Aby zmienić wielkość czcionki oraz kontrast strony kliknij przyciski po prawej
x A A
A A A

Klasa 5b

  

 

 

ROWEROWY MAJ

 

 

Jak co roku, nasza szkoła bierze udział w akcji „Rowerowy maj”. Ma ona na celu zachęcenie dzieci do jeżdżenia czymś, czego nie napędza silnik. Uczniowie, bez względu na warunki pogodowe, przyjeżdżają do szkoły na rowerach, rolkach, hulajnogach czy deskorolkach.

Uważam, że to świetna sprawa i każdy powinien brać w niej udział. Taka akcja powinna być organizowana we wszystkie ciepłe miesiące. Wtedy, nie tylko więcej się ruszamy, ale także dbamy o nasze środowisko.

 

Ala

 

  

 

PRZEDSTAWIENIE O RPA

 

 

 

Dnia 11.05 w naszej szkole odbyło się przedstawienie o RPA. Zorganizowała je Pani Aleksandra Hortecka. Brały w nim udział dziewczynki z naszej klasy:

Dzięki temu przedstawieniu, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych faktów o RPA. Znalazło się miejsce dla zwierząt, ludzi, obyczajów, tradycji, zabytków i wielu innych. Wszystko było przedstawione w bardzo ciekawy sposób. Wiele się dowiedziałam.

 

                                                                                                                 Ala

 

  

 

 

EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

 

 

 

W dniu 9.05 uczniowie klas piątych, czyli również my, zdawaliśmy na kartę rowerową. Pojechaliśmy autokarem do specjalnie przygotowanego „miasteczka rowerowego”. Na jego terenie znajdowały się: tory tramwajowe, tramwaj, jezdnie, ścieżki rowerowe, przejścia dla pieszych, różne typy skrzyżowań, dwie oznakowane zapory kolejowe, sygnalizacja świetlna i 130 różnych znaków drogowych.

W kilkuosobowych grupach jechaliśmy po trasie a pani Monika Mizielińska (pani od plastyki i techniki) oraz strażnicy miejscy bacznie nas obserwowali. Denerwowałam się, ale już po egzaminie uznałam, że nie był on wcale trudny smiley

 

Ala

 

 

  

 

WARSZTATY MUZYCZNE

 

 

 

Dnia 27.03. uczestniczyliśmy w warsztatach muzycznych. Na początku pani prowadząca pokazywała nam urządzenia oraz aplikacje służące do tworzenia muzyki. Chętne osoby podchodziły do mikrofonu, żeby zaśpiewać lub powiedzieć dowcip. Pani „bawiła się” głosem dzieci i modulowała go np. o ton niżej lub wyżej. Mieliśmy bardzo duży ubaw, kiedy jedna z naszych koleżanek mówiła jak jeden z naszych kolegów z klasy… smiley

Pod koniec zajęć dostaliśmy naklejki oraz miksowaliśmy muzykę.

Warsztaty były super smiley

 

 

Ala

 

  

 

 

WYCIECZKA 22.03.2017 R. DO SGGW

 

 

Moja klasa 5b w dniu ,,Święta Wody'' odwiedziła Centrum Wodne w SGGW. Wysłuchaliśmy bardzo ciekawego wykładu pt.: ,,Dlaczego woda jest ważna?". Pokazali nam fontannę świetlną. Odbyła się też degustacja wody: oligoceńskiej, czwartorzędnej oraz zwykłej kranówki warszawskiej. Ta pierwsza bardziej mi smakowała. Ważnym zagadnieniem poruszonym była oszczędność wody w życiu codziennym. Wycieczka bardzo udana, a SGGW to uczelnia godna zainteresowania. Artykuł dotyczący wycieczki 22.03.2017r do SGGW.

 

 

Jan Skaradziński

  

 

WYCIECZKA DO BANKU

 

W marcu  wybraliśmy się na wycieczkę do Centrum Pieniądza w Narodowym Banku Polskim.

Poznaliśmy krótką historię pieniądza w ramach warsztatów. Dostaliśmy karty pracy, które trzeba było uzupełnić w trakcie zajęć. Zagraliśmy w bardzo ciekawą grę. Mogliśmy podnieść prawdziwą sztabkę złota. Zajrzeliśmy do bankowego sejfu. Zobaczyliśmy również 500 zł w banknocie (nowy pieniądz).

Warto wybrać się do Centrum Pieniądza i zobaczyć wszystko samemu.

 

                                                                                              Zosia B.

