Aby zmienić wielkość czcionki oraz kontrast strony kliknij przyciski po prawej
x A A
A A A

Klasa 2e 

 

DRUK 3D

 

We wtorek, 11 kwietnia o godz. 11.10 prowadziłem z tatą zajęcia z druku 3D dla mojej klasy. Na początku omówiliśmy zasady działania drukarki 3D oraz obejrzeliśmy gotowe wydruki. Następnie wydrukowaliśmy ośmiornicę dla mojej klasy. Podczas zajęć nauczyliśmy się również, jak pobierać modele 3D z internetu i jak wygląda przygotowanie ich do druku.

Moja klasa wyglądała na zadowoloną i zaciekawioną tematem. Myślę, że warto prowadzić więcej takich lekcji.

 

 

Leon

 

 

 

 

  

 

 

BALET KOMICZNY – CÓRKA ŹLE STRZEŻONA

 

 

Dnia 28 kwietnia nasza klasa pojechała do teatru "Imka" na spektakl "Córka źle strzeżona". Pojechaliśmy tam autobusem. Po drodze lało jak z cebra – bardzo zmokliśmy.

W teatrze rozebraliśmy się i zajęliśmy miejsca na widowni. Przedstawiono komiczną historię matki, która nie chciała zezwolić na ślub swojej córki. Po wielu zabawnych podstępach córce udało się poślubić ukochanego Colasa, a nie bogatego Alana, za którego chciała wydać ją matka.

W czasie przerwy część dzieci tańczyła.

Po drugiej części spektaklu wróciliśmy do szkoły.

Przedstawienie podobało mi się, pierwszy raz w życiu oglądałem balet.

              

 

  Antek

 

 

 

  

 

 

SPOTKANIE Z AGNIESZKĄ RADWAŃSKĄ

 

 

W środę 12 kwietnia pojechałam do hotelu Inter Continental. W środku trwała konferencja firmy Lotos, w której brała udział najlepsza polska tenisistka, Agnieszka Radwańska. Zostałam tam zaproszona jako jedna z przedstawicielek mojej szkoły tenisa Tie Break. Po konferencji zostałyśmy zaproszone do zrobienia wspólnych zdjęć. Agnieszka Radwańska pozowała razem z nami, przybijała piątki i rozdawała autografy. Uśmiechała się i była bardzo miła. Bardzo się cieszę że mogłam się spotkać z tą słynną tenisistką i opowiedzieć o tym koleżankom i kolegom z klasy smiley

 

 

 

Madzia

 

 

 

 

  

 

 

ŚWIĘTA WIELKANOCNE

 

We wtorek 11.04. wzięliśmy udział w apelu na którym zaprezentowano tradycje i zwyczaje związane z Wielkanocą. Ostatni dzień w szkole tuż przed samymi Świętami Wielkanocnymi spędziliśmy zaś w atmosferze wzajemnej życzliwości i radości. Rozmawialiśmy o tradycjach wielkanocnych. Przygotowaliśmy świąteczne mazurki, śpiewaliśmy poznane  świąteczne piosenki (są takie smiley). Towarzyszyły nam również zabawy. Próbowaliśmy zbić gotowane na twardo jajko przeciwnika tak, żeby własne pozostało całe. Och! Każdy chciał by jego ocalało. Śmigus-dyngus to zabawa, którą wszyscy znamy - a Pani Marta zadbała byśmy o niej i w tym dniu nie zapomnieli. Wszyscy zostaliśmy oblani wodą. Krzyki słychać było pewnie nawet na piętrze powyżej. Pod koniec zajęć przygotowaliśmy stół, nakryliśmy go białym obrusem, przygotowaliśmy jajka i oczywiście złożyliśmy sobie życzenia świąteczne.

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

MUZEUM

 

W środę, 29 marca, pojechaliśmy z klasą na wycieczkę do  Muzeum Etnograficznego w Warszawie. Do muzeum pojechaliśmy metrem. Na zajęciach pani opowiadała o pisankach, skąd się wzięła tradycja malowania jajek, o różnych technikach ich dekorowania i o tradycji Śwąt Wielkanocnych. Zrobiliśmy dwie pisanki. Pierewszą na wzór odkrytej przez archelogów. Drugą według własnego pomysłu. Ja zrobiłam pisankę z kurczaczkiem i barankiem. Są to dwa symbole Świąt Wielkancnych. Na koniec dostaliśmy świąteczne kolorowanki. Wycieczka do muzeum bardzo mi się podobała.

