Aby zmienić wielkość czcionki oraz kontrast strony kliknij przyciski po prawej
x A A
A A A

Wykaz lektur

 



 

 

LEKTURY KLAS 4 – 8

ROK SZKOLNY 2019/2020

 

 

KLASY 4

(według nowej podstawy programowej z 2017 roku)

 

*lektury uzupełniające

 

 

KLASA 4a

 

 

Autor/tematyka

Tytuł

Termin

1)

Baśnie

Wybrane baśnie polskie i europejskie, w tym: Charles Perrault Kopciuszek, Aleksander Puszkin Bajka o rybaku
i rybce

wrzesień

2)

Jan Brzechwa

„Akademia pana Kleksa”

październik

3)

Clive Staples Lewis

„Opowieści z Narnii. Lew, czarownica
i stara szafa”

listopad

4)

René Goscinny i Jean-Jacques Sempé

„Mikołajek” (wybór opowiadań)

grudzień

5)

Janusz Christa

„Kajko i Kokosz. Szkoła latania”

styczeń

6)

Adam Mickiewicz

“Powrót taty”, “Pani Twardowska”, “Pan Tadeusz” (opis wschodu słońca)

luty

7)

Podania i legendy polskie

Wybrane podania i legendy polskie,
w tym o Piaście Kołodzieju

marzec

8)

Joanna Olech

„Dynastia Miziołków”

kwiecień

9)*

Roald Dahl

„Charlie i fabryka czekolady”

maj

10)*

Frances Hodgson Burnett

„Tajemniczy ogród”

czerwiec

 


 

KLASA 4b

 

 

Autor

Tytuł

Termin

1)

Jan Brzechwa

„Akademia Pana Kleksa”

wrzesień

2)

Clive Staples Lewis

„Opowieści z Narnii. Lew, czarownica
i stara szafa”

październik

3)

René Goscinny i Jean-Jacques Sempé

„Mikołajek” (wybór opowiadań)

listopad

4)

Janusz Christa

„Kajko i Kokosz. Szkoła latania”

grudzień

5)

Adam Mickiewicz

“Powrót taty”, “Pani Twardowska”, “Pan Tadeusz” (opis wschodu słońca)

styczeń

6)

Podania i legendy polskie

Wybrane podania i legendy polskie,
w tym o Piaście Kołodzieju

luty

7)

Joanna Olech

„Dynastia Miziołków”

marzec

8)

Baśnie

Wybrane baśnie polskie i europejskie, w tym: Charles Perrault Kopciuszek, Aleksander Puszkin Bajka o rybaku
i rybce

kwiecień

9)*

Frances Hodgson Burnett

„Tajemniczy ogród”

maj

10)*

Roald Dahl

„Charlie i fabryka czekolady”

czerwiec

 


 

KLASA 4c

 

 

Autor

Tytuł

Termin

1)

Clive Staples Lewis

„Opowieści z Narnii. Lew, czarownica
i stara szafa”

wrzesień

2)

René Goscinny i Jean-Jacques Sempé

„Mikołajek” (wybór opowiadań)

październik

3)

Janusz Christa

„Kajko i Kokosz. Szkoła latania”

listopad

4)

Adam Mickiewicz

“Powrót taty”, “Pani Twardowska”, “Pan Tadeusz” (opis wschodu słońca)

grudzień

5)

Podania i legendy polskie

Wybrane podania i legendy polskie,
w tym o Piaście Kołodzieju

styczeń

6)

Joanna Olech

„Dynastia Miziołków”

luty

7)

Baśnie

Wybrane baśnie polskie i europejskie, w tym: Charles Perrault Kopciuszek, Aleksander Puszkin Bajka o rybaku
i rybce

marzec

8)

Jan Brzechwa

„Akademia pana Kleksa”

kwiecień

9)*

Roald Dahl

„Charlie i fabryka czekolady”

maj

10)*

Frances Hodgson Burnett

„Tajemniczy ogród”

czerwiec

 


 

KLASA 4d

 

 

Autor

Tytuł

Termin

1)

