Aby zmienić wielkość czcionki oraz kontrast strony kliknij przyciski po prawej
x A A
A A A

Klasa 4b 

 

 

TRUSKAWKA

 

We wtorek (30.05) pojechaliśmy do stajni ,,Truskawka”, która mieści się na środku Puszczy Kampinoskiej. Były tam różne atrakcje np.: jazda konna, budowanie fortec z kostek słomy, robienie koni z szyszek, karmienie koni oraz rzuty podkową. Gdy wracaliśmy, zajechaliśmy do Palmir. Wyjazd był ciekawy i miły. Wróciliśmy brudni, ale zadowoleni.

 

 

tekst: Bartek Z.

zdjęcia: Mateusz S.

 

 

 

 

  

 

 

KAZIMIERZ DOLNY

 

W poniedziałek (29.05) pojechaliśmy do Kazimierza Dolnego. Byliśmy na Górze Trzech Krzyży oraz w Magicznych Ogrodach. Z góry mieliśmy widok na całe miasto, za to w Magicznych Ogrodach pani opowiadała ciekawe historie i bajki. To była udana wycieczka.

 

 

 Bartek Z.

 

 

 

W poniedziałek 29 maja 2017r. nasza klasa 4b pojechała na wycieczkę do Kazimierza Dolnego. Na miejsce dotarliśmy po 3-godzinnej podróży autokarem. Zwiedzanie zaczęliśmy od Starówki oraz Kościoła Farnego. Potem weszliśmy na Górę Trzech Krzyży skąd można było zobaczyć piękną panoramę miejscowości. Byliśmy na lodach i mogliśmy też kupić pamiątki. Przed obiadem poszliśmy na spacer wzdłuż Wisły. Atrakcją wycieczki był pobyt w Magicznych Ogrodach, po zwiedzeniu których udaliśmy się w podróż powrotną do Warszawy. To była bardzo interesująca wycieczka.

 

 

Mateusz S.

 

 

 

  

 

 

ROZTOCZAŃSKA MAJÓWKA

 

 

W tym roku zaplanowaliśmy spędzić majówkę aktywnie i w związku z tym postanowiliśmy wybrać się na Roztocze, a dokładnie do miejscowości Zwierzyniec. Wstępnie chcieliśmy zabrać ze sobą rowery, ale pogoda pokrzyżowała nam plany i ostatecznie rowery zostały w piwnicy.
Z Warszawy wyruszyliśmy o 9:00 a na miejscu zameldowaliśmy się parę minut po 14:00. Tego dnia rozpaliliśmy wielkie ognisko, przy którym do późnego wieczora opowiadaliśmy sobie przeróżne historie.
Następnego dnia wybraliśmy się do zagrody Guciów gdzie znajduje się skansen, w którym mogliśmy zobaczyć jakimi narzędziami posłlugiwali się nasi dziadkowie ok. 100 lat temu.
Kolejne dni wykorzystaliśmy na wycieczki do Zamościa, Szczebrzeszyna z pomnikiem wielkiego chrząszcza stojącym w centralnym punkcie miasteczka i Suśca, gdzie na rzece Tanew znajdują się przepięknie szumiące mini wodospady (tzw. szumy nad Tanwią). Tę wycieczkę zapamiętam na bardzo długo dlatego, że musiałem całą trasę pokonać o kuli, gdyż tuż przez wyjazdem uległem kontuzji i na majówkę pojechałem z nogą w gipsie.
Wieczorami każdy organizował sobie zajęcia wedle własnych potrzeb, rodzice rozmawiali ze znajomymi a my, dzieciaki graliśmy w gry planszowe i wymienialiśmy się doświadczeniami z gry komputerowej Minecraft.
Niestety majówka szybko się skończyła i w środę po śniadaniu spakowaliśmy się i ruszyliśmy w drogę powrotną do Warszawy po drodze wstępując do Lublina, w którym byłem pierwszy raz w życiu.
To bardzo piękne miasto i na pewno tu jeszcze wrócimy, nie tylko do Lublina ale przede wszystkim na roztoczańskie trasy rowerowe - oby następnym razem pogoda nam dopisała.

