Aby zmienić wielkość czcionki oraz kontrast strony kliknij przyciski po prawej
x A A
A A A

Klasa 4e 

  

HODOWLA PATYCZAKÓW

 

 

Poznajcie Przyjaciół Wojtka Rockiego.

To patyczaki. Wspaniale się maskują.

Spróbujcie je odnaleźć.

 

 

 

  

 

 

KONCERT ZESPOŁU MAZOWSZE

 

 

W dniu 25 kwietnia byliśmy z klasą na koncercie  pt.: ,, Tańce Narodowe’’  w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze . Po dotarciu na miejsce, gdzie mieści się siedziba zespołu w miejscowości Karolin poszliśmy do bufetu, by odpocząć po podróży, coś zjeść  i razem oczekiwać na występ. Gdy usiedliśmy na swoich miejscach przed sceną, pani prowadząca z Zespołu Mazowsze opowiedziała nam o pięciu narodowych tańcach ludowych, do których należą : Polonez ,Kujawiak, Mazur, Oberek, Krakowiak.

Przed każdym tańcem pani opowiadała krótką ciekawostkę o nim i zapraszała tancerzy, by przedstawili stroje, które mają na sobie.

Niektórzy z widowni mieli okazję zatańczyć na scenie, a inni mogli wziąć udział w konkursie na nazwy elementów stroju. Nagrodami były smycze i płyty z koncertem Mazowsza. Niestety nikt z naszej klasy nie brał w tym udziału.

Przed „Krakowiakiem” pani zaprosiła na scenę Lajkonika, z którym wychodząc mogliśmy zrobić sobie zdjęcie.

Wrażenia po wycieczce każdy miał inne, ale najbardziej wycieczka podobała się naszej Pani.

Powrót do szkoły minął nam sympatycznie.

Dziękujemy Rodzicom za zorganizowanie nam takiej wycieczki .

 

 

Dominika klasa 4e

 

 

 

 

 

  

 

WIOSNA

 

 

W dniu 14.03.2017 cała nasza klasa poszła do Lasku Brzozowego. Po dzwonku ubraliśmy się i wyszliśmy na dwór. Mieliśmy mało czasu - tylko  45 min.

Celem wycieczki była obserwacja wiosny. Na miejscu Pani rozdała nam małe i duże lupy. Wszyscy szukali wiosny.

 

 

Było Super !!!!     

Wojtek   

 

 

 

 

  

 

 

NURKOWANIE...

       

Dnia 07.03.2017 przyszedł do nas pan, który zajmuje się nurkowaniem. Opowiadał nam o sprzęcie nurka i pokazywał  różne  rzeczy, które można zobaczyć pod wodą.
Dowiedzieliśmy się, że ryba o nazwie skrzydlica ma trujące, jadowite kolce. Pan powiedział nam również, że rozpiętość płetw manty wynosi 4 metry. Ośmiornica, rekin i wieloryb ważą  ok. 10 ton i bardzo boją się ludzi, a kiedy zobaczą człowieka natychmiast odpływają.
Zajęcia były bardzo ciekawe i myślę, że każdemu z naszej klasy się podobały.

 

 
Hania      

 

       

 

  

 

 

       DYSKOTEKA

 

W dniu 8 lutego odbyła się dyskoteka. Prawie wszystkie dzieci z naszej klasy wzięły w niej udział. Każdy uczeń dostał napój oraz ciasteczka. Był to bardzo dobry pomysł. Na dyskotece można było się naprawdę dobrze pobawić. Chyba każdemu z naszej klasy się podobało. Były też ładne dekoracje. Naszym zdaniem było bardzo ciekawie i fajnie. Świetnie się tam razem bawiłyśmy, poza tym muzyka też była fajna. 

                                                                                                                                                                        

                                                                                                                                                                              Hania i Daria

 

 

 

  

 

 

WYCIECZKA

 

 