René Goscinny i Jean-Jacques Sempé

„Mikołajek” (wybór opowiadań)

wrzesień

2)

Janusz Christa

„Kajko i Kokosz. Szkoła latania”

październik

3)

Adam Mickiewicz

“Powrót taty”, “Pani Twardowska”, “Pan Tadeusz” (opis wschodu słońca)

listopad

4)

Podania i legendy polskie

Wybrane podania i legendy polskie,
w tym o Piaście Kołodzieju

grudzień

5)

Joanna Olech

„Dynastia Miziołków”

styczeń

6)

Baśnie

Wybrane baśnie polskie i europejskie, w tym: Charles Perrault Kopciuszek, Aleksander Puszkin Bajka o rybaku
i rybce

luty

7)

Jan Brzechwa

„Akademia pana Kleksa”

marzec

8)

Clive Steples Lewis

„Opowieści z Narnii. Lew, czarownica
i stara szafa”

kwiecień

9)*

Frances Hodgson Burnett

„Tajemniczy ogród”

maj

10)*

Roald Dahl

„Charlie i fabryka czekolady”

czerwiec

 


 

KLASA 4e *s

 

 

Autor

Tytuł

Termin

1)

Janusz Christa

„Kajko i Kokosz. Szkoła latania”

wrzesień

2)

Adam Mickiewicz

“Powrót taty”, “Pani Twardowska”, “Pan Tadeusz” (opis wschodu słońca)

październik

3)

Podania i legendy polskie

Wybrane podania i legendy polskie,
w tym o Piaście Kołodzieju

listopad

4)

Baśnie

Wybrane baśnie polskie i europejskie, w tym: Charles Perrault Kopciuszek, Aleksander Puszkin Bajka o rybaku
i rybce

grudzień

5)

Jan Brzechwa

„Akademia pana Kleksa”

styczeń

6)

Clive Steples Lewis

„Opowieści z Narnii. Lew, czarownica
i stara szafa”

luty

7)

René Goscinny i Jean-Jacques Sempé

„Mikołajek” (wybór opowiadań)

marzec

 

 



 

 

KLASY 5

(według nowej podstawy programowej z 2017 roku)

 

 

KLASA 5a

 

 

Autor

Tytuł

Termin

1)

Ferenc Molnár

„Chłopcy z Placu Broni”

wrzesień

2)

Henryk Sienkiewicz

„W pustyni i w puszczy”

październik

3)

Bolesław Prus

„Katarynka”

listopad

4)

Ignacy Krasicki

wybrane bajki

grudzień

5)

Adam Mickiewicz

„Pan Tadeusz” (fragmenty: opis burzy, zwyczaje i obyczaje: tańczenie poloneza, powrót z lasu, gotowanie bigosu)

styczeń

6)

Biblia i wybrane mity greckie

Biblia: stworzenie świata i człowieka, przypowieść o miłosiernym Samarytaninie;

Wybrane mity greckie, w tym mit
o powstaniu świata oraz mity
o Prometeuszu, Syzyfie, Demeter
i Korze, Heraklesie

luty

7)*

Mull Brandon

„Baśniobór”

marzec

8)*

Marcin Szczygielski

„Za niebieskimi drzwiami”

kwiecień

 


 

KLASA 5b

 

 

Autor

Tytuł

Termin

1)

Henryk Sienkiewicz

„W pustyni i w puszczy”

wrzesień

2)

Bolesław Prus

„Katarynka”

październik

3)

Ignacy Krasicki

wybrane bajki

listopad

4)

Adam Mickiewicz

„Pan Tadeusz” (fragmenty: opis burzy, zwyczaje i obyczaje: tańczenie poloneza, powrót z lasu, gotowanie bigosu)

grudzień

5)

Biblia i wybrane mity greckie

Biblia: stworzenie świata i człowieka, przypowieść o miłosiernym Samarytaninie;

Wybrane mity greckie, w tym mit
o powstaniu świata oraz mity
o Prometeuszu, Syzyfie, Demeter
i Korze, Heraklesie

styczeń

6)

