PROJEKT BAKCYL

2018-04-12

Projekt Bakcyl, przygotowany został przez Warszawski Instytut Bankowości. Celem przedsięwzięcia była edukacja finansowa dzieci. W zajęciach uczestniczyli uczniowie z klas siódmych. Dla uczniów został przygotowany cykl tematów, który stanowił kompendium wiedzyo finansach oraz bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni. Osoby realizujące projekt wprowadziły uczniów w świat codziennych finansów, tak aby potrafili wykorzystać dla siebie odpowiednie usługi finansowe na starcie w dorosłość. Rozszerzenie edukacji uczniów o wiedzę i umiejętności z finansów są niezbędne do pomyślnego funkcjonowania młodych obywateli w nowoczesnym opartym na wiedzy społeczeństwie.