Klasa 1e

ZOO

We wtorek, 13 czerwca, wybraliśmy się na wycieczkę do ZOO.
Na spacerze podziwialiśmy różne gatunki zwierząt, obserwowaliśmy karmienie fok i sami zjadaliśmy pyszne gofrysmiley

PRZEBIERANKI Z OKAZJI DNIA DZIECKA smiley

WYCIECZKA

We wtorek, 30 maja, wraz z kilkoma klasami, pojechaliśmy na wycieczkę do Puszczy Kampinoskiej. Teren stajni Truskawka okazał się miejscem gdzie mogliśmy spróbować swoich sił w rzucaniu podkową, malowaniu na drewnie i oczywiście w jeździe konnej. Najbardziej chyba podobało się wszystkim karmienie koni smiley

WIZYTA W CENTRUM KULTURY KOREAŃSKIEJ

W środę, 12 kwietnia, wraz z klasą 2 i, opiekunami i rodzicami, wybraliśmy się na wycieczkę do Centrum Kultury Koreańskiej. Mieliśmy okazję wziąć udział w ciekawych warsztatach z zakresu koreańskiej kaligrafii i malowania masek, przymierzaliśmy tradycyjne stroje Hanbok, poznaliśmy ciekawe zwyczaje a także zobaczyliśmy na mapie, gdzie leży Korea. Polecamy zajęcia w Centrum Kultury Koreańskiej także ze względu na przemiłą atmosferę smiley

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

W kwietniu, w ramach przygotowań do świąt, na lekcjach poruszaliśmy tematykę tradycji wielkanocnych. Poznawaliśmy różne sposoby kultywowania zwyczajów świątecznych, sami przygotowywaliśmy pisanki oraz próbowaliśmy smaku rzeżuchy. Wraz ze wszystkimi uczniami szkoły wzięliśmy też udział w rekolekcjach wielkopostnych, co połączyliśmy z odwiedzinami ptaków, mieszkających w prowadzonej przy kościele hodowli.

WARSZAWSKA SYRENKA

Kuba, Adaś i Miłosz wzięli udział w szkolnych eliminacjach  do znanego konkursu recytatorskiego Warszawska Syrenka. Uczniowie reprezentowali klasę przedstawiając utwory Jana Brzechwy. Odwaga została nagrodzona dyplomami i upominkami smiley

BAL KARNAWAŁOWY

We wtorek, 08 lutego, w szkole odbył się bal karnawałowy.  Wesoła muzyka tańce, kostiumy to recepta na udaną zabawę smiley

URODZINY KUBY

W poniedziałek, 16 stycznia, świętowaliśmy urodziny Kuby. Były życzenia, odśpiewane 100 lat, poczęstunek i oczywiście prezent smiley Lubimy wspólnie obchodzić takie święta!

II MIEJSCE W SZKOLNYM KONKURSIE!

W grudniu odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski. Chętni uczniowie mieli za zadanie nauczyć się na pamięć i wyrecytować świąteczny wierszyk w języku angielskim. Jesteśmy dumni z Kuby, który zajął II miejsce!!! smiley

WIGILIA I SZKOLNE KOLĘDOWANIE

Dnia 22 grudnia odbyło się w naszej szkole szkolne kolędowanie. Wraz  z klasą 2 j zaśpiewaliśmy na scenie świąteczną piosenkę „Świeć gwiazdeczko, mała świeć!”. Po uroczystości wróciliśmy do naszej sali, aby zasiąść do wigilijnego stołu i połamać się opłatkiem. To był bardzo udany dzień!

ŚWIĄTECZNE I ZIMOWE KLIMATY

Grudzień to czas przygotowań do świąt ale też czas radości z zimowej aury.  Wypełniliśmy ten okres zapachem własnoręcznie wykonanych pierników, radością przy strojeniu choinki, śpiewem kolęd i pełnymi śniegu pracami plastycznymi.

DZIEŃ INTEGRACJI

We wtorek, 06 grudnia, obchodziliśmy Szkolny Dzień Integracji.
Wraz z bliskimi przygotowywaliśmy kolorowe bombki i łańcuchy, aby następnie ozdobić nimi szkolną choinkę. Niespodzianką była wizyta Świętego Mikołaja, który rozdał uczniom upominki.

DZIEŃ ZDROWIA

W czwartek, 27 października, sprawdzaliśmy w praktyce teorię zdrowego żywienia smiley Poprzedniego dnia dowiedzieliśmy się, czym jest piramida zdrowego żywienia, poznaliśmy podstawowe zasady zdrowej diety i poszliśmy na zakupy do pobliskiego warzywniaka. To wszystko po to, aby, wraz z klasą 2 i, własnoręcznie przygotować i skonsumować świeże owocowo-warzywne soki !

URODZINY LUIZY

W poniedziałek, 17 października, obchodziliśmy urodziny Luizy. Pyszny tort, odśpiewane 100 lat, balony, prezenty -  to była prawdziwa impreza !!!

UROCZYSTE ŚLUBOWANIE

Dnia 13 października odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Podczas uroczystości zostaliśmy pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 330 w Warszawie. Po oficjalnej części udaliśmy się do sali na słodki poczęstunek. Tego dnia zostały nam wręczone legitymacje szkolne smiley

FESTIWAL PIOSENKI POWSTAŃCZEJ

W szkole odbył się kolejny już Festiwal Piosenki Powstańczej. Uczniowie klas 3a i 3d wprowadzili nas w tematykę powstańczych piosenek, potem kolejne klasy śpiewały wybrane utwory. Wraz z klasą 2i śpiewaliśmy piosenkę p.t. „Sanitariuszka Małgorzatka”.

KÓŁKO TEATRALNE

We wtorki odbywa się kółko teatralne.  Przebieramy się, bawimy kukiełkami-  spędzamy miło czas. Może uda się też odkryć nasze talenty!

ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE

W piątek, 07 października, wybraliśmy się na wycieczkę do Łazienek Królewskich, aby zobaczyć ten piękny park w jesiennej szacie.
Na spacerze podziwialiśmy kolory drzew i krzewów, zbieraliśmy skarby jesieni, tropiliśmy pawie i wiewiórki. Te ostatnie skusiły się nawet na orzeszki smiley

STRAŻ MIEJSKA

W piątek, 23 września, odbyła się ciekawa lekcja. Do klasy przyszedł umundurowany strażnik miejski! Dowiedzieliśmy się na czym polega jego praca i obejrzeliśmy mundur.

SPRZĄTANIE ŚWIATA

W piątek, 16 września, wzięliśmy udział w akcji sprzątania świata. Wyposażeni w rękawice i worki na śmieci wyruszyliśmy do pobliskiego skwerku - Lasku Brzozowego. Byliśmy bezlitośni dla każdego napotkanego śmiecia smiley Po drodze zaś utrwalaliśmy wiedzę na temat bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

URODZINY ADASIA

W środę, 14 września, odbyła się pierwsza klasowa impreza - obchodziliśmy urodziny Adasiasmiley

Prezent, laurki, poczęstunek i głośno wyśpiewane 100 lat - to gwarancja dobrej zabawy!

KLASA 1 E

Nasza klasa liczy czworo uczniów: Luiza, Kubuś, Adaś i Miłosz.

Jesteśmy dynamiczni i ciekawi świata! Zapraszamy do śledzenia klasowych wydarzeń z życia smiley