Aby zmienić wielkość czcionki oraz kontrast strony kliknij przyciski po prawej
x A A
A A A

Klasa 4c 

 

 

WARSZTATY DOTYCZĄCE NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI NR 2

 

Dnia 24 maja nasza klasa spotkała się z psychologiem, Panią Magdą, oraz z wychowawcą klasy 2i, Panią Dominiką. Rozmawialiśmy o autyzmie. Pani psycholog zapytała nas, czy lubimy mieć plan. Opowiedziała nam o pewnej dziewczynce, Marii, która mieszka w Hiszpanii i ma autyzm. Kiedy ona ma plan, czuje się bezpiecznie. Podobnie jak inne dzieci z autyzmem. Ale nie tylko. Większość z nas lubi mieć plan. Tyle, że osobom z autyzmem jest o wiele trudniej. Uczą się bardzo powoli i nawet proste czynności mogą być problemem. Muszą się na nich bardzo skupiać. Często też nie rozumieją emocji, jakie towarzyszą zdrowym dzieciom. Mają za to inne zdolności. Maria ma świetną pamięć. Dowiedzieliśmy się, że gdy spotyka osobę pierwszy raz, to zapamiętuje jej imię na zawsze. Niesamowite. Fajnie byłoby poznać Marię. Na koniec zajęć robiliśmy ćwiczenie. Każdy z nas miał narysować 3 piktogramy, podejść do najmniej znanej osoby i bez słów przedstawić jej to, co narysowaliśmy. To była trudna, ale świetna zabawa. Spotkanie z Panią psycholog uświadomiła nam, że osoby z autyzmem patrzą na świat inaczej, ale to nie znaczy gorzej.

                                                                                    

          Iwo Barański 

 

  

 

WARSZTATY DOTYCZĄCE NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI NR 1

 

 

W dniach 23.05 -24.05 2017r. klasa 4c uczestniczyła w warsztatach dotyczących autyzmu i niepełnosprawności u dzieci.

Zajęcia prowadzili terapeuci.

Pierwszego dnia dowiedzieliśmy się, co to jest autyzm, jak i dlaczego osoby z tym zaburzeniem o podłożu neurologicznym zachowują się inaczej. Rozmawialiśmy z panią o niepełnosprawności i dowiedzieliśmy się, że nie da się rozpoznać autyzmu z wyglądu jakiegoś dziecka.

Osoby z tym zaburzeniem mają wiele problemów:

Nie radzą sobie w relacjach z innymi,

Mają trudności w porozumiewaniu się z innymi,

Czasem nie panują nad swoim zachowaniem.

Ważną rolę w zachowaniu innych osób odgrywa :

Szacunek

Życzliwość

Opiekuńczość

Stanowczość

Panie prowadzące warsztaty przeprowadziły z nami ćwiczenie, w  którym mieliśmy zawiązane oczy i rękawiczki na dłoniach i mieliśmy rozpoznać różne przedmioty np. czekolada, cebula, pudełka i inne.

Wiele osób miało trudność z rozpoznaniem tych przedmiotów.

Na autyzm nie ma leku, ponieważ to nie jest choroba. Osoby z autyzmem lepiej się czują i są sprawniejsze w otoczeniu, które jest dla nich przewidywalne.

Dzieci z autyzmem mają np. bardzo dobrze wykształcony słuch, a źle czują.

Wypowiedź takiego dziecka może brzmieć tak:

„Boli mnie ten kolor”!

                                                                                    Dominik Kłoszewski 

 

 

 

 

  

 

 

SZKOLNY DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA CYFROWEGO

 

W maju bieżącego roku w naszej szkole odbyły się warsztaty dotyczące bezpiecznego korzystania z komputera. Pani prowadząca warsztaty mówiła między innymi o tym, że:

- nie powinno się jeść, ani pić przy komputerze;

- w trakcie pracy przy komputerze trzeba robić przerwy co pół godziny;

- odległość od ekranu powinna wynosić pół metra;

- należy korzystać z oprogramowania antywirusowego;

- stosować trudne do odgadnięcia hasła, które są kombinacją liter i cyfr.