 

 

                                                                                  Wojtek Zarenkiewicz
                                                                                              klasa 4b

 

  

 

 POKAZ ORIGAMI

 

W kwietniu, w naszej szkole odbył się pokaz origami prowadzony przez pana z Indii. Zajęcia były bardzo ciekawe- pan prezentował różne triki, które można stosować w sztuce origami. Można było też nabyć książeczkę z instrukcją, która kosztowała 10 złotych.

 

Uważam, że były to bardzo interesujące zajęcia.

 

            Marysia

 

 

 

  

 

 

DZIEŃ ŚW. PATRYKA

 

W naszej szkole został ogłoszony konkurs na najlepiej ozdobione drzwi klasy z okazji dnia św. Patryka. W piątek, 17 marca, w dniu św. Patryka na sali gimnastycznej uczniowie klasy 6 przedstawili prezentację na temat Irlandii. Następnie odbył się quiz  z wiedzy na temat tego kraju w poszczególnych grupach wiekowych. Każda klasa otrzymała punkty za udekorowanie drzwi klasy oraz za wiedzę z quizu. To była bardzo fajna rywalizacja oraz baaardzo zielony dzień, ponieważ większość osób przyszło ubranych na zielono.

 

Mateusz  S.  

 

 

 

  

 

 

CENTRUM NAUKI KOPERNIK

 

We wtorek, 14 marca 2017 roku, klasa 4b pojechała do Centrum Nauki Kopernik. Pojechaliśmy tam metrem. W CNK znajdują się interaktywne wystawy w sześciu galeriach tematycznych. Mogliśmy zwiedzać obiekt jak również przeprowadzać eksperymenty na różnych stanowiskach. Bardzo podobało mi się doświadczenie z wodą - wodny wir. Można było samodzielnie wyprodukować prąd elektryczny i dowiedzieć się co dzieje się podczas trzęsienia ziemi. Centrum Nauki Kopernik to naprawdę niesamowite miejsce.

 

Mateusz S.

 

 


 

 

Dnia 14 marca (wtorek) wybraliśmy się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik.

Celem tego miejsca jest pokazanie ludziom, że nauka jest fantastyczną zabawą i sposobem na życie. Ponieważ zwiedzaliśmy indywidualnie, wybrałam tylko jak dla mnie najciekawsze wystawy. Serdecznie zapraszam do przeczytania.:-)fy

Była tam platforma Tytanica i trzeba było się z niej wydostać. Można było zobaczyć, co kryje człowiek, jak powstaje wir wodny i ile bąbelków powietrza potrzeba, aby zatonął statek. Znalazło się też wiele platform wodnych. Formowało się również: niziny, wyżyny, góry,  głębiny i płycizny.

           

 

MARYSIA

 

 

 


 

 

Na wycieczce do Centrum Nauki Kopernik świetnie się bawiliśmy. Centrum mogliśmy zwiedzać sami.

W tym akurat dniu była wystawa tymczasowa nazywała się ‘PŁYŃ LUB GIŃ’.

Wystawa ta pokazywała statek tonący pod kątem 25 stopni. To  było bardzo dużo.  Mogliśmy zwiedzać je przez 1 godzinę. Prawie całe zwiedziłem z kolegą.

To był udany wyjazd.

 

                                                                                                       Maciek

 

 

 


 

 

 

We wtorek, 14 marca 2017 roku, wybraliśmy się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik.
W szkole odbyły się 3 lekcje a następnie ubraliśmy się i około 10.30 ruszyliśmy w kierunku metra. Podróż minęła tak szybko, że nawet nie zdążyliśmy się obejrzeć a już całą klasą staliśmy pod wielkim budynkiem, na którym widniał napis Centrum Nauki Kopernik.
Wszyscy weszliśmy do środka i w czasie, gdy pani wychowawczyni poszła kupić bilety, my rozebraliśmy się i odłożyliśmy ubrania do szatni.

