Aby zmienić wielkość czcionki oraz kontrast strony kliknij przyciski po prawej
x A A
A A A

Na zajęciach - sala 20 

 

CZYTELNICTWO W NASZYCH GRUPACH

 

 

W świetlicy mamy wiele okazji, by czytać dzieciom książki. Nasza biblioteczka obfituje w całe mnóstwo tytułów, ale najciekawsze dla dzieci są książki wydane w ostatnich latach.

Dla ciekawostki czytałyśmy  też wiersze Marii Konopnickiej, w których zaskoczył dzieci archaiczny,  staropolski język. Ogółem do tej pory przeczytałyśmy dzieciom 9 książek wybierając z nich fragmenty.

Czytając dzieciom, w wolnych chwilach - najczęściej po obiedzie,  nasza świetlica włączyła się do międzyszkolnej akcji pod hasłem: "Mądra szkoła czyta dzieciom", dzięki czemu nasza szkolna duża biblioteka została obdarowana przez organizatorów w wiele nowych ciekawych książek.

A oto książki czytane w naszej sali :

F. Simon - "Koszmarny Karolek"

L. Jachimin - "Nikt nie lubi rozbojników"

J. Brzechwa - "Akademia Pana Kleksa"

J. Pisarski - "O psie, ktory jeździl koleją"

M. Konopnicka - "Co Słonko widziało"

A. Dalmais - "366 i jeszcze kilka opowieści o przyrodzie"

W. Hobb  - "Smyk -uprowadzony szczeniak"

W. Zukrowski - "Porwanie w Tiutulistanie"

M.Mc Donald - "Hania Humorek zostaje gwiazdą"

 

 

 

  

 

 

JESIENNE INSPIRACJE W NASZEJ ŚWIETLICY

 

 

Jesienią dzieci lubią w świetlicy zajęcia z wykorzystaniem naturalnych materiałów. Przez dwa tygodnie ze spacerów rodzinnych dzieci przynosiły do świetlicy żołędzie, kasztany, szyszki, a nawet dostaliśmy cały kosz ozdobnych dyń od mamy Natalki.

Z kasztanów i żołędzi robiliśmy pająki, a z kartonu - nietoperze. W ten sposób oswajaliśmy się z  nielubianymi zwierzętami, do których pająki i nietoperze niewątpliwie należą. Kilka zdań dołączonych o biologii i naturze tych zwierząt wystarczy, by dzieci miały większą sympatię to nich.

 

Z dyń powstały różnobarwne, jesienne  stworki ozdabiane kolorowymi sznureczkami , guzikami, piórkami, filcem i krepiną. Radości dzieci nie było końca! Po przyjściu z lekcji zaraz zajmowały miejsca przy stolikach, by rozpocząć twórczą pracę. Jej efekty to ozdobiona sala świetlicy oraz tablice ścienne na korytarzach.


 

  

 

DYNIE

 

 

 

 

  

 

 

 

NASZE PAJĄKI smiley

 

 

 

 

  

 

 

JESIENNE PAJĘCZYNY

 

 

 

 

  

 

GRY PLANSZOWE

 

 

Podczas zajęć w świetlicy szkolnej uczniowie chętnie korzystają z gier rozwijających inteligencję finansową i umiejętności w zakresie przedsiębiorczości. Ulubione gry to znany na całym świecie "Superfarmer" wymyślony przez polskiego matematyka Karola Borsuka w 1943 roku oraz "Biznes po polsku".

 

 

 

 

  

 

 

Z JEDWABIU...

 

 

 

Dzieci na zajęciach Koła Majsterkowicza wykonywały modele spadochronów z jedwabiu. Materiał jest bardzo lekki i mało przepuszcza powietrze. Eksperyment lotniczy zakończył się powodzeniem.

 

 

 

 

  

 

 

ORIGAMI

 

 

 

 

  

 

 

WIELKANOC

 

 

 

  

 

 

WARCABY

 

 

 

  

 

 

KWIATY

 

 

 

  

 

 

WIOSENNE ORIGAMI

 

 

 

  

 

SZYBOWCE

 

Podczas zajęć "Koła Majsterkowicza" dzieci poznały zasadę działania siły nośnej, przykłady ze świata natury oraz konstrukcje lotnicze wykorzystujące to zjawisko fizyczne.Uczniowie mieli możliwość wykonać prosty szybowiec i sprawdzić jego funkcjonowanie.Wszystkie pracę młodych konstruktorów wzbiły się w powietrze i pofrunęły.

