Klasa 1b

HODOWLA ROŚLIN

Bardzo lubimy wiosnę, ponieważ to jest czas gdy możemy założyć hodowlę kwiatów lub rzeżuchy! Każdy z nad dba o rośliny. Codziennie obserwujemy jak się zmieniają smiley

Wycieczka do kina na film „Balerina”

Lekcja muzyki

Dziś uczyliśmy się grać na bębnach. Poznaliśmy dwa dźwięki: bas i ton. Każdy z nas wybijał rytm, a reszta klasy powtarzała. Nie możemy się doczekać kolejnych lekcji.

Zabawy z chustą

Uwielbiamy zabawy z chustą! Jest kolorowa i duża, wszyscy się pod nią mieścimy! Zawsze fajnie się bawimy, jest wesoło ale również czujemy się zmęczeni. Przecież to są lekcje z wychowania fizycznego.

Lekcje z Lego

Dziś mieliśmy lekcję, podczas której budowaliśmy z klocków Lego. Bardzo  Nam się podobała ta lekcja i cieszymy się, że takie zajęcia będą odbywały się regularnie. Pani mówi, że się dużo nauczyliśmy, ale my się przecież bawiliśmy smiley

Warsztaty mydelnicze

Z okazji  zbliżającego się święta Babci i Dziadka postanowiliśmy wykonać piękne prezenty. Wzięliśmy udział w warsztatach i wykonaliśmy mydełka, które podarujemy naszym Babciom i Dziadkom! Do mydełek dodawaliśmy suszone owoce, kwiaty, anyż. Mydełka pięknie pachniały i wyglądały!

Elektryzujące warsztaty!

Dzień Integracji

W dniu 6 grudnia do naszej klasy przyszli rodzice! Pani złączyła stoliki
i wszyscy razem wykonywaliśmy ozdoby na choinkę. My wycinaliśmy paski do łańcucha, a rodzice pomagali nam je sklejać. Następnie cześć ozdób powiesiliśmy na szkolnej choince, a pozostałe pięknie prezentowały się na naszej choineczce w klasie. Po zakończonej pracy czekał na nas Mikołaj! Zaśpiewaliśmy dla niego piosenki i dostaliśmy upominki. Fajnie było gościć rodziców w naszej klasie smiley

Warsztaty „Młodzi Odkrywcy”

W każdym miesiącu będziemy brać udział w warsztatach „Młodzi Odkrywcy”. Już wiemy co jest cięższe: dwutlenek węgla czy powietrze.

Uliczki i kamieniczki Starego Miasta

Odbyliśmy bardzo wartościową lekcję historii na Starym Mieście. Pani Przewodnik zdradziła nam mnóstwo ciekawostek. Nie możemy doczekać się, aby na wiosnę obyć kolejny taki spacer.

Ślubowanie klas pierwszych

W dniu 13 października odbyło się nasze ślubowanie! Obiecaliśmy, że będziemy się pilnie uczyć, będziemy dbać o naszą szkołę, klasę, będziemy wzorem do naśladowania. Po ślubowaniu dostaliśmy legitymacje.

Festiwal Piosenki Powstańczej

Po raz kolejny wzięliśmy udział w Festiwalu Piosenki Powstańczej. Zaśpiewaliśmy piosenkę „Serce w plecaku”.

Lekcja przyrody

Ostatnio nasze zajęcia przyrodnicze odbyły się w terenie. Nazywaliśmy drzewa, owoce drzew, obserwowaliśmy przez lupę liście i dzieliliśmy się spostrzeżeniami. Do klasy przynieśliśmy żołędzie, liście, kasztany i po raz kolejny obserwowaliśmy wszystko przez mini „mikroskop” oraz lupę.

Wielkie Sprzątanie Świata!

W dniu 18 września dzieci z klasy 0b przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątania świata”. Najpierw zostały przeprowadzone zajęcia, na których dzieci opowiadały o miejscach zanieczyszczonych i w jaki sposób możemy o nie dbać. Następnie dostały rękawiczki oraz worki
i ruszyły  oczyszczać z odpadów najbliższą okolicę! Dzieci bardzo zaangażowały się w tą akcje i stwierdziły, że będą dbać o naszą przyrodę.