Używając portali społecznościowych lub gier internetowych np. Facebook, Steam, należy stosować silne hasła. Silne hasło to takie,  w którym występuje 8 znaków lub więcej, cyfra, wielka i mała litera oraz znaki specjalne np. @ & # *^.

Na warsztatach dowiedzieliśmy się również o zaletach i wadach korzystania z Internetu.

Obecnie Internet jest bardzo popularny na całym świecie. Możemy go wykorzystywać do bardzo wielu różnorodnych funkcji. Jest źródłem  wszelkich wiadomości i informacji. Wystarczy wejść na odpowiednią stronę internetową, aby dowiedzieć się co się dzieje nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Internet pomaga w pracy i w nauce miedzy innymi poprzez korzystanie z Wikipedii. Poprzez Internet można coś kupić, sprzedać lub zamówić. Można również ściągać różne programy i pliki.

Należy również pamiętać, że przez Internet można paść ofiarą oszustwa, ponieważ osoba po drugiej stronie nie musi być tym, za kogo się podaje, np. może podać się za Twojego wujka. Nie można podawać w sieci danych osobowych, np. gdzie mieszkasz, haseł,  jak również wysyłać swoich zdjęć. Jeżeli twój kolega, koleżanka, czy ktoś inny nie wyrazi zgody na publikowanie zdjęć lub innych danych osobowych nie mamy prawa udostępniać tych  danych. Jeżeli się jednak zgodzi nie powinniśmy pisać o tej osobie nic złego. Z Internetu nie można przepisywać niektórych prac, bo mogą posiadać one prawa autorskie.

Internet to skarbnica wiedzy, ale należy pamiętać, że nie wszystkie informacje, które w nim znajdziemy, muszą być prawdziwe!, dlatego też powinniśmy zawsze sprawdzić wiarygodność tych informacji.

 

                                                                           Dominik Kłoszewski

 

 

  

 

 

WYCIECZKA DO NIEBOROWA I ŻELAZWOEJ WOLI

 

 

 

Dnia 31.05.2017r. pojechaliśmy do Żelazowej Woli.  Zanim jednak tam dojechaliśmy odwiedziliśmy Muzeum Motoryzacji w Nieborowie. Zobaczyliśmy tam mnóstwo bardzo starych aut i motocykli. Maksymalną prędkością niektórych z motocykli była prędkość 2km na godzinę. Następnie zwiedziliśmy Pałac w Nieborowie. Pałac ten od 1774 do 1944 należał do rodziny Radziwiłłów. W Żelazowej Woli odwiedziliśmy Dom Urodzenia Fryderyka Chopina. W dniu 1 marca 1810 roku,  to właśnie w tym domu urodził się Fryderyk Chopin.            

                                                                                                            

 

 Martyna Jancz

 

 

 

 

 

  

 

 

WYCIECZKA DO PAPUGARNI

 

 

Dnia 30.05.2017r. odwiedziliśmy największą w Polsce Papugarnię Carmen. To niezwykłe miejsce, w którym możemy spotkać prawie 100 papug z całego świata! Nie są one zamknięte w klatkach, tylko latają swobodnie po terenie papugarni. Te wielobarwne ptaki dostarczyły nam naprawdę wielu niesamowitych wrażeń.  Mogliśmy je karmić, głaskać i robić sobie z nimi zdjęcia! Trzeba przyznać, że papugi są bardzo towarzyskie, bo choć nie dały się namówić na rozmowę, to siadały nam na ramionach i dłoniach. W papugarni były zarówno małe papużki, jak i naprawdę duże okazy w najróżniejszych kolorach, nawet białe.

Na koniec pobytu w tej ostoi ptaków tropikalnych, mogliśmy kupić sobie pamiątki np. kubki z nadrukiem olbrzymiej Ary albo trójwymiarowe magnesy z papugami. Wszystkim dzieciom wizyta w papugarni bardzo się podobała i chciałyby tam jeszcze kiedyś wrócić.

