 

                                                                                                       Asia

Ps. Tak dobrze się bawiliśmy, że niektórzy z nas następnego dnia mieli zakwasy lub bolały ich nogi smiley

 

 

  

 

 

PROJEKT KidSpeak   

 

Można powiedzieć, że to już tradycja i naszą szkołę odwiedzają, co roku wolontariusze. W tym roku byli to chłopcy z Ukrainy – Alex i Indonezji – Michael. Podczas swojego tygodniowego pobytu mieszkali u rodzin uczniów naszej szkoły. Mieliśmy z nimi dwie lekcje, na których była okazja porozmawiać w języku angielskim oraz zadać im różne pytania dotyczące ich życia, studiów, ich kultury, zainteresowań itd. Myślę, że przy okazji każdy z nas sporo się dowiedział. Osobiście bardzo lubię odwiedziny wolontariuszy, ponieważ jestem ciekawy życia w innych państwach. Mam nadzieję, że chłopakom podobał się pobyt w Polsce, że udało im się zwiedzić Warszawę a spotkania z uczniami naszej szkoły będą miło wspominać smiley i w przyszłości wrócą do Polski. Na pożegnanie mieliśmy przygotować odrysowane na kartkach ręce w barwach flag Ukrainy i Indonezji, niestety zachorowałem i nie miałem okazji przekazać im ‘’uścisku’’ swoich dłoni smiley                

 

 

Kajetan 

 

 

 

  

 

 

PRZERWY W SZKOLE

 

 

Przerwy w naszej szkole są teraz bardzo zabawne! Nasza Dyrekcja postanowiła zafundować nam pufy i kanapy. Na parterze i na pierwszym piętrze są teraz kanapy, a na drugim piętrze pufy. Nasze przerwy są teraz urozmaicone. Codziennie z koleżankami bierzemy pufy i się dzielimy, siadamy. Mamy dużą dawkę śmiechu spowodowaną różnymi zabawnymi sytuacjami, ale również miło spędzamy czas rozmawiając o różnych ciekawych tematach. Pufy są bardzo miękkie. Pufy i kanapy były bardzo dobrym pomysłem Dziękujemy bardzo!!

 

                                                                                          

 

    Asia

 

 

 

 

  

 

 

WIGILIA

 

Dzień przed naszymi feriami w naszej klasie odbyła się Wigilia klasowa. Wszyscy z chęcią nakrywali stół i rozkładali przekąski. Pani rozdała nam opłatki, by każdy się mógł podzielić. Następnie usiedliśmy do stołu i zaczęliśmy jeść. Było dużo delicji, więc dla nikogo nie zabrakło, wypieki przygotowane przez część z nas, parę słodkości… Oczywiste, że wszelkie ciastka zrobione przez kolegów były najlepsze smiley

Następnie nasza koleżanka przedstawiła swoją prezentację z quizami na temat świąt. W quizach rywalizowali chłopcy i dziewczyny. Kto wygrał?

Oczywiście że dziewczyny.

W taki oto sposób spędziliśmy większość czasu.

Na końcu oglądaliśmy Barbie w opowieści Wigilijnej.

Niestety całego nam się nie udało.
Mam nadzieję, że Wigilia udana, oraz, że przygotowany quiz był bardzo przyjemny smiley

 

 

Ala

 

 

 

 

  

 

WYJŚCIE DO TEATRU WIELKIEGO

 

Dnia 16 grudnia 2016 roku (piątek) nasza klasa była na spektaklu „Czarodziejski Flet”. Autorem tej opery jest Wolfgang Amadeusz Mozart, który napisał ją w 1791 roku. Była to jego ostatnia opera. Czarodziejskim fletem rządzi magiczna cyfra trzy. Są trzy (powtarzane) akordy w intradzie, Trzy Damy, Trzech Chłopców, trzy świątynie Sarastra: Mądrości, Rozumu i Natury. Tamino i Pamina poddani są trzem próbom: milczenia, rozłąki oraz ognia i wody. Jest to spektakl o księciu Tamino i ptaszniku Papageno, którzy wyruszają w niebezpieczną podróż, której celem jest uratowanie księżniczki Paminy i zabicie Sarastra, który później okazuje się dobry. Spektakl był wystawiony w nietradycyjnej formie i wyglądał jak komiks, stara kreskówka lub jak niemy film.