 

 

 

  

 

Lekcja wf w Hangarze 464

 

 

W kwietniu pojechaliśmy na lekcję wf do Hangaru 646. W Hangarze jest mnóstwo trampolin.

Na początku zajęć była rozgrzewka i prezentacja co wolno robić na trampolinach, a co nie. Potem podzielono nas na dwie grupy i każdy miał osobne zajęcia. Były wyścigi, gra w zbijaka (oczywiście na trampolinach), gra w koszykówkę i skok z wieży na wielką poduchę. W poduszkę zapadało się bardzo głęboko i trudno było z niej wyjść.

Gdy opuszczaliśmy Hangar było nam bardzo smutno , że musimy już iść i byliśmy bardzo zmęczeni.

                                                                                       

 

       Zosia B.

  

 

Karnawał

 

 

W styczniu karnawał rozpoczęliśmy dyskoteką. Na dyskotekę przyszli prawie wszyscy. Razem tańczyliśmy, bawiliśmy się, tworzyliśmy wężyki. Bardzo mi się tam podobało.

Karnawał zakończyliśmy tradycyjną pączkową ucztą. Pączki z owocowym nadzieniem i lukrem były pyszne. 

 

                                                                                              Zosia B.

 

 

 

 

 

  

 

 

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PARTYKA

 

 

Dnia 17 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka (St. Patrick’s Day).

Z tej okazji był przygotowany konkurs dotyczący Irlandii.

Pierwszą konkurencją było ozdabianie drzwi klas. Każda klasa ozdobiła je kilka dni wcześniej.

Drugą konkurencją był quiz na temat Irlandii. Przed quizem mieliśmy krótką prezentację na temat Irlandii, która zawierała także mnóstwo ciekawostek. Aby klasa mogła odpowiedzieć na zadane pytania, musiała najpierw „zrobić falę” rękami.

Ostatnią konkurencja było narysowanie najciekawszej koniczyny.

Nasza klasa niestety nie wygrała konkursu, ale mimo to dobrze się bawiliśmy smiley

 

Ala

  

 

 

WYCIECZKA DO FABRYKI PIENIĄDZA

 

 

We wtorek 21.03. odbyła się wycieczka do fabryki pieniądza.

Na początku, po wejściu do fabryki  musieliśmy odbyć kontrolę bezpieczeństwa.

Potem dostaliśmy karty pracy, które wypełnialiśmy chodząc po fabryce. Oglądaliśmy stare monety, ale także te najnowsze. Zobaczyliśmy, jak wygląda nowy banknot 500 złotowy.

Mogliśmy też zobaczyć, jak wygląda podrobiony banknot i porównać go z oryginałem.

Według mnie najciekawszą częścią warsztatów była możliwość zobaczenia pieniędzy, które były zniszczone np. przez wodę, ogień lub banknoty podarte.

Wycieczka była naprawdę ciekawa.

 

 

Ala

 

  

 

NIETYPOWA LEKCJA MATEMATYKI

 

 

W czwartek 16.03. mieliśmy nietypową lekcję matematyki.

Budowaliśmy z kartonów sklepy. Wystawialiśmy swoje rzeczy na sprzedaż i przyklejaliśmy na nie ceny. Później „kupowaliśmy” je, a rachunki pisaliśmy sami. Kalkulator był jakby taką kasą.

Podsumowując: taka forma lekcji jest bardzo ciekawa.

 

 

Ala

 

 

  

 

 

 

 

  

 

 

PĄCZKOWA UCZTA

 

 

 

  

 

PARAOLIMPIJCZYCY

 

 

 

  

 

DYSKOTEKA

 

 

 

  

 

 

LEKCJA W MUZEUM NARODOWYM

 

 

 

Dnia 7 lutego wybraliśmy się z klasą do Muzeum Narodowego. Poszli z nami: nauczycielka od plastyki – Pani Monika Mizielińska oraz Pan Przemysław Nowacki – nauczyciel języka polskiego.

Na początku dostaliśmy kartę pracy. Naszym zdaniem było odnalezienie poszczególnych obrazów z karty pracy. Podzieliliśmy się na grupy. Każda grupa chciała jak najszybciej odnaleźć dzieła sztuki, ponieważ mieliśmy tylko półtorej godziny na zwiedzanie muzeum.

Zobaczyłam wiele pięknych obrazów, o których istnieniu wcześniej nie wiedziałam. W muzeum był też sklep z pamiątkami, ale nie czułam potrzeby kupienia czegokolwiek smiley

Podsumowując, wycieczka bardzo mi się podobała. Mam nadzieję, że będzie takich więcej.