                                                                                                                      

 

    Mateusz Turczyniak 

 

 

 

  

 

 

DNIA 29 MAJA ODBYŁA SIĘ WYCIECZKA
DO 
KAZIMIERZA DOLNEGO ORAZ MAGICZNYCH OGRODÓW

 

 

Wyjazd był o godzinie 7.00. Gotowi do drogi, wsiedliśmy do autokaru i  ruszyliśmy w 3 godzinną podróż. W trakcie jazdy pani przewodnik opowiadała o miejscowościach, które mijaliśmy np.: Góra Kalwaria, Kozienice, Puławy. Po drodze mieliśmy 30 minutowy postój na jedzenie, picie oraz skorzystanie z toalety.

Kiedy dojechaliśmy do Kazimierza, zwiedzanie zaczęliśmy od Kościoła św. Anny. W kościele obowiązywała cisza, a przewodnikom nie wolno było oprowadzać grup. Wyjątkową i cenną rzeczą był żyrandol z głową jelenia o pozłacanych rogach. Po zwiedzaniu kościoła poszliśmy na Górę Trzech Krzyży. Upamiętnia ona straszną epidemię cholery. Następnie mieliśmy 15 minut na kupienie sobie pamiątek. Kiedy zakupy były zrobione poszliśmy na obiad, a stamtąd prosto do autokaru, by ruszyć wprost do Magicznych Ogrodów. Długo jechaliśmy, ale nareszcie byliśmy u celu. Powitała nas wielka brama, a za nią kilkumetrowy żywopłot. Musieliśmy chwilę poczekać na przewodnika. Gdy przewodnik przyszedł zaczęliśmy zwiedzanie. W Magicznych Ogrodach widzieliśmy mnóstwo ciekawych rzeczy np.: Mordole, Robanki, Krasnoludy i Drzewce. Byliśmy też na straszarni. Na koniec mieliśmy czas dla siebie. Pani ogłosiła, że mamy 30 minut na zabawę i kupowanie pamiątek. Podróż minęła sprawnie i przyjemnie. Do Warszawy przyjechaliśmy około godziny 19.00. Wycieczka była udana, a wszyscy pełni miłych wrażeń.

 

                                                               

 

   Iga Domalewska

 

 

 

 

 

 

  

 

DZIEŃ DZIECKA W KLASIE 4 C

 

 

Dzień Dziecka jak zawsze musiał być słodki i wesoły. Jak zawsze w czwartek mieliśmy godzinę wychowawczą. Zaczęło się od śpiewania ,, sto lat ‘’ naszej koleżance z okazji jej urodzin. Następnie czekał nas słodki poczęstunek. Lekcji do domu żadnych nie było, a więc w domu mogliśmy się bawić do wieczora. Ciekawe, co inni dostali na Dzień Dziecka ?

                                                                                                               Martyna Jancz

 

 

 

  

 

 

POKAZ ORIGAMI

 

 

 

Dnia 21 marca przyszedł do nas pan, który poprowadził z nami warsztaty z origami. Dzieci były bardzo zafascynowane prezentacją. Dowiedzieliśmy się, jak dużo rzeczy można stworzyć z papieru nie używając kleju np. girlandę.


                                                                                      Natalia Stepanik 4c

 

 

  

 

 

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

 

 

Dnia 17.03.2017r. odbyły się w naszej szkole MIŚtrzostwa  z języka angielskiego. Trzeba było również przystroić drzwi swojej klasy.

Nasza klasa zdobyła maksymalną ilość punktów w tej konkurencji.

Co prawda te zawody nie poszły nam najlepiej ponieważ zdobyliśmy czwarte miejsce, ale następnym razem pójdzie nam lepiej. W drugiej  konkurencji był Quiz  i trzeba było odpowiedzieć na pytanie dotyczące Irlandii. Klasy były ustawione kolumnami, by nauczycielom było łatwiej stwierdzić, która klasa jako pierwsza zrobiła meksykańską fale (w ten sposób zgłaszaliśmy się do odpowiedzi ). Potem trzeba było narysować koniczynkę, najlepsza koniczyna dostawała 5 punktów.       Na końcu panie przeliczały, ile procent dzieci z danej klasy  ubrało się na zielono. I na tym skończyły się nasze zawody, na pewno na długo je zapamiętamy,  wszyscy dobrze się bawiliśmy i z radością będziemy czekać na kolejne.


