Kino z przesłaniem

„KINO Z PRZESŁANIEM” – PILOTAŻ INNOWACJI

Cel: wychowanie do wartości, rozwijanie umiejętności społecznych.

Metoda: projekcja filmu i zajęcia warsztatowe na jego podstawie.

Adresat: chętni uczniowie klas 4-7.

Przebieg:

W roku szkolnym 2017/2018 planuję 2 pilotażowe spotkania z filmem. Zostaną one przeprowadzone odpowiednio w listopadzie i kwietniu. Każde spotkanie zostanie zewaluowane, a wyniki ewaluacji posłużą skonstruowaniu programu pełnej innowacji na rok kolejny (lub jej zaniechaniu w przypadku negatywnego odbioru pilotażu).

Spotkania odbywać się będą w piątki w godzinach popołudniowych. Start spotkań – 16:30. Zakończenie – w zależności od długości filmu (zostanie podane przy ogłoszeniu terminu i tematu spotkania). Chętni uczniowie klas 4-7 będą pod moją opieką oglądać film w jednej z sal lekcyjnych, a następnie uczestniczyć w krótkich zajęciach warsztatowych w oparciu o treść filmu.

Spotkanie listopadowe: projekcja filmu „Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły” oraz warsztat na temat „Uczciwość i zaufanie – czy są drogą do sukcesu?”

Spotkanie kwietniowe: projekcja filmu „Władca pierścieni: Drużyna pierścienia” oraz warsztat na temat „Jak stworzyć drużynę i czy w ogóle warto?”

Na każde spotkanie zbierane będą zapisy osób chętnych oraz zgody rodziców na udział w wieczornym spotkaniu i samodzielny powrót do domu (lub deklaracje odbioru dzieci przez opiekunów).

Zapotrzebowanie: sala lekcyjna, laptop, projektor, ekran lub tablica multimedialna, materiały plastyczno-biurowe (zostaną dookreślone), popcorn.

Pomysł, opracowanie i wdrożenie: Magdalena Wójcicka, psycholog szkolna.