 

 

Ala

 

 

  

 

 

WYSTAWA GATEWAY TO SPACE

 

 

W pierwszych dniach stycznia 2017 pojechaliśmy na wycieczkę, na wystawę dotyczącą kosmosu zorganizowaną przez NASA. Było tam bardzo dużo ciekawych eksponatów.

Oglądaliśmy stroje astronautów, pomniejszone satelity, różnorodne symulatory. Było nawet kino: można było obejrzeć film o działalności NASA – dowiedzieć się jaki jest cel tej organizacji.

Można było również dotknąć kamienia z Księżyca, wejść do „wnętrza stacji kosmicznej” i wiele innych. Chętni wypróbowali symulatory do ćwiczeń przygotowujących do lotu w Kosmos.

Wycieczka bardzo mi się podobała, ponieważ mogłam bliżej poznać świat astronautów, między innymi jak hoduje się rośliny w kosmosie.

                                                                                             

Zosia B.

 

 

  

 

 

NASZE SPOTKANIA

Z MICHAELEM Z INDONEZJI I ALEKSEM Z UKRAINY

 

 

 

W dniach 26.01. – 30.01. naszą szkolę odwiedzili obcokrajowcy. Przyjechali oni do nas w ramach projektu KidSpeak. Byli to studenci z Ukrainy i z Indonezji - Alex i Michael.

Podczas spotkania z nimi, mogliśmy dowiedzieć się wiele o ich krajach, kulturach oraz nich samych. Przygotowali on dla nas prezentacje multimedialne, które były naprawdę bardzo interesujące. Było widać, że włożyli oni w nie bardzo dużo pracy.

Na ostatnim spotkaniu mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawostek o nich, ponieważ mieliśmy z nimi lekcje i mogliśmy zadawać im pytania. Pytaliśmy o wiele rzeczy, np. o ich ulubione potrawy, zwierzęta, muzyka i wiele innych.

KID SPEAK to naprawdę ciekawa forma poznawania innych kultur, młodzieży z całego świata oraz świetna okazja do szlifowania angielskiego smiley

 

 

Ala

 

 

 

 

 

  

 

LEKCJA PLASTYKI

 

  

 

smileyARTYSTKI smiley

 

 

Podczas szkolnego finału WOŚP swe talenty artystyczne odsłoniły przed publicznością dziewczynki z naszej klasy.
Małgosia G., Pola J., Oliwka J., Emilka M., Asia P, Emilka R. i Wiktoria S. przedstawiły scenkę teatralną o Świętym Mikołaju,
Pomysłodawcą całego artystycznego ,,zamieszania” była Natalka R.
Na uwagę zasługuje fakt, że dziewczynki same wymyśliły i napisały scenariusz przedstawienia, a potem samodzielnie wzorowo się do niego przygotowały. Wykazały się przy tym ogromną pomysłowością,  kreatywnością i przedsiębiorczością, łącząc umiejętności scenarzysty, reżysera i aktora. WIELKIE BRAWA! smiley

 

 

 

 

   

  

 

 

BYLIŚMY W TELEEXPRESSIE smiley

 

 

Podczas spaceru w Centrum Warszawy nasza klasa została zagadnięta  przez reporterkę Teleexpressu extra.

W Teleexpressie extra pojawiły się z nami dwie migawki
(między 2.-4. minutą):

 

http://www.tvp.info/27745535/06122016-1715

 

 

 

  

 

WIZYTA W PIJALNI CZEKOLADY

 

 

 

 

 

  

 

MIKOŁAJKI KLASOWE

 

 

 

Dnia 8 grudnia w naszej klasie odbyły się Mikołajki klasowe.

Na godzinie wychowawczej, na środku sali stał stół, na którym leżała masa prezentów. Prezenty te miały być na literkę P w kolorze niebieskim. Wszystkie dzieci stanęły na wysokości zadania i zdobyły dla osoby wylosowanej takie prezenty.

Niektóre dzieci przyniosły czapki Mikołaja lub jakieś świąteczne opaski. Wymienialiśmy się czapkami i ten, kto miał czapkę był takim jakby „Mikołajem”. Brał prezent, czytał numerek a pani mówiła, które dziecko ma wstać po prezent. Każde dziecko dostało bardzo ciekawy upominek i wszyscy byli zadowoleni.