Ferenc Molnár

„Chłopcy z Placu Broni”

luty

7)*

Mull Brandon

„Baśniobór”

marzec

8)*

Marcin Szczygielski

„Za niebieskimi drzwiami”

kwiecień

 


 

KLASA 5c

 

 

 

Autor

Tytuł

Termin

1)

Bolesław Prus

„Katarynka”

wrzesień

2)

Ignacy Krasicki

wybrane bajki

październik

3)

Adam Mickiewicz

„Pan Tadeusz” (fragmenty: opis burzy, zwyczaje i obyczaje: tańczenie poloneza, powrót z lasu, gotowanie bigosu)

listopad

4)

Biblia i wybrane mity greckie

Biblia: stworzenie świata i człowieka, przypowieść o miłosiernym Samarytaninie;

Wybrane mity greckie, w tym mit
o powstaniu świata oraz mity
o Prometeuszu, Syzyfie, Demeter
i Korze, Heraklesie

grudzień

5)

Ferenc Molnár

„Chłopcy z Placu Broni”

styczeń

6)

Henryk Sienkiewicz

„W pustyni i w puszczy”

luty

7)*

Mull Brandon

„Baśniobór”

marzec

8)*

Marcin Szczygielski

„Za niebieskimi drzwiami”

kwiecień

 


 

KLASA 5d

 

 

Autor

Tytuł

Termin

1)

Ignacy Krasicki

wybrane bajki

wrzesień

2)

Adam Mickiewicz

„Pan Tadeusz” (fragmenty: opis burzy, zwyczaje i obyczaje: tańczenie poloneza, powrót z lasu, gotowanie bigosu)

październik

3)

Biblia i wybrane mity greckie

Biblia: stworzenie świata i człowieka, przypowieść o miłosiernym Samarytaninie;

Wybrane mity greckie, w tym mit
o powstaniu świata oraz mity
o Prometeuszu, Syzyfie, Demeter
i Korze, Heraklesie

listopad

4)

Ferenc Molnár

„Chłopcy z Placu Broni”

grudzień

5)

Henryk Sienkiewicz

„W pustyni i w puszczy”

styczeń

6)

Bolesław Prus

„Katarynka”

luty

7)*

Mull Brandon

„Baśniobór”

marzec

8)*

Marcin Szczygielski

„Za niebieskimi drzwiami”

kwiecień

 


 

KLASA 5e

 

 

Autor

Tytuł

Termin

1)

Adam Mickiewicz

„Pan Tadeusz” (fragmenty: opis burzy, zwyczaje i obyczaje: tańczenie poloneza, powrót z lasu, gotowanie bigosu)

wrzesień

2)

Biblia i wybrane mity greckie

Biblia: stworzenie świata i człowieka, przypowieść o miłosiernym Samarytaninie;

Wybrane mity greckie, w tym mit
o powstaniu świata oraz mity
o Prometeuszu, Syzyfie, Demeter
i Korze, Heraklesie

październik

3)

Ferenc Molnár

„Chłopcy z Placu Broni”

listopad

4)

Henryk Sienkiewicz

„W pustyni i w puszczy”

grudzień

5)

Bolesław Prus

„Katarynka”

styczeń

6)

Ignacy Krasicki

wybrane bajki

luty

7)*

Mull Brandon

„Baśniobór”

marzec

8)*

Marcin Szczygielski

„Za niebieskimi drzwiami”

kwiecień

 


 

KLASA 5f

 

 

Autor

Tytuł

Termin

1)

Biblia i wybrane mity greckie

Biblia: stworzenie świata i człowieka, przypowieść o miłosiernym Samarytaninie;

Wybrane mity greckie, w tym mit
o powstaniu świata oraz mity
o Prometeuszu, Syzyfie, Demeter
i Korze, Heraklesie

wrzesień

2)

Ferenc Molnár

„Chłopcy z Placu Broni”

październik

3)

Henryk Sienkiewicz

„W pustyni i w puszczy”

listopad

4)