Centrum Nauki Kopernik to bardzo ciekawe miejsce, w którym na kilku piętrach zebrane są różne ciekawostki z nauki    i techniki oraz mnóstwo stoisk, na których przygotowane są różne eksperymenty naukowe.

Pani wychowawczyni zarządziła, że mamy do dyspozycji  1,5 godziny i możemy samodzielnie chodzić po całym centrum. Poczuliśmy się bardzo dorośli i wspólnie z dwoma kolegami ruszyliśmy w nieznane.

Po drodze widzieliśmy wiele ciekawych eksperymentów np. symulacja tonącego okrętu Titanic lub wytwarzanie własnoręcznie fal tsunami, które zalewały miasto zbudowane z klocków lego.
Nawet nie zauważyliśmy, kiedy wybiła godzina 14.30 pędem ruszyliśmy na miejsce zbiórki.

Po przybyciu pozostałych uczniów ubraliśmy się i wyszliśmy z uśmiechami na twarzach. Droga powrotna minęła nam jeszcze szybciej i już o 15.30 byliśmy pod szkołą. Pożegnaliśmy się z panią nauczycielką i z kolegami i koleżankami i każdy ruszył do domu.

Wszystkim podobała się ta wycieczka i już nie możemy doczekać się następnej tak wspaniałej podróży.

                                                                          Wojtek Z.

 

 

 

 

 

 

  

 

 

LEKCJE MATEMATYKI

 

 

Praca domowa z matematyki…figury symatryczne.

 

 

 

 

  

 

LEKCJE MATEMATYKI             

 

 

Mierzymy…

 

 

 

  

 

 

       SPRAWOZDANIE Z FORUM NAUKOWEGO

 

Dnia 23.01.2017 r. w ramach forum naukowego i lekcji przyrody mieliśmy możliwość i okazję zaprezentować dowolną wypowiedź na temat przyrodniczy. Ja zaprezentowałem informację na temat dużego ssaka Orki. Oprócz informacji, które przekazywałem na forum klasy, zaprezentowałem też formy i skutki polowania tych ssaków na inne zwierzęta i ssaki.  Zaprezentowałem na przykładowych modelach samej Orki, jak również delfina, pingwina i ryb ławicowych.

Oprócz mnie swoje prace przekazali też między innymi:

-Amelka „Jak widzą psy”,

-Gabrysia „O wulkanach”,

-Antek „O glutenie”,

-Radek „O zębach”.

 

Było super !!!   

 

                                                                                                    

                                                                                       Dominik Sławiński

                                                                                                       Kl. 4 B

 

                     

  

 

          SPRAWOZDANIE Z KIDSPEAK

 

Dni 24-25.01.2017 r. to były bardzo fajne dni, bo odbyły się lekcje z wolontariuszami z Indonezji i Ukrainy. Pierwszy raz mogłem wraz koleżankami i kolegami spróbować swoich sił w użyciu j. angielskiego. Alex pochodził z Ukrainy a Michael z Indonezji. Rozmawialiśmy, zadawaliśmy pytania. Mnie też udało się zadać jedno pytanie. Pytań było mnóstwo z naszej strony jak i samego Alexa i Michaela.

Mogliśmy dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy o krajach, z których oni pochodzą. Chciałbym, żeby było więcej takich spotkań, rozmów. Dzięki temu utrwalę sobie nabytą już wiedzę z j. angielskiego.

 

Było super !!!   

 

                                                                                         

                                                                                      Dominik Sławiński

 

                                                                                                       Kl. 4 B

 

 

 

 

 

  

 

 

WIGILIA RODZINNA

 

Jak co roku na Święta moja rodzina zebrała się u rodziców mojej mamy w Łasku. Przy wigilijnym stole zasiadamy wspólnie z rodzicami, siostrą, dziadkiem i babcią oraz wujkiem i ciocią. No i oczywiście najfajniejsze jest to, że pojawiają się moi kuzynowie i kuzynki i praktycznie cały ten świąteczny czas spędzamy na wspólnych zabawach.