                                                                                     

 

   Martyna Jancz

 

  

 

 

DYSKOTEKA KLAS 4-6

 

 

Dnia 08.02.2017 r.  odbyła się dyskoteka. Było bardzo kolorowo. Wszędzie były kolorowe światełka. Muzyka grała na całego a my się świetnie bawiliśmy. Impreza  trwała dwie godziny. Chłopcy stawali na balonach a one pękały i robiły niezły rumor! A dziewczynki ładnie tańczyły . Potem były darmowe ciasteczka i soki.  Jedliśmy dopóki nie zobaczyliśmy dna. Gdy już byliśmy najedzeni poszliśmy tańczyć. Wszyscy byli pięknie ubrani. Niestety nadchodził już koniec naszych tańców i musieliśmy wracać do domów  Ale niektórzy zostali i pomogli posprzątać.
                                                                                                                                                                                                             

 

  Martyna Jancz

 

 

 

 

  

 

WYCIECZKA DO CENTRUM NAUKI KOPERNIK

 

 

We wtorek 24.01.2017 całą klasą wybraliśmy się do Centrum Nauki Kopernik. Jechaliśmy tam dwoma liniami metra. Gdy dojechaliśmy na miejsce pani wychowawczyni rozdała nam białe karty, dzięki którym mogliśmy swobodnie przemieszczać się po Centrum. Rozpoczęliśmy zwiedzanie eksponatów. Najpierw zobaczyliśmy wielką metalową konstrukcję do których przymocowano koła z różnych epok.  Naszą uwagę zwróciła także harfa z laserowymi strunami, elektryczny poeta oraz mydlana ściana. Całej klasie najbardziej się podobał tonący statek do którego można było wejść. Obejrzeliśmy również przedstawienie pt. „Ojciec zawsze ma racje” w Teatrze Robotów. W Centrum Nauki Kopernik widzieliśmy eksponaty takie jak np.: podwodny basen, perskie koło, skafander nurka, drgające  pierścienie,   światło i dźwięk, okno Kopernika.

Do szkoły wróciliśmy zadowoleni z głowami pełnymi pomysłów. Wycieczka była super!

 

 

                                                                           Maja Łyszcz

 

 

 

 

  

 

WYCIECZKA DO TEATRU KAMIENICA

 

 

Dnia 30.01.2017 r. nasza klasa wybrała się do teatru Kamienica, na przedstawienie pod tytułem: „Anna z Zielonego Wzgórza”.
Przedstawienie było o gospodarzach, którzy chcieli mieć młodego pomocnego chłopca do ciężkiej roboty, ale dostali młodą sierotkę o imieniu Anna. Dziewczynka chciała aby mówiono na nią Ania.
Na początku gospodarze nie chcieli zatrzymać Anny, ale potem polubili ją i zatrzymali. Była bardzo gadatliwa. Jej najlepszą przyjaciółką była Daria. Pewnego dnia, jak gospodyni wyszła na zebranie, Anna zaprosiła Darie na podwieczorek, wtedy Anna chciała poczęstować Darię sokiem, a zamiast tego, przypadkiem podała jej wino porzeczkowe. Mama Darii zakazała się spotykać z Anną, aż pewnego dnia młodsza siostra Darii zachorowała, a Anna umiała ją uleczyć, zrobiła to. Mama Darii wybaczyła Annie i dalej mogły z Darią się bawić. Anna byłą najlepszą uczennicą w szkole i została nauczycielką w Redmond, ale chciała uczyć na Zielonym Wzgórzu.  Kiedy kolega, który miał prowadzić szkołę na Zielonym Wzgórzu usłyszał, że Annie bardzo zależy na tej szkole ustąpił jej swojego miejsca. 


Całej klasie podobało się przedstawienie.                                                                                                                                                   

 

    Kordian Sobków

 

 

 

  

 

BĄDŹ POMOCNY

 

 

Dnia 18.01.2017 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty integracyjne przełamujące stereotypy myślenia o osobach niepełnosprawnych. Warsztaty służyły  kształtowaniu  pozytywnych postaw: szacunku, otwartości, tolerancji wobec osób niepełnosprawnych.