 

Spektakl bardzo mi się podobał, a najbardziej aria Królowej Nocy.

 

 

 

  

 

MIKOŁAJKI KLASOWE

 

 

Dnia 6 grudnia 2016 roku odbyły się mikołajki klasowe. Każdy ich wyczekiwał. Całą magie dodawał fakt, że znaliśmy tylko płeć osoby obdarowywanej. Tym razem kolorem przewodnim był złoty. Nie mieliśmy łatwego zadania. Nas szczęście każdy znalazł jakieś rozwiązanie. Według mnie mikołajki były bardzo udane.

                                                                                        

 

     Kamil

 

 

 

 


 

  

 

 

„SZLACHETNA PACZKA”

 

Nasza szkoła już od kilku lat bierze udział w akcji „Szlachetna paczka”.
To ogólnopolski projekt pomocy rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej. Nasza klasa również dołączyła do akcji i wspomogła jedną z rodzin.
W piątek, 09. 12, wszystkie dary zgromadzone przez poszczególne klasy, były pakowane w pudła i przygotowywane do transportu. Ja też brałem udział w tym pakowaniu. Okazało się, że rzeczy było baaaaardzoooo dużo i mieliśmy kilka godzin pracy. Byliśmy już zmęczeni, ale to nic, bo na pewno te paczki sprawią rodzinom dużo radości. Wspólnymi siłami można zdziałać wszystko.


Warto pomagać.
 

                                                                  Kuba P.

 

 

 

 


 

  

 

 

SUKCESY PLASTYCZNE W NASZEJ KLASIE

 

Nasza koleżanka Zosia wzięła udział w konkursie plastycznym ,,Obraz Mojej Warszawy”. Zrobiła pracę pod tytułem ,,Pałac Kultury i Nauki, Dziś i Dawniej”. Na środku kartki została narysowana czarna linia. Na jednej połowie był namalowany kolorowy, dzisiejszy Pałac Kultury i Nauki, a na drugiej połowie starszy Pałac Kultury i Nauki namalowany w barwach: czarnej i białej. Obraz został namalowany farbami akwarelowymi. Praca konkursowa została wyróżniona z 353 prac konkursowych. Jest to bardzo duże osiągnięcie. Zosia dowiedziała się o wynikach konkursu dnia 17.11, a gala odebrania nagród odbyła się 24.11.2016 (w czwartek). Praca bardzo staranna i ładna smiley!!!!!!!!!!

Oczywiście gratulujemy i życzymy Zosi dalszych sukcesów!!!

                                                                                                       Asia

 

 

 

  

 

UCZNIOWSKIE FORUM NAUKOWE

 

 

W dniu dzisiejszym odbyły się pierwsze wystąpienia w ramach  uczniowskiego forum naukowego. Nasz kolega Adam i koleżanka Karina wystąpili ze swoimi prezentacjami w języku ….. angielskim ! Adam postanowił wykonać prezentację na temat kosmosu. Była ona bardzo ciekawa, można było się z niej dużo dowiedzieć, na przykład o tym jak zaczęła się nasza galaktyka i jak prawdopodobnie będzie wyglądał koniec świata. Za to Karina opowiedziała nam o książkach z XIX wieku. Poznaliśmy pisarzy epoki wiktoriańskiej, ich najbardziej znane dzieła, jak również cytaty, które do dziś się po nich zachowały. Wśród tych pisarzy znaleźli się oczywiście  angielscy pisarze, tacy jak  Sir Arthur Conan Doyle, twórca ,,Sherlock’a Holmes’a”, Jane Austen, autorka ,,Pride and Prejudice ,,Dumy i Uprzedzenia”), czy  Emily Brontë, która napisała  ,,Wuthering Heights” (,,Wichrowe Wzgórza”). Obie prezentacje były niezwykle ciekawe. Wspaniale było  dowiedzieć  się czegoś więcej o angielskich pisarzach i ich dziełach. Nasi mówcy zostali  nagrodzeni gromkimi brawami. Prezentacje nie polegały tylko na tym, że ich twórcy wyłącznie mówili.  Wykazali się bowiem  doskonałym kontaktem z publicznością, wiele dopowiadali  od siebie, dopytywali publiczność o różne rzeczy i sprawdzali w jakim stopniu ona rozumie ich treść. Poznaliśmy nowe słowa np. Big Bang - Wielki Wybuch. Pomysł z wprowadzeniem uczniowskiego forum naukowego był bardzo udany a prezentacje ciekawe.