Gdy przyjeżdżamy babcia zawsze już coś pichci w kuchni a potem dołącza się do niej moja mama. Gdy już jest wszystko gotowe wspólnie  z dziadkiem przygotowujemy stół, kładziemy na nim biały obrus talerze, sztućce i bardzo dużo różnych potraw wigilijnych.
Gdy już jest wszystko gotowe zbieramy się wspólnie przy stole i odmawiamy modlitwy a następnie dzielimy się opłatkiem i składamy sobie życzenia.
Po życzeniach zasiadamy do wigilijnego obiadu i rozmawiamy o tym, co  u nasz nowego, o szkole, o pracy i generalnie jest bardzo wesoło.
W tym roku po zjedzeniu kolacji wigilijnej babcia poprosiła wszystkie dzieci, aby poszły z nią nakarmić kota sąsiadki, która wyjechała do swojej córki. Gdy wróciliśmy czekała na nas niespodzianka, gdyż podczas naszej nieobecności w domu był Mikołaj i zostawił dla wszystkich prezenty. Oczywiście natychmiast zabraliśmy się do ich rozpakowywania.
Pierwszego dnia świąt moja najmłodsza kuzynka ma urodziny i dostaje jeszcze więcej prezentów. Jest jeszcze mała, gdyż ma dopiero 3 latka, ale bardzo jej się podobało, jak jej śpiewaliśmy "Sto lat".
Bardzo lubię te nasze świąteczne spotkania. Zawsze mile spędzam ten czas i żałuję, że święta trwają tak krótko.

 

                                                                                                                                                                                                    

Wojtek Zarenkiewicz

 

 

 

  

 

 

WIGILIA KLASY 4B

 

 

Dnia 22 grudnia zebraliśmy się w kasie, aby zjeść wspólnie  wigilijny poczęstunek i podzielić się opłatkiem.
Było to dla nas wyjątkowe przeżycie, gdyż była to pierwsza Wigilia z naszą nową wychowawczynią.
Bardzo nam  zależało, aby wypaść jak najlepiej. Każdy przyniósł wyśmienite smakołyki: pierniki, ciasta, ciasteczka i róże inne delicje.
Ustawiliśmy stoliki i położyliśmy na nich białe obrusy.
Pani wychowawczyni wyłożyła na stoliki słodycze i rozdała opłatki, którymi podzieliliśmy się pomiędzy sobą a nawet z rodzicami, którzy pomagali nam przygotować spotkanie.
Mieliśmy nawet muzykę na żywo, przy której śpiewaliśmy kolędy.
Po podzieleniu się opłatkiem zasiedliśmy do stołu i zaczęło się szaleństwo - jedliśmy do oporu a niektórych nawet zaczęły boleć brzuchy. Pod koniec wszystko sprzątnęliśmy a Pani wychowawczyni jeszcze raz życzyła nam Wesołych Świąt i cała klasa poszła na ostatnią lekcję.
Już nie mogę się doczekać następnej klasowej Wigilii.

 


Wesołych Świąt !

 

                                                                                                    Wojtek Z.

 

 


 

 

Dnia 22 grudnia klasa 4b urządziła wigilię klasową. Były: tarty, ptasie mleczka, pierniki, makowce, soki, mandarynki.

Jak na wigilię przystało na początku podzieliliśmy się opłatkiem. Przez cały ten czas śpiewaliśmy kolędy.  Na koniec można było zabrać smakołyki.

Było bardzo miło i przyjemnie.

 

 

Bartosz Zalewski

 

 

  

 

 SPRAWOZDANIE Z MIKOŁAJEK

 

Dnia 8.12.2016 r. mieliśmy bardzo fajny dzień. Na początku ubieraliśmy choinkę, którą mamy w naszej klasie nr 204. Każdy z nas miał przynieść po kilka ozdób choinkowych i w ten sposób powstało pięknie przystrojone drzewko.

