Dzienny rozkład dnia

Dzienny rozkład zajęć świetlicowych w godz. 7.00-17.30

w roku szkolnym 2018/2019

7.00 – 8.00                    Zapisy dzieci na listy obecności.

Relaks przy muzyce, czytanie opowiadań, bajek, baśni itp. Dowolne gry zabawy dzieci (zabawy konstrukcyjne, gry planszowe, układanki, rysowanie, kolorowanie itp.)

8.00 – 9.00                   Odrabianie lekcji.

Drugie śniadanie. Porządkowanie sali.

9.00 – 10.00                  Zajęcia prowadzone przez wychowawców związane z tematami tygodnia (sportowe, plastyczne, muzyczne, czytelnicze, gry dydaktyczne, zabawy z zastosowaniem elementów dramy, pogadanki i rozmowy kierowane, konkursy).

Zajęcia okolicznościowe i programy artystyczne, inscenizacje.

10.00 -  11.00                Zabawy dowolne uczniów pod okiem wychowawców.

11.00 – 11.20                Przygotowanie do obiadu.

Porządkowanie  i wietrzenie sali.

11.30 – 13.25                Obiad.

Zjedzenie posiłku przez dzieci, które nie korzystają  z obiadu.

Zajęcia czytelnicze w ramach akcji „Mądra szkoła czyta dzieciom”.

Wyjście dzieci na zajęcia lekcyjne.

Zapisy dzieci  na listę obecności (I zmiana).

Przygotowanie dzieci do obiadu. Obiad.

Zjedzenie posiłku przez dzieci, które nie korzystają   z obiadu (I zmiana).

13.25 – 14.30                Odpoczynek po posiłku.

Czytanie literatury dziecięcej  w ramach akcji  „Mądra szkoła czyta dzieciom”, relaks przy muzyce, swobodne zabawy.

14.30 – 15.30                Odrabianie lekcji.

15.30 – 16.30                Zajęcia prowadzone przez wychowawców związane z tematami tygodnia (sportowe, plastyczne, muzyczne, czytelnicze, gry dydaktyczne, zabawy z zastosowaniem elementów dramy, pogadanki i rozmowy kierowane, konkursy).

Zajęcia okolicznościowe i programy artystyczne, inscenizacje.

16.30-17.30                   Wypoczynek dzieci, relaks przy muzyce, zajęcia indywidualne – gry planszowe, układanki, zabawy konstrukcyjne, zabawy tematyczne, rysowanie itp. Czytanie opowiadań, bajek, baśni itp.

Dzienny rozkład zajęć może być korygowany w razie zmian  w rozkładzie lekcji, warunków pogodowych,  a także wówczas, gdy  w świetlicy zgromadzi się dużo dzieci np. z powodu posiedzeń rady pedagogicznej, szkolenia czy choroby personelu.