 

 

Zachęcamy Was bardzo gorąco do udziału w tym przedsięwzięciu na innych przedmiotach.

 

 

 Asia z kl. 6b

 

 

 

 

  

 

 

    MIŚTRZOSTWA Z MATEMATYKI

 

 

Dnia 25.11.2016 roku w naszej szkole z okazji dnia Misia odbyły się Miśtrzostwa z matematyki dla klas 4-6. Szóste klasy konkurs miały na trzeciej lekcji. Nasza klasa przygotowała transparenty z hasłami, które miały wspierać naszych reprezentantów hasła brzmiały np. Do boju 6b ! Lub Umiesz liczyć? Licz na 6b ! itp. Pierwsza konkurencja polegała na tym, że Mateusz (jeden z naszych reprezentantów) i inni zawodnicy musieli narysować jakąś figurę z zakrytymi oczami naszemu koledze trafił się walec. Trzeba przyznać, że wyszło mu to bardzo dobrze i jura przyznała nam punkt. Następny reprezentant Łukasz miał to samo zadanie tylko inną figurę. Trafił mu się sześcian jemu poszło równie dobrze jak Mateuszowi, lecz 6a nie dała za wygraną i ich sześcian też był dobry, więc z tego powodu my dostaliśmy kolejny punkt i oni. Druga konkurencja polegała bardziej na szybszym obliczaniu w pamięci. Nasi reprezentanci Kuba P. i Norbert, (bo do tego zadania były potrzebne dwie osoby) wyszli i usiedli dostali kartki z działaniami musieli je rozwiązać jak najszybciej, kto rozwiązał wszystkie działania podnosił kartkę i dostawał punkt. Naszym kolegom niestety się nie udało, bo szybsza okazało się 6c. Trzecia i zarazem ostatnia konkurencja polegała mniej więcej na „jeden z dziesięciu” tylko w naszym przypadku jeden z czterech. W tej konkurencji wystartowała nasza koleżanka Daria. Chyba każdy z was wie, na czym polega jeden z dziesięciu, ale wytłumaczę trochę dla osób, którzy nie wiedzą. Pani zadawała nam pytania związane z matematyką i za dobrą odpowiedź dostawało się punkt, a za złą wracało się do klasy nasza koleżanka zaszła i tak daleko, bo odpadła dopiero w trzeciej kolejce. W sumie zajęliśmy drugie miejsce!! Więc poszło na bardzo dobrze! (Pierwsze miejsce zajęła 6c, a trzecie 6a i 6d) Gratulujemy naszym reprezentantom i dziękujemy za starania! Również Bardzo dziękujemy nauczycielkom matematyki za poświęcenie czasu i przygotowanie dla nas tak emocjonujących zawodów !!!!!!

 

 

                                                                                              Asia

 

 


 

 

Dnia 25 listopada odbyły się mistrzostwa matematyczne. Z uwagi na to, że ten dzień był również Dniem Misia, konkurs ten nazywał się Miśtrzostwami .

Podczas tej zaciętej rywalizacji, uczniowie klas 4-6, rozwiązywali różne matematyczna łamigłówki. Uczestnicy walczyli zaciekle do ostatniej minuty.

Nie obeszło się bez konfliktu. Na szczęście nauczyciele ustalili sprawiedliwy wynik.

Wspominam to wydarzenie jako bardzo ciekawe.

                                                                          

 Kamil

 

 

 

  

 

 

KONKURS

 

 

Niedawno pojawiły się wyniki konkursu ,,Najbardziej oryginalna halloweenowa dynia”. Wielu z uczniów wykonało kawał dobrej roboty, aż można współczuć komisji w wyborze! Jednakże komisja dokonała wyboru i zgadnijcie, kto z naszej klasy zajął 1 miejsce..

Zosia i Karina!

