2018-04-13

Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 330 w Warszawie serdecznie zaprasza wszystkich Rodziców uczniów klas IV, do udziału w programie edukacyjnym organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie, skierowanym do uczniów szkół podstawowych ubiegających się o kartę rowerową oraz ich rodziców.

Spotkanie dla Rodziców na terenie naszej szkoły odbędzie się w dniu 19 kwietnia 2018 r. o godzinie 18.00.

Celem projektu jest edukacja, uświadomienie zagrożeń oraz kształtowanie bezpiecznych zachowań uczestników ruchu drogowego.

Pierwszą fazą realizacji projektu to spotkania ekspertów Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie z rodzicami i opiekunami realizującymi w bieżącym roku szkolnym podstawę programową z zakresu Wychowania Komunikacyjnego. Podczas pogadanek rodzice dowiedzą się m.in. o odpowiedzialności za nieletniego w zakresie korzystania z dróg publicznych oraz uczestnictwa w ruchu drogowym.

Kolejnym etapem są zajęcia ekspertów z uczniami mające na celu uświadamianie zagrożeń oraz kształtowanie bezpiecznych zachowań na drodze, jako pieszy, pasażer i rowerzysta. Omówione zostaną zasady bezpiecznego, świadomego i kulturalnego uczestnictwa w ruchu drogowym, a także zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W naszej szkole zajęcia dla uczniów odbędą się 9 maja 2018 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Joanna Skopińska