 
R.Tenerowicz
 
 
 

  

 

 

WIOSNA ZAKRĘCONA W SŁOKU

 

 

 

  

 

ŚWIĄTECZNE RÓŻNOŚCI

 

 

 

  

 

 

KOŁO MAJSTERKOWICZA

MAGNESY NA LODÓWKĘ

 

 

 

  

 

 

WALENTYNKI

 
 
 
W dniu "walentynek" wychowawcy świetlicy przygotowali dla uczniów wiele atrakcji. Dzieci miały możliwość zapoznania się z rzymską genezą walentynkowego święta, poznały legendę o świętym Walentym, lekarzu, duchownym i patronie zakochanych, postaci historycznej.

Były quizy, zabawy ruchowe i taneczne przy muzyce, poszukiwanie serduszek w sali. W świetlicy uruchomiono "walentynkową pocztę". Uczniowie mogli odczytać liściki od koleżanek i kolegów. Dzień ten w założeniu miał być świętem serdeczności, przyjaźni i okazywania sobie sympatii a także pamięci o bliskich osobach, które obdarzamy uczuciami.
 

                                                           

  R.Tenerowicz

 

 

 

  

 

 

JAK KARNAWAŁ, TO KARNAWAŁ ...

 

 

 

  

 

 

 

 

 

  

 

 

NASZE PRACE "PTAKI"-ORIGAMI Z KÓŁ

 

 

 

 

  

 

 

KONCERT ŚWIATECZNY

 

Dnia 12 grudnia zaprosiliśmy już kolejny rok z rzędu do świetlicy szkolnej Pana Jerzego Petrzaka - pracownika naszej szkoły,a prywatnie muzyka multiinstrumentalistę. Pan Jerzy przygotował recital z wykorzystaniem instrumentów: saksofonu tenorowego, trąbki oraz keyboardu. Uczniowie klas II i III mogli wysłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu naszego Gościa, rytmów latynoamerykańskich- (cha-chy, rumby, samby) , rock'n'rolla i  i kilku znanych piosenek polskich wykonawców. Koncert Pana Jerzego poprzedziła wstępem uczennica klasy 6 - Natalia, która przygotowała nastrojowy wiersz wpasowujący się w przedświąteczny czas radosnego oczekiwania.

Dzieci i wychowawcy  podziękowali Panu Petrzakowi za serce i staranie włożone prezentację swojej muzycznej pasji.

                                                                     

 

  R.Tenerowicz

 

 

 

 

 

 

  

 

KLOCKI 

 

 Zabawy konstrukcyjne - czyli co można "wyczarować" z klocków.

 

 

 

 

  

 

 

WARSZTATY CERAMICZNE

 

 

W grudniu odbyły się Warsztaty Ceramiczne w ramach Projektu "Bezpieczna Plus" z udziałem osób niepełnosprawnych i towarzyszących im instruktorów. Dzieci z klas 3G, 3H oraz 3C tworzyły ozdoby świąteczne - gwiazdy, dzwonki, choinki z pomocą naszych gości oraz pod okiem instruktora zajęć ceramicznych.

Po wykrojeniu z gliny kształtów ozdób i ich wypaleniu w piecu ceramicznym, uczniowie przystąpili do drugiego etapu pracy - szkliwienia.Niepozorne, szare lub zielonawe szkliwo pod wpływem temperatury panującej w piecu przemieniło się w metalicznie , srebrzyście lub złotawo połyskującą powierzchnię. Dzieci zabrały wykonane prace do domów.Podziękowaliśmy wspólnie gościom oraz opiekunom za twórcze i inspirujące warsztaty, gdzie dzieci mogły zetknąć się z nowym dla nich tworzywem oraz technikami .

                                                        

 

 

R.Tenerowicz

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

  

 

 

GWIAZDY

 

 

 

  

 

 

CHOINKI

 

 

 

  

 

PTASZKI

 

 

 

  

 

KOŁO MAJSTERKOWICZA

 

 

 

  

 

 

MIKOŁAJKI

 

 

 

 

  

 

 

NASZE PUDEŁECZKA

 

 

 

  

 

 

BARBÓRKA

 

Dnia 4 grudnia to tradycyjnie górnicza "Barbórka". Tego dnia dzieci w świetlicy szkolnej odbyły podróż do dawnych epok geologicznych, kiedy we wnętrzu Ziemi powstawały złoża minerałów, węgla, soli, siarki, rud metali a także ropy naftowej i gazu ziemnego. Uczniowie wysłuchali legend z Górnego Śląska i okolic Wieliczki- o duchu opiekuńczym kopalni i pracujących tam górników- Skarbniku. Dzieci miały możliwość dotknąć i obejrzeć bryłę węgla kamiennego, grafit, szungit, egzemplarze minerałów i skamielin, próbkę siarki rodzimej, ropy naftowej i rudy żelaza z kolekcji wychowawcy. Pokaz uzupełniła garść informacji na temat bogactw naturalnych naszego kraju, rzadkich kamieni, skamieniałości oraz wykorzystania  tych surowców w dawnych wiekach i obecnie.
  