Później przeszliśmy do ciekawego dla Nas wątku a mianowicie do rozdania prezentów. Jaka była frajda, kiedy każdy z wielkim zainteresowaniem otwierał lub zaglądał do torebek z ciekawości, co tam jest…

Wydaje mi się, że wszyscy byli zadowoleni. Nie było widać smutnych min.

Na dopełnienie tej godziny były pyszne pierniczki, które przyniosła Marysia. Zajadaliśmy się smakiem…

 

Było super !!!   

 

                                                                                                      Dominik Sławiński

 

                                                                                           


W dniu 08.12.16 w naszej klasie 4b mieliśmy mikołajki. Tydzień wcześniej było losowanie i każdy przygotował prezent dla wylosowanej przez siebie osoby. Wszyscy tego dnia bardzo czekali na lekcje godziny wychowawczej, bo właśnie na niej każdy otrzymał swój prezent. Jest to w naszej klasie bardzo miła tradycja, dlatego że do każdego przyszedł św. Mikołaj. To był bardzo miły dzień smiley

 

 

Mateusz S.

 


 

Mikołajki klasowe odbyły się 8.12.2016 roku, a losowanie było tydzień wcześniej. Mateusz S. przygotował losy, a my braliśmy te losy z woreczka. Pani ustaliła, że prezenty kupujemy od 20 zł do 30zł.

Tydzień później na godzinie wychowawczej ozdobiliśmy choinkę.

I teraz najlepsze: prezenty! Dyżurni poustawiali paczuszki pod choinką.

 

Każdy dostał prezent. Było bardzo fajnie, większości prezenty się podobały. Mikołajki są SUPER! smiley

 

 

 

Wojtek P.

 

 

 

 

  

 

 

WYJŚCIE DO KINA

 

We wtorek 25.10.2016 roku poszliśmy na wycieczkę do Multikina na film pt. ,,Królestwo". Kiedy szliśmy do przystanku była w miarę ładna pogoda. Wsiedliśmy do autobusu i pojechaliśmy. To Multikino znajduje się w Galerii Mokotów na 3 piętrze. W trakcie, kiedy pani kupowała bilety, ci którzy mogli kupowali sobie popcorn i coca-colę,   a reszta czekała. Kiedy wszyscy kupili to co chcieli, weszliśmy do sali. Po reklamach zaczął się film. Nie mówili tam za wiele. Przedstawiał on życie zwierząt. Były tam różne ciekawe informacje na ich temat. Kiedy film się skończył znowu poszliśmy na przystanek. Jednak w drodze powrotnej pogoda nie była już taka piękna. Po wyjściu z autobusu wszyscy założyli kaptury. Do szkoły wracaliśmy   w strugach deszczu. Lało jak nie wiem co. Ogromne krople deszczu roztrzaskiwały się na chodniku i wszystkim innym. Odczuliśmy wielką ulgę wchodząc do szkoły. Mimo tego warto było obejrzeć film pod  tytułem ,,Królestwo".

 

                                                                                      

 

  Justynka

 

  

 

 

ZOO

 

Dnia 22 listopada nasza klasa była na wycieczce w ZOO. Widzieliśmy flamingi, foki, pingwiny, niedźwiedzie polarne i dużo innych zwierząt. Potem poszliśmy na docelowe zajęcia. Dwie panie przyniosły żółwie i mogliśmy je dotykać i głaskać. Dowiedzieliśmy się, że żółwie mogą żyć nawet 150 LAT!!! Później widzieliśmy 2 węże boa. Aby utrzymać się na kimś musiały się wokół niego owinąć. Dowiedzieliśmy się, że nie zawsze to wąż zjada gryzonia, który został mu przyniesiony jako posiłek. Gdy ofiara posiedzi w klatce kilka dni i zrobi się głodna, potrafi zacząć jeść węża. Następnie widzieliśmy jaszczurki. Tak samo jak w przypadku węży, mogą one być nadgryzane przez robale, którymi się żywią. Na przykład świerszcze, które nie zostaną wyłapane przez jaszczurkę po pewnym czasie zaczną podgryzać swojego oprawcę. Dowiedzieliśmy się też, że jaszczurki gromadzą zapasy tłuszczu w ogonie. Przez to ogon jest gładki i galaretowaty, podczas, gdy reszta ciała jest chropowata. Wiemy również, że ogon jaszczurki po oderwaniu nadal się rusza. Ma to służyć, jako maskowanie. Drapieżnik skupia się na ogonie, a jaszczurkę zostawia w spokoju i ta może spokojnie uciekać. Na koniec pani przyniosła wypchanego krokodyla. Te gady udają kłody, a gdy ofiara zbliży się do wody, wyskakuje i zatapia w niej swe zęby. Poznaliśmy wiele ciekawostek związanych z krokodylami, a potem pożegnaliśmy się ze zwierzątkami i wróciliśmy do szkoły. To były bardzo ciekawe warsztaty.