 

 

Ala

 

 

 

  

 

SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM

 

 

  

 

MIKOŁAJKI

 

 

Z okazji tegorocznych Mikołajek nasza pani wychowawczyni zabrała nas do pijalni czekolady.  Na początku pani, która prowadziła warsztaty, podała nam do wypicia czekoladę z bitą śmietaną i kolorowymi groszkami. Ja piłam sok, ponieważ nie lubię czekolady. Potem opowiadała nam historię fabryki czekolady i pokazała nam owoc kakaowca zrobionego z białej czekolady. Dodam tez, że dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek o produkcji czekolady. Pod koniec warsztatu dekorowaliśmy torciki Wedlowskie białym kremem. Kto skończył dekorować torcik mógł zjeść resztki kremu z rękawa cukierniczego.

To była świetna smaczna zabawa! smiley

Mogliśmy jeszcze wstąpić do sklepu i kupić łakocie zrobione z czekolady.

Wracając z wycieczki natknęliśmy się na panią dziennikarkę, która pytała nas o to, co dostaliśmy na Mikołajki.

Podsumowując, wycieczka bardzo mi się podobała  smiley

 

 

Ala

 

  

 

 

POMOC W KLASIE

 

 

W listopadzie złamałam nogę . Kostka bolała mnie bardzo a dodatkowo musiałam poruszać się o kulach.

Na szczęście miałam wokół siebie wiele pomocnych osób. Pomagali mi nosić plecak, podawali podręczniki i ozdobili mi gips.

Dzięki temu stał się kolorowy smiley  Zdjęcie poniżej.

Serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc.

                                                                              

                Zosia B.

 

 

 

  

 

WYCIECZKA DO KINA

 

 

W dniu dzisiejszym, 28.11.2016 r., byliśmy w kinie na filmie ,,Vaiana – skarb oceanu’’. Vaiana, córka wodza laguny, od dziecka marzyła o podróży za rafę. Los sprawił, że chcąc uratować umierający ocean, dziewczyna wyruszyła w swoją pełną fascynujących przygód podróż. Opowieść wzbudziła emocje – była trochę smutna i śmieszna. Film zachwycił niektórych jakością dźwięku i bogactwem grafiki.

W klasie na ten film na początku zagłosowało więcej dziewczyn, ale po filmie chłopcy przyznali, że im się też podobało.

Ja osobiście polecam ten film osobom, które lubią emocje i mają poczucie humoru.

 

 

 

  

 

DZIEŃ PIZZY

 

 

Dnia 24 listopada (czwartek) Pani zorganizowała nam Dzień Pizzy. Nasza wychowawczyni sprawiła nam przyjemność i zamówiła dla całej klasy pizzę z Dominium. Były 3 rodzaje pizzy: Margerita z szynką, Hawajska oraz Peperoni. Wszyscy się cieszyliśmy i zajadaliśmy się nią. Mi najbardziej przypadła do gustu pizza z szynką.

Mam nadzieję, że będzie więcej takich niespodzianek

 

Ala

 

 

  

 

 

MAMY TABLICĘ!   

 

 

  

 

NIESPODZIANKA NASZYCH DZIEWCZYNEK NA DZIEŃ CHŁOPAKA 

 

 

We wrześniu  część dziewczęca naszej klasy zorganizowała Święto Chłopaka dla naszej męskiej części.

Ustaliłyśmy, ze dla Kolegów kupimy lizaki z małymi dinozaurami na wodę w środku. Ułożyłyśmy dla Nich zabawne życzenia i ozdobiłyśmy tablicę. Były na niej napisy i różne rysunki.

Główny napis to : "Nasze Chłopaki to the beściaki".

Chłopcy wyglądali na zadowolonych.

 

                                                                                              Zosia B.

 

 

 

 

  

 

PCHLI TARG W RAMACH AKCJI SPRZĄTANIA ŚWIATA

 

 

 

  

 

smiley  NIESPODZIANKA OD KLASY 5B   smiley

 

 

Na ostatniej godzinie z wychowawcą

czekała na mnie cudowna niespodzianka od klasy 5bsmiley!!!

 

 

 

  

 

 

LIPCOWE MALOWANIE NASZEJ SALI PRZEZ RODZICÓW

 

 

Dziękujemy ! smiley

 

 

 

  

Kalendarium

Zobacz również:

 

 

 

http://edukacja.warszawa.pl/sites/edukacja/files/program-wars-i-sawa/logowis_230x80.jpg

 


 

      
 

        

 

       

 
        

  

      

 

      
 

 

Naszą stronę od 2017-10-11 odwiedziło: 80696 osób.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:

  1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Dokumenty – RODO”,
  2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
  3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
  4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej.
  5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
  6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
  7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
  8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
  9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
  10. klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Klauzula informacyjna” w górnej części strony.

CIASTECZKA (cookies)

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.