Aby zmienić wielkość czcionki oraz kontrast strony kliknij przyciski po prawej
x A A
A A A

Klasa 1d 

 

 

 

„ZACZAROWANE WARSZTATY WIELKANOCNE”

NA FARMIE „CZTERY PORY ROKU” W POWSINIE

 

6 kwietnia 2017 r.

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

LEKCJA W BIBLIOTECE:

„SPOTKANIE Z TWÓRCZOŚCIĄ JOANNY KULMOWEJ”

29 marca 2017 r.

 

 

 

 

  

 

 

WARSZTATY NAUKOWE „MŁODZI ODKRYWCY”

DŹWIĘK

28 marca 2017 r.

 

 

 

  

 

 

PRZEDSTAWIENIE „IDZIE, IDZIE WIOSNA”

 

 

My, uczniowie klasy 1d, wspólnie z uczniami  klasy 1c, z okazji nadejścia długo wyczekiwanej wiosny, przygotowaliśmy inscenizację zatytułowaną „Idzie, idzie wiosna”. Przedstawienie zaprezentowaliśmynaszym koleżankom i kolegom z klas 0 – 3 w dniu 27 marca 2017 r.

 

W dniu 30 marca wystąpiliśmy przed młodszymi widzami z przedszkola.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

CENTRUM NAUKI KOPERNIK

PLANETARIUM – FILM PT.„ZIEMIA, KSIĘŻYC, SŁOŃCE”

16 marca 2017 r.

 

 

 

 

  

 

 

AKCJA UNICEF

„WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA”

SZCZEPIONKI DLA DZIECI W ANGOLI

 

 

W akcji wzięło udział siedmioro dzieci – 5 dziewczynek i dwóch chłopców, którzy wraz ze swoimi rodzicami, szyli lalki według podanego szablonu. Dziewczynki wykupiły lalki, a chłopcy przekazali je na aukcję. Zebrane, w ten sposób, pieniądze przeznaczono na szczepionki, które wpłyną na poprawę zdrowia dzieci w Afryce.

 

 

 

  

 

 

WARSZTATY NAUKOWE – „MŁODZI ODKRYWCY”

GĘSTOŚĆ

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

BAL KARNAWAŁOWY – 8 II 2017 r.

 

 

 

 

 

  

 

 

ZAJĘCIA NA TEMAT:

„AUTYZM I INNE NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI”

1 grudnia, 12 stycznia, 26 stycznia

 

 

 

 

 

  

 

 

WARSZTATY NAUKOWE

Z CYKLU „MŁODZI ODKRYWCY”

Zabawy z magnesami – 24 stycznia 2017 r.

 

 

 

 

 

 

  

 

 

WYCIECZKA DO ZOO

 

 

W dniu 18 stycznia pojechaliśmy do warszawskiego ZOO na zajęcia pt. „Opieka nad zwierzętami egzotycznymi”. Uczyliśmy się rozpoznawać rodzaje pokarmu dla różnych zwierząt, a także układaliśmy menu dla zwierząt mięsożernych, roślinożernych i wszystkożernych na przykładzie tygrysa, słonia i szympansa.

Oglądaliśmy egzotyczne zwierzęta. Niektóre z nich mogliśmy dotknąć, wziąć na ręce lub na szyję, m.in: żółwia, jaszczurkę, patyczka, węża. Mało kto odważył się wziąć na rękę wija afrykańskiego, z wężem nie było takiego problemu. Chcieliśmy rozmawiać z papugą, ale była mało rozmowna. Pani, która prowadziła zajęcia, wytłumaczyła nam, że jeżeli jest za głośno, papuga milknie. No cóż … chyba zbyt wiele osób na raz chciało z nią rozmawiać.

Po zajęciach spacerowaliśmy po ogrodzie zoologicznym.

Wiele dowiedzieliśmy się o dzikich zwierzętach żyjących w ZOO.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

KLASOWA WIGILIA

21 grudnia 2016 r.

 

 

 

 

  

 

SZKOLNE KOLĘDOWANIE

21 grudnia 2016 r.

 

 

Śpiewamy znaną kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.

 

 

 

  

 

 

TRADYCJA …

ROBIMY PIERNIKI – 19 grudnia 2017 r.

 

 

 

 

 

  

 

SZKOLNY FINAŁ WOŚP

17 grudnia 2016 r.

