Klasa 6a

DZIEŃ PIŻAMY

DZIEŃ IRLANDZKI W NASZEJ SZKOLE

LEKCJA MUZEALNA: ”KONSTYTUCJA 3 MAJA”

PAŁAC NA WODZIE

BAL KARNAWAŁOWY

BIAŁA SZKOŁA

W niedzielę, 15 lutego wraz z klasą 5a, wyjechaliśmy do Szklarskiej Poręby. Pogoda jak zwykle dopisywała, więc warunki na stokach były wyśmienite. Wstawaliśmy rano, po szybkim śniadaniu wyruszaliśmy na stok. Jeździliśmy po cztery godziny dziennie, więc wyczerpani wracaliśmy na obiad. Po ciszy poobiedniej odbywały się różne zajęcia. Mogliśmy uczestniczyć w quizie, posłuchać karkonoskich legend, a nawet uczestniczyć w godzinnym wykładzie o Karkonoszach! Trzeba przyznać, że na obozie każdy dzień był inny. Najciekawszy był czwartek, ponieważ zamiast jeździć na nartach, pojechaliśmy popływać w aquaparku w Hotelu Gołębiewskim. Ale to nie był koniec czwartkowych atrakcji. Po obiedzie poszliśmy do kawiarni "Fantazja” na pyszne gofry. Natomiast w piątek, mieliśmy okazję podziwiać piękną Halę Szrenicką. Niestety to był już ostatni dzień na nartach, ponieważ w sobotę trzeba było wyjeżdżać. Uważam, że był to bardzo udany obóz, a całej kadrze instruktorów, wychowawców ośrodka oraz dyrekcji naszej szkoły serdecznie dziękujemy!!!

PODIUM BYŁO BARDZO BLISKO !

Reprezentacja chłopców z naszej szkoły w koszykówkę zajęła IV miejsce w Mistrzostwach Ursynowa. Zabrakło trochę szczęścia zakładając, że mecze, półfinałowy i finałowy, o trzecie miejsce zakończyły się 3 i 1 punktem. Naprawdę pokazaliśmy dobrą koszykówkę i mając na uwadze skład drużyny: połowa- chłopcy z 6a klasy, a połowa z 5a, mamy nadzieje na dobre wyniki w przyszłym roku.

JESTEŚMY MISTRZAMI URSYNOWA !

Miło nam poinformować, że nasze dziewczynki wywalczyły I Miejsce w Mistrzostwach Ursynowa w koszykówkę w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Będą reprezentować dzielnicę w rozgrywkach centralnych.

Skład: Lila S., Oliwka C., Zuzia Ł., Ola M., Ola K., Ola R., Iza, Maja, Marysia, Jula G., Zuzia K., Marcela.

Specjalne wyróżnienie otrzymała Lila Stanek uznana najlepszą zawodniczką turnieju.

G R A T U L A C J E !!!

MIKOŁAJKI !

Tradycyjnie 6 grudnia to dzień dla Mikołaja. Nasza klasa świętowała najpierw w klasie rozdając wylosowane prezenty, a następnie w kinie oraz na Figlowisku.  Niektórzy mówią, że takich Mikołajek jeszcze nie było. Oczywiście pamiętamy o kończącym się semestrze i walce o jak najlepsze oceny.

MISTRZOSTWA URSYNOWA

MINI PIŁCE RĘCZNEJ

(październik 2016r.)

Reprezentacja dziewcząt w składzie:

Lila, Maja, Ola M., Zuzia Ł., Julka G., Ola Rz., Marcela, Ola K., Oliwka Cz., Marysia ( wszystkie z klasy 6a) zajęła 3 miejsce,

Reprezentacja chłopców w składzie:

klasa 6a: Maciek, Staś, Filip, Adrian, Antek, Damian, Bartek oraz

z klasy 5a: Łukasz, Eryk, Maciek, Olek, Bartosz D., Maksymilian B., Franek

wywalczyła 2 miejsce.

GRATULUJEMY !!!

CO ZROBIĆ, ABY BYĆ ZDROWYM?

Nasza klasa brała udział w przedstawieniu, które w całości poświęcone było zdrowiu. Wiemy, że należy być aktywnym fizycznie, jeść zdrowe rzeczy, dbać o swoją higienę, ale czy na pewno tak postępujemy?.

BASEN

W ramach wychowania fizycznego doskonalimy swoje umiejętności pływackie na obiekcie SGGW. Zajęcia zakończone będą egzaminem na kartę pływacką.

PLANETARIUM-CENTRUM KOPERNIKA

W czwartek, 22 września, nasza klasa miała pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę. Tego dnia po dwóch lekcjach pojechaliśmy metrem do planetarium w Centrum Nauki Kopernika. Obejrzeliśmy tam ciekawą animację pod tytułem „Słoneczna Podróż”. Film był bardzo ciekawy i w interesujący sposób pokazywał wędrówkę Słońca w różnych rejonach i podczas różnych pór roku. Wizyta w planetarium wszystkim się podobała i nie możemy doczekać się następnych wycieczek.

PCHLI TARG

SUKCES W MISTRZOSTWACH POLSKI!

W dniach 9 -11 września we Wrocławiu rozegrane zostały mistrzostwa Polski w jeździe na rowerach na orientację.  Dwóch uczniów naszej szkoły z klasy VIa wypadło znakomicie zdobywając w różnych kategoriach liczne medale. Są to Filip Janowski i Maciek Zaborski. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.