Aby zmienić wielkość czcionki oraz kontrast strony kliknij przyciski po prawej
x A A
A A A

Klasa 4a



 

 

 

NASZA PIERWSZA AKADEMIA

 

 

Z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja - przygotowaliśmy przedstawienie. Występy przed publicznością są bardzo stresujące.

 

 

 

 

 



 

 

 

WARSZTATY „ AUTYZM”

 

 

Nasza klasa uczestniczyła w trzeciej i ostatniej części warsztatów poświęconych dzieciom z autyzmem. Mieliśmy wykonać parę zadań: włożyć klocki o rożnych kształtach do odpowiednich otworów z rękawicami na rękach i zawiązanymi oczami, połączyć skarpetki w pary z zawiązanymi oczami, zapiąć guziki koszuli z patykami przyczepionymi do rąk, przeczytać fragment tekstu ale w brudnych okularach, w rękawicach przesypać kaszę i makaron z siatki do odpowiednich słoików. Te warsztaty były bardzo ciekawe.

 

 

 

 



 

 

 

NAUKOWCY W 4 A

 

 

W kwietniu uczestniczyliśmy w podsumowaniu Uczniowskiego Forum Naukowego. Bardzo aktywnie podczas wystąpienia wspieraliśmy naszą koleżankę. Natalka zajęła trzecie miejsce. Serdeczne gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

 



 

 

 

SPOTKANIE WIELKANOCNE

 

 

W naszej klasie odbyło się spotkanie wielkanocne. Jedliśmy jajka, kanapki, ciasto i różne słodkości. Złożyliśmy sobie życzenia świąteczne i rozmawialiśmy o tradycjach wielkanocnych. Wszyscy zastanawialiśmy się, czy odwiedzi nas zajączek.

 

 

 

 



 

 

 

PIERWSZA POMOC !

 

 

Nasza klasa jak wiele innych uczestniczyła w warsztatach na temat pierwszej pomocy. Pan, który je prowadził pokazał nam, jak udzielać pomocy. Żeby to zrobić trzeba najpierw sprawdzić czy nieprzytomny oddycha, jeśli nie to trzeba wezwać pogotowie i uciskać klatkę piersiową nieprzytomnego. A jeśli oddycha, to ułożyć poszkodowanego w specjalnej pozycji. Wszystkie pozycje i czynności ćwiczyliśmy na manekinie. Warsztaty były bardzo ciekawe. 

 

 

 

 



 

 

 

WARSZTATY ROWEROWE

 

 

 

W kwietniu uczestniczyliśmy w warsztatach poświęconym rowerom. Pan, który je prowadził podzielił nas na grupy. Każda grupa miała wymyślić bohatera oraz podać jego imię i wiek. Potem każdy z tych bohaterów musiał przejść przez pewną historię, którą przeczytał nam Pan. W trakcie tych zajęć musieliśmy wykazać się znajomością znaków drogowych. Ostatnie zadanie polegało na tym, że każda grupa dostała zdjęcia różnych części roweru i miała je podzielić na te, bez których rower nie może jeździć, te które są dla komfortu i te, które są dla bezpieczeństwa. Te warsztaty bardzo nam się podobały.

 

 

 

 



 

 

 

DZIEŃ WAGAROWICZA

 

 

Wiosna rozpoczyna się 21 marca, ten dzień wśród uczniów jest bardzo popularny. Pierwszego dnia wiosny, każdy uczeń myśli o wybraniu się na wagary. My na wagary nie poszliśmy, bo w naszej szkole został zorganizowany kiermasz. Wszystkie dzieci ze szkoły spotkały się w dużej sali gimnastycznej. Klasy przygotowały swoje stoiska z różnościami. Nasza „Kraina słodkości” cieszyła się dużym zainteresowaniem, sprzedaliśmy  wszystkie pyszności.