Bolesław Prus

„Katarynka”

grudzień

5)

Ignacy Krasicki

wybrane bajki

styczeń

6)

Adam Mickiewicz

„Pan Tadeusz” (fragmenty: opis burzy, zwyczaje i obyczaje: tańczenie poloneza, powrót z lasu, gotowanie bigosu)

luty

7)*

Mull Brandon

„Baśniobór”

marzec

8)*

Marcin Szczygielski

„Za niebieskimi drzwiami”

kwiecień

 



 

 

KLASY 6

(według nowej podstawy programowej z 2017 roku)

 

KLASA 6a

 

 

Autor

Tytuł

Termin

1)

John Ronald Reuel Tolkien

„Hobbit, czyli tam i z powrotem”

wrzesień

2)

Rafał Kosik

„Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”

październik

3)

Adam Mickiewicz

„Pan Tadeusz” (fragmenty sceny
z koncertem Wojskiego, polowanie)

listopad

4)

Juliusz Słowacki

„W pamiętniku Zofii Bobrówny”

grudzień

5)

Biblia

Wybrane przypowieści ewangeliczne o talentach,
o siewcy, o pannach roztropnych

luty

6)

Mity oraz wybrane podania
i legendy polskie

Mity: o Tezeuszu i Ariadnie, Orfeuszu i Eurydyce, o Dedalu
i Ikarze;

Wybrane podania i legendy polskie: o Lechu, o Kraku

marzec

7)*

Cornelia Funke

„Atramentowe serce”

kwiecień

8)*

Dorota Terakowska

„Córka Czarownic”

maj

 


 

KLASA 6b

 

 

Autor

Tytuł

Termin

1)

Rafał Kosik

„Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”

wrzesień

2)

Adam Mickiewicz

„Pan Tadeusz” (fragmenty sceny
z koncertem Wojskiego, polowanie)

październik

3)

Juliusz Słowacki

„W pamiętniku Zofii Bobrówny”

listopad

4)

Biblia

Wybrane przypowieści ewangeliczne o talentach,
o siewcy, o pannach roztropnych

grudzień

5)

Mity oraz wybrane podania
i legendy polskie

Mity: o Tezeuszu i Ariadnie, Orfeuszu i Eurydyce, o Dedalu
i Ikarze;

Wybrane podania i legendy polskie: o Lechu, o Kraku

luty

6)

John Ronald Reuel Tolkien

„Hobbit, czyli tam i z powrotem”

marzec

7)*

Dorota Terakowska

„Córka Czarownic”

kwiecień

8)*

Cornelia Funke

„Atramentowe serce”

maj

 

 


 

KLASA 6d

 

 

Autor

Tytuł

Termin

1)

Adam Mickiewicz

„Pan Tadeusz” (fragmenty sceny
z koncertem Wojskiego, polowanie)

wrzesień

2)

Juliusz Słowacki

„W pamiętniku Zofii Bobrówny”

październik

3)

Biblia

Wybrane przypowieści ewangeliczne o talentach,
o siewcy, o pannach roztropnych

listopad

4)

Mity oraz wybrane podania
i legendy polskie

Mity: o Tezeuszu i Ariadnie, Orfeuszu i Eurydyce, o Dedalu
i Ikarze;

Wybrane podania i legendy polskie: o Lechu, o Kraku

grudzień

5)

John Ronald Reuel Tolkien

„Hobbit, czyli tam i z powrotem”

luty

6)

Rafał Kosik

„Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”

marzec

7)*

Cornelia Funke

„Atramentowe serce”

kwiecień

8)*

Dorota Terakowska

„Córka Czarownic”

maj

 


 

KLASA 6e

 

 

Autor

Tytuł

Termin

1)

Juliusz Słowacki

„W pamiętniku Zofii Bobrówny”

wrzesień

2)

Biblia

Wybrane przypowieści ewangeliczne o talentach,
o siewcy, o pannach roztropnych

październik

3)

Mity oraz wybrane podania
i legendy polskie

Mity: o Tezeuszu i Ariadnie, Orfeuszu i Eurydyce, o Dedalu
i Ikarze;