Głównym celem warsztatów było pokazanie młodzieży, z jakimi trudnościami borykają się osoby niewidome, niesłyszące i poruszające się na wózkach, podczas krótkiego wykładu i praktycznych warsztatów.

Każda klasa 4 wzięła udział w 3 godzinnych zajęciach - 1 godzina wykład i dwie godziny zajęć praktycznych.  Nasza klasa także brała aktywny udział, wykonując klika praktycznych ćwiczeń pokazujących różnorodne trudności życia codziennego osób niepełnosprawnych. 

 

 

 

 

  

 

WIGILIA KLASOWA 4C

 

 

Dnia 22 grudnia w naszej klasie odbyła się  Wigilia klasowa.

Na początku składaliśmy sobie świąteczne życzenia dzieląc się opłatkiem.

Następnie spożywaliśmy potrawy przyniesione przez uczniów naszej klasy i śpiewaliśmy kolędy. Było nam bardzo miło spędzić ten czas razem.
                                                                          

 

  Natalia Stepanik

 

  

 

 

SZKOLNY FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

 

 

 

Dnia 17 grudnia w naszej szkole odbyła się Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Chętnie wzięliśmy w niej udział, bo to dobry pomysł, by wspierać leczenie dzieci. Każda klasa zorganizowała stoisko. Były stoiska z watą cukrową, ciasteczkami, napojami. Był też pokaz karate.
Na stoisku naszej klasy były pyszne pierniczki z dodatkami. Robiliśmy tatuaże, a siostra naszego kolegi z klasy, Adama, malowała różne części ciała. Malowała tak ładnie, że przyszła do nas Pani Dyrektor i dała sobie pomalować rękę smiley
Sami byśmy nie dali rady wszystkiego tak ładnie zorganizować. Bardzo pomogła nam Pani Monika Dobrowolska i jej córka Kasia, a także Pani Karina Gołąbek. Między innymi dzięki nim i naszej wychowawczyni, Pani Anecie, nasze stoisko odniosło duży sukces. Atmosfera była bardzo miła. Zbieraliśmy pieniądze do puszek, a w tle grały kolędy. Dobrze, że mogliśmy wesprzeć pomysł Jurka Owsiaka. Do zobaczenia za rok na Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.
                                                            
                    

 

 

    Iwo Barański 

 

 

 

  

 

ILE PINGWINÓW MOŻE ZJEŚĆ NIEDŹWIEDŹ POLARNY?

 

 

Dnia 6 grudnia odbyło się spotkanie ze znanym podróżnikiem, panem Mikołajem Golachowskim. Na początku swojej prezentacji Pan Mikołaj zadał dzieciom pytanie, czy wiedzą ile pingwinów może zjeść niedźwiedź polarny? Okazało się, że niedźwiedzie polarne wcale nie jedzą pingwinów! Te dwa różne gatunki zwierząt nigdy się nie spotkają,bo żyją na różnych kontynentach, pingwiny na Biegunie Południowym, a niedźwiedzie polarne na Północnym.

Pan Golachowski opowiedział nam następnie o życiu na Stacji Antarktycznej na Biegunie Południowym, a później o  żyjących tam zwierzętach. Mówił oczywiście o tytułowych pingwinach, ale także o słoniach morskich, lampartach morskich i wielorybach. Opowiadał np. o tym, co jedzą zwierzęta. Podobno na Antarktydzie wszystkie zwierzęta, oprócz  lamparta morskiego, jedzą kryle. Lampart morski je natomiast pingwiny, które jedzą kryle.

Dzieci bardzo się śmiały, kiedy pan Mikołaj opowiadał o nielotach pingwinach, które jednak czasem latają np. w czasie burzy śnieżnej, kiedy to silny wiatr unosi je w powietrze.

Na koniec prezentacji Pan pokazywał nam rzeczy, które znalazł na Antarktydzie. Były tam: fragment żebra wieloryba, stary już ząb słonia morskiego, skamieniałe drewno, oraz dwa piękne kamienie jaspis i agat. Po prezentacji dzieci miały jeszcze do pana Mikołaja mnóstwo pytań.   To było niezapomniane spotkanie!