 

 

 

 

 



 

 

 

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

 

 

Na szkolnych obchodach dnia Świętego Patryka zebrali się prawie wszyscy uczniowie. Dzieci z klas szóstych opowiadały czwartym klasom po angielsku o Irlandii. Zorganizowano nam też igrzyska. Wśród dyscyplin znalazły się: ozdabianie drzwi swoich klas zielonymi drobiazgami, quiz wiedzy o Irlandii, rysowanie koniczyn i ubieranie się na zielono. Nasza klasa miała zaszczyt wygrać te igrzyska. W nagrodę dostaliśmy lizaki.

 

 

 

 



 

 

 

BIAŁA SZKOŁA

26.02-4.03.17

 

W ostatnią niedzielę ferii zimowych pojechaliśmy na Białą Szkołę (obóz narciarski) do Szklarskiej Poręby. Mieszkaliśmy w budynku o nazwie „Płomyk”, sąsiednie budynki nazywały się „Wulkan” i „Iskra”. Na zajęciach narciarskich podzieliliśmy się na cztery grupy: pomarańczowi, żółci, zieloniA, zieloniB. Na nartach jeździliśmy na nartostradach: Puchatek, Snieżynka, Lola i Hala Szrenicka. Na wyjeździe mieliśmy karaoke, turniej w ping-ponga i dwie dyskoteki. Ostatniego wieczoru byliśmy na ognisku, na którym piekliśmy kiełbaski. Po tygodniu wróciliśmy do Warszawy.

 

 

 

 

 

 



 

 

 

NASZA MISS

 

 

W środę obchodziliśmy Dzień Kobiet. Z okazji święta naszych koleżanek zorganizowaliśmy wybory klasowej Miss. Dziewczyny musiały zmierzyć się z czterema kategoriami. Test na inteligencję, każda kandydatka losowała po dwa pytania następnie musiała udzielić prawidłowej odpowiedzi. Zadanie było bardzo trudne, bo pytania nie były wcale typowe.

Dziewczyny bardzo atrakcyjnie wyglądały po wykonaniu sobie makijażu bez lusterka.

Nasze koleżanki bezbłędnie rozpoznały przedmioty, których używają często mężczyźni. Wiązanie krawatów to było  wyzwanie. Wszystko super się udało zabawa była ok. Klasową Miss  została Marysia. Gratulacje!

 

 

 

 



 

 

KLASA SPORTOWA TO MY

 

 

 

Nasza klasa jest klasą sportową. To nasz pierwszy wspólny rok. W tamtym roku szkolnym przeszliśmy test do tej klasy. Codziennie mamy po dwie godziny WF-u. Nie specjalizujemy się w jednej dyscyplinie. Poznajemy zasady gry w koszykówkę, piłkę ręczną, piłkę nożną, siatkówkę i mini- hokeja. Często w okresie zimowym chodzimy na łyżwy. W tym roku byliśmy również na obozie narciarskim w Szklarskiej Porębie. Ogólne ćwiczenia wymagają od nas dużego zaangażowania. Jak zaczną się ciepłe dni zaczniemy ćwiczyć na boisku szkolnym. Bardzo się cieszę, że jestem w tej klasie.

 

 

 

 



 

 

 

„DYSKOTEKA” W 4A

 

 

 

Czas karnawału już dawno się rozpoczął, każdy z nas czekał na ten moment i w końcu się udało.  Popołudniowymi godzinami, 8 lutego 2017 roku, mogliśmy wytańczyć się do woli. W tym dniu odbyła się szkolna dyskoteka. Możemy śmiało stwierdzić, że byliśmy najbardziej liczną klasą biorącą udział w zabawie. Impreza  była super. Muzyka i poczęstunek były ok. Nie możemy doczekać się następnej dyskoteki.

 

 

 

 



 

 

 

CO 4A WIE O AUTYŹMIE?