Wybrane podania i legendy polskie: o Lechu, o Kraku

listopad

4)

John Ronald Reuel Tolkien

„Hobbit, czyli tam i z powrotem”

grudzień

5)

Rafał Kosik

„Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”

luty

6)

Adam Mickiewicz

„Pan Tadeusz” (fragmenty sceny
z koncertem Wojskiego, polowanie)

marzec

7)*

Cornelia Funke

„Atramentowe serce”

kwiecień

8)*

Dorota Terakowska

„Córka Czarownic”

maj

 


 

KLASA 6f

 

 

Autor

Tytuł

Termin

1)

Biblia

Wybrane przypowieści ewangeliczne o talentach,
o siewcy, o pannach roztropnych

wrzesień

2)

Mity oraz wybrane podania
i legendy polskie

Mity: o Tezeuszu i Ariadnie, Orfeuszu i Eurydyce, o Dedalu
i Ikarze;

Wybrane podania i legendy polskie: o Lechu, o Kraku

październik

3)

John Ronald Reuel Tolkien

„Hobbit, czyli tam i z powrotem”

listopad

4)

Rafał Kosik

„Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”

grudzień

5)

Adam Mickiewicz

„Pan Tadeusz” (fragmenty sceny
z koncertem Wojskiego, polowanie)

luty

6)

Juliusz Słowacki

„W pamiętniku Zofii Bobrówny”

marzec

7)*

Dorota terakowska

„Córka Czarownic”

kwiecień

8)*

Cornelia Funke

„Atramentowe serce”

maj

 



 

KLASY 7

(według nowej podstawy programowej z 2017 roku)

 

 

KLASA 7a

 

 

Autor

Tytuł

Termin

1)

Stefan Żeromski

„Syzyfowe prace”

wrzesień

2)

Adam Mickiewicz

„Dziady” część II

październik

3)

Henryk Sienkiewicz

„Quo vadis”

listopad

4)

Charles Dickens

„Opowieść wigilijna”

grudzień

5)

Henryk Sienkiewicz

„Latarnik”

luty

6)

Aleksander Fredro

„Zemsta”

marzec

7)*

Henryk Sienkiewicz

„Krzyżacy”

kwiecień

8)*

Nancy H. Kleinbaum

„Stowarzyszenie umarłych poetów”

maj

 


 

KLASA 7b

 

 

Autor

Tytuł

Termin

1)

Adam Mickiewicz

„Dziady” część II

wrzesień

2)

Henryk Sienkiewicz

„Quo vadis”

październik

3)

Henryk Sienkiewicz

„Latarnik”

listopad

4)

Charles Dickens

„Opowieść wigilijna

grudzień

5)

Aleksander Fredro

„Zemsta”

luty

6)

Stefan Żeromski

„Syzyfowe prace”

marzec

7)*

Nancy H. Kleinbaum

„Stowarzyszenie umarłych poetów”

kwiecień

8)*

Henryk Sienkiewicz

„Krzyżacy”

maj

 


KLASA 7c

 

 

Autor

Tytuł

Termin

1)

Henryk Sienkiewicz

„Quo vadis”

wrzesień

2)

Henryk Sienkiewicz

„Latarnik”

październik

3)

Aleksander Fredro

„Zemsta”

listopad

4)

Charles Dickens

„Opowieść wigilijna”

grudzień

5)

Stefan Żeromski

„Syzyfowe prace”

luty

6)

Adam Mickiewicz

„Dziady” część II

marzec

7)*

Nancy H. Kleinbaum

„Stowarzyszenie umarłych poetów”

kwiecień

8)*

Henryk Sienkiewicz

„Krzyżacy”

maj

 


 

KLASA 7d

 

 

Autor

Tytuł

Termin

1)

Henryk Sienkiewicz

„Latarnik”

wrzesień

2)

Aleksander Fredro

„Zemsta”

październik

3)

Stefan Żeromski

„Syzyfowe prace”

listopad

4)

