Aby zmienić wielkość czcionki oraz kontrast strony kliknij przyciski po prawej
x A A
A A A

VARSAVIANISTYCZNE SPOTKANIE Z PANIĄ HANNĄ ETEMADI

VARSAVIANISTYCZNE SPOTKANIE Z PANIĄ HANNĄ ETEMADI
2018-05-15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W poniedziałek, 14.05.br., odbyło się w naszej szkole spotkanie varsavianistyczne z Panią Hanną Etemadi - wybitną reżyserką, scenarzystką i dziennikarką, członkinią Stowarzyszenia Filmowców Polskich i Towarzystwa Przyjaciół Warszawy.  

Pani Hanna jest autorką wielu filmów dokumentalnych, za które uzyskała szereg nagród i odznaczeń (m.in. Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”). Za całokształt twórczości filmowej poświęconej historii i tradycjom obronnym w kategorii filmu dokumentalnego na VII Międzynarodowym Festiwalu Filmów Historycznych i Wojskowych organizowanym w Warszawie w 2016r. została Laureatką „Platynowej Szabli”.

Podczas spotkania z uczniami naszej szkoły Pani Hania przybliżyła sylwetkę Jana Pohoskiego - zastępcy Prezydenta Starzyńskiego, polskiego patrioty, który poświęcił swoje życie współtworzeniu II RP. Podczas projekcji filmu pt.: „W cieniu Prezydenta” uczniowie poznali wiele wzruszających faktów z życia Jana Pohoskiego i jego rodziny, dowiedzieli się mnóstwo ciekawych informacji o przedwojennych i wojennych dziejach Warszawy, obejrzeli unikalne zdjęcia ze zbiorów archiwalnych, ilustrujące przeszłość stolicy.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 5 – 7 oraz klasa 3h, która już wcześniej miała możliwość uczestniczenia w spotkaniu z Panią Hanną Etemadi (dzieci z tej klasy brały udział w varsavianistycznej prezentacji filmu o Krystynie Krahelskiej). 

Poniedziałkowe spotkanie z Panią Etemadi było dla nas nie tylko niepowtarzalną okazją do osobistego poznania tak wybitnej dokumentalistki dziejów Warszawy, ale również doskonałą lekcją historii i patriotyzmu.

 

 

 

 

 

 

  

Zobacz także:

Kalendarium

Zobacz również:

 

 

 

http://edukacja.warszawa.pl/sites/edukacja/files/program-wars-i-sawa/logowis_230x80.jpg

 


 

      
 

        

 

       

 
        

  

      

 

      
 

 

Naszą stronę od 2017-10-11 odwiedziło: 55631 osób.