Klasa 2b

WARSZTATY ROWEROWY MAJ

W piątek, 7. kwietnia nasza klasa brała udział w warsztatach “Rowerowy maj”. Dzięki bardzo sympatycznej pani mieliśmy okazję przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa na drogach, dowiedzieć się, jak nazywają się poszczególne części roweru I poznać trochę lepiej nasze rowerowe zwyczaje. Pod koniec warsztatów każdy z nas otrzyma odblask.

WARSZTATY MUZYCZNE KREATYWNE DŹWIĘKI

Dnia 27. marca nasza klasa uczestniczyła w warsztatach muzycznych zorganizowanych na terenie naszej szkoły. Dzięki specjalistycznemu sprzętowi mieliśmy możliwość nagrać, odsłuchać i zmodyfikować nasze głosy. Ponadto tworzyliśmy własną muzykę dodając do tematu muzycznego instrumenty oraz zmieniając rytm i tempo utworu. Takie warsztaty to świetna sprawa!

WARSZTATY "MAŁY ODKRYWCA"

W piątek, 17. marca nasza klasa brała udział w warsztatach "Mały Odkrywca". Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat prądu i sami tworzyliśmy różne konstrukcje. Panie również bawiły się znakomicie!

PCHLI TARG W NASZEJ SZKOLE

Dnia 21. marca w naszej szkole odbył się pchli targ. Nasza klasa wystawiła na sprzedaż wiele ciekawych rzeczy. Dzięki naszym zdolnościom handlowym zarobiliśmy na wyjście do kina!

WARSZTATY DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI

Dnia 31 stycznia, dzięki naszym kochanym paniom bibliotekarkom, mieliśmy możliwość uczestniczenia w warsztatach detektywistycznych zorganizowanych przez wydawnictwo Zakamarki. Pani przedstawiciel tegoż wydawnictwa opowiadała nam o tym w jaki sposób powstają jedne z najciekawszych naszym zdaniem książek - serii o Biurze detektywistycznym Lassego i Mai. Oprócz suchych faktów, które notowaliśmy z wielkim zaciekawieniem, rozwiązywaliśmy też kryminalne zagadki! Podobało nam się do tego stopnia, że pytaliśmy o kolejną edycję warsztatów.

NIESPODZIANKI NA DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dnia 20 stycznia nasza klasa uczestniczyła w warsztatach wyrobu ozdobnych mydełek. Potraktowaliśmy to jak prawdziwe wyzwanie, tym bardziej, że wkrótce były Dzień Babci i Dzień Dziadka. Nie można przecież wymarzyć sobie lepszego prezentu niż ten przygotowany własnoręcznie.
Bardzo miła pani pokazała nam jak należy układać ozdoby - szyszki, suszone owoce, suszone kwiaty - w specjalnych silikonowych foremkach. Następnie zalaliśmy je specjalnym mydłem i odczekaliśmy aż lekko zastygnie. Ostatnim etapem było dodanie wybranego wcześniej barwnika. Gotowe mydełka trafiły w ręce pani, która piknie je zapakowała i podpisała naszymi imionami.

WIGILIA KLASOWA

W naszej szkole, 21 grudnia, był wyjątkowy. Tego dnia obchodziliśmy wigilie klasowe. Na naszych stołach gościły tego dnia nie tylko słodycze, ale i kanapki i słone przekąski. Na początku złożyliśmy sobie życzenia i podzieliliśmy się opłatkiem, a zwieńczeniem tego dnia było wspólne odśpiewanie kolęd.

SZKOLNY FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Dnia 17 grudnia, w naszej szkole, odbył się 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji nasza klasa wraz z klasą 2c przygotowywała kolorowe koktajle według przepisu jednej z pań nauczycielek. Nasze stoisko cieszyło się ogromnym powodzeniem, tym bardziej, że nasi rodzice przygotowali również owoce, pierniczki, ozdoby świąteczne i fontannę czekoladową!

PIERNICZKI DLA HOSPICJUM

Dnia 28 listopada, w naszej klasie, postanowiliśmy wspólnie zrobić coś dobrego dla innych. Ze względu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia udekorowaliśmy pierniczki, które nasza pani ofiarowała hospicjum.

WYCIECZKA DO ŁAZIENEK KRÓLEWSKICH

Dnia 25 listopada wraz z naszymi paniami, Paulą i Anią, wybraliśmy się na spacer do Łazienek Królewskich. Wielu z nas było tu pierwszy raz. Od razu zauroczyły nas wiewiórki, które chętnie podbiegały licząc na pyszną przekąskę. Udało nam się zwiedzić Pałac Na Wyspie, byliśmy naprawdę zainteresowani opowieściami pani Ani na temat historii tego miejsca.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 9 listopada, nasza klasa wraz z klasą 2c, przygotowała akademię związaną z Narodowym  Świętem Niepodległości. Dzięki licznym próbom oraz uprzejmości jednej z mam, która przygotowała nam stroje rycerzy, apel wyszedł naprawdę świetnie.

DZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA

Dnia 27 października, w naszej szkole, odbył się Dzień Zdrowego Odżywiania. Tego dnia mieliśmy możliwość przygotowania pysznego i zdrowego podwieczorku. Zdecydowaliśmy się na przygotowanie sałatki owocowej. Wielu z nas odkryło tego dnia swój talent kulinarny.

KONKURS BIBLIOTECZNY

W dniu 21 października, nasze panie bibliotekarki, rozstrzygnęły konkurs na najlepszą ilustrację do książki "Charlie i fabryka czekolady". Jego laureatem został nasz klasowy kolega Oliwier. Serdecznie gratulujemy!

FESTIWAL PIOSENKI POWSTAŃCZEJ

Dnia 3 października, w naszej szkole, odbył się Festiwal Piosenki Powstańczej. Nasza klasa również wzięła w nim udział. Wykonaliśmy utwór "Pałacyk Michla".

DZIEŃ ZIEMNIAKA

Dnia 14 września nasza klasa wybrała się na obchody Dnia Ziemniaka na farmie Cztery Pory Roku w podwarszawskim Powsinie. Nie spodziewaliśmy się aż tak świetnej zabawy! Najpierw udaliśmy się na wykopki. Każdy z nas musiał znaleźć w ziemi ziemniaka, aby następnie zawinąć go w folię spożywczą i oddać farmerowi, który rozpalił wielkie ognisko. Podczas, gdy przygotowywał on nasz posiłek zostaliśmy zabrani na przejażdżkę przesympatycznym konikiem o imieniu Figaro. Następnie pani animatorka pokazała nam chlew i kurnik, w których mieliśmy okazję podziwiać świnki wietnamskie oraz różnego rodzaju ptactwo. Kolejnym etapem wycieczki było tworzenie kartoflanego ludka i smażenie własnoręcznie zrobionych frytek! Zmęczeni usiedliśmy do stołu, gdzie już czekała na nas pyszna zupa pomidorowa, kiełbaski prosto z ogniska i nasze wytęsknione ziemniaczki. Możemy śmiało stwierdzić, że było pysznie!