Charles Dickens

„Opowieść wigilijna”

grudzień

5)

Adam Mickiewicz

„Dziady” część II

luty

6)

Henryk Sienkiewicz

„Quo vadis”

marzec

7)*

Henryk Sienkiewicz

„Krzyżacy”

kwiecień

8)*

Nancy H. Kleinbaum

„Stowarzyszenie umarłych poetów”

maj

 


 

KLASA 7e

 

 

Autor

Tytuł

Termin

1)

Aleksander Fredro

„Zemsta”

wrzesień

2)

Stefan Żeromski

„Syzyfowe prace”

październik

3)

Adam Mickiewicz

„Dziady” część II

listopad

4)

Charles Dickens

„Opowieść wigilijna”

grudzień

5)

Henryk Sienkiewicz

„Quo vadis”

luty

6)

Henryk Sienkiewicz

„Latarnik”

marzec

7)*

Nancy H. Kleinbaum

„Stowarzyszenie umarłych poetów”

kwiecień

8)*

Henryk Sienkiewicz

„Krzyżacy”

maj

 



 

KLASY 8

(według nowej podstawy programowej z 2017 roku)

 

 

KLASA 8a

 

 

Autor

Tytuł

Termin

1)

Juliusz Słowacki

„Balladyna”

wrzesień

2)

Aleksander Kamiński

„Kamienie na szaniec”

październik

3)

Antoine de Saint-Exupery

„Mały Książę”

listopad

4)

Charles Dickens

„Opowieść wigilijna”

grudzień

4)

Adam Mickiewicz

„Pan Tadeusz”

styczeń

5)

Stefan Żeromski

„Syzyfowe prace”

luty

6)

Melchior Wańkowicz

„Ziele na kraterze” (fragmenty), „Tędy i owędy” (fragmenty)

marzec

7)*

Arkady Fiedler

„Dywizjon 303”

kwiecień

8)*

George Orwell

„Folwark zwierzęcy”

maj

 


 

KLASA 8b

 

 

Autor

Tytuł

Termin

1)

Stefan Żeromski

„Syzyfowe prace”

wrzesień

2)

Juliusz Słowacki

„Balladyna”

październik

3)

Adam Mickiewicz

„Pan Tadeusz”

listopad

4)

Charles Dickens

„Opowieść wigilijna”

grudzień

4)

Antoine de Saint-Exupery

„Mały Książę”

styczeń

5)

Aleksander Kamiński

„Kamienie na szaniec”

luty

6)

Melchior Wańkowicz

„Ziele na kraterze” (fragmenty), „Tędy i owędy” (fragmenty)

marzec

7)*

George Orwell

„Folwark zwierzęcy”

kwiecień

8)*

Arkady Fiedler

„Dywizjon 303”

maj

 


 

KLASA 8c s*

 

 

Autor

Tytuł

Termin

1)

Aleksander Kamiński

„Kamienie na szaniec”

wrzesień

2)

Adam Mickiewicz

„Pan Tadeusz”

październik

3)

Juliusz Słowacki

„Balladyna”

listopad

4)

Charles Dickens

„Opowieść wigilijna”

grudzień

5)

Stefan Żeromski

„Syzyfowe prace”

styczeń

6)

Antoine de Saint-Exupery

„Mały Książę”

luty

7)

Melchior Wańkowicz

„Ziele na kraterze” (fragmenty), „Tędy i owędy” (fragmenty)

marzec

 

 

 

 



 

Kalendarium

Zobacz również:

 

 

 

http://edukacja.warszawa.pl/sites/edukacja/files/program-wars-i-sawa/logowis_230x80.jpg

 


 

      
 

        

 

       

 
        

  

      

 

      
 

 

Naszą stronę od 2017-10-11 odwiedziło: 78699 osób.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:

  1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Dokumenty – RODO”,
  2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
  3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
  4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej.
  5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
  6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
  7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
  8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
  9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
  10. klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Klauzula informacyjna” w górnej części strony.

CIASTECZKA (cookies)

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.