 

 

 


 

 

 
 
SZKOLNY DZIEŃ INTEGRACJI
 
6 grudnia 2016 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

25 listopada 2016 r.

 

 

 

  

 

 

ELEKTROSTATYKA

Warsztaty naukowe z cyklu Młodzi Odkrywcy

22 listopada 2016 r.

 

 

Na zajęciach eksperymentowaliśmy m. in. z balonami. Dowiedzieliśmy się, jak to się dzieje, że włosy nam się elektryzują i dlaczego puszka porusza się, gdy przysuwany do niej naelektryzowany balon.

Wykonywaliśmy doświadczenia naukowe, a czuliśmy się jak magicy, którzy robią magiczne sztuczki, dosłownie „czary – mary”.

Podczas tych zajęć bardzo dobrze się bawiliśmy.

 

 

 

 

 

 

  

 

OGRÓD NA PARAPECIE

 

 

Już jesień. Za oknem szaro i ponuro. Wszystkie owoce i warzywa dawno zebrane. Teraz można je kupić tylko w sklepie.

Chcieliśmy mieć namiastkę ogrodu w naszej sali. Zasadziliśmy więc pietruszkę i cebulę, aby mieć zdrowy i soczyście zielony szczypiorek oraz  natkę pietruszki.

Posadziliśmy, pielęgnowaliśmy i oto po kilku dniach mamy wspaniałe okazy. Teraz możemy je z apetytem zjeść.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

 

 

Międzynarodowy Dzień Potraci z Bajek obchodzony jest 5 listopada. W piątek, 4 listopada, w naszej szkole odbył się konkurs na najpiękniejsze bajkowe przebranie.

 

Z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcie konkursu.

 

 

 

  

 

TEATR SYRENA

„KRÓLOWA ŚNIEGU”

 

 

W dniu 27 października, na deskach Teatru Syrena, obejrzeliśmy jedną z najbardziej znanych baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Królowa Śniegu”.

Jest to historia chłopca o imieniu Kaj i dziewczynki imieniem Gerda, która przeżywa niezwykłe przygody, przemierzając świat w poszukiwaniu swego przyjaciela, uprowadzonego przez Królową Śniegu do jej pałacu w lodowej krainie.

Jak to zwykle w baśniach bywa, zwycięża przyjaźń i dobro wygrywa ze złem.

 

Dobra muzyka, ładne piosenki i wspaniałe efekty specjalne uświetniły przedstawienie.

 

 

  

 

„WIĘCEJ WIEM, ZDROWO JEM!”

DZIEŃ ZDROWIA W 1D

 

 

Środa, 26 października, to był „bardzo smaczny dzień” w naszej klasie. Rozmawialiśmy o tym, co powinniśmy jeść najczęściej, a jakich produktów unikać. Poznaliśmy najnowszą piramidę zdrowia. Teraz już wiemy, żeby zdrowym być, trzeba przestrzegać zasad właściwego odżywiania się, pić wodę i być aktywnym.

Tego dnia zrobiliśmy pyszny podwieczorek. Wszyscy przynieśli owoce i wspólnie zrobiliśmy  zdrową, kolorową i bardzo dobrą sałatkę owocową, którą z apetytem zjedliśmy. Do picia oczywiście był sok owocowy.

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

„MŁODZI ODKRYWCY”

WARSZTATY NAUKOWE W NASZEJ KLASIE

DWUTLENEK WĘGLA

 

 

Dziś, 25 października, po raz pierwszy uczestniczyliśmy w warsztatach naukowych. Dowiedzieliśmy się, co to jest dwutlenek węgla i suchy lód. Wykonaliśmy szereg eksperymentów, dzięki którym udało się nam uzyskać odpowiedzi na ciekawe pytania:

·        Co się będzie działo, gdy dmuchniemy do kubeczka z suchym lodem, czyli zamrożonym dwutlenkiem węgla?

·        Jak zmieni się zawiązany balon, do środka którego wcześniej włożymy kawałki suchego lodu, a później umieścimy go w misce z ciepłą wodą?

·        Co jest cięższe, powietrze czy dwutlenek węgla?

·        Jak zachowuje się płomień świecy, gdy wypuścimy na niego dwutlenek węgla?

·        Jak zachowuje się suchy lód umieszczony w wodzie?

Wykonywanie doświadczeń to dobra zabawa, a jednocześnie wspaniała nauka.

