Klasa 3g

BAL KARNAWAŁOWY

Od dłuższego czasu nie mogliśmy się doczekać… balu karnawałowego… i… nadszedł ten dzień! smiley  W środę, 8 lutego, bawiliśmy się na szkolnym balu karnawałowym. Zabawa była cudowna – tańce, różne konkurencje i wspólne robienie zdjęć. Szkoda, że to tylko jeden dzień w roku.

WYJŚCIE DO TEATRU

W tym miesiącu, po raz kolejny, wyszliśmy na spektakl wystawiany przez Teatr Lektur Szkolnych. Przedstawienie pt. „Doktor Dolittle i jego przyjaciele” bardzo nam się podobało. Jeszcze tam wrócimysmiley

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Jak co roku, 21 i 22 stycznia, nasze Babcie i nasi Dziadkowie obchodzili swoje święto. Chcieliśmy im sprawić dużo radości i z tej okazji nauczyliśmy się specjalnej piosenki oraz przygotowaliśmy wspaniałe drzewa genealogiczne naszych rodzin. Dawanie prezentów, a tym bardziej wykonywanie ich samodzielnie, daje mnóstwo frajdy.

Kochana Babciu, Kochany Dziadku – żyjcie 100 lat!!!

WIGILIA I KOLĘDOWANIE

W środę, 21 grudnia – tuż przed Świętami Bożego Narodzenia – spotkaliśmy się w licznym gronie na wspólnym świętowaniu i spożywaniu potraw wigilijnych. Był to czas mile spędzony, po którym udaliśmy się na szkolne kolędowanie. Nasza klasa razem z klasą 3h przygotowały wesołą pastorałkę pt. „Chojka!”

I OLIMPIADA SPORTOWA

W piątek, 16 grudnia, odbyło się wydarzenie, na które czekaliśmy z utęsknieniem – I Olimpiada Sportowa klas 3g, 3h, 4f, 4g i 5c. Wszyscy zawodnicy mocno podekscytowani, ale w pełni przygotowani (w końcu trenowaliśmy od września) stanęli do zawodów. Rywalizacja była zacięta i pełna emocji, publiczność licznie zgromadzona na trybunach szalała z zachwytu nad naszymi zawodnikami. Zwyciężyli wszyscy, którzy włożyli ogromny wysiłek w uczciwą rywalizację. Na zakończenie Pani Dyrektor Joanna Skopińska udekorowała wszystkich sportowców zasłużonymi medalami. Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę! Już nie możemy się doczekać, kiedy odbędzie się II Olimpiada Sportowa!

DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Dnia 5 grudnia wybraliśmy się razem z innymi klasami naszej szkoły, korzystając z  zaproszenia Burmistrza Dzielnicy oraz zaprzyjaźnionego Przedszkola Specjalnego nr 213, na obchody Dnia Osób Niepełnosprawnych do Ratusza – Usynów. Była świetna zabawa! Wspólnych pląsów nie było końca. Spotkaliśmy tam mnóstwo nowych kolegów i koleżanek z ursynowskich szkół i przedszkoli. To był miło spędzony czas.

UKŁAD SŁONECZNY

W ostatnim czasie omawialiśmy lekturę Wandy Chotomskiej pt. „Dzieci pana Astronoma”. Dowiedzieliśmy się dużo na temat kosmosu i Układu Słonecznego, zmiany pór dnia i pór roku. Na zakończenie naszej przygody z lekturą przygotowaliśmy makietę Układu Słonecznego.

KONKURS ORTOGRAFICZNY

We wtorek, 15 listopada, uczennica naszej klasy – Weronika – wzięła udział w szkolnym konkursie ortograficznym. Gratulujemy odwagi!

WARSTWY LASU

Nasze kolejne zajęcia przyrodnicze i wiedzę na nich zdobytą utrwaliliśmy pracą techniczną.

FESTIWAL PIOSENKI POWSTAŃCZEJ

Dnia 4 października, po raz kolejny, uczestniczyliśmy w szkolnym Festiwalu Piosenki Powstańczej. Wspólnie z klasa 3h zaśpiewaliśmy piosenkę pt. „Warszawskie dzieci”.

SPRZĄTANIE ŚWIATA

W piątek, 16 września, wzięliśmy udział w Akcji „Sprzątanie Świata”. Staraliśmy się, jak mogliśmy, żeby Lasek Brzozowy był czysty i jeszcze piękniejszy – nawet nie wiecie, ile tam było śmiecisad