 

 

W czwartek, 19 stycznia 2017 roku, w naszej klasie rozpoczęły się warsztaty z zakresu autyzmu. Program ma na celu uświadomienie nam, co to jest autyzm. Nasi koledzy, u których występuje autyzm  mają zaburzoną umiejętność komunikowania się, ich zabawy  pozbawione są wyobraźni, często bywają schematyczni i nie mają przyjaciół. Zainteresowania autystycznych nastolatków są ograniczone do wąskich tematów, a zbliżone dyscypliny pozostają zupełnie obojętne. Dzieci te mają opór wobec kontaktów, słabo naśladują innych, mają ubogą mimikę twarzy. Często  są samotni. Na tych warsztatach próbowaliśmy poprzez nasze zmysły rozpoznać różne przedmioty - zadanie to było bardzo trudne, bo mieliśmy zawiązane oczy i rękawiczki na rękach. Dziwnie czuliśmy się, gdy docierały do nas różne dźwięki i zapachy. Warsztaty były bardzo ciekawym doświadczeniem, za co serdecznie dziękujemy Pani Ewelinie P. i Pani Monice P.

 

 

 

 

 



 

 

„ POSTAWY” W 4A

 

 

W środę, 18 stycznia 2017 roku,  uczniowie naszej klasy wzięli udział w programie edukacyjno- wychowawczym o nazwie „ Bądź pomocny”. Program ma na celu uświadomienie dzieciom problemu niepełnosprawności. Obecnie osoby niepełnosprawne starają się być aktywne. Mają coraz większe szanse rozwoju oraz normalnego życia wśród ludzi zdrowych. W dniu dzisiejszym wszystkie dzieci niepełnosprawne mogą uczyć się w różnych typach szkół – w naszej szkole też. Budynki coraz częściej są dostosowywane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zmienia się nie tylko otoczenie,  ale również postawy i zachowania ludzi. Postawy wobec niepełnosprawnych przenoszone są z pokolenia na pokolenie przez kulturę. Modelowanie postaw rozpoczyna się już we wczesnym dzieciństwie. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym programie, który kształtował pozytywne postawy: szacunku, otwartość, tolerancji wobec osób niepełnosprawnych. Program realizowany był w formie warsztatów.

 

 

 

 



 

 

WIGILIA CZWARTEJ „ A” 

 

 

Dnia 22 grudnia to ostatni dzień w szkole przed przerwą świąteczną. Już od rana można zauważyć uśmiech na twarzy każdego ucznia. Ale w tym dniu uczniowie z naszej klasy byli  niespokojni, zaciekawieni…… Wszystko wyjaśniło się na piątej godzinie był to czas klasowej wigilii. Stół suto zastawiany: pierogi, sałatki, pierniczki, serniki ciastek bezmiar. Można powiedzieć czego dusza zapragnie. Ale cała uwaga była skupiona na prezentach, które znalazły się pod choinką. Każdy z nas chciał otworzyć prezent od razu, ale niestety pierwsze życzenia, trochę jedzenia, kolęd śpiewanie i dopiero na koniec prezentów rozpakowywanie. 

 

 

 

 

 



 

 

 

 CZWARTA  „ A”  DLA WOŚP

 

 

W grudniu nasza szkoła, jak co roku, grała dla WOŚP. Nasza klasa aktywnie włączyła się w akcję wspólnymi siłami zorganizowaliśmy mobilne  stoisko z pierniczkami. To trudna rzecz promować produkt i zachęcać osoby do zakupu. Spisaliśmy się na medal czyli pierwszy kurs z marketingu zaliczony na 6+. Jesteśmy z siebie bardzo zadowoleni a pierniczki były śliczne.

 

 

 



 

 

„MIKOŁAJKI” W 4A

 

To każde dziecko wie, że.... 6 grudnia obchodzimy „ Mikołajki”. Wszystkie znaki na niebie wskazują na to, że nie ma osoby w klasie 4a, która dostałaby rózgę. Z okazji „ Mikołajek” mieliśmy możliwość spotkania się ze znanym podróżnikiem. Pan ciekawie opowiadał o  32 Polskiej Wyprawie Antarktycznej. Dowiedzieliśmy się bardzo dużo na temat Bieguna Północnego. Oglądaliśmy filmy na temat Arktyki.  