                                                                                                                                             Nadia

 

 

 

  

 

 

SPOTKANIE Z „KREATYWNYMI DŹWIĘKAMI”

 

 

Podczas warsztatów eksperymentowaliśmy z nowoczesnym sprzętem muzycznym i instrumentami elektronicznymi. Sprawdzaliśmy ich możliwości i uczyliśmy się muzycznej improwizacji.  Poznaliśmy zagadnienia związane z pracą realizatora dźwięku. 

 

 

 

 

 

  

 

 

KIERMASZ WAGAROWICZA

 

 

 

Dnia 20 marca, w naszej szkole odbył się kiermasz wagarowicza. Mogliśmy się sprawdzić w roli sprzedawców. Na naszym stanowisku znalazły się m.in.: gry planszowe, książki, zabawki itp. Wyjątkową atmosferę tego wydarzenia trudno opisać słowami. Najważniejsze jest to, że na naszych twarzach niezmiennie gościł uśmiech. 

 

 

 

  

 

 

"KSIĘŻNICZKA SARA"

 

We wtorek, 14 marca pojechaliśmy z klasą do Teatru Rampa na przedstawienie "Księżniczka Sara". Weszliśmy do teatru, rozebraliśmy się i poszliśmy na spektakl, który niestety już trwał. Mimo to, rozumieliśmy całą akcję. Ten spektakl to był musical. Opowiadał o małej dziewczynce, którą tata zostawił w angielskiej szkole z internatem. Później wydarzyło się dużo ciekawych przygód, niektóre były smutne, inne wesołe. Zakończenie było szczęśliwe. Sara znalazła tatę. Wszyscy aktorzy pięknie śpiewali i tańczyli. Zadowoleni wróciliśmy do domu.

                                                                                                                             

                Lenka

 

 


 

 

SPRAWOZDANIE Z WYCIECZKI DO TEATRU RAMPA

 

We wtorek 14 marca wraz z całą moją klasą pojechaliśmy do teatru Rampa na spektakl pt.''Księżniczka Sara''. Rozebraliśmy się i poszliśmy na pierwszą część przedstawienia.Tytułowa Sara była małą ksieżniczką, której tata wyruszył na wojnę. Zostawił dziewczynkę pod opieką Panny Minchim. Przerwa zakończyła pierwszą część opowieści o losach dziewczynki. Zjedliśmy drugie sniadanie. W drugiej części przedstawienia źle traktowana Sara musiała służyć Pannie Minchim. Historia zakończyła się dobrze, bo tata Sary wrócił z wojny. Według mnie przedstawienie było smutne, ale miało szczęśliwe zakończenie.

                                                                                                                                       

 

      Madzia

 

 

  

 

 

WIGILIA

 

Dnia 21 grudnia w naszej klasie odbyła się Wigilia klasowa. Każdy z uczniów miał swój wkład w jej przygotowanie. Tego dnia przynieśliśmy do szkoły tradycyjne dania, ozdabialiśmy wspólnie pierniczki. Tak jak w domu najpierw złożyliśmy sobie świąteczne życzenia, a następnie zaczęliśmy poczęstunek. Śpiewaliśmy wspólnie kolędy przy świątecznym stole oraz braliśmy udział w szkolnym kolędowaniu. Na zakończenie graliśmy w świąteczne kalambury, zabawa ta sprawiła nam ogromną radość. Rozwiązywaliśmy również świąteczną krzyżówkę. To był naprawdę udany dzień. 