           

 

                                                                                Weronika Kuciapska

 

  

 

SPRAWOZDANIE Z WYCIECZKI DO ZOO

 

Dnia 22 listopada odbyła się wycieczka do warszawskiego ZOO na warsztaty o gadach. W warsztatach wzięła udział klasa 4b pod opieką trzech pań: pani Beaty, pani Marzeny i opiekunki jednego ucznia. Po zbiórce w szatni na czwartej godzinie lekcyjnej udano się do metra. Na miejsce dotarto ok. godz. 12.00. Zwiedzając ZOO uczniowie zrobili mnóstwo zdjęć: flamingom, kaczkom, mewom, niedźwiedziom polarnym, pingwinom, małpom, łabędziom, słoniom, nosorożcowi, foce, małpkom, żółwiom, jaszczurkom, krokodylowi i wężom. Od przewodników opiekujących się herpetarium dowiedziano się między innymi, że węże mają kręgosłupy, zrzucają warstwę skóry, a kłusownicy dla pieniędzy nielegalnie zdzierają z nich skórę. Poinformowano również o tym że, żółwie składają ok. 100 jaj, ale tylko 2 żółwiki z tej grupy przeżywają. Opowiedziano o sposobach tresowania fok i współpracy z weterynarzami oraz o wypadku nieostrożnego opiekuna słoni. Do szkoły klasa 4b wróciła ok. godz. 15.30. Wszyscy byli  zmarznięci, ale zadowoleni z wycieczki.

 

 

 

Aleksandra Nurczyk

 

  

ZOO

 

 

Dzisiaj byliśmy w ZOO. Odwiedziliśmy niedźwiedzia polarnego, foki i pingwiny.

Dopiero później poszliśmy na zajęcia w pawilonie gadów. Na zajęciach oglądaliśmy węże i jaszczurki. Panie pokazywały nam pseudo koralowca, węża boa, jaszczurkę lamparcią i agamę brodatą. Dowiedzieliśmy się, że zaatakowane jaszczurki zrzucają ogon - u niektórych ogon już nigdy nie odrasta. Mogliśmy potrzymać węże, żółwie i jaszczurki na rękach. Okazało się że wcale nie są śliskie. Było fajnie i dużo się nauczyliśmy.

                       

 

 

 

  

 

WYCIECZKA DO BATALIONU REPREZENTACYJNEGO WOJSKA POLSKIEGO

 

Dnia 11 listopada klasa 4b wybrała się do jednostki Wojska Polskiego. Mieliśmy okazję poznać żołnierzy i ich wyposażenie. Zobaczyliśmy pokaz musztry wojskowej   i mogliśmy osobiście wziąć do ręki broń oraz przymierzyć maski przeciwgazowe.  Na koniec obejrzeliśmy film, w którym były pokazane najważniejsze wydarzenia batalionu. To była super wycieczka smiley

 

 

Mateusz

 

 

  

 

 

BATALION

 

 

 

Dnia 14 listopada pojechaliśmy do koszar batalionu reprezentacyjnego Wojska Polskiego. Koszary leżą przy ulicy Żwirki i Wigury w Warszawie. Ok. 5minut zajęło nam znalezienie odpowiedniego miejsca. Na początku oglądaliśmy pokazy musztry żołnierzy. Na pewno długo musieli się tego uczyć. Potem pan opowiadał wyposażeniu żołnierzy. Oglądaliśmy buty, karabiny, maski przeciwgazowe. Mieliśmy okazję przymierzyć je. Mi najbardziej podobał karabin maszynowy. Potem oglądaliśmy mundury lotników, marynarki i piechoty.