 

 

 

 



 

 

UWOLNIĆ UCZUCIA

 

 

„Uwolnić uczucia” to temat godziny z wychowawcą dzięki tej lekcji mogliśmy poznać podstawowe uczucia z jakimi spotykamy się na co dzień. Pracowaliśmy  następującymi metodami:  łańcuszek skojarzeń,  zdania niedokończone,  burza mózgów. Teraz potrafimy określić uczucia  na podstawie fizjonomii człowieka. Sami próbowaliśmy wyrażać różne uczucia. Wiemy, które uczucia można określić jako przyjemne lub jako przykre.

 

 

 

 



 

 

FIGLOWISKO

 

Klasa 4a zainaugurowała lekcje wychowania fizycznego na lodowisku.

 

 

 

 

 



 

 

MATEMATYCZNE MIŚTRZOSTWA

 

 

W naszej szkole odbyły się  „Matematyczne MiŚtrzostwa”. Wszystkie klasy czwarte przystąpiły do potyczek. Uczestnicy musieli wykazać się zdolnościami plastycznymi oraz wyjątkową sprawnością rachunkową. Ostatnia runda była najtrudniejsza … daliśmy radę. W tym roku  drugie miejsce należy do nas, za rok wygramy.

 

 

 

 

 

 



 

 

 

SPOTKANIE W URZĘDZIE DZIELNICY

 

 

W dniu 22 listopada mieliśmy możliwość uczestniczenia w  spotkaniu zorganizowanym przez Urząd Dzielnicy. Podczas tego spotkania podsumowano działalność sportową  szkół, wręczano wyróżnienia i puchary najlepszym. Na koniec były „Integracyjne Pokazy Szermiercze dla  dzieci i młodzieży” . Mogliśmy sprawdzić swoje umiejętności w wielu konkurencjach. Każdy otrzymał upominki, a najlepsi nagrody . 

 

 

 



 

 

PSZCZELARZ I JEGO OPOWIEŚCI

 

 

W dniu 18 listopada  uczestniczyliśmy w spotkaniu z pszczelarzem. Pan opowiadał w bardzo ciekawy sposób. Dowiedzieliśmy się jak powstaje miód i jakie są rodzaje miodu. Teraz wiemy, co to jest propolis i pyłek pszczeli.  Bardzo zaciekawiła nas opowieść o królowej pszczół. Mieliśmy możliwość oglądania plastrów miodu. Uczniowie podczas degustacji zajadali się miodem.

 

 

 



 

 

 

WYJŚCIE 14 LISTOPADA

 

W dniu 14 listopada uczestniczyliśmy w wyjściu do Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego. Oglądaliśmy pokaz musztry wojskowej. Prowadzący opowiadali nam o armatach, mundurach, broni  itp. Pokazano nam również film, który przedstawiał historię powstania batalionu. Była to ciekawa wycieczka szkoda tylko, że taka krótka. 

 

 

 

 

 



 

 

SPORTOWA KLASA 4A

 

 

Witamy serdecznie w mandarynce klasy  czwartej „a” . Nasza klasa liczy 26 osób. Wszyscy razem spotkaliśmy się po raz pierwszy na rozpoczęciu tego roku szkolnego. Każdy z nas jest wyjątkowy i oryginalny, ale wszyscy  uwielbiamy sport, dlatego chodzimy do tej klasy.

 

 

 



 

Kalendarium

Zobacz również:

 

 

 

http://edukacja.warszawa.pl/sites/edukacja/files/program-wars-i-sawa/logowis_230x80.jpg

 


 

      
 

        

 

       

 
        

  

      

 

      
 

 

Naszą stronę od 2017-10-11 odwiedziło: 80696 osób.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:

  1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Dokumenty – RODO”,
  2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
  3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
  4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej.
  5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
  6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
  7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
  8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
  9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
  10. klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Klauzula informacyjna” w górnej części strony.

CIASTECZKA (cookies)

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.