 

 

 

  

 

 

KOT W BUTACH

 

 

Dnia 21 listopadada klasa 2e wybrała się do Teatru Syrena na przedstawienie pt.: ''Kot w butach". W wycieczce brali udział wszyscy uczniowie klasy 2e oprócz chorego Tymka. O godzinie 11.00 wyruszyliśmy z nauczycielami i opiekunami spod szkoły. Do teatru pojechaliśmy metrem. Punktualnie o 12.00 rozpoczęło sie przedstawienie o przygodach kota w butach i jego pana "Młodego". Jest to piękna opowieść o przyjaźni młodego, biednego młynarza z niezwykłym bajkowym kotem w butach. Pomógł on chłopcu spełnić jego marzenie, czyli poślubić piękną królewnę. Aktorzy grający w spektaku mieli ładne kostiumy. Wszyscy pięknie tańczyli i śpiewali mądre piosenki o przyjaźni, o uczeniu się z przyjemnością. Polecam spektakl "Kot w butach."

 

KAJTEK 

 

 

 

 

  

 

 

SZKOLNY FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY

ŚWIĄTECZNEJ POMOCY DN. 17.12. 

REPREZENTACJA NASZEJ KLASY I WYSTĘP HANI 

 

 

 

  

 

 

ZAJĘCIA NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA

W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Z POLICJĄ METRA WARSZAWSKIEGO DN. 7.12.

 

 

 

 

 

  

 

MIKOŁAJKI 6.12.

 

 

 

 

  

 

 

TRENING NAKRYWANIA STOŁU

DN. 28.10.

 

 

 

 

 

  

 

 

ZDROWE DRUGIE ŚNIADANIE

W RAMACH DNIA ZDROWIA 27.10.

 

 

 

 

  

 

 

WARSZTATY EDUKACYJNE W MUZEUM

SZTUKI NOWOCZESNEJ

NA TEMAT PRZESTRZENI DOMU DN. 26.10.

 

 

 

  

 

WARSZTATY EDUKACYJNE „MŁODY ODKRYWCA”

PT. „BATERIA  Z CYTRYNY” DN. 5.10.

 

 

 

  

 

 

SPEKTAKL „PIPPI POŃCZOSZANKA” 

W SŁUŻEWSKIM DOMU KULTURY DN. 30.09.

 

 

 

 

 

 

  

 

PRZYGODY KLASY 2E W PIERWSZYM PÓŁROCZU

 

Rok szkolny 2016/17 rozpoczęliśmy w nieco zmienionym składzie, ale za to bardzo ambitnie. Już we wrześniu przygotowaliśmy dla uczniów klas 0-3 apel na temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Apel odbył się 26.09. w godzinach popołudniowych. Dziękujemy klasom, które przyszły na nasz występ!

Dnia 3.10. występowaliśmy w ramach szkolnego Festiwalu Piosenki Powstańczej z piosenką „Serce w plecaku”.

W poniedziałek, 21.11. byliśmy w Teatrze Syrena na przedstawieniu pt. „Kot w butach”. Spektakl podobał nam się tak bardzo, że w następnych dniach chętnie śpiewaliśmy w klasie piosenki z przedstawienia.

Dnia 21.12. przygotowaliśmy naszą klasową wigilię. Każdy z nas miał konkretne zadania do wykonania. Samodzielnie przygotowywaliśmy i dekorowaliśmy potrawy, stół oraz opracowaliśmy zabawy, związane z tematyką świąteczną. Przygotowaliśmy również kolędę „Do szopy, hej pasterze” na szkolne kolędowanie.

W końcu stycznia wzięliśmy udział w warsztatach detektywistycznych Lassego i Mai, a na zakończenie półrocza bawiliśmy się podczas balu karnawałowego dn. 8.02.

Pewnie zastanawiacie się, dlaczego nie umieszczamy zdjęć z tych wydarzeń – niestety technika zawiodła i wraz z awarią telefonu p. Marty te zdjęcia przepadły. Na szczęście możecie śledzić nasze pozostałe przygody z tego okresu na zdjęciach powyżej, które udało się ocalić! 

 

 

 

 

  

Kalendarium

Zobacz również:

 

 

 

http://edukacja.warszawa.pl/sites/edukacja/files/program-wars-i-sawa/logowis_230x80.jpg

 


 

      
 

        

 

       

 
        

  

      

 

      
 

 

Naszą stronę od 2017-10-11 odwiedziło: 78743 osób.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:

  1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Dokumenty – RODO”,
  2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
  3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
  4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej.
  5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
  6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
  7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
  8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
  9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
  10. klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Klauzula informacyjna” w górnej części strony.

CIASTECZKA (cookies)

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.