Klasa 2g

DZIEŃ DZIECKA W 2G

Obchody Dnia Dziecka w naszej klasie trwały aż dwa dnismiley W środę byliśmy na lodach (z funduszy zebranych na Pchlim Targu) i placu zabaw, gdzie świetnie się bawiliśmy. A czwartek był dla nas zupełnie wyjątkowy. Dzięki Panu Rafałowi Mitkowskiemu mieliśmy okazję poznać Ozoboty. Uczyliśmy się rysować trasy, programować kolorami i badać inne zdolności tych uroczych robotów. Później wybraliśmy się do mandarynkowego przedszkola i oglądaliśmy „Rzepkę” w wykonaniu rodziców. Bardzo nam się podobało. To był bardzo udany i inspirujący dzień. Na pewno chcemy więcej.

WYMYSŁY POD LASEM

Dnia 24 maja byliśmy w Wymysłach pod lasem. Wystawialiśmy baśń Nowe szaty cesarza, gremplowaliśmy wełnę, prządliśmy, motkowaliśmy i tkaliśmy. Było bardzo ciekawie. Oglądaliśmy i karmiliśmy kozy, gęsi, indyki i oczywiście owce. Próbowaliśmy zrobić masło i udało nam się. Chleb z naszym masłem smakował doskonale. Maślanka i kozie mleko również przypadło nam do gustu. Później haftowaliśmy, a na koniec zrobiliśmy pompony, które zabraliśmy do domu. To był bardzo pracowity ale i ciekawy dzień.

LEKCJE Z KLASĄ

Klasa 2g rozpoczęła przygodę z „Lekcjami z klasą”, pakietem przygotowanym przez Fundację Uniwersytet Dzieci. Razem z profesorem Szkiełkiem i detektyw Empatią ruszyliśmy na poszukiwanie emocji i kreatywności. Pomaga nam w tym ogromna mapa, która wisi na ścianie naszej klasy. Dzięki zadaniom zdobywamy kolejne punkty i magnesy, które pozwalają odkryć nowe miejsca.  Ostatnio odwiedziliśmy las emocji i patrzyliśmy na świat z innej perspektywy. Tropiliśmy sposoby na poprawienie nastroju i zbadaliśmy jak różni jesteśmy. Nie możemy się doczekać kolejnych zajęć.

DOM KULTURY IMIELIN

26.09.2016

W dniu dzisiejszym wybraliśmy się na Spotkanie z muzyką. Jaka to była muzyka? W DK Imielin czekali na nas artyści Filharmonii Narodowej z operą „Zamek na Czorsztynie” autorstwa Karola Kurpińskiego. W czasie przedstawienia na scenie pojawiły się nawet duchy, ale dzielne zuchy z 2 g wcale się nie bały.  Artyści pięknie dla nas grali i śpiewali, występowali w pięknych kostiumach a na koniec nawet udało nam się  zrobić z nimi zdjęcie. To była ciekawa wycieczka, dzięki której dowiedzieliśmy się czym  jest opera.

WYCIECZKA NA FESTIWAL DZIECI

19.09.2016

Całą klasą wybraliśmy się metrem, do pobliskiego Multikina na film: „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai: Sekret rodziny von Broms.” Razem z młodymi detektywami, staraliśmy się odnaleźć złodzieja szkatuły i sygnetów rodziny słynnego kompozytora. Z radością zobaczyliśmy, że ludzie stają się coraz lepsi, mogą sobie wybaczać i wzajemnie wspierać. To była cenna lekcja dziecięcego festiwalu kina. Podczas powrotu, w Lasku Brzozowym rozpoznawaliśmy różne drzewa i w nagrodę za piękną pracę chwilkę spędziliśmy na placu zabaw. To był bardzo udany dzień grzecznej 2 g.

ZAJĘCIA BASENOWE

15.09.2016

W naszej klasie sporo nowego się dzieje. Od dziś zaczęliśmy wspólne wyprawy na basen. Mamy nadzieję, że wszyscy po tym roku będziemy się czuć jak ryba w wodzie i chętnie pływać. Dziś zapoznaliśmy się z zasadami bezpiecznego zachowania na basenie.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 - 01.09.2016

„Wrzesień, wrzesień w naszej szkole, klasy pełne słońca

Pełne dzieci, bo wakacje już dobiegły końca…”

Słowami tej piosenki nasza klasa, już 2g, wspólnie z klasą 2a, powitały uczniów szkoły. To był nasz pierwszy występ dla całej szkoły i byliśmy troszeczkę zestresowani. Wszystko jednak poszło dobrze i nawet małe problemy techniczne nie przeszkodziły nam dobrze się bawić. Bardzo się cieszymy ze spotkania z kolegami i nauczycielami po wakacjach i z ochotą zabieramy się do pracy w nowym roku szkolnym