                                                                      R. Tenerowicz

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

  

 

 

JESIEŃ 3D

 

 

 

  

 

 

Z okazji 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczniowie w świetlicy szkolnej tworzyli biało-czerwone kotyliony, malowali godło polskie, przygotowywali sylwetki orłów do dekoracji sali. Dzieci wysłuchały opowiadania o dziejach naszego państwa, czasach zaborów i walce niepodległościowej. Było wiele pytań i nawiązała się ciekawa dyskusja oraz pojawiły się refleksje nad pojęciami : patriotyzm, wolność, Ojczyzna.

 

 

 

 

  

 

 

 Dziewczynki działają konstrukcyjnie i zdobniczo - wykonują latawce na konkurs.

 

 

 

 

  

 

JESIENNE GŁÓWKI

PAPIEROPLASTYKA

 

 

 

  

 

 

JESIENNE INSPIRACJE

 

 

Prace malarskie inspirowane jesiennymi bukietami i malarstwem dawnych mistrzów niderlandzkich.

 

 

 

 

  

 

PAPIEROWA WIKLINA

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

PREZENTY DLA BABCI I DZIADKA

 

 

 

  

 

NA DRUTACH...

 

No i stało się,  uczymy się robić na drutach. Na razie uczymy się robić oczka, ale marzymy o różnych rzeczach.

 

 

 

  

 

WIOSNA TUŻ, TUŻ...

 

 

 

  

 

GRY I ZABAWY RUCHOWE

 

 

 

  

 

PRACE PLASTYCZNE

 

 

 

  

 

 

WITRAŻE Z PLASTELINY 

 

 

 

  

 

SKŁADAMY CHOINKI - ORIGAMI 

 

 

  

 

PRZESTRZENNE GWIAZDY 

 

  

PEJZAŻ ZIMOWY 

 

  

 

DEKOROWANIE MASY SOLNEJ

 

 

 

  

 

TWORZYMY DEKORACJE ŚWIĄTECZNE 

 

  

 

WOLONTARIAT

 

 

Dnia 23 listopada 2015 r. dzieci podczas zajęć plastycznych wykonywały kartki świąteczne, które zostały przekazane przez szkolny wolontariat do hospicjum. Zaangażowanie dzieci w tego rodzaju działania wolontarystyczne jest nieocenione.  

 

 

 

  

 

CHMURKI...

 

 

 

 

 

  

 

JESIEŃ

 

 

 

 

  

KALAMBURY

 

 

 

 

  

 

ZAJĘCIA Z MEDIACJI

 

 

 

 

  

 

TEATR FORUM

 

We wtorek 17.11.2015 r. odbyła się pierwsza czytana próba spektaklu, który przygotowują aktorzy Teatru Forum. Uczniowie sami napisali sztukę na temat konfliktów miedzy dziećmi.  Próba odbyła się przy żywym zaangażowaniu publiczności.

 

 

 

 

 

  

PRZEDSTAWIENIE WIGILIJNE

 

 

Rozpoczęliśmy próby do przedstawienia wigilijnego, na razie czytamy tekst. 

 

 

  

AWANTURY MAŁPKI

 

 

W tym tygodniu poznajemy twórców literatury dziecięcej.  Pani Hania czytała i pokazywała książkę swojego dzieciństwa: "Awantury i wybryki małej małpki Fiki Miki". Książeczkę napisał Kornel Makuszyński a zilustrował Marian Walentynowicz. Dzieci słuchały z uwagą.

 

 

  

 

ZACHÓD SŁOŃCA

 

 

 

 

 

  

 

TAJEMNICA

 

 

 

 

  

 

PANI JESIEŃ

 

 

 

  

 

MOZAIKA

 

 

 

  

 

PEJZAŻ JESIENNY

 

 

 

 

 

  

 

CZAS NA DOBRĄ ZABAWĘ

 

 

 

  

Kalendarium

Zobacz również:

 

 

 

http://edukacja.warszawa.pl/sites/edukacja/files/program-wars-i-sawa/logowis_230x80.jpg

 


 

      
 

        

 

       

 
        

  

      

 

      
 

 

Naszą stronę od 2017-10-11 odwiedziło: 78700 osób.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:

  1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Dokumenty – RODO”,
  2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
  3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
  4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej.
  5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
  6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
  7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
  8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
  9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
  10. klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Klauzula informacyjna” w górnej części strony.

CIASTECZKA (cookies)

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.