Serdecznie gratulujemy wszystkim i mamy nadzieję, że będzie więcej takich konkursów i oczywiście sukcesów :)

 

Ala

 

 

  

 

 

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI - UROCZYSTY APEL

 

 

 

 

  

 

 

ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

 

Przedstawienie wspaniałe, gratuluję, jestem z Was dumna…

 

 

 

                                                wychowawczyni

 

 

 

  

 

DZIEŃ CHŁOPAKA!!!

 


 

Dnia 30 września jest Dzień Chłopaka i nasze koleżanki z klasy o tym pamiętały!!!
Każdy z nas dostał prezent – power bank. Niespodzianka się udała, jesteśmy bardzo zadowoleni, a prezent trafiony w 100%.
Dzięki, dziewczyny!!!!

 

 

                                                                                    

               Kuba P.

 

 

 

  

 

 

WYCIECZKA DO CENTRUM NAUKI KOPERNIK

 

 

Dnia 22.09 wybraliśmy się do Planetarium CNK z klasą 6a. Wyruszyliśmy na trzeciej lekcji, razem z nami wybrała się klasa 6a. Jechaliśmy do stacji metra Świętokrzyska, a później przesiedliśmy się do lini metra M2. Niektórzy byli tam po raz pierwszy i podobało im się tam. Jak dojechaliśmy do stacji Centrum Nauki Kopernik wrażenie na dużej części osób zrobiły bardzo wysokie, ruchome schody, które były strome i jak spojrzało się w górę było widać takie ładne ledowe światła w kształcie, koła, które jeszcze bardziej nadawały jeszcze większego uroku temu miejscusmiley! Gdy doszliśmy na miejsce musieliśmy trochę poczekać, bo przyszliśmy (dużo) przed czasem. Poczekaliśmy trochę na dworze, a potem wróciliśmy do Centrum Nauki i tam Pani dała nam bilety (było trochę zamian z biletami, ale każdy (przynajmniej tak mi się wydaję) siedział koło chce smiley) Przedstawienie było bardzo ciekawe, Pan opowiadał nam różne ciekawe rzeczy o kosmosie, głównie o ziemi, o jej osi, o gwieździe polarnej, o długości dnia i nocy w Polsce, na biegunie Północnym i w tropikach. O równonocy, że równonoc jest w pierwszy dzień jesieni i wiosny, a tak się złożyło, że byliśmy 22.09 (Czyli pierwszego dnia jesieni). Na sam koniec Pan mówił o gwiazdozbiorach w dane pory roku i opowiedział nam o gwiazdozbiorach na jesień (podobno prawie każdy gwiazdozbiór/gwiazdozbiory ma/maja swoją historie są one głównie zaczerpnięte z greckich mitów). Jednym z gwiazdozbiorów (w jesień) był pegaz i nasza koleżanka z 6a spytała się czy w gwiazdozbiorach jest jednorożec i Pan był miły i nam pokazał gwiazdozbiór jednorożcasmiley!!!! Fajne też było to, ze można było położyć fotel a ekran był na suficie, a sufit był w kształcie kopułyJ! Po przedstawieniu nauczyciele pozwolili nam zobaczyć również resztę Centrum Astronomii Kopernika. Jak był czas powrotu, zaczął padać deszcz, więc schowaliśmy się w najbliższym miejscu, w którym mogliśmy się schować. Prawie wszyscy postanowili wykorzystać ten moment i się posilili. Jak deszcz przestał padać czas był wracać do szkoły, po drodze do metra zobaczyliśmy Mała SyrenkęJ. Wycieczka BARDZO nam się podobała i Dziękujemy BARDZO Pani Magdalenie Urbaniak-Rzeszuto za zorganizowanie tej ciekawej wycieczki do Planetarium CNKsmiley!!!!!!!

                                                                                        

 

      Asia 

 

 

  

Kalendarium

Zobacz również:

 

 

 

http://edukacja.warszawa.pl/sites/edukacja/files/program-wars-i-sawa/logowis_230x80.jpg

 


 

      
 

        

 

       

 
        

  

      

 

      
 

 

Naszą stronę od 2017-10-11 odwiedziło: 78743 osób.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:

  1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Dokumenty – RODO”,
  2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
  3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
  4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej.
  5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
  6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
  7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
  8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
  9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
  10. klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Klauzula informacyjna” w górnej części strony.

CIASTECZKA (cookies)

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.