 

 

 

 

 

  

 

 

ŚLUBOWANIE

 

 

Dzień 13 października 2016 r. to pamiętna data dla pierwszoklasistów. W tym dniu, w murach naszej szkoły, odbyło się Uroczyste Ślubowanie uczniów klas pierwszych. Na uroczystość przybyli m.in. rodzice uczniów. Pani dyrektor przywitała wszystkich zebranych i skierowała ciepłe słowa do najmłodszych.

Uroczystość rozpoczęliśmy tańcem przy dźwiękach poloneza „Pożegnanie Ojczyzny” Michała Kleofasa Ogińskiego. Wysłuchaliśmy programu artystycznego w wykonaniu uczniów klas trzecich, po czym nastąpiła najważniejsza chwila – ślubowaliśmy przed sztandarem szkoły „…być pilnymi w nauce i zachowaniu…” i zostaliśmy pasowaniu na uczniów naszej szkoły.

Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie legitymacji szkolnych i czapeczek ufundowanych prze Radę Rodziców. Nie zabrakło chwil na pamiątkowe zdjęcia.

 

Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

KAWĘCZYN – „OD ZIARENKA DO BOCHENKA”

 

 

W dniu 5 października, mimo wyjątkowo niesprzyjającej aury, wybraliśmy się na wycieczkę do Gościńca Wiecha. Na miejscu przywitał nas gospodarz ubrany w strój ludowy. Jak nakazywała staropolska tradycja, gości witano chlebem i solą, co świadczyło o gościnności gospodarzy. Następnie rozgrzaliśmy się ciepłą herbatą i zjedliśmy pyszne drożdżówki.

Mimo deszczu chętnie przejechaliśmy się po terenie zapomnianym środkiem transportu – zadaszonym wozem konnym. Odwiedziliśmy kuźnię – miejsce pracy kowala. Dowiedzieliśmy się, czym zajmował się kowal i jakich narzędzi używał do pracy. Kowal wybił dla nas pamiątkową monetę. Zwiedziliśmy starą izbę, zobaczyliśmy, jak dawniej mieszkali ludzie, jak spali, gdzie gotowali.

Byliśmyw piekarni, gdzie poznaliśmy różne rodzaje zbóż i etapy robienia chleba. Byliśmy także w stodole, gdzie zobaczyliśmy narzędzia używane dawniej do młócenia zboża. Odważni mogli spróbować wydoić krowę.

Następnie udaliśmy się do młyna wodnego i wiatraków. Zwiedziliśmy również dawną izbę szkolną, a chetni nawet mogli klęczeć na grochu.

Zjedliśmy pyszne kiełbaski na gorąco i świetnie bawiliśmy się przy dźwiękach znanych przebojów.

Wróciliśmy roześmiani i pełni wrażeń.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

FESTIWAL PIOSENKI POWSTAŃCZEJ

3 października 2016 r.

 

 

Minęła kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, w którym mieszkańcy Warszawy dzielnie bronili swego miasta przed okupantami. Młodzi uczestnicy powstania chętnie pisali i śpiewali piosenki, mimo że nad ich głowami świszczały kule, ginęli ich koledzy, a na domy spadały bomby. Chcemy pamiętać tamte wydarzenia i heroiczną walkę warszawiaków.

Już po raz piąty w naszej szkole odbyło się wspólne wykonanie najpopularniejszych piosenek śpiewanych w czasie Powstania Warszawskiego.

Nasza klasa zaprezentowała piosenkę pt. „Hej, chłopcy, bagnet na broń”, do której słowa i muzykę napisała uczestniczka powstania, Krystyna Krahelska, pseudonim „Danuta”. Piosenka ta była jedną z najbardziej ulubionych piosenek Powstańców. 

 

  

 

Kalendarium

Zobacz również:

 

 

 

http://edukacja.warszawa.pl/sites/edukacja/files/program-wars-i-sawa/logowis_230x80.jpg

 


 

      
 

        

 

       

 
        

  

      

 

      
 

 

Naszą stronę od 2017-10-11 odwiedziło: 78743 osób.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:

  1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Dokumenty – RODO”,
  2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
  3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
  4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej.
  5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
  6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
  7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
  8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
  9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
  10. klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Klauzula informacyjna” w górnej części strony.

CIASTECZKA (cookies)

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.