                                                                        

                                                                                     Mateusz Turczyniak 

 

 

  

 

SUKCES KLASY 4C

 

 

W dniu 25.11.2016 r., w naszej szkole, o godzinie 9.20 odbyły się zawody matematyczne. Nasza klasa zajęła I miejsce spośród wszystkich klas  czwartych. Maja, Kordian, Iwo, Michał  zgłosili się do udziału w zawodach klasowych i dzielnie walczyli o każdy punkt. Cała klasa dopingowała swoich kolegów. Najprzyjemniejszy był moment, kiedy uczniowie sobie gratulowali. Radość, duma i ogromne emocje towarzyszyły nam wszystkim przez cały dzień. Gratulacje i wyrazy uznania składam wszystkim dzieciom !

 

                                                                                                                                      

 

       Wychowawca 

 

 

 

  

 

SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM

 

 

Dnia 18.11 do naszej szkoły przyjechał Pan pszczelarz. Opowiadał różne ciekawostki związane z pszczołami. Dzieci dowiedziały się, jak powstaje miód oraz jakie ma właściwości. Uczniowie zadawali pytania, częstowali się wafelkiem posmarowanym miodem. Każdy z uczniów mógł zobaczyć  i założyć na głowę kapelusz pszczelarza. To było miłe spotkanie. 

 

 

 

  

 

 

DNI ZDROWIA

25 – 28. 10. 2016 r.

 

 

Dnia 25.10 uczniowie klas 4 uczestniczyli w spotkaniu z dr dietetyk. Zajęcia warsztatowo- prezentacyjne.

Dnia 27.10 nasza klasa uczestniczyła w pokazie przygotowanym przez Rodziców klasy 4e. Temat: Jak poprawnie i estetycznie nakryć do stołu? Zasady zachowania przy stole, zasady przygotowania posiłków.

Dnia 28 października, w naszej szkole, uczniowie klas IV e oraz VI a zaprezentowali przedstawienie pod tytułem „O zdrowie dbamy, bo jedno je mamy”. Nas również nie mogło zabraknąć.  Dzieci dowiedziały się o sposobach dbania o zdrowie, między innymi o tym, że należy: myć zęby, myć owoce i warzywa przed jedzeniem, myć ręce  przed jedzeniem, o aktywności fizycznej. Uczniowie naszej klasy dowiedzieli się również, że hałas jest szkodliwy dla ludzkiego słuchu. Aktorzy wcieli się w baśniowe postaci, takie jak : krasnoludki, Królewna Śnieżka, Pszczółka Maja i Gucio.  Dziękujemy za wspaniały i pouczający występ. 

 

 

 

  

 

 

WYCIECZKA DO OGRODU BOTANICZNEGO W POWSINIE

 

 

Dnia 26 października nasza klasa pojechała do Ogrodu Botanicznego w Powsinie.Na początku była prezentacja multimedialna. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek związanych z drzewami i krzewami.  Poznały rodzaje i kształty drzew, krzewów, co to jest las, cykl rozwojowy drzew, piętra lasu. Uczniowie mieli również dendro- quiz. Po obserwacjach przez mikroskop wybraliśmy się na spacer z przewodnikiem, na którym zbieraliśmy liście.  Zwiedziliśmy również SZKLARNIE DOŚWIADCZALNO- EKSPOZYCYJNĄ „ZIELONY RAJ”.  Dzieci w  drodze powrotnej,  w autokarze dzieliły się wrażeniami. Wycieczka była udana, a dzieci zadowolone.

 

 

 

 

 

 

  

Kalendarium

Zobacz również:

 

 

 

http://edukacja.warszawa.pl/sites/edukacja/files/program-wars-i-sawa/logowis_230x80.jpg

 


 

      
 

        

 

       

 
        

  

      

 

      
 

 

Naszą stronę od 2017-10-11 odwiedziło: 80699 osób.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:

  1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Dokumenty – RODO”,
  2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
  3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
  4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej.
  5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
  6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
  7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
  8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
  9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
  10. klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Klauzula informacyjna” w górnej części strony.

CIASTECZKA (cookies)

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.