W czwartek 26.01.2017r. pojechaliśmy całą klasą do  Centrum Pieniądza im. Sławomira S. Skrzypka przy ulicy Powstańców Warszawy.  Zanim jednak  poszliśmy zwiedzać muzeum wstąpiliśmy do pijalni Wedla, gdzie zaobserwowaliśmy na górze budynku chłopca, który jechał na zebrze i trzymał ogromną czekoladę. Każdy z nas kupił sobie coś słodkiego, a prawie wszyscy kupili czekotubki. Potem poszliśmy  do muzeum. Pierwszą fajną atrakcją było wkładanie na taśmę swojego bagażu. Dzięki temu mogliśmy poczuć  się jak na lotnisku! Po przejściu przez bramki poszliśmy do pierwszej sali, gdzie widzieliśmy przeróżne monety np. najmniejszą monetę świata, ale także największą. Nasza pani przewodnik dała nam karty pracy, które musieliśmy wypełniać różnymi nazwami monet. Widzieliśmy też monety, którymi posługiwano się w dawnych czasach. W następnej sali zobaczyliśmy banknoty i monety, które zmieniały się z czasem, wtedy dostaliśmy też nowe karty pracy. Po wypełnieniu kart pracy poszliśmy do skarbca, gdzie każdy próbował podnieść prawdziwą sztabkę złota. Zobaczyliśmy też drzwi do sejfu i to, co takie drzwi  mają w środku.

Ostatnią salą była sala ze spadającymi pieniędzmi,  każdemu ta sala podobała się najbardziej. I na tym zakończyliśmy naszą wycieczkę. Wycieczka była naprawdę bardzo ciekawa i wszystkim nam się bardzo podobała!!!

                                                          

 

           Iga i Lena

 

 

 

  

 

 

WIGILIA

 


Dzisiaj, 22 grudnia, odbyła się Wigilia klasy 4e. Każdy uczeń coś przyniósł, dzięki temu było można skosztować wielu różnych smaków. Na początku wszyscy podzielili się opłatkiem, a następnie zaczęliśmy ucztować.
Na koniec uroczystości prawie wszystko poznikało ze stołów. Myślę, że każdy uczeń był zadowolony z naszej Wigilii klasowej.
                                                 

 

   Hania

 

  

 

WOŚP

 

Na orkiestrę przygotowaliśmy loterie ,,Fant w pudełku".

Były losy łatwe, średnie i trudne, można było wygrać rożne słodkości lub drobiazgi.
Rożne osoby dyżurowały i zamieniały się co 15 minut.
Wszystkie klasy z naszej szkoły przygotowały własne stoiska.
Pierwsza klasa przygotowała czekoladową fontannę i na koniec zdarzenia pan pytał dzieci czy lubią czekoladę, żeby zjadły to co zostało.

 
Pola
 

 

 

   

 

 

 

 

  

 

WOJTEK

 

Dziękuję serdecznie Wojtkowi Rockiemu za zaproszenie na zimowy koncert Dziecięcego Zespołu ,,Fasolki" pt.: " Gdzie jest Mikołaj?!", który odbył się 11 grudnia w Domu Kultury "PROM" w Warszawie. Wojtek wspaniałe śpiewał, tańczył i prezentował się na scenie.

Zobaczcie sami.

 

 

Wychowawczyni 

 

Magdalena Urbaniak-Rzeszuto 

 

 

 

  

 

ANDRZEJKI

 

Dnia 2 grudnia w klasie 4e odbyły się andrzejki klasowe. Wszyscy dobrze się bawili, dzieci przygotowały na to spotkanie różne ciekawe wróżby. Na spotkanie został przygotowany też słodki poczęstunek.

 

 

Jadzia

 

 

 

  

 

DZIEŃ WIEDZY O ANTYBIOTYKACH

 

 

 

  

 

O ZDROWIE DBAMY, BO JEDNO JE MAMY

 

Dnia 28 października, w naszej szkole, uczniowie klas IV e oraz VI a zaprezentowali przedstawienie pod tytułem „O zdrowie dbamy, bo jedno je mamy”. Dotyczyło sposobów dbania o zdrowie, takich jak: mycie zębów, mycie owoców i warzyw przed jedzeniem, mycie rąk przed jedzeniem oraz aktywność fizyczna. Można się było również z niego dowiedzieć, że hałas jest szkodliwy dla ludzkiego słuchu. Większość aktorów wcieliła się w baśniowe postacie takie jak : krasnoludki, Królewna Śnieżka, Pszczółka Maja czy Gucio – na wesoło przedstawiając poważne treści. Część uczniów z naszej klasy była krasnoludkami.    

 

 

Jadzia

 

 

 

  

 

 

PINOKIO

 

 

Dnia 18.10.2016r. wybraliśmy się do Nowego Teatru obejrzeć spektakl pt. ,,Pinokio". Jak dojechaliśmy na miejsce, okazało się, że do przedstawienia zostało jeszcze dużo czasu. Poszliśmy więc na spacer po okolicy. Zatrzymaliśmy się obok stawu i tam zjedliśmy drugie śniadanie, a potem udaliśmy się na plac zabaw. Kiedy przyszła odpowiednia pora, wróciliśmy do teatru.