Na koniec wracaliśmy do szkoły na przyrodę.

           

 

                                            Maciek

 

 

 

  

 

 

RECENZJA Z WIZYTY W JEDNOSTCE WOJSKOWEJ

 

W dniu 14 listopada 2016 r. odbyliśmy wycieczkę do jednostki Wojskowej mieszczącej się w Warszawie przy ulicy Żwirki i Wigury. Poznaliśmy żołnierzy, ich zwyczaje oraz wyposażenie wojskowe. Była prezentacja uzbrojenia  żołnierzy w postaci karabinów itp. Na koniec był film, gdzie pokazywano, jak maszerowali żołnierze z flagami i karabinami.

 

Dominik

 

  

 

 

PASIEKA

 

We wtorek, 18 listopada, byliśmy na spotkaniu z pszczelarzem z Tęczowej Pasieki. Pan pokazywał nam na zdjęciach różne pszczoły i opowiadał o ich życiu. Dowiedzieliśmy się też, że w ulu żyją również panowie. Nazywa się ich trutniami. Trutnie są potrzebne jedynie do rozmnażania, a poza tym zupełnie nic w ulu nie robią. Pszczoły mniej więcej w okolicach września wyrzucają niepotrzebnych już panów z ula. Wiemy też, że królowa pszczół jest większa niż pozostałe owady w ulu oraz że pszczoły mają własne meble, kuchnie, salony, sypialnie, a nawet fryzjera. Powiem Wam również, że pszczelarzom odwiedzającym pasiekę potrzebne są kapelusze z siatką, bo pszczoły dokładnie wiedzą gdzie użądlić. Są one na tyle inteligentne, że wiedzą, że gdy użądlą nas w rękę czy nogę prawie nic nie poczujemy. Wiedzą jednak, że gdy użądlą kogoś w okolicach oka, będzie go piec i szczypać. Było jeszcze dużo ciekawych informacji. Bardzo w pamięć zapadło mi jedno. Na koniec, gdy już wychodziliśmy, mogliśmy wziąć wafelek i posmarować miodem. Było to bardzo dobre. Wszystkim, którzy próbowali smakowało. Potem wyszliśmy do klas. Na tym zakończyła się nasza przygoda.

 

KONIEC

 

Weronika Kuciapska

 

 

  

 

 

BATALION REPREZENTACYJNY WOJSKA POLSKIEGO

 

Byliśmy na wycieczce w Batalionie Reprezentacyjnym Wojska Polskiego. Na początek przyszło ok. 9-12 żołnierzy. Szli równo marszem. Następnie „tańczyli” na naszych oczach, czyli wykonali musztrę w rytm muzyki. Potem były zdjęcia na ich tle. Stali w szeregu. Potem kilku innych żołnierzy pokazało nam armaty. Na komendy ładowali i rozładowywali działo. Na szczęście nie strzelali. Następnie zaprowadzili nas do budynku. Jeden żołnierz pokazał nam różne sprzęty żołnierzy. Później byliśmy u innego pana, który pokazał nam sztandar Batalionu. Prezentował nam również stroje różnych jednostek oraz film o historii tego Batalionu. Następnie mieliśmy iść zobaczyć orkiestrę takiego oddziału, ale ta niestety wyjechała z powodów służbowych, przez co nie mogliśmy posłuchać jak gra. Na tym skończyliśmy wizytę w batalionie.

 

KONIEC

Weronika Kuciapska

 


 

 

 

Dnia 11. listopada (poniedziałek) klasa 4b pojechała do jednostki wojskowej. Wyjazd o godzinie 8.00, a powrót o 12.00. Wycieczka była bardzo ciekawa, ponieważ był pokaz musztry, oglądaliśmy całe wyposażenie żołnierza, każdy mógł przymierzyć strój i każdy mógł wziąć do ręki broń. Szkoda, że nienaładowaną. Na koniec oglądaliśmy mundury wojskowe. Wyjazd był bardzo udany.

                                                                                      

 

Bartek

 

 

 

  

 

ZAJĘCIA CHEMICZNEWe wtorek, 8 listopada, w naszej szkole był naukowiec. Zajęcia zaczął od opowiadania o chemii, a potem zrobił chemiczną lokomotywę. Polegało to na tym, że pan wrzucił i zmieszał ze sobą różne składniki w kolbie (w takim naczyniu laboratoryjnym). Z wylotu kolby buchnęła para, jak w pociągu. Dużo się dowiedzieliśmy, na przykład, że można podpalić banknot, a nic się z nim nie stanie. Naukowiec zrobił to tak, że najpierw zmieszał wodę z solą kuchenną i octem. Następnie zamoczył porządnie banknot w tej mieszance. Później wyjął pieniądze szczypcami i szybko podpalił. Następnie, po wielu podpaleniach, pokazał nam go, a on był taki jak wcześniej, tylko mokry. Dowiedzieliśmy się również, że z dwóch przeźroczystych cieczy może powstać ciecz w kolorze malinowym. Było jeszcze wiele innych eksperymentów i mieszanek. Wszystkie eksperymenty były bardzo ciekawe. Z tego powodu bardzo mi się podobało.

                                                                                                

 

                                                                                                             Weronika

 

 

  

 

SPRAWOZDANIE Z WYJŚCIA DO KINA NA FILM „KRÓLESTWO”

 

 

 

Dnia 25 października 2016 byliśmy z klasą w Galerii Mokotów na filmie pt. ”Królestwo”. Film przedstawiał życie zwierząt w Puszczy Białowieskiej.

Najciekawsze były ujęcia kamery jakby znajdującej się blisko „aktorów”, czyli żubrów, watahy wilków, dzików i dzikich koni itp. Praktycznie oglądaliśmy cały roczny cykl życia zwierząt: wiosna, lato, jesień, zima. Przedstawione były również jak biedne zwierzęta są męczone i zabijane przez człowieka – ludzie zaczęli wycinki drzew i nieszczęśliwe zwierzęta zaczęły uciekać w inne miejsca szukając schronienia.

 

Dominik

 

 


 

We wtorek, 25 października, klasa 4b pojechała na film ,,Królestwo’’. Opowiadał on o historii zwierząt od pierwszych istot, do człowieka współczesnego. Wyjechaliśmy o 11.40, a wróciliśmy o 15.15. Film ogólnie był ciekawy i momentami śmieszny. Czekamy na więcej.

 

 

 

 

  

 

 

WYCIECZKA DO OGRODU BOTANICZNEGO W POWSINIE

 

 

 

Klasa 4b  wybrała   się  na  wycieczkę  do   Ogrodu   Botanicznego.   Niestety pogoda nie dopisała.  Więc poszliśmy  do  szklarni, aby na nas nie padało. Mieliśmy okazję zobaczyć różne rodzaje  roślin. Było tam kilka niezwykłych pomników, których nie spotykamy na co dzień.

 

 

 

 

  

Kalendarium

Zobacz również:

 

 

 

http://edukacja.warszawa.pl/sites/edukacja/files/program-wars-i-sawa/logowis_230x80.jpg

 


 

      
 

        

 

       

 
        

  

      

 

      
 

 

Naszą stronę od 2017-10-11 odwiedziło: 80696 osób.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:

  1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Dokumenty – RODO”,
  2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
  3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
  4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej.
  5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
  6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
  7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
  8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
  9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
  10. klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Klauzula informacyjna” w górnej części strony.

CIASTECZKA (cookies)

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.