Spektakl mimo tego, że był oparty na książce pt. ,,Pinokio'', różnił się od niej. Przedstawienie było podzielone na dwie części, a w trakcie drugiej dzieci mogły nawet siedzieć na scenie! Działo się tu wiele interesujących rzeczy - szczególnie ciekawa była konstrukcja w kształcie szkieletu i to, co się z nią działo. Po przedstawieniu wróciliśmy do szkoły.

 

 

Hania

 

         

  

 

 Uczniom i Rodzicom dziękuję za przemiłe życzenia - laurki i kwiaty z okazji Dnia Nauczyciela 

 

 
 
Wychowawczyni Magdalena Rzeszuto

 

 

 

  

 

 

     ,,LEKCJA PRZYRODY W TERENIE’’     

 

                                           

Dziś  lekcja Przyrody odbyła się w terenie.

Na początku rysowaliśmy różę wiatrów wyznaczając kierunek północny z kompasu. Następnie pani rozdała nam lupy i mieliśmy możliwość obejrzenia przyrody z bardzo bliska. Na koniec wybrane osoby mogły obejrzeć drzewa i zwierzęta znajdujące się daleko przez lornetkę. Wszystkim podobała się ta lekcja na pewno będziemy ją dłuuugo pamiętać.

 

 

 

Marta 

 

 

 

  

 

WYCIECZKA DO OGRODU BOTANICZNEGO W POWSINIE

 

Na wycieczkę pojechaliśmy autokarem z klasą 4b. Na początek poszliśmy do sali, gdzie pani pokazywała nam (w postaci filmików i plakatów informacyjnych) jak rosną drzewa. Następnie podzieliliśmy się na dwie grupy. Nasza klasa poszła do zewnętrznej części ogrodu. Oglądaliśmy tam różne drzewa liściaste i iglaste. Pani opowiadała nam jak rozpoznać poszczególne drzewa. Mogliśmy też zebrać liście niektórych drzew, aby w domu zrobić z nich zielnik. Później zamieniliśmy się z drugą grupą miejscami pracy i poszliśmy na warsztaty. Na początku warsztatów pani pokazała nam, jak wkłada się preparat do dwóch szkiełek, które nazywają się podstawowe i nakrywkowe. Następnie pani wybrała jeden preparat, włożyła go do mikroskopu i pokazała nam na dużym ekranie, tak żeby wszyscy widzieli, jak wygląda liść pod mikroskopem. Na koniec wróciliśmy do szkoły.

Daria 

 

 

 

  

 

KLASA 4E

 

 

W dniu 16 września 2016 roku w naszej szkole odbyła się akcja „Sprzątanie Świata”,  której celem było posprzątanie terenu wokół naszej szkoły. Uczniowie wyposażeni w rękawice i worki przeczesywali metr po metrze w poszukiwaniu śmieci.

Podczas akcji odbył się również pchli targ - ”Podaj dalej… drugie życie odpadów”, na którym za symboliczną kwotę można było sprzedać/kupić różne rzeczy.

To dobry sposób, aby pozbyć się przedmiotów, które są już nam zbędne, a  które mogą okazać się potrzebne komuś innemu.
Dzieci z naszej klasy na pchli targ przyniosły książki, gry, drobną biżuterię, karty piłkarskie, figurki, maskotki oraz inne skarby smiley
Ja kupiłem sobie ochraniacze piłkarskie, mój kolega grę komputerową a koleżanka pluszaka – każdy mógł znaleźć coś dla siebie smiley
Taki pchli targ to fajny zwyczaj i warto go wpisać na stałe w harmonogram wydarzeń szkolnych.

 

Nasza klasa uzbierała około 150zł – ciekawe na co je przeznaczymy…???

 

Poniżej rysunek naszego stoiska

 

 

 

  

 

Kalendarium

Zobacz również:

 

 

 

http://edukacja.warszawa.pl/sites/edukacja/files/program-wars-i-sawa/logowis_230x80.jpg

 


 

      
 

        

 

       

 
        

  

      

 

      
 

 

Naszą stronę od 2017-10-11 odwiedziło: 78699 osób.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:

  1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Dokumenty – RODO”,
  2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
  3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
  4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej.
  5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
  6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
  7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
  8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
  9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
  10. klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Klauzula informacyjna” w górnej części strony.

CIASTECZKA (cookies)

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.